Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Widawa - troć, pstrągi i co z tego wyszło?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Okonhel

Okonhel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1057 postów
  • Lokalizacjajuż nie Hel
  • Imię:Jacek

Napisano 14 maj 2019 - 05:08

Obwód rybacki rz. Ślęza nr 1 – zarybienie karpiem (kroczek) 18.04.19r. zb. Łagiewniki

Obwód rybacki rz. Ślęza nr 1 – zarybienie pstrągiem potokowym (narybek letni) 18.04.19r. m. Łagiewniki

 

To tylko u nas jest możliwe sypać karpia i pstrąga - fakt że karp w zb. Łagiewniki a pstrąg w m. Łagiewniki - rozumiem że w rzekę ale lobby karpiowe ma się dobrze...



#22 Guest_Tomek O_*

Guest_Tomek O_*
  • Guests

Napisano 14 maj 2019 - 06:14

Zarybienia we  Wrocławiu są jak Yeti. Wszyscy o nich mówią a nikt ich nie widział !  :lol:


  • woblery L.E. lubi to

#23 OFFLINE   JSt14

JSt14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaTrzebnica

Napisano 14 maj 2019 - 08:05

Jak zarybiają tak jak w Wołowie (czyli swoje reklamówki) to mamy jak mamy ;)



#24 OFFLINE   ergie1

ergie1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 75 postów
  • LokalizacjaOława
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Gawron

Napisano 14 maj 2019 - 08:34

Witam kolegów.

Szkoda tej rzeki. Wydaje mi się,że te wszystkie zarybienia są bez sensu i nie będą skuteczne. Widawa poniżej Bierutowa to siurek półmetrowej głębokości płynący pomiędzy polami ornymi, bez drzew, bez odrobiny cienia. Woda jest "przegrzana" przez zbiorniki, choćby takie jak Machalice i pstrąg nie wytrzyma w tak ciepłej wodzie, miętus też lubi "zimno", więc raczej zarybienia nietrafione.

A szkoda, bo kiedyś przecież Widawa była w wykazie wód krainy pstrąga i lipienia.



#25 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 17 maj 2019 - 06:04

Cześć. Majówkę w tym roku spędziłem pod Oleśnica i miałem przyjemność porzucać nad Widawą. Przygotowując się do majówki zadzwoniłem do lokalnego Koła PZW i po miłej rozmowie dostałem numer do wędkarza, który bardzo często łowi nad tą rzeka. Umówiliśmy się na wędkowanie w okolicach m. Zbytowa, od tamy w dół. To co połowiłiśmy to nasze (w sensie nie będę się chwalił)... W rozmowach wyszło, że rzeka była zarybiona w 2019 Pstrągiem i ta osoba była przy tym (tak zrozumiałem). Rzeka jest uregulowana, oraz opalowana faszyną by brzegów nie podmywało. Dodatkowo tamy robią swoją robotę.

Użytkownik ASAPfishing edytował ten post 17 maj 2019 - 06:06


#26 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 17 maj 2019 - 11:31

Kiedyś napisałem do okręgu wrocławskiego mail dla czego nie zamieszczają zdjęć z zarybień..... bez odzewu....bez ryb....






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych