Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosonda Deeper Smart Sonar PRO+ (WiFi and GPS)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Białek

Białek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaPłońsk
  • Imię:Darek

Napisano 27 styczeń 2018 - 14:16

Używałem w tym roku na lodzie dwa razy, więcej nie byłem.

Jestem bardzo zadowolony, pokazuje wszystkie podstawowe parametry.

W ustawieniu "na lód" ma też flashera.

Zapisuje dziury na mapie.

Przeglądając w domu zapis z historii pokazuje też z którego otworu pochodzi.

Generalnie to takie podstawowe echo z gps i mapami na bazie map Googla.

Dla mnie minusem jedynie było to, że po wyjęciu na chwilę z wody trochę głupieje po włożeniu z powrotem.

Bardzo duży plus to oczywiście rozmiar i mobilność.

Jeśli nie potrzebujesz tych wszystkich side, down i grom wie jakie jeszcze view to polecam. 


  • golsyl i silurus lubią to

#42 OFFLINE   silurus

silurus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Robert

Napisano 27 styczeń 2018 - 16:15

o tego flashera mi chodzi głównie, pokazuje rzeczywiście spoko i używałeś z telefonem, czy tabletem ?? A jak  sygnałem, nie gubi ??????



#43 OFFLINE   Białek

Białek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaPłońsk
  • Imię:Darek

Napisano 27 styczeń 2018 - 16:47

Moim zdaniem flasher jest ok.

Używam z telefonem, sygnału jeszcze ani razu nie zgubiłem. Poza lodem używam Deepera też na belly.



#44 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1382 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 styczeń 2018 - 17:16

Sygnał gubi ta z  blutoczem (wystarczy wrzucić ja za mocno zanurzy się kilka cm i świruje) z WiFi działa bardzo dobrze.



#45 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 27 styczeń 2018 - 19:43

Mi nie podoba się że nie można pousuwać niepotrzebnych zapisów z historii :( no i w razie W zrobić sobie kopii na PC



#46 OFFLINE   Białek

Białek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaPłońsk
  • Imię:Darek

Napisano 27 styczeń 2018 - 19:48

Usuwać można chyba, że chodzi o usunięcie fragmentu to fakt nie da rady.



#47 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 27 styczeń 2018 - 20:20

Usuwać można chyba, że chodzi o usunięcie fragmentu to fakt nie da rady.

Gdzie jest opcja usuwania ? ja u siebie na telefonie w aplikacji nic takiego nie widzę?



#48 OFFLINE   Białek

Białek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaPłońsk
  • Imię:Darek

Napisano 27 styczeń 2018 - 20:27

Wchodzisz w historię, przytrzymujesz dłużej na danym pliku i wtedy wyskakuje na górze ikonka usuwania  :)


  • golsyl lubi to

#49 Guest_buszmen_*

Guest_buszmen_*
  • Guests

Napisano 27 styczeń 2018 - 20:37

Dzięki wielkie :)



#50 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 23 listopad 2018 - 01:36

mi chodzi po glowie by scalic calosc - mam teraz na bb fishin buddy, a na lodce humminbirda robiacego za 5" GPS (bo przetwornik nowy 200$) i garmina (Striker 4dv czy jak mu tam) raobiacy za echo. Podoba mi sie robienie batymetri w ruchu (pewnie inne sprzety to maja) w polaczeniu z tym, ze po oplynieciu jeziora lodka mam juz gotowa batymetrie jak plywam z bb po tym samym akwenie, a kazde inne echo posiadajace tego typu cechy wymaga sporego akumulatora. Nawet bez nuzania w wodzie na lodce kolegi powinno dawac pi x oko pewnosc gdzie znalezc dolek a gdzie gorke (czasami na oko znalezc ciezko).



#51 OFFLINE   marek_moto

marek_moto

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 189 postów
  • LokalizacjaWloclawek
  • Imię:Marek

Napisano 23 listopad 2018 - 09:39

Witam , pytanie do użytkowników deeper pro plus ,czy zasięg do 100m. jest realny ? Deepera chcę   zamontować do łódki zanętowej ( Hunter 650)



#52 OFFLINE   mhc1983

mhc1983

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 01 styczeń 2019 - 13:32

Największym minusem tej echosondy jest to, że bateria nie trzyma wystarczająco długo. Nie mierzyłem czasu ze stoperem, ale przy ciągłej pracy wydaje mi się, że bateria wytrzyma gdzieś około 4-5 godzin. Dla kogoś co nie ma ochoty targać ze sobą echa sporych rozmiarów to dobre rozwiązanie. Ładuje się dość szybko, więc można ze sobą zabrać powerbank by ją naładować. Na łowienie z brzegu naładowana spokojnie wystarczy na jeden dzień. Do zrobienia map, czy znalezienia ciekawych struktur jak, górki, spady czy inne łączki podwodne to deeper nadaje się w 100%. Czy ta cena jest adekwatna do jakości sprzętu to nie wiem. Mi się przydał i to czego od niego wymagałem mi dostarczył. Gdyby jeszcze ta bateria dłużej trzymała. 



#53 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 31 styczeń 2019 - 23:05

kilka pytan:

1 jak wyglada sprawa ladowania przetwornika - jest realne wyjecie z wody i ladowanie np z powerbanka?

2 jak wyglada kwestia zjadania baterii telefonu? bede mial za miesiac stara komorke sluzbowa (galaxy note 4) na zbyciu, ale nawet z nowa bateria jak sie bawie przegladajac internet to baterie lekko w 2-3h zajezdzam a tu tez ekran ciagle podswietlony etc... Na lodzi 0 problemu mam gniazdko zapalniczki i moge podladowac na bb moze byc problem

3 i najdziwniejsze: jak rysowana mapa jest zapisywana? chodzi o plywanie przy roznych stanach wody (np na morzu lub rozne pory roku): izobaty czy jak im tam zostaja na miejscu czy rysuje od nowa jak na tej samej miejscowce jest inna glebokosc niz ta na poprzedniej mapie?



#54 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1382 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 luty 2019 - 08:12

Ja pływałem z nia max 6h (bateria wystarczyła), ale telefon Note 3 miałem na stałe podłączony do PowerBanka :) Nie widzie problemu tez z ładowaniem samej kulki. Mój power ma 2 gniazda 2A (note z 1 amperowego się nie naładuje) i pojemność 13000 mAperów. 

Generalnie cieszę się że jej nie kupiłem :)



#55 OFFLINE   Białek

Białek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaPłońsk
  • Imię:Darek

Napisano 01 luty 2019 - 09:07

Na belly,spokojnie około 6-7 godzin wytrzymywała bateria w przetworniku. Nawet jeszcze coś tam zostawało. Telefon, tu zależy chyba już od danego modelu. Ja używam z Hammer Energy i spokojnie też te 6-7 godzin pociągnie. Dla większości, minusem może być inne usb niż standardowo przy  telefonach. Trzeba pamiętać o zabraniu dodatkowego kabelka. W moim przypadku, Hammer i Deeper mają takie samo  :)

Odnośnie mapowania to postaram się to sprawdzić w najbliższych dniach. W zeszłym roku na zbiorniku, gdzie łapałem z lodu, głębokość wynosiła max 2,2 m. teraz na jesieni upuścili i jest max 1,5 - 1,6 m.

Ja w przeciwieństwie do kol. Tresor, jestem zadowolony z zakupu. 



#56 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 01 luty 2019 - 11:25

moglby ktos opisac to gniazdko? nie usb mini/micro/C? jakies inne oj nie lubie takich akcji. Czy telefon w trybie samolotowym obsluzy echo? (mam go zamiar tylko uzywac jako wyswietlacvza do echa)

Dalo by sie echo i tel podlaczyc na stale do powerbanku nie ryzykujac utraty wodoszczelnosci glownieprzetwornika? (telefon mi nie zalezy - to i tak szrot do smieci, ktorego przez rodo nie moge sie pozbyc w inny sposob poki dziala)



#57 OFFLINE   Białek

Białek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaPłońsk
  • Imię:Darek

Napisano 01 luty 2019 - 11:36

Jest to micro usb 2.0.  Nie podłączysz na stałe ładowania bo sonar trzeba rozkręcić do ładowania. W trybie samolotowym nie będzie dostępu do map, reszta działa.



#58 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 29 wrzesień 2019 - 21:01

Pytanie do posiadaczy i praktyków którzy używają deepera z brzegu na dużych rzekach typu Wisła,Narew ,.Chce uzywac tego na nowych lowiskach   stacjonarnych  zasiadkach sumowych do sondowania głębokości. Jaki model polecicie. 



#59 OFFLINE   Crow

Crow

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 06 październik 2019 - 13:57

Pytanie do posiadaczy i praktyków którzy używają deepera z brzegu na dużych rzekach typu Wisła,Narew ,.Chce uzywac tego na nowych lowiskach   stacjonarnych  zasiadkach sumowych do sondowania głębokości. Jaki model polecicie. 

 

Jeśli będziesz używał Deepera z brzegu zdecydowanie warto mieć model z wbudowanym GPS aby móc tworzyć profil głębokości na przyszłość oraz do późniejszej analizy położenia ryb.



#60 OFFLINE   Jar1808

Jar1808

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaBraniewo
  • Imię:Jarek

Napisano 05 październik 2021 - 06:36

Czy ktoś z kolegów używa deepera chirp ? Poprosiłbym o spostrzeżenia! Szukam czegoś do sondowania z brzegu tylko i wyłącznie !
  • Adachu lubi to