Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Klub tetryka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1030 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 14 kwiecień 2017 - 11:40

Oj tam. oj tam ..... ledwie kilkanaście tysięcy fajek wkręconych w przedziale kolejowym do Bukaresztu. Wielki mi przemyt  :lol:

Jechałem do Varny pociągiem przez ZSRR i Rumunię. W ZSRR pozbyłem się prezerwatyw i pocztówek, w Rumuni Biseptolu ale na Bułgarię miałem kilka kryształów, wiertarek, majtki damskie nylonowe i ............. 40m pluszu złotego w beli. Jak małe pierdoły się poupychało to bele materiału już nie bardzo :rolleyes: . Ale panel w suficie otwierał się na klucz konduktorski który od kilku lat posiadałem ( za flaszkę) więc bela poszła w sufit. Ale coś celnika bułgarskiego podkusiło i otworzył. Plusz spadł na niego a on na podłogę. Właściciel beli pluszu był nieznany więc plusz uległ konfiskacie.


  • Friko, BOB, Pisarz.......ewski Piotr i 1 inna osoba lubią to

#362 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9539 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 14 kwiecień 2017 - 20:41

Jeździłem tą trasę. Za każdym razem Ruski rozbierali .... Nie tylko sufity przedziału ale nawet w korytarzach sprawdzali.

Niektórzy mocną pokutą przypłacili.


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#363 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2691 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 14 kwiecień 2017 - 21:14

Sami przemytnicy na tym forum ;) :D .  O czasach w których żyliśmy i które tu wspominamy , można powiedzieć wiele złego i dobrego . Jedno można powiedzieć na pewno , to byłe ciekawe czasy. :)


  • sacha i Alexspin lubią to

#364 OFFLINE   wojtek_n

wojtek_n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:N

Napisano 15 kwiecień 2017 - 10:27

Sami przemytnicy na tym forum ;) :D

Jacy przemytnicy  :o ?   TURYŚCI  Turystyka była bardzo modna, powszechna, tania i zyskowna. Uczyła języków obcych ( każdy turysta obowiązkowo musiał umieć liczyć przynajmniej w pięciu językach oraz znać podstawowe zwroty typu egeszsegedre czy zum Wohl ), pozwalała poznać produkty regionalne ( jak np. cseresznye palinka ), uczyła pokonywać liczne trudności ( Jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności i wbrew wszelkiej logice tamtego okresu prawie wszyscy turyści potrafili zwiedzić Czechosłowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię, Jugosławię, Turcję, Sowiet Union, NRD-ówek czy zawitać do Widnia lub Berlina Zachodniego. Mieli paszport na demoludy, paszport na kraje dzikiego zachodu, paszport służbowy, odpowiednią ilość książeczek walutowych, wiz, voucherów. A w dalszej perspektywie tych wycieczek krajoznawczych puchnące konta N i konta A w PeKaO  :lol:  :lol:  :lol: )  Aaach... to se ne wrati  :wacko:


  • Friko, BOB, Pisarz.......ewski Piotr i 1 inna osoba lubią to

#365 OFFLINE   Byniek

Byniek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Zbigniew
  • Nazwisko:Kołczyk

Napisano 15 kwiecień 2017 - 14:25

Alo starszaki, przywołuję was do porządku. Z okazji przesilenia wiosennego zdrowia uśmiechu taaaakiej ryby i żeby nie bolało.Byniek



#366 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 15 kwiecień 2017 - 14:32

Wszystkiego wesołego

foto_3c097738091a8c619aeae38c1b58d5dc.gi



#367 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10180 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 15 kwiecień 2017 - 14:55

Najlepszego :) i miłej, Świątecznej zabawy :D

Załączone pliki


  • Friko lubi to

#368 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 kwiecień 2017 - 14:21

...he he ' już szron na głowie, już nie to zdrowie a w sercu ciągle maj ' ;)
  • BOB i Andrzej1 lubią to

#369 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 16 kwiecień 2017 - 17:41

w sercu jak w sercu ... he, he  ;)


  • BOB lubi to

#370 OFFLINE   wojtek_n

wojtek_n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 316 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:N

Napisano 16 kwiecień 2017 - 20:15

Byłem "młodym" jak w roku 1976 trafiłem do "Polmozbytu" na Omulewskiej , moje pierwsze miejsce pracy.....

...... Po 3 czy 4 tygodniach się poddałem i rzuciłem robotę. 

 

Takie wspominki mnie naszły, .. jak też kiedyś byłem młody w swojej pierwszej robocie której wszyscy mi zazdrościli ( to ta pieczątka u góry )  wytrzymałem kilka miechów. A dalej to już coraz krótszy staż był w każdym zakładzie pracy  :D  :D  :D

 

Załączony plik  browar.jpg   69,73 KB   6 Ilość pobrań


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#371 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2691 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 16 kwiecień 2017 - 20:50

Takie wspominki mnie naszły, .. jak też kiedyś byłem młody w swojej pierwszej robocie której wszyscy mi zazdrościli ( to ta pieczątka u góry )  wytrzymałem kilka miechów. A dalej to już coraz krótszy staż był w każdym zakładzie pracy  :D  :D  :D

 

 

W trzeciej klasie Technikum Chemicznego mieliśmy mieć praktyki w warszawskich zakładach pracy.Pamiętam lekcję na której mieliśmy wybrać sobie przydział . Wychowawca czytał z listy nazwy zakładów pracy , a my mieliśmy zgłaszać się na ochotnika.Nazwy zakładów padały , a chętnych nie było . Dopiero jak przeczytał "Browar warszawski" :)  , wszystkie męskie ręce powędrowały do góry.Wychowawca popatrzył na nas z politowaniem i doczytał " tylko kobiety" :(

  Dziś mamy większe lub mniejsze bezrobocie , a w czasach naszej młodości był obowiązek pracy dla mężczyzn. ;)

Moja pierwsza praca to było WZT na neutralizacji ścieków galwanicznych . W ciągu normalnego 8 godzinnego dnia  pracy , to uczciwej tyrki było około 2 godziny dla dwóch osób , a zatrudnionych było osiem osób :o  . Mocno się nie przepracowywaliśmy. :D


Użytkownik pisarz edytował ten post 16 kwiecień 2017 - 20:57


#372 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 881 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 16 kwiecień 2017 - 23:47

Fajne macie wspomnienia :)



#373 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 17 kwiecień 2017 - 03:58

Po 4-tym roku (1970) przerwałem studia, na złość rodzicom. Poszedłem do pracy żeby się ożenić. Głupszego pomysłu nie mogłem mieć. Studia ukończyłem zaocznie w 1976, ale niestety do tej pory jestem żonaty... :(


  • sacha, Pisarz.......ewski Piotr, woblery z Bielska i 1 inna osoba lubią to

#374 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2691 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 17 kwiecień 2017 - 06:24

Po 4-tym roku (1970) przerwałem studia, na złość rodzicom. Poszedłem do pracy żeby się ożenić. Głupszego pomysłu nie mogłem mieć. Studia ukończyłem zaocznie w 1976, ale niestety do tej pory jestem żonaty... :(

Alek w tamtych czasach by taki dowcip , jak to matka szukała pracy dla syna obiboka i nieuka .

Założenie było takie , że praca ma być ciężka i mało płatna.

Po sprawdzeniu wielu ofert dla fizycznych , okazało się że jak praca była ciężka to zawsze dobrze płatna.

Wtedy urzędniczka poradziła matce , że jeśli chce dla syna pracy ciężkiej i mało płatnej.

To niech go wyśle na wyższe studia. :D


  • Friko i Alexspin lubią to

#375 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 17 kwiecień 2017 - 08:57

 TURYŚCI  Turystyka była bardzo modna, powszechna, tania i zyskowna. Uczyła języków obcych ( każdy turysta obowiązkowo musiał umieć liczyć przynajmniej w pięciu językach

Co prawda język rosyjski miałem opanowany w podstawówce z wynikiem jednym z lepszych w szkole (teraz wiadomo skąd "sacha") ale dzięki temu i podróżom opanowałem bułgarski. W Bułgarii spędzałem wszystkie wakacje od chyba V klasy podstawówki (z rodziną) a już tak od 17 roku życia sam. Jeździłem do Winnicy k. Drużby (sviaty Konstantin obecnie) do kobiety do której mówiłem ciociu. A że towarzystwo miałem samych tubylców to i język musiałem opanować. Zatkało mnie jednak kiedy pojechałem do rodziców "cioci" do wsi w górach Riła. Jej rodzice w wieku ok. 70-80 lat nie mówili ....... po bułgarsku tylko jakąś odmianą tureckiego. Ostatni raz byłem w 1980 a w 2005 uznałem że pokażę żonie gdzie spędzałem wakacje. No i pojechaliśmy jako turyści bez pluszu i kryształów. Sam byłem zaskoczony że po 25 latach nie używania bułgarskiego po 2-3 dniach mogłem pytać o drogę, rozmawiać w restauracjach czy hotelach, rozmawiać na niezbyt skomplikowane tematy. Bułgarzy nawet chwalili moją znajomość język tyle że po akcencie wiedzieli że jestem obcokrajowcem, najpewniej ......... z Rosji. 


  • Friko, Pisarz.......ewski Piotr i Alexspin lubią to

#376 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 17 kwiecień 2017 - 09:14

(..) Bułgarzy nawet chwalili moją znajomość język tyle że po akcencie wiedzieli że jestem obcokrajowcem, najpewniej ......... z Rosji. 

Nie mieli chęci Cię zlinczować za pochodzenie z tego kraju "umiłowanego" przez dawne demoludy? ;)

Po uzyskaniu niepodległości przez kraje nadbałtyckie byłem z rodziną w Tallinie i żeby się z Estończykami dogadać po rosyjsku musieliśmy rozpoczynać rozmowę między sobą sobą po polsku. Zagajenie od razu po rosyjsku spotykało się ze wzruszeniem ramionami a co najwyżej ze stwierdzeniem - i don't understand...

Gdy orientowali się, że mają do czynienia z Polakami, od razu przypominali sobie rosyjski. ;)


Użytkownik Alexspin edytował ten post 17 kwiecień 2017 - 09:16

  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#377 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 17 kwiecień 2017 - 13:32

Nie mieli chęci Cię zlinczować za pochodzenie z tego kraju "umiłowanego" przez dawne demoludy?

Absolutnie nie. Bułgarzy bardzo Rosjan lubili i myślę że tak pozostało. I - podobny język. II - ta sama religia, III i najważniejsze - dzięki Rosji w roku 1878 odzyskali niepodległość prawie po 500 latach okupacji tureckiej. Na którejś rocznicy byłem obecny, 3 dni balangi - wszyscy rzygali tylko pop wymiotował :P . I zawsze mnie intrygowało to jak w różnych krajach obchodzi się dni niepodległości ew. święta zbliżone (14.07 Francja) . A wiemy jak jest u nas :rolleyes: .


  • Friko i woblery z Bielska lubią to

#378 OFFLINE   Fishnen

Fishnen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 17 kwiecień 2017 - 13:59

Kto z Was to pamięta?

 

https://www.youtube....h?v=OorZcOzNcgE


  • SID lubi to

#379 OFFLINE   turkucpodjadek

turkucpodjadek

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Błażej

Napisano 17 kwiecień 2017 - 16:13

Załączony plik  H3-60.jpg   127,81 KB   5 Ilość pobrań


  • woblery z Bielska lubi to

#380 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9539 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 17 kwiecień 2017 - 16:40

Kto z Was to pamięta?

 

https://www.youtube....h?v=OorZcOzNcgE

Dziecko w czasie :) Ikona muzy mojego dorastania. Gdzieś w roku 1976


  • Pisarz.......ewski Piotr i SID lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych