Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Composite Developments

blank cd

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
833 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 30 sierpień 2013 - 10:49

A ja, jako przeciwnik przerostu formy nad treścią dałbym Alco i tip-top SiC

 

Y20, Y10, L7 lub L6, L6 lub L5,5, L5 do końca   ...   FST 5

 

Tanio i baaardzo funkcjonalnie.

Krzysiek raczej to nie jest przerost formy bo projekt jest budżetowy a z blanku da się wycisnąć jeszcze więcej  bo to funkcjonuje .Założyłem podobny komplet w Lamiglasie i kij doskonale działa .

Moim zamysłem było tylko zwrócenie uwagi na jeszcze jedną możliwość uzbrojenia, dość ekonomiczną  i funkcjonującą . Wykonawca kija nie musi brać tego pod uwagę ale może komuś innemu to się przyda bo że jest żelazny STANDARD na Alco i Y,L to każdy wie więc po co o tym wogóle pisać ? Jakby każdy zbroił na Y,V,L byłoby bardzo nudno , nieprawdaż ? :)



#242 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 sierpień 2013 - 11:00

Prawdaż.

Jak widać Alco w takim układzie nie jest żelaznym standardem bo:

a) kolega pyta w co ubrać i proponuje jako punkt wyjścia Y25 do L6/FST6 w co z powodzenim możnaby ubrac kij 20lb i więcej,

b ) pojawiają się alternatywne koncepcje zbrojenia,

c) nikt precyzyjnie takiegu układu nie podał.

 

Nigdzie nie napisałem, co właściwie uważam za przerost formy nad treścią (tytan? PB? KL-H?). Zatem easy, tym bardziej, że to piątek. Ale jak już dyskutujemy, to podaj, proszę ile waży komplet tytanów - ja niestety nie posiadam takich przelotek, a ja zważę komplet alco.


Użytkownik krzysiek edytował ten post 30 sierpień 2013 - 11:01


#243 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 30 sierpień 2013 - 11:22

Ok 

Nie jest moim zamiarem spieranie się z kimkolwiek ,tylko przedstawienie sensownej (moim zdaniem) propozycji

Waga średnice i wysokości przelotek PacBay podane są tu:

http://www.rodbuildi...er/PacBay_M.htm

Niestety nie dysponuję wagami tych drugich ale mogę zapewnić że są prawie identyczne jak oryginalnych tytanowych Fuji bo kolega ważył i porównywał oba sorty i jak go spytałem o wagę odpowiedział "fast gleich " więc porównywalne 

Inne parametry znajdziesz tu :

http://www.rodbuildi..._SlimSic-LS.htm

 

Można jeszcze rozważyć możliwość zrobienia tunelu na TMZG4L  wtedy będzie wszystko jasne :) a Choker TMZG6 czy TMZG5 ,otrzymamy łagodne przejście i małe siodełko ale to w żadnym wypadku nie powinno przeszkadzać


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 30 sierpień 2013 - 11:26


#244 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 30 sierpień 2013 - 11:22

Artek a ja tam lubię LV- ładniej przy kiju wyglądają bo niższe są :) .

Planuję uzbrojenie armaty na krakowskim blanku właśnie z nabytymi sicami LV.



#245 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 sierpień 2013 - 11:33

Ok 

Nie jest moim zamiarem spieranie się z kimkolwiek ,tylko przedstawienie sensownej (moim zdaniem) propozycji

 

Moim też. Jak obiecałem - przelotki zważę. Mam je i używam ich. Blank też znam. Spokojnie udźwignie duuużo cięższy komplet. Jest bardzo szybki (co nie znaczy, że szczytowy). Schodzenie z masą przelotek w nieskończoność nie tylko rozmiarówką, ale i matriałem... cóż, co kto lubi. BTW bardziej ten blank rozmiękczy napakowanie w rękojeść taśmy, korkogumy, mileńca, burnta, kleju. Sporo się ostatnio bawię wagą, wrażeniami zapewne podzieli się z Wami Friko.



#246 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 30 sierpień 2013 - 11:34

Bez szczytu mój komplet (zaczynając od 25 waży 6,25 g jednak jak zrobię stożek 20,12,7,4L 4x4 L waga będzie 4,225 g 

Blanku nie znam jeżeli udźwignie więcej nie tracąc szybkości i ciętości to nie ma sprawy . O rozmiękczaniu przez nadmierną wagę rękojeści też wiem dlatego lubię splity i walczę o każdy gram a jeżeli trzeba coś dołożyć aby kij zbalansować i wyważyć to robię to z głową i maks jest to 30 g 


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 30 sierpień 2013 - 11:37


#247 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 30 sierpień 2013 - 11:40

Artek a ja tam lubię LV- ładniej przy kiju wyglądają bo niższe są :) .

Planuję uzbrojenie armaty na krakowskim blanku właśnie z nabytymi sicami LV.

Też nie mam nic przeciwko LV bo są bardzo stabilne i jednak plećka jest bardziej oddalona od blanku niż w tych niziutkich L i plącze sie mniej .Najgorzej jak sznurek owinie się i pierścień w Lce bardzo to denerwuje


  • Rheinangler lubi to

#248 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 sierpień 2013 - 18:49

Zamiast F-ki zważyłem LSGT4,5, akurat taką miałem. Pozostałe to Y20, Y10, L7, L5,5, L5 x 4. Łączna masa to 4,49 z czego 2,68 przypada na Y20, która jest najbliżej rękojeści i ma relatywnie mały wpływ na odczuwalną dynamikę kija. Pozostałe ważą 1,81. Razem niecałe 4,5 grama :) Pozdrawiam miłośników tytanu :)



#249 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 30 sierpień 2013 - 18:54

Krzysiek to waga alconitów?



#250 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 sierpień 2013 - 18:59

Tak, to Alco, szczyt LSGT. Razem ważą +/- tyle, co jedna Y25 :)

Wniosek z tego taki, że warto przemyśleć w co zbroić, po co i dlaczego akurat tak, a nie inaczej.



#251 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 30 sierpień 2013 - 19:06

To faktycznie czasem jest przerost formy nad treścią.Raczej o 1g nie ma się co kopać powiedzmy za cenę 200-250zł (taka różnica pewnie wychodzi).



#252 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 sierpień 2013 - 19:17

Pamiętaj, że największe różnice są na dużych przelotkach, a więc relatywnie blisko uchwytu. Gdyby to miała być różnica np. 1g na powiedzmy tip-topie i tunelu, to może być o co powalczyć. Pytanie czy rozmiarem - jeżeli można, czy materiałem. Poddaję pod rozwagę :)



#253 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 30 sierpień 2013 - 19:20

Mam komplet LV więc trzeba zakupić wagę jubilerską i zważyć aby wyciąnąć wnioski na przyszłość.



#254 OFFLINE   TadekPodjadek

TadekPodjadek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • Imię:Tad

Napisano 30 sierpień 2013 - 20:11

Dziękuję Panowie. Jest nad czym myśleć. 
Czy Y20 nie będzie za niska do kołowrotka 3000? Lub czy w przypadku KL-H przelotki 4,5 w tunelu nie będą po prostu zbyt małe? Mam MHXa zbrojonego w KR i te przelotki szczytowe praktycznie "leżą" na blanku... 

Z drugiej strony użytkownik tego samego modelu XLS ubranego w KLH mówi, że blank sprawuje się rewelacyjnie.

Zgłupiałem już :)



#255 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 sierpień 2013 - 20:19

Z założenia wędzisko współpracować będzie z tradycyjnym kołowrotkiem spinningowym o wielkości Shimano 1000.

 To który ma być? 1000, 2000, czy 3000? Widziałeś kiedyś np. Daiwę 3000? To raczej nie jest kołowrotek do kija 10lb. Ja też już zgłupiałem ;)

Do tego kijka wielkość 2000-2500 będzie w sam raz i dobrze się skomponuje z Y20, KL-H20, a może nawet 16, etc.


Użytkownik krzysiek edytował ten post 30 sierpień 2013 - 20:43


#256 OFFLINE   TadekPodjadek

TadekPodjadek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • Imię:Tad

Napisano 30 sierpień 2013 - 22:11

Pisząc o trzytysiączce miałem na myśli Shimano. Daiwy3000 nie widziałem. Czy Daiwa 2000/2500 rozmiarowo odpowiada Shimano3000? 

Zacytowałeś moją pierwszą wypowiedź. Później pisałem, że wielkość 1000 nie jest wersją ostateczną i dzięki waszym podpowiedziom skłaniam się ku większemu kołowrotkowi.

 

Tad



#257 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 31 sierpień 2013 - 05:30

Shimano 3000 ma głębszą szpulę jak 2500, średnica zewnętrzna jest ta sama.Jak będzie 20-ka dobrze odstawiona to będzie latać, ale osobiście uważam, że dużo lepiej byłoby zacząć od 25-ki.



#258 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6190 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 31 sierpień 2013 - 07:08

Do grubszych żyłek - pewnie tak. Do cienkich żyłek i plecionki IMO wystarczy 20, byle wysoka.



#259 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 sierpień 2013 - 08:21

Zamiast F-ki zważyłem LSGT4,5, akurat taką miałem. Pozostałe to Y20, Y10, L7, L5,5, L5 x 4. Łączna masa to 4,49 z czego 2,68 przypada na Y20, która jest najbliżej rękojeści i ma relatywnie mały wpływ na odczuwalną dynamikę kija. Pozostałe ważą 1,81. Razem niecałe 4,5 grama :) Pozdrawiam miłośników tytanu :)

Brawo Krzysiu :)

Dodam ze uzywam bardzo podobnego kompletu w paru lzejszych kijach, najgrubiej jak lowilem zylka to 0.22 czy 0.23 (zielony owner na pstragi) longiem 1+ dalo sie rzucac.

Z tym ze u mnie komplet byl z tego co pwmietam:

Y20, Y12, Y8L, L6, MK5, MK4.5, MK4.5, i szczytowa 4.5.

zdjecia kjia sa w Twoim watku do odgrzebania.

http://jerkbait.pl/t...yśka/?p=1107085

- z tym ze pod zylke jednak wolalbym L5 zamiast MK4.5 tak jak piszesz, jak kij jest krotki i malych przelotek na szczytowce nje ma zbyt wiele (2-3) to daja rade nawet zylka

#260 OFFLINE   TadekPodjadek

TadekPodjadek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • Imię:Tad

Napisano 31 sierpień 2013 - 21:24

Osobiście najbardziej przemawia do mnie koncepcja MrWhite7 aby uzbroić XLSa w wysokie przelotki PB Titanium. Wysłałem do Tackle24 zapytanie o kwotę przesyłki do PL. 
Najprawdopodobniej jednak skończy się zbrojeniem w KR concept.

Przemyślałem równieżwielkość kołowrotka. Ostatecznie rezygnuję ze stosowania do tego kija tysiączki Shimano i podpinał będę kołowrotek wielkości Shimano 3000. 

 

I tutaj system zbrojenia różni sie właściwie wyłącznie wielkością KL-H bo przelotki KT i tak zostaną w wielkości 4,5 + LG4,5 na szczyt.

Czy lepiej jako wejściową dać KL-H 20 ( i dalej 10H, 6M, 5,5L  i tunel z KT4,5) czy też KL-H25 ( i dalej 12H, 6M, 5,5L i tunel z 4,5)?







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, cd