Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Wędki Robsona

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 20 maj 2014 - 21:20

Dużo pytacie na priva o te wędki, więc może co nieco o nich napiszę. Mocniejszej wędki już nie mam bo oddałem ją już mojemu przyjacielowi. 14-tką trochę połowiłem (~20 szczupaków i kilka okoni) i na tej podstawie coś mogę powiedzieć.

Blanki mają parametry jak poniżej:

1) 7'4" 14lb 5-18g. Masa: ~51g. Punkt równowagi ~74cm, Szczyt ~1,45mm; Dół 10,3mm

2) 7'4" 14lb 7-25g. Masa: ~52g. Punkt równowagi ~75cm, Szczyt ~1,6mm; Dół 10,7mm

 

Wędki są bardzo czułe. Przy wymachu nie są pałowate i czuć, że delikatnie zapracowały (tak też się zachowywały przez uzbrojeniem). 1) opisana jest jako Fast a 2) jako Extra Fast, ale wydaje mi się, że ugięcie mają bardzo podobne. Jest ono wybitnie progresywne. Wędki mają subtelne szczytówki i raczej są poprawnie opisane tak więc większe przeciążenie nie wchodzi w grę.

Tygryska zrobiłem po to bo chciałem mieć zestaw idealnie wyważony. Może trochę śmiesznie to wygląda ale wędka dla mnie jest fajna i już  :) .

Nie będę za dużo pisał wstawię może parę fotek pod obciążeniem ~150g ~300g ~1kg i wtedy może się więcej wyjaśni:

 

1) 14lb  do 18g

 

Załączony plik  150gMLF.jpg   39,03 KB   7 Ilość pobrań Załączony plik  300gMLF.jpg   35,59 KB   7 Ilość pobrań Załączony plik  1kg_MLF.jpg   38,71 KB   7 Ilość pobrań

 

2) 17lb do 25g

 

Załączony plik  150gMXF.jpg   36,76 KB   8 Ilość pobrań Załączony plik  300gMXF.jpg   36,63 KB   8 Ilość pobrań Załączony plik  1kg_MXF.jpg   35,42 KB   8 Ilość pobrań


Użytkownik Robson1981 edytował ten post 20 maj 2014 - 21:21


#82 OFFLINE   bardziu

bardziu

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 227 postów
  • Lokalizacjamultikonto: robbox4, kilobear, b.wesolopl, pwizer

Napisano 20 maj 2014 - 22:21

Przy tej 14lb widac mocne przesztywnienie na złączu. Ta mocniejsza tego nie ma.



#83 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 10 maj 2015 - 23:14

Zimą zawsze rodzą się nowe pomysły :). Najpierw zrobiłem wędkę dla przyjaciela na Lamiglasie PRO845 potem dla kuzyna na PRO843. Kapitalne blanki. Dla siebie wybrałem Lamiglasa INF875 i XZogę Black Buster 8kg. Pierwszy miał być uniwersałem pod szczupaka pod kołowrotek a drugi wędką do cięższego łowienia pod casta. Niestety na INF875 nie doczekałem się...  XZoga z kolei okazała na tyle delikatną konstrukcją, że nie pociągnęłaby ciężkich jerków jakie miałem w planach. Blank jednak na tyle mi się podobał, że zrobiłem z niego wędkę pod kołowrotek a jerkówę zrobiłem na Lamiglasie LGM841MH. Moc 35lB trochę mnie przerażała i nie do końca byłem pewien czy dobrze robię ale o tym później. 

 

XZoga wyszła całkiem przyzwoicie, bo miałem na nią sporo czasu. Lamiglas Muskie nie wyszedł idealnie ale tak to bywa jest jak tempo pracy jest zbyt wielkie. Nie przejmuje się tym zupełnie, wędki są dla mnie, więc luz.

 

Załączony plik  x3.JPG   52,14 KB   9 Ilość pobrań Załączony plik  x4.JPG   29,84 KB   9 Ilość pobrań Załączony plik  x6.JPG   44,28 KB   9 Ilość pobrań Załączony plik  x7.JPG   54,62 KB   10 Ilość pobrań

 

Tutaj XZoga pod obciążeniem ~500g

Załączony plik  x1.JPG   76,43 KB   10 Ilość pobrań

 

A poniżej pod obciążeniem ~1500g

Załączony plik  x2.JPG   104,9 KB   10 Ilość pobrań

 

Lamiglas nie gnie się tak mocno ale ma za to ma ładny kolor  :) .

 

Załączony plik  l6_01.JPG   59,6 KB   10 Ilość pobrań Załączony plik  l5.jpg   38,19 KB   10 Ilość pobrań Załączony plik  l3.JPG   25,19 KB   10 Ilość pobrań Załączony plik  l4_01.JPG   17,35 KB   9 Ilość pobrań

 

Lami pod obciążeniem ~1500g

Załączony plik  l1.JPG   91,81 KB   11 Ilość pobrań

 

Lami pod obciążeniem ~3000g

Załączony plik  l2.JPG   90,83 KB   10 Ilość pobrań

 

Teraz trochę o wędkach.

 

XZoga wydawała mi się początkowo delikatną konstrukcją. Myślałem, że maksymalnie obsłuży przynęty do 25g. Okazuje się, że można nią przyzwoicie rzucić przynętą 10g  jak i 50-60g. Blank ma grube ścianki i w dotyku nie jest tak bardzo "ceramiczny". Pracuje już pod małą rybą ~50cm a pod szczupakiem ~80cm ugięcie jest potężne. Strachu wtedy jednak nie ma ponieważ dół ma spory zapas mocy. Jeśli chodzi o rzuty cięższymi przynętami Shaker 6 + 10g lub BullDawg Spring to odnoszę takie wrażenie, że wędka nie nosi przynęt tak daleko jak klasyczny blank 25lB taki do 50g. Być może wynika to jej niewielkiej długiści (198cm). Jeśli chodzi o prowadzenie cięższych przynęt to stwierdzam, że szczyt się trochę zbyt poddaje. Prowadząc dużą gumę Jerky na główce 10-15g, przynęta przy podbiciu nie ma zbyt dużego przyspieszenia. To samo dotyczy jerków - tą wędką nie poprowadzimy ich bardzo agresywnie. Rzutowo oczywiście bez problemu. Łowiąc dużą twardą przynętą należy wykonać energiczne zacięcie, ponieważ mogą zdarzyć spady. Wędka fajna, ot taki szczupakowy uniwersał na łódkę. Sam blank ważył 75g, gotowa wędka nieco ponad 140g. Blank jest dobrze wyważony i punkt równowagi wypada dość nisko.

 

Lamiglas Muskie LGM841MH opisany jest jako blank do 3 uncji. Ja śmiało ciskam nim BullDawgiem Regular (ponad 140g). Jerki po 100g chodzą jak pieski na smyczy. Można je bardzo agresywnie poprowadzić. Wędka jest trochę przyciężkawa bo waży ~200g mimo to operowanie nią naprawdę nie jest uciążliwe. W końcu mam narzędzia do przynęt, których wcześniej nie mogłem zaprezentować w wodzie. Jeśli chodzi o ugięcie, to wędka potrzebuje sporego przeciwnika  by zapracować. W tym sezonie chciałem łowić grubo i chyba przy tej opcji zostanę  :). Pierwsza ryba jaka na nią usiadła na nią usiadła była bardzo przyzwoita.

 

Załączony plik  ryba1.JPG   63,25 KB   11 Ilość pobrań

 

Potem wyjechały trzy ryby ~80cm a dwie podobnej wielkości spadły... Tak bywa...

 

Załączony plik  ryba2.JPG   61,59 KB   10 Ilość pobrań

 

Przy tych wszystkich szczupakach wędka zapracowała powiedzmy umiarkowanie... Tego samego dnia kiedy wyjechała gruba osiemdziesiątka (panna z drugiego zdjęcia), myślałem że już nic się nie wydarzy. Myliłem się. Po czterech godzinach miałem potężne branie na 5 metrowym blacie. Kij naprawdę wygiął się jak powinien a multik mocno dokręcony oddał kilka metrów linki. Wtedy poczułem luz, a na powierzchni zobaczyłem duży wir. Spiął się - pomyślałem. Prawda zabolała bardziej, to zacisk na przyponie puścił i ryba zabrała pstrąga z agrafką... Wrócę po nią jeszcze jak czas pozwoli a jak mi się uda pokaże Wam zdjęcie. Jak na razie ten Lamiglas to szczęśliwy kij  :D 



#84 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8016 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 10 maj 2015 - 23:47

No, nareszcie jakies wedeczki od Ciebie :)



#85 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1650 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 11 maj 2015 - 06:44

I opisy wedek, tak smakowite, ze mozna je poczuc, bo przeciez za RB kryje sie wedkarstwo :) Gratulacje :) Super!





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych