Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SZCZUPAKI 2011


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
904 odpowiedzi w tym temacie

#761 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 24 listopad 2011 - 09:37

Ja w tym roku przekonałem się, że czasem np. malinowy Skinner czynił cuda... Bezapelacyjnie - w pewnych warunkach - skuteczne malowanie.

#762 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 24 listopad 2011 - 11:33

Dobre ryby @Bigos!

Gratuluje polowow. Widac ze pogoda tez dawala w kosc. Moze nie tak bardzo jak Wy szczupakom...

Bede musial kiedys sprobowac czerwonego slidera, na takiego jeszcze nigdy nic nie mialem Embarassed


Kiedy jest malo swiatla, to czerwone ( czy w odcieniach czerwieni) przynety dobrze dzialaja. Choc ten konkretny slider zaskakujaco dobrze dzialal nawet w sloneczny dzien i robilismy specjalnie chamskie eksperymenty - jeden lowil na czerwonego, a drugi na innego. Czerwonego walily jak durne, na innego sporadyczne klepniecia. Ciekawe co? :D Wydaje mi sie , ze ,,nadejszla'' chwila aby uwierzyc w ,,karotke '':D


#763 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 929 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 24 listopad 2011 - 11:43

[quote]
Piekne rybki!I chyba bardzo plytko!?bo chyba wszystkie(wiekszosc)na slidery :huh: Tutaj na slidera brzane mozna zlapac ladna!wiekszosc ryb to guma lub cos co schodzi gleboko i szybko!
Jeszcze raz graty za przepiekne rybska!
[/quote]

Kiedy sa na braniu, to sliderem mozna najszybciej wode opedzlowac i jak ma ochote klepnac, to go klepnie bez zbednych ceregieli. Podnosza sie do niego wysoko, smialo mozna na 4-5 m lowic tonacym i jesli zejdzie 1,5 m pod wode to wystarczy. Na ,,niejadki'' zdecydowanie lepszy jest sweeper ( dwa najwieksze rozmiary) albo mniejszy fatso tonacy - trzeba to prowadzic najwolniej jak sie da, centralnie rybie na leb. Brania sa wtedy takie raczej ,,z ciekawosci '' niz z glodu , ale sa :D Zawieszaja sie jak szmata. Na slidera zwykle jest pier...e dobre :D

Brzany na slidera - nawet nie wiesz jak mnie ucieszyles ta informacja :D Ale pssst!:D

[/quote]
Jak sa na braniu tak,ale nie wyjdzie chyba do sliderra z .......20m!?Tutaj na tym zbiorniku co lapie to naprawde inna historia,trzeba sie uczyc lapac tak jakby od poczatku ;) a co do sfepera to musisz mi cos podpowiedziec o tej przynecie bo mi sie podoba,jak pracowac i co z nia robic!Pozdro.

#764 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 24 listopad 2011 - 11:59

[quote]
Dobre ryby @Bigos!

Gratuluje polowow. Widac ze pogoda tez dawala w kosc. Moze nie tak bardzo jak Wy szczupakom...

Bede musial kiedys sprobowac czerwonego slidera, na takiego jeszcze nigdy nic nie mialem Embarassed
[/quote]

Kiedy jest malo swiatla, to czerwone ( czy w odcieniach czerwieni) przynety dobrze dzialaja. Choc ten konkretny slider zaskakujaco dobrze dzialal nawet w sloneczny dzien i robilismy specjalnie chamskie eksperymenty - jeden lowil na czerwonego, a drugi na innego. Czerwonego walily jak durne, na innego sporadyczne klepniecia. Ciekawe co? :D Wydaje mi sie , ze ,,nadejszla'' chwila aby uwierzyc w ,,karotke '':D

[/quote]


bigos - pytanko:

lowicie na badz co badz poteznej wodzie i bardzo zasobnej w ryby. ciekawi mnie czy da sie u Was zauwazyc pewną okresowosc w skutecznosci przynet... czyli czy da sie zauwazyc ze przynety na ktore rok czy dwa lata temu szczupaki chetnie wchodzily teraz nie dzialaja juz tak fajnie...?

#765 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 24 listopad 2011 - 12:45

lowicie na badz co badz poteznej wodzie i bardzo zasobnej w ryby.

Ja nie bigos, ale poniewaz zdarza sie nam lowic na tych samych wodach ;) , to sie wtrace:
Z obserwacji moich wynika, ze niebagatelna role w tym gra pogoda. Jak jest glac-plac, to chca czego innego, jak falka - znów inne przynety preferuja. Ta sama woda, ta sama jej temperatura...ryby sa glupie :mellow:

#766 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 24 listopad 2011 - 13:25

[quote]
lowicie na badz co badz poteznej wodzie i bardzo zasobnej w ryby.
[/quote]
Ja nie bigos, ale poniewaz zdarza sie nam lowic na tych samych wodach ;) , to sie wtrace:
Z obserwacji moich wynika, ze niebagatelna role w tym gra pogoda. Jak jest glac-plac, to chca czego innego, jak falka - znów inne przynety preferuja. Ta sama woda, ta sama jej temperatura...ryby sa glupie :mellow:
[/quote]

kubek to co sie dzieje na TEJ wodzie to ja mneij wiecej wiem... mnie interesuje efekt tzw przeblyszenia. czy istnieje cos takiego w duzym zasobnym w ryby wszelakiej wielkosci i masci cos takiego...

ja swoje pierwsze duuuuze szczupaki lowilem na jurkowobka. obecnie - nie wiem czy to kwestia moze troche przejscia tez na nieco inny sprzet i fascynacji innymi przynetami ale jurko wobki lowia u mnie obecnie wyraznie mniej...

#767 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 24 listopad 2011 - 13:34

[quote]
Dobre ryby @Bigos!

Gratuluje polowow. Widac ze pogoda tez dawala w kosc. Moze nie tak bardzo jak Wy szczupakom...

Bede musial kiedys sprobowac czerwonego slidera, na takiego jeszcze nigdy nic nie mialem Embarassed
[/quote]

Kiedy jest malo swiatla, to czerwone ( czy w odcieniach czerwieni) przynety dobrze dzialaja. Choc ten konkretny slider zaskakujaco dobrze dzialal nawet w sloneczny dzien i robilismy specjalnie chamskie eksperymenty - jeden lowil na czerwonego, a drugi na innego. Czerwonego walily jak durne, na innego sporadyczne klepniecia. Ciekawe co? :D Wydaje mi sie , ze ,,nadejszla'' chwila aby uwierzyc w ,,karotke '':D

[/quote]


bigos - pytanko:

lowicie na badz co badz poteznej wodzie i bardzo zasobnej w ryby. ciekawi mnie czy da sie u Was zauwazyc pewną okresowosc w skutecznosci przynet... czyli czy da sie zauwazyc ze przynety na ktore rok czy dwa lata temu szczupaki chetnie wchodzily teraz nie dzialaja juz tak fajnie...?
[/quote]

Okresowosc widac bardzo wyraznie po pacyfikacji mety - boja sie otworzyc pyska przez tydzien, zeby nie zabolalo...Dotyczy wszystkich przynet. My staramy sie ,,dla zabawy'' tych ryb nie lowic, bo zaczynaja kojarzyc fakty, ze tak powiem :D
Dlatego jesli sie komus wydaje ze przelowienie takiego Druzna czy Zarnowca jest niemozliwe, to ja mowie - poczekamy , zobaczymy :D
U nas presja na szczupaka jest zerowa, w porownaniu do tego co dzieje sie w Polsce.


#768 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 24 listopad 2011 - 13:38

[quote]
Piekne rybki!I chyba bardzo plytko!?bo chyba wszystkie(wiekszosc)na slidery :huh: Tutaj na slidera brzane mozna zlapac ladna!wiekszosc ryb to guma lub cos co schodzi gleboko i szybko!
Jeszcze raz graty za przepiekne rybska!
[/quote]

Kiedy sa na braniu, to sliderem mozna najszybciej wode opedzlowac i jak ma ochote klepnac, to go klepnie bez zbednych ceregieli. Podnosza sie do niego wysoko, smialo mozna na 4-5 m lowic tonacym i jesli zejdzie 1,5 m pod wode to wystarczy. Na ,,niejadki'' zdecydowanie lepszy jest sweeper ( dwa najwieksze rozmiary) albo mniejszy fatso tonacy - trzeba to prowadzic najwolniej jak sie da, centralnie rybie na leb. Brania sa wtedy takie raczej ,,z ciekawosci '' niz z glodu , ale sa :D Zawieszaja sie jak szmata. Na slidera zwykle jest pier...e dobre :D

Brzany na slidera - nawet nie wiesz jak mnie ucieszyles ta informacja :D Ale pssst!:D

[/quote]
Jak sa na braniu tak,ale nie wyjdzie chyba do sliderra z .......20m!?Tutaj na tym zbiorniku co lapie to naprawde inna historia,trzeba sie uczyc lapac tak jakby od poczatku ;) a co do sfepera to musisz mi cos podpowiedziec o tej przynecie bo mi sie podoba,jak pracowac i co z nia robic!Pozdro.
[/quote]

Z 20 m tez da sie je zlowic na slidera - kiedys Ci pokarze :D Sweepera generalnie trreba prowadzic spokojnie, dac mu najpierw opasc, a potem bardzo delikatnie i z wyczuciem podciagac. Jak zaczniesz szarpac, to moze sobie reke wyrwiesz za ktoryms razem z barku, ale szczupaka raczej nie zlowisz...


#769 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 929 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 24 listopad 2011 - 16:17

Ok dzieki za rade!Pozyjemy zobaczymy,moze uda mi sie poprubowac lowic tym sweeperem <_<

#770 OFFLINE   Efex

Efex

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Gdańsk

Napisano 25 listopad 2011 - 14:56

Czołem koledzy

W końcu i mi udało się wybrać na rybki i pochwycić szczupaczka. Niestety do metra zabrakło 2 cm. :D

.

Pozdrawiam

Efex


Załączone pliki

  • Załączony plik  szczup.jpg   159,85 KB   1911 Ilość pobrań
  • Załączony plik  hol.JPG   164,68 KB   1904 Ilość pobrań


#771 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 25 listopad 2011 - 15:01

Efex, piękny.
Na żywca (z dolnego lewego rogu) <_< ?? :mellow: ;)

#772 OFFLINE   Efex

Efex

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Gdańsk

Napisano 25 listopad 2011 - 15:26

Na żywca biorą dobrze, ale musiałem się wspomóc jeszcze przynętą. B) Dosłownie 30 min wcześniej zmieniłem przynętę na DLT Life Like - niesamowita praca, super do trola. Miałem jedno branie niezacięte i tego szczupaka. Potem kolega mi go zarekwirował i powiedział, że nie odda :mellow:

.


Załączone pliki



#773 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 25 listopad 2011 - 18:01

Szacun za uczciwosc! Gdybys napisal, ze ryba ma 110 cm, to nikt by nie zakwestionowal. Wyszla na zdjeciu wyjatkowo okazale.

#774 OFFLINE   Efex

Efex

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Gdańsk

Napisano 25 listopad 2011 - 18:09

Jasna sprawa - uczciwość ponad wszystko ! W sumie wystarczyłoby trochę inaczej ułożyć płetwy i miałby metr albo więcej, ale chyba nie o to chodzi B)

Pozdrawiam

Efex

#775 OFFLINE   anowi

anowi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaBodenseekreis

Napisano 25 listopad 2011 - 20:52

Rybka z naszej wody czy też z Renu?
Fajny wabik :mellow:

#776 OFFLINE   Efex

Efex

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Gdańsk

Napisano 25 listopad 2011 - 21:37

Z naszej naszej - wszystkie duże szczupaki jak na razie złowiłem w Polsce B)

#777 OFFLINE   MichałR

MichałR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 26 listopad 2011 - 00:37

Efex wymiatasz :D grunt to dobrzy koledzy :mellow:
pozdr
Michał

#778 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 listopad 2011 - 14:21

Remku - jezior zatrzęsienie, grzechem byłoby na jednym gnić :mellow: Pozdrowienia i może do zobaczenia?


Super. Nie często tam bywam więc ... będzie ciężko ale kto wie??? Może przy okazji jakiegoś dłuższego wyjazdu zamiast przez ... wskoczę w bok i podjadę.

Pozdrawiam
Remek

#779 OFFLINE   manonegra13

manonegra13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaHiszpania

Napisano 27 listopad 2011 - 01:00

Zmiana łowiska i sobotnie około 80 , fotka pod słońce :angry:
.
Patyk shimano speed master 2,70 , kręcioł dragon z linką dragon,przynęta kopyto relax 4 z ołowiem 25g.

Załączone pliki



#780 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 27 listopad 2011 - 02:34

Grubiutki