Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Święcajty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   camel1304

camel1304

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • Lokalizacjaskierniewice
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:camel

Napisano 13 lipiec 2016 - 11:51

Witam drogich kolegów mam pytanko odnośnie tego  jeziorka Święcajty Węgożewo. 23.07. 2016 wyjeżdzam własnie na ten akwen . Jestem wychowawcą grupy . W ciągu dnia będę miał wolne bo młodzież w tym czesie będzie pływała z instruktorami. Chodzi mi o to czy da się tam spiningować bez łodzi i na jaki drapieżniki magę liczyć. Dzieki



#2 ONLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2313 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 13 lipiec 2016 - 14:36

Witam drogich kolegów mam pytanko odnośnie tego  jeziorka Święcajty Węgożewo. 23.07. 2016 wyjeżdzam własnie na ten akwen . Jestem wychowawcą grupy . W ciągu dnia będę miał wolne bo młodzież w tym czesie będzie pływała z instruktorami. Chodzi mi o to czy da się tam spiningować bez łodzi i na jaki drapieżniki magę liczyć. Dzieki

Jesteś pedagogiem i nie umiesz napisać poprawnie nazwy miejscowości. Dramat Panie, dramat.... :huh:



#3 OFFLINE   krzysiek gżybek

krzysiek gżybek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 641 postów
  • Lokalizacjawołomin.
  • Imię:krzysztof
  • Nazwisko:grzybowski

Napisano 14 lipiec 2016 - 18:50

Stań w łodzią w przesmyku międzyŚwięcajtami a Mamrami i rzucaj popery, jerki pływające .coś powinno wziąść.

#4 OFFLINE   Noryb2013

Noryb2013

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Maciej

Napisano 14 lipiec 2016 - 19:47

Napisz gdzie dokładniej będziesz nad tym jeziorem - w którym z ośrodków... Wtedy może coś podpowiem.



#5 OFFLINE   camel1304

camel1304

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • Lokalizacjaskierniewice
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:camel

Napisano 15 lipiec 2016 - 14:06

Ośrodek Róża Wiatrów , jeżeli chodzi o łodzie to mam nadzieje że tam jest możliwość wypożyczenia , nastawiam się raczej na okonie , na jednym z forum wyczytałem że jest szansa połapania. A jak z linią brzegową czy dam radę spiningować z brzegu.


Użytkownik camel1304 edytował ten post 15 lipiec 2016 - 14:07


#6 OFFLINE   Noryb2013

Noryb2013

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Maciej

Napisano 15 lipiec 2016 - 18:20

Wypożyczalnię sprzętu masz w ośrodku "Rusałka" - 15 minut spacerem brzegiem jeziora. Tam znajdziesz łódki (wiosłowe i uzbrojone w silnik).

Jak zdecydujesz się łowić z brzegu to idąc brzegiem w stronę wypożyczani masz kilka pomostów + stare betonowe molo (teoretycznie wyłączone z użytkowania). Do wypożyczalni w Rusałce przy pomostach jest nawet trochę wody i rzeczywiście trafiają się okonie (częściej okonki) i zdarza się przyłów w postaci szczupłego - później zaczyna się płycizna - 1m - aż do Kolonii Rybackiej.

Jak weźmiesz łódkę to najprostszy do zlokalizowania jest ciąg górek naprzeciw ośrodka "Rusałka" - na wprost od wypożyczalni na szczycie jest 1.3 i sterczące zielsko (są i inne miejsca, ale na tej wodzie na wiosłach to straszna męczarnia).

Pomyśl ewentualnie o spławiku - z pomostów białej ryby (raczej drobnicy, ale trafia się i leszczyk ok. 1 kg) b.dużo i można się trochę pobawić.



#7 OFFLINE   camel1304

camel1304

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • Lokalizacjaskierniewice
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:camel

Napisano 16 lipiec 2016 - 17:20

bardzo dziękuje  kolego



#8 OFFLINE   Noryb2013

Noryb2013

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Maciej

Napisano 16 lipiec 2016 - 20:40

Bardzo proszę.

Połamania życzę.



#9 OFFLINE   DAMIR

DAMIR

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • Lokalizacjapomorskie

Napisano 16 lipiec 2016 - 23:09

@camel1304
Jeżeli już wypożyczysz łódkę to warto odwiedzić górkę ,która znajduje się w środkowej części jeziora. Na jej zboczach, które spadają do kilkunastu metrów można nieźle połowić garbusków. Bez echa jej nie znajdziesz ale z rana zawsze stoi tam kilka miejscowych łódek. Zabierz tylko długą linkę do kotwicy.

#10 OFFLINE   camel1304

camel1304

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • Lokalizacjaskierniewice
  • Imię:Konrad
  • Nazwisko:camel

Napisano 20 lipiec 2016 - 12:26

dzięki Damir skorzystam



#11 ONLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1002 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 03 maj 2022 - 17:19

Odgrzebie temat. Łowi ktoś na tym jeziorze? Można liczyć na to że uda się polowic okoni i jakieś szczupaki, jak z rybostanem? Gdzie najbliżej miejscowości Kal wykupie pozwolenie? Będę dwa tyg na tym jeziorkiem i zastanawiam się czy brać łódź i nastawiać się na łowienie.

#12 OFFLINE   niedzwiedzik

niedzwiedzik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 03 lipiec 2023 - 16:31

Łowił ktoś ostatnim czasem na j. Święcajty? Jak wyniki? Jest szansa na sandacza ?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych