Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spinningowe Nowości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1522 odpowiedzi w tym temacie

#981 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 09 styczeń 2020 - 14:06

To może dopracują zabezpieczenie antykorozyjne tych nowych Saltig  ;)

 

Zobaczcie jak wygląda morska Saltiga SATG4000H po pięciu latach eksploatacji (średnio ok.miesiąc rocznie) w warunkach morza Norweskiego.

 

Spasowanie, praca napędu - bez uwag, jak nowa. Ale te purchle to po prostu przegięcie. I żeby nie było - każdorazowo po zakończeniu 10-15 dniowej sesji bardzo dokładne mycie pod bieżącą słodką wodą.

 

I co poszło nie tak ?? 

Załączone pliki


  • Pescador de caña lubi to

#982 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 09 styczeń 2020 - 14:09

No faktycznie można by chyba więcej oczekiwać w tej kwestii :(

#983 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 09 styczeń 2020 - 14:13

Przeglądnąłem na szybko parę ofert sprzedaży używanych Saltig tego modelu i praktycznie każda ma tę przypadłość na kontakcie pokrywy napędu , co Moja.

 

Czy sprzęt za 1000$ powinien lepiej wyglądać ?? 

 

A może zapytać Daiwę ? Bo to przecież miał być odlew magnezowy......


Użytkownik trex edytował ten post 09 styczeń 2020 - 14:14


#984 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 444 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 09 styczeń 2020 - 14:22

Jak stara Toyota ;)

Wiem, że trochę kłuje w oko, ale to kosmetyka.



#985 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 09 styczeń 2020 - 14:45

Nareszcie ładna Daiwa he he :-) szkoda że kopia Stelli SW :-)

#986 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 444 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 09 styczeń 2020 - 14:59

No tak, czyli jak dla mnie poprawili ostatnią rzecz... ;)



#987 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 09 styczeń 2020 - 15:06

To może dopracują zabezpieczenie antykorozyjne tych nowych Saltig  ;)

 

Zobaczcie jak wygląda morska Saltiga SATG4000H po pięciu latach eksploatacji (średnio ok.miesiąc rocznie) w warunkach morza Norweskiego.

 

Spasowanie, praca napędu - bez uwag, jak nowa. Ale te purchle to po prostu przegięcie. I żeby nie było - każdorazowo po zakończeniu 10-15 dniowej sesji bardzo dokładne mycie pod bieżącą słodką wodą.

 

I co poszło nie tak ?? 

Mycie.

 

Kołowrotek morski trzeba myć po każdym dniu łowienia a nie raz na 10-15 dni.

Słona woda dostała się do szczelin, nie została wypłukana od razu, więc sól wykrystalizowała naruszając powłokę i zaczęła robić swoje, ale dzięki uszczelnieniu, tylko na zewnątrz.

To dotyczy wszystkich kołowrotków sw.

Tak, Stelli także.

Załączony plik  i-img600x800-15699316126n6ims287488.jpg   339,21 KB   20 Ilość pobrań

Załączony plik  i-img600x800-1569931612u4jh7w287488.jpg   349,7 KB   19 Ilość pobrań

Pewnie plastikowe body oparłoby się korozji, ale nie oprze się odkształceniom i pękaniu pod dużymi obciążeniami.


Użytkownik DonPablo edytował ten post 09 styczeń 2020 - 15:33

  • Guzu lubi to

#988 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 09 styczeń 2020 - 15:21

W sezonie (od kwietnia do listopada) łowię w solance praktycznie codziennie. Myję moje TP (SW i XD) raz na tydzień, może dwa pod bieżącą wodą. Nic im się złego nie dzieje. Może dlatego, że nie mają urazów mechanicznych jak ta Stellka powyżej...



#989 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 09 styczeń 2020 - 16:43

To nie żadne zaniedbania, tylko niedbalstwo Daiwy. I nic tu nie pomoże takie tłumaczenie Paweł.....Zarówno Daiwa jak i Shimano dają dupy w tym przypadku. Takie coś jest niedopuszczalne w kołowrotkach niby dostosowanych do warunków morskich, a już na pewno nie we flagowych modelach. 

Wiesz duża wędkuję w morzu głownie multiplikatorami. Taki prosty elektryk Daiwy Tanancom 500S - w sumie obudowa plastik - fantastik, eksploatowany równolegle z Saltigą....tylko kilka lat dłużej i w taki sam sposób zmywany po okresie wędkowania. I śladu oznak korozji na osprzęcie kołowrotka nie ma.

Podobnie zresztą jak przy multikach tradycyjnych Shimano. Tak, że kolego to nie zła konserwacja.... tylko bardzo zły, niedostosowany do soli morskiej projekt.



#990 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 09 styczeń 2020 - 17:38

Ja się nie mogę doczekać nowej Stelki SW 4000. Pierwszy zamówię :) Będę czekał jak kontener do Europy przypłynie a potem śledził go do pierwszego punktu rozładunku :)


Użytkownik kruz edytował ten post 09 styczeń 2020 - 17:39

  • Guzu i przemo_w lubią to

#991 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 09 styczeń 2020 - 17:55

Ja się nie mogę doczekać nowej Stelki SW 4000. Pierwszy zamówię :) Będę czekał jak kontener do Europy przypłynie a potem śledził go do pierwszego punktu rozładunku :)


W tamtym roku był już nowy model tyle że od rozmiaru 8000. Teraz dołączy 4,5,6000? Czy to ma być zupełnie inny model teraz?

#992 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 09 styczeń 2020 - 18:14

.... tylko bardzo zły, niedostosowany do soli morskiej projekt.

To już gruba przesada.

Zarówno Saltiga jak i Stella sw to świetne konstrukcje.

Swoją rolę- niezawodną pracę w trudnych warunkach- spełniają, co potwierdzi większość ludzi zajmujących się deep sea fishing'iem.

Nadal na łodziach organizujących te wyprawy można spotkać kołowrotki, które mają po kilkanaście lat i robią robotę.

Już nie wyglądają, ale nadal wywiązują się z zadań. Tylko trzeba dbać i serwisować.

Ciekawy jestem, ile razy oddawałeś swoją do serwisu przez te 5 lat.


 

 


 



#993 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 09 styczeń 2020 - 18:16

W tamtym roku był już nowy model tyle że od rozmiaru 8000. Teraz dołączy 4,5,6000? Czy to ma być zupełnie inny model teraz?


Wiem od Pana Sonody z Japan , ze to uzupełnienie rozmiarówki dodali to co brakowało. Mieli dużo pytań o 4 ,5 i 6 k

Użytkownik hasior edytował ten post 09 styczeń 2020 - 18:18

  • przemo_w lubi to

#994 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 09 styczeń 2020 - 18:38

W tamtym roku był już nowy model tyle że od rozmiaru 8000. Teraz dołączy 4,5,6000? Czy to ma być zupełnie inny model teraz?

Zupełnie nowy model, tak jak Hasior wyżej pisał. Pewnie pokażą go gdzieś koło maja dopiero



#995 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 09 styczeń 2020 - 19:49

Zupełnie nowy model, tak jak Hasior wyżej pisał. Pewnie pokażą go gdzieś koło maja dopiero

Jednak nie nowy model a tylko uzupełnienie o roz 4,5,6 wersji z 2019 roku.
Będzie tak wyglądała jak np rozmiar 8000 tylko mniejsza :-)
Dzieje się to samo co w nowych Daiwach.
Załączony plik  20200109_200210.jpg   21,41 KB   24 Ilość pobrań

Użytkownik przemo_w edytował ten post 09 styczeń 2020 - 20:03


#996 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 09 styczeń 2020 - 20:33

To już gruba przesada.

Zarówno Saltiga jak i Stella sw to świetne konstrukcje.

Swoją rolę- niezawodną pracę w trudnych warunkach- spełniają, co potwierdzi większość ludzi zajmujących się deep sea fishing'iem.

Nadal na łodziach organizujących te wyprawy można spotkać kołowrotki, które mają po kilkanaście lat i robią robotę.

Już nie wyglądają, ale nadal wywiązują się z zadań. Tylko trzeba dbać i serwisować.

Ciekawy jestem, ile razy oddawałeś swoją do serwisu przez te 5 lat.

 

A przeczytałeś Mój wpis - Moja kręci i jest spasowana JAK NOWA . Ja nie mam uwag do szczegółów mechanicznych. Ten model kołowrotka wymiata w klasie sprawności i TRWAŁOŚCI mechanicznej.

 

Ale takie niedoróbki jak pokazałem nie mogą  dotyczyć modeli z tej półki - I żaden serwis tego nie zmieni.

 

Właściwie to powinienem odesłać ten kołowrotek do firmy w Japoni, tam gdzie go nabyłem.

 

Bo to wprawdzie duperela, ale dla tych szczegółów kupujemy właśnie Mercedesy - czyż nie tak ?

 

 

 



#997 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 09 styczeń 2020 - 20:50

Jednak nie nowy model a tylko uzupełnienie o roz 4,5,6 wersji z 2019 roku.
Będzie tak wyglądała jak np rozmiar 8000 tylko mniejsza :-)
Dzieje się to samo co w nowych Daiwach.
attachicon.gif 20200109_200210.jpg


Jak na moj gust i zdolność logicznego rozumowania to jeśli czegoś nie ma w produkcji, nie zostało jeszcze nikomu pokazane, nie ma tego w sprzedazy i pojawi sie „za jakis czas” to jest to nowosc a nie uzupelnienie :)
Jakbyś Przemek tego nie nazywal to będzie to zupelnie nowa Stella SW 2020 w rozmiarze 4,5,6000
Nie ma to zadnego znaczenia czy nowa czy uzupelnienie - juz przebieram nogami zeby biec do sklepu :) Ciekawe czy bedzie 4000 PG


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#998 OFFLINE   DonPablo

DonPablo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 702 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Paweł

Napisano 09 styczeń 2020 - 21:15

"A przeczytałeś Mój wpis - Moja kręci i jest spasowana JAK NOWA . Ja nie mam uwag do szczegółów mechanicznych. Ten model kołowrotka wymiata w klasie sprawności i TRWAŁOŚCI mechanicznej.

Ale takie niedoróbki jak pokazałem nie mogą  dotyczyć modeli z tej półki - I żaden serwis tego nie zmieni.

Właściwie to powinienem odesłać ten kołowrotek do firmy w Japoni, tam gdzie go nabyłem.

Bo to wprawdzie duperela, ale dla tych szczegółów kupujemy właśnie Mercedesy - czyż nie tak ?"

 

Oddając do serwisu raz do roku choćby, miałbyś dokładnie wyczyszczone wszelkie newralgiczne miejsca obudowy i korozja nie miałaby szansy się rozwinąć.

Takie purchle, to długotrwałe zaniedbanie.

EOT



#999 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 09 styczeń 2020 - 21:34

Jak na moj gust i zdolność logicznego rozumowania to jeśli czegoś nie ma w produkcji, nie zostało jeszcze nikomu pokazane, nie ma tego w sprzedazy i pojawi sie „za jakis czas” to jest to nowosc a nie uzupelnienie :)
Jakbyś Przemek tego nie nazywal to będzie to zupelnie nowa Stella SW 2020 w rozmiarze 4,5,6000
Nie ma to zadnego znaczenia czy nowa czy uzupelnienie - juz przebieram nogami zeby biec do sklepu :) Ciekawe czy bedzie 4000 PG

Z tego co mi wiadomo ,a Pan Sonoda z japantackle ma dobre wtyki w „S” to w 4000 size tylko Hg i Xg.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


  • smokwelski lubi to

#1000 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 09 styczeń 2020 - 21:38

A czy ten Pan wie kiedy będą dostepne ?