Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Honda - pytania serwisowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1580 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 01 kwiecień 2019 - 21:40

ok 1200 zł

#22 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 01 wrzesień 2020 - 14:02

Czy do silnika 20Km z rumplem da radę założyć manetkę ktoś próbował ?



#23 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 02 wrzesień 2020 - 05:20

Pewnie ze da kwestia kupienia czesci ja tak zrobilem z mercury

#24 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 02 wrzesień 2020 - 07:46

Sprawdź czy na kole zamachowym masz wieniec zębaty ,bo jak niema to zabieg trochę kosztuje ,wymiana koła zamachowego,miałem hondę bf10kM SHU  z 2015 przy Romanie 440 całość w granicach 350kg(sam) max prędkość 30km/h jak doszedł kolega 25km/h ,zmieniłem na bf20kM, SHSU sam płynę 43km/g ,dwóch 40km/h.



#25 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 02 wrzesień 2020 - 07:55

Sprawdź czy na kole zamachowym masz wieniec zębaty ,bo jak niema to zabieg trochę kosztuje ,wymiana koła zamachowego,miałem hondę bf10kM SHU  z 2015 przy Romanie 440 całość w granicach 350kg(sam) max prędkość 30km/h jak doszedł kolega 25km/h ,zmieniłem na bf20kM, SHSU sam płynę 43km/g ,dwóch 40km/h.

Jak poza prędkościami które tu opisałeś sprawuje się ta 20 SHSU ?



#26 OFFLINE   perch22

perch22

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaMazury
  • Imię:Jan

Napisano 02 wrzesień 2020 - 11:22

Witam, jestem bardzo zadowolony ,spalanie małe ,przy przemieszczaniu się za okoniem na jeziorze 1000h zbiornik 12l wystarcza mi na 3-4 wyjazdy na ryby, bo cale lato uganiam się tylko za okoniem ,w maju parę razy trolowałem (docierane silnika)to spalanie całkiem małe ,rozruch elektryczne ,ssanie automatyczne, zero problemów, nie robię reklamy ale jak pamięcią sięgam zawsze pływałem na Hondzie zaczynając od bf 2,3kM.


  • -YAN- lubi to

#27 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1580 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 02 wrzesień 2020 - 13:18

To zaczynałeś tak jak ja.
20 mam 7 lat zero problemów.
Spalanie godzina pełen ogień na miejscowke potem 8 godz. trolingu i godzina do domu w zbiorniku zostało ok 2 litrów.
Jak łowie pod nosem to dopiero na 3 dzień sprawdzam czy mi starczy
  • -YAN- lubi to

#28 OFFLINE   WHT

WHT

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 25 czerwiec 2022 - 05:05

Mam zagwozdkę z silnikiem Honda bf8d.
Zimny pali od strzała a jak się rozgrzeje to bez dużej ilości gazu nie odpala. Po odpaleniu przez chwilę go dławi a później jest ok. Na wolnych pracuje normalnie. Dzięki za pomoc

Użytkownik WHT edytował ten post 25 czerwiec 2022 - 05:07


#29 OFFLINE   WHT

WHT

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 26 czerwiec 2022 - 10:34

Cześć, posiadam silnik Honda bf8d z 2012.
Silnik na zimno odpala bez problemu, natomiast po rozgrzaniu można go odpalić jedynie dając sporo gazu.Po odpaleniu przez chwilę go dławi później pracuje normalnie również na wolnych obrotach. Ciekawe jest to, iż po zgaszeniu i natychmiastowej próbie odpalenie (świece nie są zalane) już nie zaskoczy.
Manetka na pół gazu i odpala. Wymienione oleje, filtry, pompa wody, nowe świece. W jeden dzień odpalał normalnie, w drogi już pojawiła się powyższa usterka. Będę wdzięczny za pomoc

#30 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 26 czerwiec 2022 - 20:58

W gaźniku są 2 obiegi. Wolnych obrotów i wysokich. Jak gaźnik czysty i dobra kompresja to tłoki zasada paliwo z wolnego obiegu gdy przepustnica przymknięta.na wysokich obrotach przepustnica powoduje zasysanie i z niskich i wysokich obrotów jj

#31 OFFLINE   WHT

WHT

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 28 czerwiec 2022 - 19:01

Dzięki za wiadomość. Zrobiliśmy następujący test: ściągnąłem fajkę z górnego cylindra ( na Dolnym fajka założona) silnik nie odpala nawet przy dużej ilości gazu. Natomiast w sytuacji odwrotnej tj. Na górnym cilindrze fajka założona, na Dolnym ściągnięta i silnik po dodaniu gazu odpala ( wiadomo że pracuje bardzo nierówno). Czy taka sytuacja jest normalna przy prawidłowej kompresji?

#32 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1580 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 02 lipiec 2022 - 21:57

Jutro sprawdze u siebie

#33 ONLINE   highvoltage

highvoltage

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • Imię:Krz

Napisano 03 lipiec 2022 - 13:30

Dzięki za wiadomość. Zrobiliśmy następujący test: ściągnąłem fajkę z górnego cylindra ( na Dolnym fajka założona) silnik nie odpala nawet przy dużej ilości gazu. Natomiast w sytuacji odwrotnej tj. Na górnym cilindrze fajka założona, na Dolnym ściągnięta i silnik po dodaniu gazu odpala ( wiadomo że pracuje bardzo nierówno). Czy taka sytuacja jest normalna przy prawidłowej kompresji?


A co niby takie testy mają dać jak zabierasz mu jeden cylinder, przeciez one zawsze mają pracować razem. Gaźnik wyczyść będzie więcej pożytku

#34 OFFLINE   WHT

WHT

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 04 lipiec 2022 - 07:08

Silnik oddałem do serwisu MaxSpeed w Krakowie i faktycznie była to wina gaźnika :) Chłopaki mimo nawału pracy ogarnęli silnik w kilka dni tj. wyczyścili i wyregulowali gaźnik. Teraz pali na pół sznurka 🎉🎊. A co do cylindrów to pytanie z czystej ciekawości...

#35 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 05 lipiec 2022 - 20:52

W kilka dni?
  • Biesan i Tresor lubią to

#36 OFFLINE   JeepH

JeepH

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaGrajewo
  • Imię:Hubert
  • Nazwisko:Kapla

Napisano 09 lipiec 2022 - 15:38

A może któryś z kolegów posiada wiedzę ,czy w Hondzie BF 5 km można podnieść moc

#37 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 486 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 09 lipiec 2022 - 17:13

a w Suzuki 2,5km...?

#38 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 641 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 10 lipiec 2022 - 22:05

W hondzie ciężko, w suzuki zaś jak usuniesz przecinek międzi 2 i 5 to będziesz miał 25km. W takich małych konstrukcjach nie ma sensu działanie podnoszenia mocy i nigdy nie będzie możliwe o więcej niż 20%, a co to pomoże w obu przypadkach?
  • adiplo lubi to