Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

See Bass - nowy artykuł


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 lipiec 2006 - 08:59

@tpe1

piękne ryby, rozgięty hak daje pewne pojęcie o waleczności tego stworzenia - skąd tyle moc w takiej w zasadzie niczym nie wyrożniającej się na pierwszy rzut oka rybie :huh: :huh:

@Salmo_Salar
ja myślałem że to jest takie zawołanie zobacz bassa - taka gra słowna sea bass - see bass

@standerus
bardzo chętnie, do Irlandii chciałem wybrać się od dawna turystycznie, bo kraj mnie interesuje, gdyby można było zrobić coś wędkarsko do tego byłoby super. Czy w grę wchodzi tylko mucha czy również jerking np. ?

Pozdarwiam

#42 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 26 lipiec 2006 - 10:51

Ryby morskie sa co do zasady duzo silniejsze niz slodkowodne. Musza sie przeciwstawiac bardzo silnym pradom.
Kiedys zlowilem trewala metrówke w oceanie. Ledwo go wyjalem, myslalem ze umre. A sprzet jak do holowania ciezarówki byl...kij z rolkami, multiplik pelnomorski, zyla jak na wsi do bielizny. Juz sobie wyobrazam hole wiekszych ryb... :wacko:

#43 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 26 lipiec 2006 - 14:43

Oba - jestem wielkim fanem obu metod, z tym że we wrześniu ciężko się z nad wody odkleić-najlepszy miesiąc na łososia, pstrąga i szczupaka, wszystko bierze w zasadzie wszędzie, w zatokach setki makreli (wieczorny połów ok 200sztuk),a jeszcze łowienie w morzu, okoni, węgorzy. Zawsze mam dylemat gdzie jechać i co łowić :mellow:
mój mail : standerus@poczta.onet.pl
Teraz jestem na necie do ok 6 sierpnia, a później w Irlandii to sporadycznie, zawsze lookne tylko na maila, więc na forum nie ma szans liczyć na odpowiedź :(
Niestety pracuję na zmiany, więc mam wolne w dziwnych momentach, ale weekend i po pracy zawsze można gdzieś skoczyć, mam też do ew dyspozycji bellyboata, i co chyba najważniejsze miejsce w chacie żeby przekimać. Najlepiej tam w czwartek wieczorem, a powrót w niedziele w nocy, chyba że ma sie możliwość wyjazdu na np tydzień.

#44 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • ImiÄ™:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 26 lipiec 2006 - 21:44

No ladnie,jeżeli 67cm see bass rozgina takie haki to co zrobila by metrówka {jeżeli dorastają}.Fantastyczne lowisko i ryby. :D

#45 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 lipiec 2006 - 16:01

@Tpe,

piękne ryby. Gratuluję. Taki 67mio centymetrowy bass morski to musi powalczyć. :mellow:
Zdaję sobie sprawę z waleczności morskich ryb. :D


#46 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • ImiÄ™:Tomek

Napisano 28 lipiec 2006 - 12:29

Chciałbym wreszcie złowić bassa na moją ulubioną przynętę - woblera. Niesety z Polski zabarałem tylko 2 pudła z woblerami. I w sumie żaden z nich nie nadaje się do spinningowania w bassowych miejscach. Wobler na bassy (wg. mnie) powinien być przede wszystkim dość ciężki i płytko chodzący (max 0,5 metra). Trochę wypadłem z obiegu, więc zapytam: które z krajowych (i nie tylko) woblerów spełniałyby takie wymagania?
Pozdrawiam Tomek

#47 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 28 lipiec 2006 - 13:21

Ja bym stawiał na małe slidery chyba 7cm, są dość powszechne w IE więc ne powinno byc kłopotu, jak chcesz to daj znać tokupię dla ciebie cośwpolandzie i podrzucęprzy okazji wizyty. Wiem że to bardziej na PM albo maila, ale jak już przy tym, to jeśli Ci trzeba jakiegoś sprzęta z kaczogrodu to wal śmiało-ja zanabyłem na ten przykład wielkie gumy chyba 20 cm, powinny robić na shonnon:)

#48 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • ImiÄ™:Tomek

Napisano 28 lipiec 2006 - 13:47

Slidery 7 cm zabrałem ze sobą, ale wydaje mi się, że są za wysokie...

#49 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • ImiÄ™:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 28 lipiec 2006 - 14:10

Ciężki i płytko chodzący,jeżeli jeszcze należy go dośc szybko poprowadzić to prawie jak wobler boleniowy.Jeśli takowy by pasowal to polecam hermesa glooga.Tym da się daleko rzucić.

#50 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 lipiec 2006 - 17:07

@Tpe,

i ty jeszcze nie próbowałeś tych 7ek na morskie bassy?
Jestem przekonany, że będą łowne. Sprawdź i daj znać.



#51 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • ImiÄ™:Tomek

Napisano 29 lipiec 2006 - 02:02

Ok. sprawdzę w najbliższym czasie.
Darek Małysz obiecał mi przysłać nowego tonącego Tendera do testowania

#52 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 07 sierpień 2006 - 11:57

Pojawi sié te nowy dreszczowiec Salmo thrill - ma te parametry, które opisujesz. Tylko jeszcze nie do kupienia. trzeba troszkÄ™ odczekać ;-(