Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Wędki Hand Made - pracownia LProds

autorski-rb pracownia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
164 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Piotr Lipiec

Piotr Lipiec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów
  • LokalizacjaStraachowice

Napisano 14 kwiecień 2014 - 18:35

Trochę może profanacja, ale myślę zrobić taki sam projekt ale z jakąś małą uśpioną jęteczką ,lub chrustem.



#102 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 14 kwiecień 2014 - 18:39

Napewno będzie ciekawie.



#103 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 14 kwiecień 2014 - 18:43

Piotrek,ale mi dałeś do myślenia hmmm........ już to widzę oczami wyobraźni.....zatopiony miniaturowy kogucik w rękojeści.



#104 OFFLINE   Piotr Lipiec

Piotr Lipiec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów
  • LokalizacjaStraachowice

Napisano 14 kwiecień 2014 - 19:00

Kiedyś robiłem sandaczowego kijka i było połączenie, korka z hebanem , a w hebanie w wyjęciu był zatopiony sandaczyk znaczek   (były kiedyś przy jakiś żyłkach). Efektownie to wyglądało, mam kila jeszcze tych broszek i może coś sie jeszcze podobnego  zrobi , korci mnie połączenie korka z czeczotem i ratanem i w drewnie zatopiony taki właśnie znaczek, może troche przerost wszystkiego ,ale jak sie połączy w całość i zgra kolorystycznie  to efekt wyjdzie superowy



#105 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 14 kwiecień 2014 - 19:03

Piotrek,a mnie się wydaje ,że właśnie nie przerost,tylko po to właśnie jest cały ten nasz custom :)

 

Podstawa,aby kij zachował swoje właściwości do których został stworzony,a reszta......hulaj dusza ,piekła nie ma :D


Użytkownik kogut edytował ten post 14 kwiecień 2014 - 19:06


#106 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7995 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 14 kwiecień 2014 - 19:15

Coś z ostatnich  projektów w fazie budowy , uchwycik do muchówki , połączenie czeczota z korkiem ,zatopiona nimfa w żywicy, będzie wymieniony korek na ciemny brąz co by pasował do całego ubrania wędki w omotki brązowe.

attachicon.gifuchwyt mucha.jpg

 

Ladny, widzialem juz na SPW



#107 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2120 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 14 kwiecień 2014 - 19:19

Kiedyś robiłem sandaczowego kijka i było połączenie, korka z hebanem , a w hebanie w wyjęciu był zatopiony sandaczyk znaczek   (były kiedyś przy jakiś żyłkach).

te żyłki to chyba dragon millenium :)http://allegro.pl/zy...4068907146.html


Użytkownik robas edytował ten post 14 kwiecień 2014 - 19:22


#108 OFFLINE   Piotr Lipiec

Piotr Lipiec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów
  • LokalizacjaStraachowice

Napisano 14 kwiecień 2014 - 20:57

Chodzi o takie znaczki, te z dragona wizualnie słabo przy tych wyglądają, z okoniem może być problem bo szeroki ale pstrąg i sandacz pięknie można zatopić i wkomponować w drewienko.

 

Załączony plik  DSCN6929.JPG   46,08 KB   25 Ilość pobrań

 

 

A tu troszkę fajerwerków , naklejka tribal na fluo tle , fajowo się projekt zapowiada .

 

Załączony plik  DSCN6928.JPG   50,29 KB   19 Ilość pobrań

 

Załączony plik  DSCN6927.JPG   49,88 KB   18 Ilość pobrań

 


  • Friko i kogut lubią to

#109 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 16 kwiecień 2014 - 12:39

Piotr, ja lata temu wkleiłem w dwa kijki takie znaczki tzn w korki. Jednym był sandacz w Anosie którego juz nie mam a drugim znaczkiem był lipień w muchówce którą mam do dziś. Trzeba było tylko lekko podgiąć końcówki bo inaczej musiałbys głęboko je osadzać.

 

Załączony plik  DSCN2990.JPG   30,57 KB   15 Ilość pobrań

Załączony plik  DSCN2992.JPG   31,85 KB   15 Ilość pobrań

 

 



#110 OFFLINE   Piotr Lipiec

Piotr Lipiec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów
  • LokalizacjaStraachowice

Napisano 16 kwiecień 2014 - 13:04

Też ciekawie, ja ogólnie zatapiam takie rzeczy w żywicy,robię głębsze podfrezowanie i zalewam wszystko żywicą do robienia bryloczków , jest ona bardzo przezroczysta i twarda jak szkło, pięknie się poleruje. Niebawem będą robił projekt sandaczówki z właśnie takim wykończeniem .



#111 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2120 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 16 kwiecień 2014 - 13:10

tu są ciekawe a może i te same http://www.szczupak.pl/produkt,365



#112 OFFLINE   Piotr Lipiec

Piotr Lipiec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów
  • LokalizacjaStraachowice

Napisano 16 kwiecień 2014 - 13:15

Tak , dokładnie to samo , tylko były one przy żyłkach chyba MAX o ile dobrze pamiętam .



#113 OFFLINE   Piotr Lipiec

Piotr Lipiec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów
  • LokalizacjaStraachowice

Napisano 16 kwiecień 2014 - 20:15

Jeszcze sie udało cyknąć troche fotek przed oddaniem. Blank Pacbay 10' #4 pod nimfę.

 

Załączone pliki


Użytkownik Piotr Lipiec edytował ten post 16 kwiecień 2014 - 20:18

  • Del Toro i Lord lubią to

#114 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 16 kwiecień 2014 - 20:20

No i właśnie teraz zbieram szczękę z dywanu,a tu zaraz mecz :D



#115 OFFLINE   pepccio

pepccio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Andrzej

Napisano 16 kwiecień 2014 - 21:27

Chodzi o takie znaczki, te z dragona wizualnie słabo przy tych wyglądają, z okoniem może być problem bo szeroki ale pstrąg i sandacz pięknie można zatopić i wkomponować w drewienko.

 

attachicon.gifDSCN6929.JPG

 

 

A tu troszkę fajerwerków , naklejka tribal na fluo tle , fajowo się projekt zapowiada .

 

attachicon.gifDSCN6928.JPG

 

attachicon.gifDSCN6927.JPG

 

Znów ktoś mnie wyprzedził :( , bo właśnie kombinuje jak wkomponować takiego "okonka". Ale rękojeść z nimfą klasa, z jętką pewnie pięknie by wyglądała żywica w kolorze bursztynu. Ot taki klejnocik!



#116 OFFLINE   nyny

nyny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1395 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Przemek

Napisano 19 sierpień 2014 - 16:00

No i stalo sie, smutne lecz prawdziwe, oto moja nieszczesna historia...

Nie myslalem, ze to napisze ale miarka sie przebrala.

Musze to upublicznic bo sie niesmacznie robi, otwarcie pisze, ze tym wpisem zglaszam REKLAMACJE i ZAL do LPRODS..

 

Otoż Piotrze drogi:

 

Dlaczego kiedys zrobiles mi pierwszego kija, po którym zapragnąłem następnego?

Dlaczego dałem się namówić na Twoje obrotówki?

Dlaczego wreszcie ukreciles mi FX 862-2?

 

Tak sie po prostu nie robi, to nie fair...

 

Nie godzę się na to, zabiłeś tym badylem we mnie instynkt zbieracza i parcie ku nastepnym kijaszkom.

 

Przepadłem kiedy pierwszy raz wziałem go w rękę, od tej pory juz nic nie jest takie samo :(

Zrobiłeś mi maszynkę jaką sobie w mojej glowie wyimaginowalem, dlaczego, jeszcze raz pytam? Odkąd czesze wode tym chrustem, nie mysle o niczym innym jak tylko o tym by nie przestac nim lowic. Dzięki niemu przeszedłem droge od zbieracza z multum wedek w szafie, do osoby ktora ma mniej, a lepiej i przyjemniej. Tyle ile radości i przyjemności dal mi ten FX, nie sposob jestem opisac, nie sposob tez policzyc ile wyjechalo na nim rybek. Dlatego przez pryzmat czasu jestem w pewnym sensie zly na Ciebie, bo niestety robiac taki kij ukreciles na siebie bata. Gdybys chociaz cos "sknocil", to mialbys zarobek na nastepym kiju, a tak? Zrobiles dla mnie okoniowy ideal UL, i teraz niepredko ukrecisz dla mnie cos w tym rozmiarze, sam jestes sobie winien :P

 

Teraz tak na serio, z czystym sumiemiem moge powiedziec, ze zrobiles cos czego sie nie spodziewalem, i pisze to przez pryzmat czasu, bo chcialem cos znalesc w kiju by spowodowac wymiane na cos "nowszego",  "ladniejszego" no i dac Tobie znowu zarobic. Tak sobie mysle ,ze w pewnym sensie tym kijem dales mi do zrozumienia, ze jednak mozna zrobic cos co bedzie sprawialo tyle funu na poczatku, jak i po wielu miesiacach zabawy, ze nie liczy sie tylko zarobek, a jednak dobro i zadowolenie klienta.

Dziekuje Tobie za to, i za ludzkie podejscie :)

 

p.s. Kurcza mi sie zasoby obrotowek, i bede chyba szukal blanku na bolenie, zdecydowalem sie  wymienic Blue Rapida, ale to pogadamy na pw. jak wroce z wakacji....

 

 

pozdro


Użytkownik nyny edytował ten post 19 sierpień 2014 - 16:02

  • PiernikTorunski lubi to

#117 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9499 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 19 sierpień 2014 - 19:00

Przemku  drogi. Kiedyś zapewne sam dojdziesz, do jedynie słusznego wniosku, który brzmi:

sprzedać FX 862-2 i uwolnić wolną wolę ;)

Wpadłem niegdyś w podobne ubezwłasnowolnienie, spowodowane przez kijek Lamiego X86MTS.

Po sprzedaży  (5 lat z okładem używania niemal non stop ) odetchnąłem z ulgą, chociaż ...........tęsknię :lol:



#118 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5357 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 19 sierpień 2014 - 19:24

Szanowna moderacja powinna założyć wątek dla klubu anonimowych wędkoholików, i każdy wpis powinien się zaczynać od np:

- cześć,- jestem Arek ;) pierwszą zrobiłem w pracowni xyz, potem przyszła 2,3,5,20  i tak trwa to od 5-10-15 lat, zaliczyłem wszystkie pracownie i nie obce mi żadne    nowości, jak nie zrobię jednej w miesiącu trzęsą mi się ręce a przed oczami widzę tylko białe myszki - przepraszam meszki

- zdecydowałem się na terapię bo zostałem całkowicie sam, najpierw odeszła żona (o kochankach nie wspominam bo to wydatek równie drogi jak RB ;) )

- potem podupadłem na zdrowiu bo praca na 3 etaty mnie wykończyła

- jedno co mi wyszło to zęby,- tja,-  dentysta drogi a takie ładne inserty teraz produkują i nowy kolor omotek się ostatnio pojawił...

- to, że nie chodzę na ryby bo praca na 3 etaty nie pozostawia już czasu na nic nie ma dla mnie znaczenia, ważne, że jeszcze widzę na jedno oko więc mogę je wciąż podziwiać....


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 24 sierpień 2014 - 08:44


#119 OFFLINE   Piotr Lipiec

Piotr Lipiec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów
  • LokalizacjaStraachowice

Napisano 20 sierpień 2014 - 06:50

Przemku reklamacja przyjęta :D , ale kolejne też będziesz w ten sposób reklamował , niestety nie umiem inaczej wykonać wędki, wszystko musi być na czas (a nawet wcześniej) i tak jak sobie to zamawiający wymyślił w najdrobniejszych szczegółach, bo jestem nauczony każdego klienta szanować czy to gościa co płaci 50 zł za wymianę przelotki czy zamawiającego kijka za 1500zł , płaci i wymaga a ja staram się mu wykonać robotę rzetelnie .

Jak to mówią ''raz cygan przejdzie przez wieś'' w dzisiejszych czasach puszczenie jakiegoś bubla, nie poszanowanie i robienie w balona kogokolwiek w tak wąskim gronie jakim jest wędkarstwo może odbić się niezdrową czkawką .

Na razie na brak roboty nie narzekam i to wszystko z polecenia ,bo ktoś zobaczył u kogoś wędkę , blaszkę i tak pocztą pantoflową trafia gość do mnie .

Nie lubię się rozpisywać ,bo ''ta krowa co dużo ryczy mało mleka daje '' te skromne 6 stron wystarczy aby popatrzeć na moją robotę i opinie o niej.



#120 OFFLINE   Piotr Lipiec

Piotr Lipiec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów
  • LokalizacjaStraachowice

Napisano 25 wrzesień 2014 - 20:35

Jak ja lubię wyplatanki ,roboty masa ,ale efekt super.

Załączony plik  DSCN7223.JPG   284,76 KB   14 Ilość pobrań

 

Czeczocik

Załączony plik  DSCN7230.JPG   103,97 KB   15 Ilość pobrań

 

Szkło w akcji

Załączony plik  IMAG0360.jpg   51,55 KB   15 Ilość pobrań







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb, pracownia