Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Co wybrać zamiast Abu Garcia Revo S/SX?


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tomi81

tomi81

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 14 luty 2011 - 11:35

Witam serdecznie,

Na początku witam szanownych kolegów, jest to mój pierwszy post na tym forum. Temat bardzo popularny, żeby nie rzecz - przejedzony. Jednak spróbuję :D

Noszę się z zamiarem zakupu zestawu castingowego do przynęt w przedziale 15-60g (S10, Fatso 14 itd.). Kijek, zgodnie z wiedzą z tego forum, ma znaczenie drugorzędne dlatego też chcę się skupić w pierwszej kolejności na multipikatorze. Po lekturze całego forum dowiedziałem się, że można sobie darować Jaxony, nowego Dragona, słabsze Abu (Blue, Black Silvery) - jeżeli sprzęt faktycznie ma posłużyć więcej niż sezon. Mój wybór padł na Abu Garcia Revo S lub SX (wydaje mi się, iż do przynęt o takiej masie niskoprofilowy będzie dobry - jeżeli się mylę poprawcie mnie), jednak na chwilę obecną są one w Polsce (szukałem w sklepach internetowych), jak i w moim mieście (Białystok) nie do dostania. Z tego też powodu zwracam się do Was z pytaniem - co możecie polecić koledze, tak aby pochodziło to więcej niż jeden sezon :D Moją uwagę przykuły nowe Okumy (ciekawe parametry), jednak to tylko na podstawie katalogu, czysta teoria... Mój budżet na kręcioła to 500 - 600 PLN (wędka może być tańsza :D

Serdeczne dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
Tomek

#2 OFFLINE   garowy

garowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 14 luty 2011 - 11:40

.

#3 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • ImiÄ™:RafaÅ‚
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 14 luty 2011 - 11:42

no to ja bym proponowal sie przelamac i zalogowac na ebay.com


a tam juz...

w tej cenie shimano curado 201/301 (trojka troche spora ale i na sumy mozna ja zabrac)

jesli DECZKo dolozysz to mozesz pojechac po bandzie i kupic sobie DAIWA LUNA 203 L - typowy round ale o super pracy oraz parametrach uzytkowych :D

#4 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2952 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • ImiÄ™:Kamil

Napisano 14 luty 2011 - 11:43

Mój wybór padł na Abu Garcia Revo S lub SX (wydaje mi się, iż do przynęt o takiej masie niskoprofilowy będzie dobry - jeżeli się mylę poprawcie mnie), jednak na chwilę obecną są one w Polsce (szukałem w sklepach internetowych), jak i w moim mieście (Białystok) nie do dostania.

http://www.wobek.pl/multiplikatory-abu-garcia-c-295_30_255.h tml

#5 OFFLINE   tomi81

tomi81

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 14 luty 2011 - 11:46

Panowie,

Serdeczne dzięki za powitanie i porady :D Z tym kijkiem to może faktycznie trochę pojechałem, jednak kijek szybciej wymienię aniżeli kręcioła :D Na Shimano lekko spoglądałem, jednak zaciekawiony ABU trochę go odstawiłem (jak czytam - niesłusznie). Podpowiedzcie proszę czy sprzęt Okumowy (np. Okuma VS 200) i jej nowe wcielenia (zdaje się Citrix czy Alumina) to sprzęt dużo gorszej klasy, czy dla nowicjusza/średniaka powinie wystarczyć (pytam również pod kątem zakupu tego dla mojego starszego, z nieco mniejszym budżetem).

Pozdrawiam
Tomek

#6 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2952 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • ImiÄ™:Kamil

Napisano 14 luty 2011 - 11:49

Okuma VS 200 jest sprawdzona i 'daje radę'. Tych nowych modeli to bym się obawiał, bo one ewidentnie klepane po chińsku. Różnie może być z ich jakością.
  • KamilPe lubi to

#7 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • ImiÄ™:RafaÅ‚
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 14 luty 2011 - 11:52

kolejne wcielenia okumy VS moze i nie są złe... ale chyba większość z tutaj obecnych bazuje na sprzecie sprawdzonym na szerokim placu boju a okuma jakos tak mniej popularna... Choc swego czasu mialem u siebie VeSke i przyznam szczerze ze calkiem mi ona lezala. Jednego jej nie mozna odmowic - na pewno jest to maszynka ktora potrafi daaaalleeeeeeeeeeko wypluwac ciezsze przynety...

BTW. fatso 14 to ja bym z kijka do 60g (opisanego przez polskich dystrubutorow) raczej nie rzucal zbyt chętnie :D

#8 OFFLINE   garowy

garowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 14 luty 2011 - 11:52

.

#9 OFFLINE   tomi81

tomi81

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 14 luty 2011 - 12:15

Dzięki za pomysł z Ebay'em - właśnie wypatrzyłem wspomniane Abu za całkiem niezłą kaskę (razem z wysyłką do Polski). I tu jeszcze małe pytanie - oferowane modele są z różnych roczników (2009,2010 i 2011) - na który rocznik się z decydować? Czy te starsze mogą być gwarancją lepszego wykonania czy też brać nowsze. Sprawdzałem również SX i cenowo wygląda też ciekawie - z tych dwóch chyba SX będzie ciekawszym wyborem :D

PS. Produkt w wobeku widziałem, jednak po telefonie okazało się, że go nie ma na stanie (błędny status).

Pozdrawiam
Tomek

#10 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • ImiÄ™:Krzysztof

Napisano 14 luty 2011 - 12:29

Lekko używane VS-ki chodzą po 300PLN, a to - moim zdaniem - niezły kompromis. Rzucają mega daleko, tylko troszkę hałasują. Z budżetowych rozwiązań mogę też polecić Quantum Cabo. Mam, używam, działa (tak fajnie, że dokupiłem drugi). BTW, Lunę też mam, do ciężkich zastosowań: miodzio :D

#11 OFFLINE   tomi81

tomi81

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 14 luty 2011 - 13:39

Koledzy,

Ostatnie pytanie i przestaję już nękać:

Abu Revo można używać w słonej wodzie (szkiery itd.), a jak sprawa wygląda w przypadku Curado E? Pobiegałem po Ebay'u i wybór padnie jednak na Curado ( o ile można go używać w słonej wodzie), skoro cena Curado i Revo SX jest właściwie taka sama :D

Dzięki za wszystkie porady!

Pozdrawiam
Tomek

#12 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • ImiÄ™:RafaÅ‚
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 14 luty 2011 - 13:48

Approved for use in Saltwater



http://fish.shimano.com/publish/content/global_fish/en/us/in dex/products/reels/low_profile_baitcasting/Curado_E.html

#13 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2952 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • ImiÄ™:Kamil

Napisano 14 luty 2011 - 13:52

Dobry wybór, Curado E7 to świetny młynek.

#14 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 14 luty 2011 - 17:59

witaj na forum :D

BTW. fatso 14 to ja bym z kijka do 60g (opisanego przez polskich dystrubutorow) raczej nie rzucal zbyt chętnie

yüüp, cos w tym jest :mellow:

a moze ... oprocz tego SX i S + zobligowanego curado 200 ... by tak jakiegos mniejszego rounda? C4 np.

#15 OFFLINE   tomi81

tomi81

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 15 luty 2011 - 11:07

Witajcie,

Z tym kijem 60 i Fatso 14 to faktycznie nieco przesadziłem :D Curado już leci ze Stanów więc muszę jeszcze dobrać kijek (nie za drogi - na początek). Zastanawiałem się nad Dragonem (wiem wiem, reklama :D Milenium Fatso Jerk Cast 1,95 m (25-60 g) - czytałem, iż cieszy się dobrą opinią za tą cenę. W ostatnim katalogu pojawił się konkurent w tym samym przedziale cenowym, mianowicie Dragon Express. Same materiały są praktycznie identyczne (różnica w płaszczu zewnętrznym, Milenium ma węglowy płaszcz ochronny, zaś Express węglowy płaszcz ochronny HDL). Interesuje mnie wersja 1,95 m, a tu jest już różnica w c.w - Express przy tej długości ma zakres 40-80 g. Który kijek byście polecili (nowość czy sprawdzony towar), mając na uwadze już zakupiony Curado 201E7? Czy tym Curado da się bezpiecznie (dla multipikatora oczywiście:) rzucać przynętami cięższymi niż 60 g(do 80g jak cw nowego kija Express)? Serdecznie dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
Tomek

#16 OFFLINE   psielka

psielka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaPiotrków Trybunalski
  • ImiÄ™:Krzysztof

Napisano 15 luty 2011 - 12:54

Witam Ja również w tym sezonie pragnę zacząć przygodę z castingiem (jerki do 40 gram). Po przeczytaniu lektury W głąb ABU Revo S również zdecydowałem się na tego kręciołka. I również już wiem, że w Polsce jest nie do zakupenia. Pytanie do starych wyjadaczy - co ma w sobie takiego Shimano, że jest nie do przebicia w stosunku do innych marek ??? I czy błędem będzie zakupić Revo. Ps. Szkoda, że się nie zgadaliśmy wcześniej, byłaby tańsze koszty przesyłki.


#17 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • ImiÄ™:RafaÅ‚
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 15 luty 2011 - 15:45

Witam Ja również w tym sezonie pragnę zacząć przygodę z castingiem (jerki do 40 gram). Po przeczytaniu lektury W głąb ABU Revo S również zdecydowałem się na tego kręciołka. I również już wiem, że w Polsce jest nie do zakupenia. Pytanie do starych wyjadaczy - co ma w sobie takiego Shimano, że jest nie do przebicia w stosunku do innych marek ??? I czy błędem będzie zakupić Revo. Ps. Szkoda, że się nie zgadaliśmy wcześniej, byłaby tańsze koszty przesyłki.



ano to, że jest bardziej wszechstronne w stosunku to konkurencji. Swobodnie - na odpowiednim kiju obsługuje 8g, z REVO taki numer to już troche ekwilibrystyka :D

Troche duzych roznic jest tez w jakości spasowania obu zabawek

#18 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2952 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • ImiÄ™:Kamil

Napisano 15 luty 2011 - 15:52

ano to, że jest bardziej wszechstronne w stosunku to konkurencji. Swobodnie - na odpowiednim kiju obsługuje 8g, z REVO taki numer to już troche ekwilibrystyka :D

Troche duzych roznic jest tez w jakości spasowania obu zabawek


Prawda, Curado można wyraźnie lżejsze przynęty posyłać niż z Revo, ale wynika to z mas ich szpul - Revo ponad 22 g, a Curado chyba 13.
Z tym drugim to się nie zgodzę, bo miałem obydwa multiki i oba były dobrze spasowane.

#19 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • ImiÄ™:RafaÅ‚
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 15 luty 2011 - 17:55

spasowane i owszem - ale jesli chodzi o dbalosc w ykonczeniu poszczegolnych elementow...

#20 OFFLINE   jamesty

jamesty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 443 postów
  • LokalizacjaMaków Mazowiecki
  • ImiÄ™:Jakub

Napisano 16 luty 2011 - 12:16

Ja bym stawiał na curado masz link nie tak drogo wychodzi

http://www.tacklewarehouse.com/Shimano_Curado_200_E_Casting_ Reels/descpage-SCER.html




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych