Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Corrib


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 24 luty 2011 - 12:01

Mam plan pojechać do Irlandii na rybki nad Corrib.Chciałbym zapytać jak wygląda sprawa ewentualnych licencji,wypożyczenia łódek,zakwaterowania,cena???Wszelkie info :D

#2 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 24 luty 2011 - 16:20

Napisz do Bigosa, niedługo wraca z NZ. Sporo info masz na salmo-adventures.

http://salmo-adventu...ia/lough-corrib



#3 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 24 luty 2011 - 18:46

Dzięki,napewno podpytam i poczytam :D

#4 OFFLINE   damianowy

damianowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:D

Napisano 24 luty 2011 - 18:47

Eventur fishing ma w ofercie Corrib, możesz na stronie coś poczytać o tym jeziorze, jest też filmik :D

#5 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 24 luty 2011 - 18:56

Tak wiem.Szukam jednak bardziej informacji indywidualnych.Chce tam jechać prywatnie bez biura.

#6 OFFLINE   damianowy

damianowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:D

Napisano 24 luty 2011 - 20:36

Rozumiem w eventur za tą wycieczkę chcą strasznie dużo kasy.. pozdrawiam

#7 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 24 luty 2011 - 20:47

Opłat za wędkowanie brak. Tu masz łódki. Więcej może wyszperasz przez googlownicę. Ceny łódek (skorupa+silnik+paliwo) zwykle od 50 do 70 euro za dzień. Trzeba poszperać po stronach internetowych lub podzwonić, bo niektóre ośrodki wędkarskie mają łódki tylko dla swoich gości. Jeśli wybierasz się w maju -rezerwuj już teraz. Cen za noclegi nie znam, ale te ośrodki nad jeziorem do najtańszych nie należą. Tysz trzeba poszukać. Taki przykład: Nonaim Lodge. Niedrogie, pięknie i -co najważniejsze -korzystnie położone. (korzystnie tzn. z daleka od moich miejscówek :lol: )

Jezioro trudne, bo trzeba trafnie wybrać miejscówkę, żeby połowić, ale nie aż tak, żebyś był szans... Normalnie niuchasz wodę -jak śmierdzi szczupakiem, to machasz wędą. Przewodnik to raczej 100% pewność. Jest jeszcze jedna trudność: samo jezioro; skały, skały, zdradliwe skały, wredne skały, ostre skały -trzeba pływać powoli, ostrożnie... Lub mieć przewodnika. Niektóre ośrodki wędkarskie wręcz odmawiają wypożyczania łodzi ludziom nieobytym z Corrib.



#8 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 24 luty 2011 - 21:01

Czytałem właśnie,że Corrib nie nalezy do łatwych jezior i trzeba sie dobrze postarać żeby połowić.Jak nie połowie to przynajmnie pozwiedzam troche.Twoich szczupaków napewno nie wyłowie :D

#9 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 25 luty 2011 - 07:35

Napisz do Bigosa, niedługo wraca z NZ. Sporo info masz na salmo-adventures.

http://salmo-adventu...ia/lough-corrib



Pytanie czy trzeba odsyłać do komercyjnego ogłoszenia czy po prostu nie można napisać o tych warunkach po koleżeńsku na forum? - bo zakładam, że wielu z Was wie jak to wygląda.

Pozdrawiam
Remek

#10 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 25 luty 2011 - 14:54

[quote]
Napisz do Bigosa, niedługo wraca z NZ. Sporo info masz na salmo-adventures.

http://salmo-adventu...ia/lough-corrib


[/quote]

Pytanie czy trzeba odsyłać do komercyjnego ogłoszenia czy po prostu nie można napisać o tych warunkach po koleżeńsku na forum? - bo zakładam, że wielu z Was wie jak to wygląda.

Pozdrawiam
Remek
[/quote]

Chodziło mi Remku o zakładkę Opis łowiska, naprawdę sporo jest tam informacji o Corrib.

W niedzielę po południu planuję wyjazd na corribowskie feroxy. Może uda się coś złowić

#11 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 26 luty 2011 - 10:11

Tak sobie myślałem, jak by Ci tu bardziej pomóc... Nie wiem co wiesz, czego nie wiesz; co masz ustalone, a co nie? (np. termin, kasa jaką dysponujesz) Co masz zapewnione na miejscu, a czego nie? (np. zakwaterowanie u znajomych, transport) Nie wiem jakie jest Twoje doświadczenie w organizowaniu takich wypraw (przewóz sprzętu, poruszanie się kraju). Nie chciałbym pisać rzeczy, które być może są dla ciebie oczywiste.

Planowanie zacznij od ustalenia terminu. Najpierw sprawdź ceny biletów lotniczych.

Po prostu powiedz co wiesz, a czego jeszcze chciałbyś się dowiedzieć?

#12 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 luty 2011 - 08:19

OK. Wiem, że możecie dużo napisać o tym łowisku - stąd moja prośba. Ponieważ teraz na j.pl można wykupić reklamę (by rozwijać portal - a musimy wprowadzić zmiany) chcę traktować szczególnie przypadki reklamy.

Pozdrawiam
Remek

#13 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 luty 2011 - 19:36

Jedyny plus z tego wszystkiego to kumpela która mieszka w Irlandii i ma sie w miare swoich możliwości dowiedzieć co i jak.Ona mnie odbiera z lotniska i zawozi na kwatere.Termin jaki planuje to połowa maja 1505.-25.05 ewentualnie 25.05-5.06.2011 Do tej pory nigdy nie latałem poza granice Polski na ryby więc doświadczenia w takich podróżach niemam.Kasa jaką dysponuje to ok 2000pln,jeżeli okaże sie to za mały budżet to albo skróce pobyt albo zwiększe ilość pln-ów :mellow: Wszellkie info jakie dostaje odnośnie kwater,łódek itd wysyłam kumpeli żeby sprawdziła i nie motała sie w poszukiwaniu.Napewno dużym plusem było by popływac z kimś kto zna jezioro,jego lepsze rewiry bo dla mnie te 10dni pobytu może być za mało żeby odkryc jego skarby.

#14 OFFLINE   Siemko

Siemko

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Maciej

Napisano 27 luty 2011 - 21:12

Nie ma sensu płacić za przewodnika, bardzo fajny artykuł napisany przez świetnego wędkarza, z wszystkimi niezbędnymi informacjami, znajdziesz w najnowszym WŚ. Osobiście odradzam Ci jednak łowienie w tym bajorze, na rzecz kilku rzek wpływających do niego, a opisanych również w ostatnim WŚ. Kupuj bilet i heja na ryby :D

#15 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 27 luty 2011 - 23:59

Jedyny plus z tego wszystkiego to kumpela która mieszka w Irlandii i ma sie w miare swoich możliwości dowiedzieć co i jak.Ona mnie odbiera z lotniska i zawozi na kwatere.Termin jaki planuje to połowa maja 1505.-25.05 ewentualnie 25.05-5.06.2011 Do tej pory nigdy nie latałem poza granice Polski na ryby więc doświadczenia w takich podróżach niemam.Kasa jaką dysponuje to ok 2000pln,jeżeli okaże sie to za mały budżet to albo skróce pobyt albo zwiększe ilość pln-ów :mellow: Wszellkie info jakie dostaje odnośnie kwater,łódek itd wysyłam kumpeli żeby sprawdziła i nie motała sie w poszukiwaniu.Napewno dużym plusem było by popływac z kimś kto zna jezioro,jego lepsze rewiry bo dla mnie te 10dni pobytu może być za mało żeby odkryc jego skarby.


Termin wybrałeś dobry (tanie bilety, dobre łowienie). 10 dni to sporo. Wystarczy, żeby namierzyć kilka rewirów łowieckich, a potem poruszać się pomiędzy nimi i jeszcze mieć trochę luzu na dalsze poszukiwania. No, ale do konkretów.

Pierwsze co, to kup bilety. Wyczaj najtańsze i kup. Mosty zostaną spalone :D Będziesz miał konkretny termin i aktualny stan kasy -można planować dalej.

Przewóz sprzętu. Jeśli masz długie kije (tzn. takie, które nie zmieszczą się w podróżnej torbie), to będzie kosztowało dodatkowo. Aer Lingus kasuje 30 euro (opłata przez internet) lub 40 euro gdy płacisz na lotnisku. Ryanair żąda chyba 40 euro. Sprawdź dokładnie, co możesz zabrać na pokład, a co musisz upchnąć w bagażu głównym.

Co do zakwaterowania. Najrozsądniejsze wyjście to B&B nad jeziorem. Z tego co widzę, to taka min. cena za noc wynosi około 35 euro. Dodaj 50 euro za łódź i całość wyniesie jakieś 700 euro.

Na pewno łatwiej i taniej byłoby Ci wybrać się z jakimś kumplem (są oferty typu: dla 2 osób, 7 dni nocleg i łódź za 400 euro od osoby) Np. ten Fisherman's Package Dzielicie pokój i łódź po prostu. Tu już byś się mieścił w budżecie.

Nie wiem na co się nastawiasz, ale jeśli na szczupaka, to zapomnij o rzekach. Polecałbym jednak bajoro


#16 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 28 luty 2011 - 00:37

Co do sprzetu to wszystkie moje spiny sa 2-częściowe bo to kijki na Wisłe więc dł.ok 2,9m-3m.Koleżanka znalazła zakwaterowanie za 40E B&B i 30E za łódke doba.Problem polega jeszcze na tym,że Ona na Corrib ma ok 3-3,5godz jazdy samochodem a tez chciałaby ze mną połowić :wacko: Pomyślałem też żeby ominąc opłaty za przewóz sprzetu mógłbym zakupić jakiś spinning na miejscu w Irlandi.Miałem na początku lecieć z kolegą ale sie wykruszył z wyprawy.Jeżeli okaże sie,że koszty przekroczą budżet polece poprostu turystycznie a łowić będę w innych wodach niż Corrib :D

#17 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 28 luty 2011 - 07:51

Ja lecę na koniec czerwca do szwagra z rodzinką ale trzy dni mam zamiar przeznaczyć na łowienie na rzekach ,myślę o rzece Clare i Cong.To będzie taki zwiad przed właściwym nalotem.

#18 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2538 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 28 luty 2011 - 09:37

Co do tego co można zabrać ze sobą w bagażu podręcznym to mogę powiedzieć od siebie, że na pewno nie można wziąć ze sobą uzbrojonych przynęt i szpul z nawiniętymi linkami. Przekonałem się o tym na własnej skórze, wrzucając na lotnisku w Gdańsku do kontenera Do utylizacji pokaźne pudełko Salmiaków i drugie takiej samej wielkości ale dla odmiany wypełnione Meppsami :D Ale szpul od japońskiego SuperX'a 2500 nie wyrzuciłem - odwinąłem linki na miejscu blokując tym samym całą kolejkę do odprawy :mellow:

#19 OFFLINE   Mottle

Mottle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów

Napisano 28 luty 2011 - 20:21

Co do tego co można zabrać ze sobą w bagażu podręcznym to mogę powiedzieć od siebie, że na pewno nie można wziąć ze sobą uzbrojonych przynęt i szpul z nawiniętymi linkami. Przekonałem się o tym na własnej skórze, wrzucając na lotnisku w Gdańsku do kontenera Do utylizacji pokaźne pudełko Salmiaków i drugie takiej samej wielkości ale dla odmiany wypełnione Meppsami :D Ale szpul od japońskiego SuperX'a 2500 nie wyrzuciłem - odwinąłem linki na miejscu blokując tym samym całą kolejkę do odprawy :mellow:



Czyli same multiki bez linki przejdą ?

#20 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2967 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 28 luty 2011 - 20:28

Czyli same multiki bez linki przejdą ?

Kołowrotki wsadzimy do rejestrowanego, nie podręcznego.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych