Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Blanki Composite Developments

blank cd

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
833 odpowiedzi w tym temacie

#761 OFFLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 19 grudzień 2020 - 21:53

Wół roboczy do wszystkiego. W założeniu to ma być taki wyjazdowy kijek, który będzie mieścił się w bagażniku. Na brzeg i na łódkę. Głównie szczupak i sandacz. Zwyłķy klasyczny fast nie "elektryczna kosa". Coś jak Avid tylko około 230 cm. Dłuższych wędek niż 230 łowiąc z łodzi nie trawię.

Użytkownik DP Fishing edytował ten post 19 grudzień 2020 - 21:57


#762 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4961 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 19 grudzień 2020 - 22:03

no to masz problem ... bo tylko CD BL 2,3m 7-28gr 20lb do tego pasuje  ;)



#763 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 19 grudzień 2020 - 22:05

Wół roboczy do wszystkiego. W założeniu to ma być taki wyjazdowy kijek, który będzie mieścił się w bagażniku. Na brzeg i na łódkę. Głównie szczupak i sandacz. Zwyłķy klasyczny fast nie "elektryczna kosa". Coś jak Avid tylko około 230 cm. Dłuższych wędek niż 230 łowiąc z łodzi nie trawię.


U mnie za złotego Grala robi CD XLS 296MH, świetny Blank.Robi przy boleniach, szczupakach i sandaczach😁

#764 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 780 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 19 grudzień 2020 - 22:42

Wół roboczy do wszystkiego. W założeniu to ma być taki wyjazdowy kijek, który będzie mieścił się w bagażniku. Na brzeg i na łódkę. Głównie szczupak i sandacz. Zwyłķy klasyczny fast nie "elektryczna kosa". Coś jak Avid tylko około 230 cm. Dłuższych wędek niż 230 łowiąc z łodzi nie trawię.


Xzoga Shitenno SR-G 76mh2 wpisuje się w te wymagania idealnie.
  • popper lubi to

#765 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9495 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 20 grudzień 2020 - 07:00

Xzoga BLUE  wpisuje się w te wymagania idealnie.

Dokładnie



#766 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 20 grudzień 2020 - 08:56

Mam tą xzogę Shitenno SR-G 76mh2 i mogę tylko potwierdzić że jest to mega uniwersalny kijek. Fakt faktem że miałem go może że 3 razy tylko na rybach w celu przetestowania, ale przynęty do 50gr latają z niego pięknie. Kij wydaje się szybki ale nie jest to typowa sandaczówka, pod szczupakiem 50+ już fajnie pracuje. Większych ryb na tej wędce nie miałem, leży w szafie odkąd dotknąłem castingu.

#767 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 20 grudzień 2020 - 09:05

Mam tą xzogę Shitenno SR-G 76mh2 i mogę tylko potwierdzić że jest to mega uniwersalny kijek. Fakt faktem że miałem go może że 3 razy tylko na rybach w celu przetestowania, ale przynęty do 50gr latają z niego pięknie. Kij wydaje się szybki ale nie jest to typowa sandaczówka, pod szczupakiem 50+ już fajnie pracuje. Większych ryb na tej wędce nie miałem, leży w szafie odkąd dotknąłem castingu.

Potwierdzam, aczkolwiek w tym blanku trochę brakowało mi delikatności w szczycie,takiego hotshota, katapulty wyrzutowej.Ale tu już wchodzimy w indywidualne preferencje i do jakiego typu przynęt ma być przeznaczony. Po za tym Blank pancerny się wydawał,dużo mięsa i mocy...

p.s.

Fajne są również vecter borony z Krakowa 😉

Użytkownik Sławek77 edytował ten post 20 grudzień 2020 - 09:08


#768 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 20 grudzień 2020 - 18:19

Akurat bagażnikowe kije wsród St. Croix można wybrać. Tidemastery i treki swietnie spisują się jako uniwersały, od szczupaka do sandacza i wszystko wokół w zależności od wybranej mocy.
tomaszek11

Użytkownik tomaszek11 edytował ten post 20 grudzień 2020 - 18:20


#769 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 20 grudzień 2020 - 18:42

Pany mam pytanie - co to jest za seria starych blankow cd opisywanych jako clasic ? To jakaś wersja bieda BR ?


Użytkownik "Paweł" edytował ten post 20 grudzień 2020 - 18:43


#770 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4961 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 20 grudzień 2020 - 19:14

... CD "CLASIC" to nie bieda BLR , a blanki równorzędne z początków CD i produkowane przed BLR



#771 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4914 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 20 grudzień 2020 - 20:25

Patrząc od strony jakości to można by napisać, że BLR to biedna wersja serii classic czy exclusive. Blanki nigdy później były już tak dobre.
  • Guzu i Sławek77 lubią to

#772 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 20 grudzień 2020 - 21:07

Aha dobrze wiedzieć.... Dziękuję Panowie z wyjaśnienie.

#773 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 21 grudzień 2020 - 19:28

Pany mam pytanie - co to jest za seria starych blankow cd opisywanych jako clasic ? To jakaś wersja bieda BR ?

Ten  clasic to chyba był podstawowy węgiel, coś jak IM 6 ale uczciwe.

To była niepowtarzalna praca blanków, piszę że była bo już produkowane z nowych węgli, żywic i mat, to już inna charakterystyka pracy.



#774 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9495 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 21 grudzień 2020 - 20:40

Ten  clasic to chyba był podstawowy węgiel, coś jak IM 6 ale uczciwe.

To była niepowtarzalna praca blanków, piszę że była bo już produkowane z nowych węgli, żywic i mat, to już inna charakterystyka pracy.

Miałem CD Classic, model 3,00m (3,05?) chyba 17lb, do 28g wyrzutu. Węgiel G-III o ile pamięć nie zawiodła.. Kupiłem, po pewnej telewizyjnej prezentacji Irka Matuszewskiego.

Ot tak. Na telefon.

Pamiętam jedynie, że przed kamerą, podnosił tym kijkiem, jakiś spory ciężar. To zadecydowało. Uznałem, że będzie dobry, do moich odrzańskich łowów. 

Niestety, kij okazał się bardzo mocnym, ciężkawym trochę i mało poręcznym narzędziem. Niezbyt szybkim. Uzbrojonym stosunkowo ciężko, w Fuji Hardloy+ kołnierzowa SiC na szczycie, z przeciwwagą regulowaną na końcu dolnika.

Niezbyt długo nim się cieszyłem i odsprzedałem poprzez forum (Rybie Oko chyba).

Nijak, nie dałoby się go porównać, do uncjówki BR, w długości 2,75m (innego porównania nie znam). Finezja, lekkość, dynamika zdecydowanie na korzyść BR, moim zdaniem.


Użytkownik popper edytował ten post 21 grudzień 2020 - 20:47


#775 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4961 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 21 grudzień 2020 - 20:57

Waldek , gdy po raz pierwszy w życiu dostałem do ręki 3 metrowego 1 uncjowego BR z pierwszej generacji - NZ , też byłem przerażony potęgą tego blanku ...  ;)  :)

... ale gdy kupowałem kolejne wcielenia tego samego blanku , od razu było widać , że były coraz bardziej delikatniejsze na szczycie ... choć materiału nadal nie żałowali  :D

Gdybym miał teraz porównać pierwszy blank 1 uncjowy z I generacji do ostatniego jego wcielenia V, to powiedziałbym , że to "połowa" blanku i bez namysłu obstawiałbym , że to obecna 2 uncjówka ...  :rolleyes: .


Użytkownik miramar69 edytował ten post 21 grudzień 2020 - 21:00


#776 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 21 grudzień 2020 - 20:58

Miałem CD Classic, model 3,00m (3,05?) chyba 17lb, do 28g wyrzutu. Węgiel G-III o ile pamięć nie zawiodła.. Kupiłem, po pewnej telewizyjnej prezentacji Irka Matuszewskiego.
Ot tak. Na telefon.
Pamiętam jedynie, że przed kamerą, podnosił tym kijkiem, jakiś spory ciężar. To zadecydowało. Uznałem, że będzie dobry, do moich odrzańskich łowów.
Niestety, kij okazał się bardzo mocnym, ciężkawym trochę i mało poręcznym narzędziem. Niezbyt szybkim. Uzbrojonym stosunkowo ciężko, w Fuji Hardloy+ kołnierzowa SiC na szczycie, z przeciwwagą regulowaną na końcu dolnika.
Niezbyt długo nim się cieszyłem i odsprzedałem poprzez forum (Rybie Oko chyba).
Nijak, nie dałoby się go porównać, do uncjówki BR, w długości 2,75m (innego porównania nie znam). Finezja, lekkość, dynamika zdecydowanie na korzyść BR, moim zdaniem.


Dlatego takich kruków się nie sprzedaje😁jednego sprzedałem do 21g i do dziś żałuję ale żale utopiłem w zakupie uncjówki.
  • popper lubi to

#777 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 22 grudzień 2020 - 00:04

Ja właśnie nabyłem takiego clasica 305cm 4-14 i bije się z myślami... Skrobać na nowo zbroić czy puścić dalej do ludzi :) Niby taki staroć, a leciutki i fajnie się nim lowi :) No nic czas pokaże... Puki co łowię i się cieszę ze staruszka :)

Użytkownik "Paweł" edytował ten post 22 grudzień 2020 - 00:04


#778 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 22 grudzień 2020 - 10:45

A  przypadkiem  poprzednia   wersja  EXT  ( bez nano) ,  to nie  był  blend   46 mln PSI /  57 mln PSI  ?   Upraszczając  moduł  z  BLR /  i górny element     ten wyższy  z  XLS    w dolnym   ..Mam takiego  7'9"  typowy Hot Shot ..

pod gumę   ..



#779 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 22 grudzień 2020 - 11:08

To nie jest takie proste, że górny element z jednego materiału i modelu kija a dolny z innego materiału i modelu.
W tym przypadku pokryte jeszcze lakieren z taiahy...

Modele Extra Sens znam dość dobrze, wszystkie z serii. Mam wszystkie. Moim zdaniem lepsze niż obecne nano.
Dynamika, czułość, waga i ogólny balans lepszy niż w porównywalnych mocowo blue rapidach z tamtych czasów.
Wybór modeli był dość mały i dlatego chyba niebieskie były popularniesze.
Pewnie też specyfika dystrybucji, część szła na basz rynek, część bardziej na wschód.

W każdym bądź razie, nazwa extra sense ma swoje uzasadnienie, kije pieruńsko czułe. I to co mogę porównać na codzień, 20 funtowy 7'9 ma tyle samo mocy w dolniku niż ciut dłuższy 20 lbs BR. Ale szczyt jest znacznie szybszy i ugięcie trochę głębsze jak w BR.

tomaszek11

#780 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 922 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 22 grudzień 2020 - 14:43

Tomaszek to ile masz tych extrasense?





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, cd

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych