Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szkierowy debiut - “Konkurs XX-lecie Fishing Center” - nowy artykuÅ‚ na jerkbait.pl


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 12 luty 2011 - 22:52

Cześć,
Jako mÅ‚ody chÅ‚opak, zaraÅźony wÄ™dkowaniem przez wujka, spÄ™dzaÅ‚em caÅ‚e dnie nad jeziorem, Å‚owiÄ…c pÅ‚otki. Wakacje, wtedy istniaÅ‚o dla mnie takie pojÄ™cie, byÅ‚y wymarzonym czasem, by doskonalić swÃÅ‚j warsztat. Spinning byÅ‚ jedynie dodatkiem, ktÃÅ‚ry w czasie posuchy uatrakcyjniaÅ‚ czas spÄ™dzony nad wodÄ…. Jednym sÅ‚owem - nie byÅ‚ traktowany powaÅźnie. MijaÅ‚y lata, a ja ciÄ…gle mieszaÅ‚em we wiadrze, prÃÅ‚bujÄ…c przymilić siÄ™ tÅ‚ustym leszczom. Wszystko zmieniÅ‚o siÄ™, kiedy znajomy zabraÅ‚ mnie na wÄ™dkowanie z Å‚odzi. Wtedy kaÅźdy z nas zÅ‚apaÅ‚ po kilka szczupakÃÅ‚w. Niby nic takiego, ale dla mnie to byÅ‚ przeÅ‚om. Od tego czasu nabraÅ‚em wiary w to, Åźe moÅźna zÅ‚owić kilka zÄ™baczy dziennie i Åźe niekoniecznie musi być to przypadek. Tak siÄ™ zaczęła moja przygoda ze spinningiem.

Zapraszam do lektury ostatniego juÅź artykuÅ‚u konkursowego. Tym razem o swojej przygodzie na szwedzkich szkierach opowiada @RobertGizycki. Zapraszam serdecznie!

Pozdrawiam
Remek

#2 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • ImiÄ™:Daniel

Napisano 13 luty 2011 - 01:57

Naprawde fajny material. Czuc przyjacielska atmosfere i dobre chwile. To w wyjazdach wedkarskich jest najwazniejsze!

Gratuluje

Pozdrawiam



#3 OFFLINE   SÅ‚awek

SÅ‚awek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 13 luty 2011 - 08:25

Ja teÅź chcÄ™ jechać na szczupaki :D.
Potwierdza siÄ™, Åźe jednak najpierw jak jedziemy do Szwecji to chcemy siÄ™ naÅ‚owić. Dopiero pÃłźniej jeździmy w poszukiwaniu mamusiek (nawet rezygnujÄ…c z duÅźej iloÅ›ci braÅ„).

#4 OFFLINE   mi106

mi106

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisano 13 luty 2011 - 14:31

Piękna relacja....poznaję te rejony...to zatoka SYRSAN :):D

#5 OFFLINE   Grego

Grego

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 luty 2011 - 15:16

A mnie siÄ™ podoba bezpretensjonalność, szczerość i dobrze oddana radość. GratulujÄ™ i ÅźyczÄ™ kolejnych, co najmniej rÃÅ‚wne udanych szwedzkich (lub innych :D) wypraw.
Pozdrawiam,

#6 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 13 luty 2011 - 15:28

samo zycie ... wedkowanie :D
aby do wiosny :lol:

#7 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznaÅ„

Napisano 13 luty 2011 - 16:10

Ja teÅź chcÄ™ jechać na szczupaki :D.
Potwierdza siÄ™, Åźe jednak najpierw jak jedziemy do Szwecji to chcemy siÄ™ naÅ‚owić. Dopiero pÃłźniej jeździmy w poszukiwaniu mamusiek (nawet rezygnujÄ…c z duÅźej iloÅ›ci braÅ„).


DziÄ™ki wszystkim za miÅ‚e sÅ‚owa. SÅ‚awek ma racjÄ™. CiÄ™Åźko pÅ‚ywać w jednym, teoretycznie bankowym miejscu (gÅ‚Ä™bia i masa Å›ledzia), bez brania przez kilka godzin w nadziei na metrÃÅ‚wkÄ™, szczegÃÅ‚lnie jeÅ›li ma siÄ™ Å›wiadomość, Åźe w pÅ‚ytkiej zatoce kilometr dalej moÅźna siÄ™ naÅ‚apać do syta ale takich siedemdziesiÄ…tek... Kto ma duÅźe doÅ›wiadczenie, i jest pewien swoich umiejÄ™tnoÅ›ci, moÅźe krÄ…Åźyć w takim miejscu w oczekiwaniu na dobry czas. Ja niestety go nie mam, dlatego rezygnowaÅ‚em szybko. MiaÅ‚em tylko 6 dni i nie chciaÅ‚em ryzykować...
Po powrocie do kraju, najwaÅźniejszÄ… rzeczÄ… byÅ‚ wybÃÅ‚r terminu na rok przyszÅ‚y - kiedy tylko to zaÅ‚atwiÅ‚em, uspokoiÅ‚em siÄ™ <_< Od tego czasu nie ganiam jak szalony za krajowym szczupakami, bo wiem, Åźe w Polsce mnie coÅ› takiego i tak nie spotka (przynajmniej ja nie znam takich jezior). Owszem pÅ‚ywam sobie i Å‚owie je czasem, ale tak naprawdÄ™ wole pospacerować nad rzekÄ… by ukÅ‚uć bolenia - a tych akurat jest sporo :D.

#8 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 13 luty 2011 - 17:16

Po powrocie do kraju, najwaÅźniejszÄ… rzeczÄ… byÅ‚ wybÃÅ‚r terminu na rok przyszÅ‚y - kiedy tylko to zaÅ‚atwiÅ‚em, uspokoiÅ‚em siÄ™ <_<

spoko, mozna sie przejechac :mellow:

#9 OFFLINE   Korsarz

Korsarz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 luty 2011 - 10:07

GratulujÄ™ wynikÃÅ‚w. Nam w zeszÅ‚ym roku poszÅ‚o nieco sÅ‚abiej chyba. ByliÅ›my przed Wami i woda byÅ‚a jeszcze ciut za zimna. Ryby siedziaÅ‚y w bÅ‚ocie na metrowej wodzie gÅ‚ÃÅ‚wnie i nie byÅ‚y to metrÃÅ‚wki niestety. Gzie byÅ‚y metrÃÅ‚wki? Nie udaÅ‚o sie nam dowiedzieć.

Ech, Syrsan to magiczne miejsce. MiÅ‚o jest powspominać, zwÅ‚aszcza, Åźe w tym roku raczej siÄ™ nie uda odwiedzić Szwecji.

#10 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 14 luty 2011 - 11:17

Szkiery mają niepowtarzalny klimat i udało Ci się go uchwycić w artykule. Włączyły mi się wspomnienia. Dzięki!

p.s. CieszÄ™ siÄ™, Åźe mapka siÄ™ przydaÅ‚a :D

#11 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1179 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 14 luty 2011 - 16:03

Fajny tekst, super zdjęcia,gratuluje ryb.
Robert wiesz moÅźe jakie wyniki miaÅ‚y inne ekipy z domkÃÅ‚w?

#12 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznaÅ„

Napisano 14 luty 2011 - 18:42

Fajny tekst, super zdjęcia,gratuluje ryb.
Robert wiesz moÅźe jakie wyniki miaÅ‚y inne ekipy z domkÃÅ‚w?


Nie byÅ‚o duÅźo ludzi. Jeszcze jeden domek byÅ‚ zajÄ™ty. PrzewaÅźnie jak wypÅ‚ywaliÅ›my i wracaliÅ›my to Å‚odzie sÄ…siedniej ekipy byÅ‚y na miejscu.... Po 4 dniach zagadaliÅ›my do chÅ‚opakÃÅ‚w i powiedzieli Åźe ich najwiÄ™ksza ryba to 86cm. WyciÄ…gali ryby z samych trzcin i przewaÅźnie na wahadÅ‚ÃÅ‚wki. Tyle pamiÄ™tam po rozmowie z nimi.


#13 OFFLINE   rogu

rogu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Maciej
  • Nazwisko:Rogowiecki

Napisano 16 luty 2011 - 13:33

Ciekawa relacja i fajne zdjÄ…tka. GratulujÄ™ udanej wyprawy.

Syrsan w sezonie 2010 byÅ‚o niezÅ‚e. Generalnie ludzie Å‚owili sporo mniejszych i Å›redniakÃÅ‚w (40 - 80 cm), co cieszy, bo w poprzednich sezonach takich ryb byÅ‚o mniej. To dobrze rokuje na przyszÅ‚ość. WiÄ™kszość ekip w 2010 roku poÅ‚owiÅ‚a przyzwoicie szczegÃÅ‚lnie w drugiej poÅ‚owie maja i czerwcu. Nieźle byÅ‚o teÅź w koÅ„cÃÅ‚wce sierpnia i we wrzeÅ›niu, za to wyraźnie gorzej w październiku - mieliÅ›my grupy, ktÃÅ‚re przez tydzieÅ„ Å‚owiÅ‚y ledwo kilkanaÅ›cie (i to niewielkich) sztuk. Ale tak byÅ‚o na wiÄ™kszoÅ›ci Å‚owisk, z ktÃÅ‚rych dostawaliÅ›my relacjÄ™. Sam byÅ‚em wtedy na Boren, ktÃÅ‚re uwaÅźam za fenomenalnÄ… wodÄ™ i byÅ‚o ciÄ™Åźko w porÃÅ‚wnaniu z wiosnÄ…. Za to z poczÄ…tkiem listopada przyszÅ‚o sÅ‚oneczko + ciepeÅ‚ko i znÃÅ‚w byÅ‚o ok.


#14 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaRuda ÅšlÄ…ska
  • ImiÄ™:Konrad

Napisano 16 luty 2011 - 15:45

Ech, Syrsan to magiczne miejsce. MiÅ‚o jest powspominać, zwÅ‚aszcza, Åźe w tym roku raczej siÄ™ nie uda odwiedzić Szwecji.

WÅ‚aÅ›nie przeczytaÅ‚em artykuÅ‚. TeÅź wÅ‚Ä…czyÅ‚y mi siÄ™ wspomnienia i Åźal, Åźe wiosna tego roku juÅź jest stracona :( Maciek, to moÅźe jesieÅ„? :D

@Robert: Co do terminu to wydaje mi siÄ™, Åźe trafiliÅ›cie w przysÅ‚owiowÄ… 10-tkÄ™. My najlepsze ryby Å‚owiliÅ›my w ostatnich dniach wyjazdu, a poczÄ…tek byÅ‚ trudny (i chÅ‚odny).

PS. Czy szpieg był w naszej ekipie?

#15 OFFLINE   Korsarz

Korsarz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 luty 2011 - 08:39

W tym roku Radziu nie dam rady ze wzglÄ™dÃÅ‚w zdrowotnych. A w kolejnym sezonie myÅ›lÄ™ o Boliwii:)

#16 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 luty 2011 - 14:45

A w kolejnym sezonie myślę o Boliwii:)

W kolejnym sezonie bÄ™dziesz leÅźaÅ‚ na wyciÄ…gu, sraÅ‚ i trawy siÄ™ trzymaÅ‚ :mellow: Weź siÄ™ za siebie pÃÅ‚ki mÅ‚ody jesteÅ›.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych