Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Garmin Quickdraw Contours


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 04 maj 2020 - 20:59

Szukam przetwornika na pawęż do ślizgu, a przy okazji mógł by rysować mapę. 

W takim wypadku najtańszy wystarczy.

 Mapa robiona w ślizgu jest bardzo, bardzo niedokładna. Jeśli chcesz mieć precyzyjną mapę to raczej prędkości poniżej 10km/h



#22 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 04 maj 2020 - 21:09

 Mapa robiona w ślizgu jest bardzo, bardzo niedokładna. Jeśli chcesz mieć precyzyjną mapę to raczej prędkości poniżej 10km/h

Mam tego świadomość.

Ślizg to priorytet do przemieszczania i orientacyjnej głębokości, nie do map. Mapy przy okazji pływania typowo wędkarskiego.


  • Dolan lubi to

#23 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 grudzień 2021 - 23:17

Mam stara mape quickdraw na karcie SD zrobiona na garmin echomap 91sv
Teraz chciałbym ją zassac do garmin gpsmap 1223xsv
Zgranie plikow po prostu na karte 1223 do katalogu tam gdzie byly na karcie 91sv nie działa. Tak samo wsadzenie tej karty i wskazanie aby 1223 zassal mapy

Czy ktoś zna jakieś rozwiazanie?
Zaznacze ze starego 91sv dawno już nie mam, i nie chciałbym tez wrzucac tych map do community

#24 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 532 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 13 grudzień 2021 - 10:29

Czasami najprostsza rzecz może być problemem - sprawdź czy masz ustawione wyświetlanie map. Wchodzisz do Mapa-Ustawienia,Ustawienia quick draw- wyświetlanie ( musi być zaznaczone) 

 

Na karcie musi być utworzony folder GARMIN, ale jak kopiujesz starą kartę to pewnie tak jest


Użytkownik golenia edytował ten post 13 grudzień 2021 - 10:31

  • SzymusS lubi to

#25 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 grudzień 2021 - 13:21

Czasami najprostsza rzecz może być problemem - sprawdź czy masz ustawione wyświetlanie map. Wchodzisz do Mapa-Ustawienia,Ustawienia quick draw- wyświetlanie ( musi być zaznaczone) 

 

Na karcie musi być utworzony folder GARMIN, ale jak kopiujesz starą kartę to pewnie tak jest

Dzięki za sugestie

 

1. Nie mam teraz echa przed oczami, ale raczej mam to zaznaczone, bo mapki zaciągnięte z garmin community mi się wyświetlają. Ale sprawdzę wieczorem

2. Tak mam 



#26 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 grudzień 2021 - 18:01

Dzięki za sugestie

1. Nie mam teraz echa przed oczami, ale raczej mam to zaznaczone, bo mapki zaciągnięte z garmin community mi się wyświetlają. Ale sprawdzę wieczorem
2. Tak mam

1- sprawdzilem, mam wlaczone

#27 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 15 grudzień 2021 - 00:04

Spróbuj skopiować calą zawartość karty na chama, z katalogami. Ja kiedyś miałem jedną kartę, którą przekładałem i wszystko działało.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 15 grudzień 2021 - 00:04

  • SzymusS lubi to

#28 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 grudzień 2021 - 19:37

Spróbuj skopiować calą zawartość karty na chama, z katalogami. Ja kiedyś miałem jedną kartę, którą przekładałem i wszystko działało.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Tak poszlo :)
Tzn na chama wsadzilem stara karte, bez nowej i poszlo :)
Dzięki, jestem o duży krok do przodu

#29 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 grudzień 2021 - 22:13

Tak poszlo :)
Tzn na chama wsadzilem stara karte, bez nowej i poszlo :)
Dzięki, jestem o duży krok do przodu

Radosc trochę przedwczesna
Tzn dziala albo na nowej karcie, albo na starej. Nijak nie mogę przegrac map ze starej do nowej karty
Chyba odpuszcze więc ten zamysl

#30 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 15 grudzień 2021 - 22:49

Hmm, a takie pytanie - czy zawsze wkładasz do tego slotu, który jest ustawiony do zbierania danych quickdraw? Z tego co pamiętam przy dwóch slotach jeden jest do QD a jeden do innych map i kartę trzeba wkładać do tego wybranego do obsługi QD.



#31 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 grudzień 2021 - 06:54

Hmm chyba nie tu jest problem
- przy dwoch kartach mozna wybrac w ustawieniach która karta ma być aktywna i z której ma zaciagac mapy. I dziala to
- jak zgrywam pliki ze starymi mapami, do podkatalogu w obecnej karcie, i tylko ja umieszczam w echu w slocie 1, to pokazuje tylko obecne mapy, a nie już te stare zgrane


Ale Twoja sugestia podsunela mi jeszcze jeden pomysl
- przy wyborze karty jest mozliwosc wprowadzenia nazwy. Mam tak ustawione że mapy na starej karcie nazywaja się inaczej niż na nowej (aby się nie pomylic ktora to karta)
- i jak dogrywam stare mapy do obecnej karty to może echo nie widzi ich bo są podpisane inna nazwa
- czyli muszę zmienic obie mapy na tą samą nazwe i dopiero wtedy zgrac
Sprawdze to :)

#32 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 16 grudzień 2021 - 21:39

Hmm chyba nie tu jest problem
- przy dwoch kartach mozna wybrac w ustawieniach która karta ma być aktywna i z której ma zaciagac mapy. I dziala to
- jak zgrywam pliki ze starymi mapami, do podkatalogu w obecnej karcie, i tylko ja umieszczam w echu w slocie 1, to pokazuje tylko obecne mapy, a nie już te stare zgrane


Ale Twoja sugestia podsunela mi jeszcze jeden pomysl
- przy wyborze karty jest mozliwosc wprowadzenia nazwy. Mam tak ustawione że mapy na starej karcie nazywaja się inaczej niż na nowej (aby się nie pomylic ktora to karta)
- i jak dogrywam stare mapy do obecnej karty to może echo nie widzi ich bo są podpisane inna nazwa
- czyli muszę zmienic obie mapy na tą samą nazwe i dopiero wtedy zgrac
Sprawdze to :)

Nie pomoglo

#33 OFFLINE   Dolan

Dolan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojciech

Napisano 22 październik 2023 - 12:18

Witam szanownych forumowiczów.

Garmin 43dv echomap nie czyta mapy ściągniętej ze społeczności ze strony Garmin Connect.

Podepnę się pod temat ale widząc datę ostatniego wpisu nie mam zbyt wielkich oczekiwań, że ktoś to przeczyta i odpowie na moje pytania. Posiadam Garmina  echmap 43dv, model ma możliwość tworzenia map quickdraw (tworzy takie mapy sprawdzone) , mapy zapisuje na karcie micro SD, garmin ma jeden slot na kartę i nie ma Wi-FI. Model z roku 2016.

Ściągnąłem plik zalewu Słup na komputer i przeniosłem go, na już używaną kartę SD, zapisałem ten plik w istniejącym na niej folderze Garmin. Nic z tego, nie widzę jeziora na ekranie plotera. 

Dodam, że mam włączoną wyświetlanie map i to funkcjonuje bo po wyłączeniu nie widzę map zrobionych osobiście.

Dodam, że wrzuciłem własną mapę do społeczności przez garmin connect, pięknie ją zassało z karty ale na tą chwilę nie widzę jej na ogólnej mapie. Obawiam się, że czasy kart SD już się skończyły bo obecnie nowe urządzenia łączą się przez wi-fi z Activ-Captain.

Czy moje obawy są słuszne? Czy jest jeszcze szansa na ściąganie map ze społeczności poprzez kartę? Czy ma ktoś jakieś pomysły jak sprawić by widzieć ściągnięte mapy ze społeczności? 



#34 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 22 październik 2023 - 13:27

Cześć, akurat dzisiaj wrzucałem mapę z karty na echo. Mapa nie jest dostępna od razu, musi się załadować i trwa to nawet kilka minut, u mnie to trwało dosyć długo, restart przerywa proces i rozpoczyna wszystko od początku. Postęp można śledzić w menu mapa wędkarska. Druga kwestia, to w instrukcji nie jest jasno napisane, do jakiego katalogu wrzucić mapę, jest tylko napisane, żeby zgrać na kartę. Więc wrzuciłem do głównego i Garmin, ale nie wiem z którego ładowało.

https://www8.garmin....1714483DA5.html

Wysłane z mojego motorola edge 40 pro przy użyciu Tapatalka

Użytkownik psulek edytował ten post 22 październik 2023 - 13:32


#35 OFFLINE   Dolan

Dolan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojciech

Napisano 22 październik 2023 - 14:52

WITAM kolegę Psulek.

Dzięki za super szybką reakcję, której jak pisałem wcześniej raczej nie oczekiwałem. 

Jak czytam powyższy tekst to jest już potwierdzenie, że garmin connect działa na kartach SD. Jest nadzieja.

Poszedłem za twoją radą i zapisałem pobrany plik w kilku miejscach. dokładnie gdzie się tylko dało. Efekt taki że po włączeniu plotera nie miałem moich map i tych nowych również. Ale to nie koniec. Wyciągnąłem kartę przy włączonym ploterze i włożyłem ponownie, i w tym momencie ukazała się plansza z pytaniem czy kopiować wgraną mapę. potwierdziłem na tak. Obecnie kopiuje się coś od kilku minut. Nie wiem czy osiągnę sukces bo na planszy teraz widnieje napis( US LakeVu Detail v2016.0v17.50 kopiowanie) i pasek z procentami ile się wgrało. Proces zakończony. Wygląda mi na to że przegrałem oryginalnie wgraną mapę jezior Stanów Zjednoczonych jaka istnieje w tym urządzeniu na moją kartę SD. Po kopiowaniu pojawił sie komunikat , że mapy zostały przegrane na kartę SD. Po włożeniu tej karty do kompa mam na niej nowe pliki. a mapy zalewu Słup jak nie było tak nie ma. Plus taki że moja batymetria wróciła. 

Będę próbował dalej. Może wezmę całkiem nową kartę i nagram na nią tylko plik ze społeczności. Zobaczymy co się stanie. Dam znać jeśli się uda.

 Pozdrawiam.



#36 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 22 październik 2023 - 16:59

Wrzuć do katalogu głównego i do Garmin. Uruchamiałem z włożoną kartą. Z tego co pamiętam, to pytało się, po uruchomieniu czy skopiować i po potwierdzeniu sam proces dział się w tle. Plik miał niby 5MB ale coś tam jest jeszcze obrabiane, bo szło to bardzo wolno. Postęp był widoczny po wejściu w menu ustawień mapy wędkarskiej i info, że nie wszystkie funkcje będą działać do ukończenia. Możesz też spróbować zrobić najpierw aktualizację softu do najnowszej dostępnej wersji.

Użytkownik psulek edytował ten post 22 październik 2023 - 17:05


#37 OFFLINE   Dolan

Dolan

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojciech

Napisano 25 październik 2023 - 16:14

Witam kolegę Psułek ponownie.

Nie odzywałem się bo po mimo wielu prób nie mogłem uzyskać odczytu map ze społeczności w moim ploterze. 

Dziś nastąpił przełom.

Nie będę opisywał wszystkich kombinacji z kartami SD,  wgrywanymi plikami w różne miejsca folderu, zmianami nazw w plikach ściągniętych ze społeczności, wszystko na darmo. Dzisiaj postanowiłem, że posłucham kolejnej rady i zmienię soft. 

Zadzwoniłem na infolinie Garmina, gdzie po przedstawieniu mojego problemu, przemiła pani M. poradziła mi to samo, zmianę softu na  ostatni jaki był czyli z 2017r. Powiedziała jeszcze, że widzi w opisach, że zmiany dotyczyły między innymi poprawy działania Quickdraw więc może będzie dobrze.

-Dostałem na meila od pani M. link do strony z softami https://www8.garmin....ils.jsp?id=4749 

-Ściągnąłem z tej strony zzipowany plik softu na komputer,

-rozpakowałem zipa w osobnym folderze,

-otrzymaną zawartość zgrałem na nową,czystą kartę SD,

-włożyłem tą kartę SD do slotu w moim ploterze garmin, (ploter był włączony w momencie wkładania karty)

-ploter natychmiast wykrył nową kartę i zapytał czy chcę aktualizować oprogramowanie, potwierdziłem TAK

-po kilkunastu minutach nowe oprogramowanie wgrało się a przez cały czas był widoczny napis (software loading...), po zakończeniu samoczynnie pojawiło się normalne meni na ekranie plotera,

-następnie wyciągnąłem kartę SD (z softem) z plotera i włożyłem drugą kartę SD na której miałem wcześniej tworzone moje mapy Quickdraw, bez map ze społeczności, (efekt taki że moje mapy są widoczne)

-następnie znów wyciągnąłem kartę SD z plotera i wgrałem na nią mapę ściągniętą ze społeczności do folderu GARMIN. Po włożeniu karty do plotera (efekt taki, że moje mapy oraz mapa społecznościowa są widoczne na ekranie plotera)  :)

 Trochę długi ten opis ale może ktoś będzie miał podobny problem i wtedy opis jak znalazł a ja za kilka dni, tygodni część zapomnę.

Duże dzięki kolego Psułek, że zechciałeś odpisać na moje zapytanie i wskazałeś drogę gdzie ewentualnie szukać problemu. To był dobry kierunek.

 

Podsumowując:

Mapy QUICKDRAW ze społeczności garmina można cały czas jeszcze ściągać za pomocą kart SD ze strony GARMIN CONNECT. (Pomimo, że garmin cały czas zapowiada, że taka możliwość istnieje już tyko w ActiveCaptain.)

POZDRAWIAM.



#38 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 25 październik 2023 - 16:44

Witam kolegę Psułek ponownie.

Nie odzywałem się bo po mimo wielu prób nie mogłem uzyskać odczytu map ze społeczności w moim ploterze. 

Dziś nastąpił przełom.

Nie będę opisywał wszystkich kombinacji z kartami SD,  wgrywanymi plikami w różne miejsca folderu, zmianami nazw w plikach ściągniętych ze społeczności, wszystko na darmo. Dzisiaj postanowiłem, że posłucham kolejnej rady i zmienię soft. 

Zadzwoniłem na infolinie Garmina, gdzie po przedstawieniu mojego problemu, przemiła pani M. poradziła mi to samo, zmianę softu na  ostatni jaki był czyli z 2017r. Powiedziała jeszcze, że widzi w opisach, że zmiany dotyczyły między innymi poprawy działania Quickdraw więc może będzie dobrze.

-Dostałem na meila od pani M. link do strony z softami https://www8.garmin....ils.jsp?id=4749

-Ściągnąłem z tej strony zzipowany plik softu na komputer,

-rozpakowałem zipa w osobnym folderze,

-otrzymaną zawartość zgrałem na nową,czystą kartę SD,

-włożyłem tą kartę SD do slotu w moim ploterze garmin, (ploter był włączony w momencie wkładania karty)

-ploter natychmiast wykrył nową kartę i zapytał czy chcę aktualizować oprogramowanie, potwierdziłem TAK

-po kilkunastu minutach nowe oprogramowanie wgrało się a przez cały czas był widoczny napis (software loading...), po zakończeniu samoczynnie pojawiło się normalne meni na ekranie plotera,

-następnie wyciągnąłem kartę SD (z softem) z plotera i włożyłem drugą kartę SD na której miałem wcześniej tworzone moje mapy Quickdraw, bez map ze społeczności, (efekt taki że moje mapy są widoczne)

-następnie znów wyciągnąłem kartę SD z plotera i wgrałem na nią mapę ściągniętą ze społeczności do folderu GARMIN. Po włożeniu karty do plotera (efekt taki, że moje mapy oraz mapa społecznościowa są widoczne na ekranie plotera)  :)

 Trochę długi ten opis ale może ktoś będzie miał podobny problem i wtedy opis jak znalazł a ja za kilka dni, tygodni część zapomnę.

Duże dzięki kolego Psułek, że zechciałeś odpisać na moje zapytanie i wskazałeś drogę gdzie ewentualnie szukać problemu. To był dobry kierunek.

 

Podsumowując:

Mapy QUICKDRAW ze społeczności garmina można cały czas jeszcze ściągać za pomocą kart SD ze strony GARMIN CONNECT. (Pomimo, że garmin cały czas zapowiada, że taka możliwość istnieje już tyko w ActiveCaptain.)

POZDRAWIAM.

Pani Gosia jest w porządku. Dobry duch Garmina u nas. 



#39 OFFLINE   michcio

michcio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 964 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 27 styczeń 2024 - 15:32

Panowie, wobec odłączenia Garmin Community i możliwość ściągnia danych z Quickdraw Community na kartę pamięci. Czy ktoś posiada pliki z końcówki ubiegłego roku na terenie Polski ? Będę wdzięczny.



#40 OFFLINE   sinus

sinus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Polanowski

Napisano 27 styczeń 2024 - 20:00

Panowie, wobec odłączenia Garmin Community i możliwość ściągnia danych z Quickdraw Community na kartę pamięci. Czy ktoś posiada pliki z końcówki ubiegłego roku na terenie Polski ? Będę wdzięczny.

Na active captain bez problemu pobiera... skąd info o odłączeniu?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych