Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Stella 3000 FE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 ONLINE   witoldn

witoldn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Witek

Napisano 04 luty 2012 - 18:55

Fajny ten FE jak nie wiem, a swoją drogą zauważyłem, że wersję FE na rynek USA można kupić kilkadziesiąt USD taniej niż bez literek FE z przełożeniem 5.2. To chyba efekt skali rynku i Amerykańce dostali lepszą cenę wyjściową od Japońców, bo nie podejrzewam zubożania kołowrotka :(.
A tak wogóle to łażąc po internecie zauważyłem, że Shimano Stella najdrożej na świecie jest sprzedawana W POLSCE - 4000 kosztuje na aledrogo w przeliczeniu 1200 USD. Nigdzie na świecie takiej ceny nie znalazłem. Ba! nie znalazłem nawet wyższej niż 850 USD :D - JAJCA :D))

#22 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 04 luty 2012 - 19:32

Musisz wiedzieć, że te kołowrotki sprzedaje kolega Mefisto, który do sprzętu sprowadzonego do kraju dolicza jeszcze cło+vat no i zarobić coś musi bo charytatywki nie uprawia ;).

#23 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 04 luty 2012 - 20:15

Musisz wiedzieć, że te kołowrotki sprzedaje kolega Mefisto, który do sprzętu sprowadzonego do kraju dolicza jeszcze cło+vat no i zarobić coś musi bo charytatywki nie uprawia ;).


W przeciwienstwie do tych z pozostalych krajow, ktorzy podatkow nie placa a poza tym sprzedaja charytatywnie

Jesli sprzedajacy ma kolowrotki w takich cenach, to znaczy ze ktos od niego je kupuje. Chyba ze nie sprzedaje ani jednego i zyje z powietrza :o Ale Mefisto za dlugo jest na rynku by podejrzewac ze nie sprzedaje...wiec kolo sie zamyka :D



Pozdrawiam

Guzu



#24 ONLINE   witoldn

witoldn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Witek

Napisano 04 luty 2012 - 20:41

Ja nie czepiam się konkretnego sprzedającego, bo akurat Mefisto ma JDM-y, a to dla niektórych jest bezcenne :D
Obserwacja jest ogólna, bo widziałem też w chyba w jednym z większych wysyłkowych polskich sklepów f-m amerykańskie wersje FE za ponad 1000 USD. Mam wrażenie, ze polscy dystrybutorzy chcą czerpać zyski CHOCHLĄ a nie łyżeczką :(
Co do cła i VAT, to ściągając indywidualnie z kraju EU mamy transakcje wewnątrzwspólnotową i o żadnym dodatkowym cle czy vacie nie ma chyba mowy :D . Więc cała różnica w cenie to wieeeelka CHOCHLA :D)


#25 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 04 luty 2012 - 20:48

A bo bez względu czy ta maszyna kosztuje 2000 czy 3000, czy więcej, to i tak wielkość sprzedaży jest praktycznie taka sama... Ten co ma kupić, to kupi, a 99% wędkarzy i tak szuka sklepu gdzie spro czy śmo jest tańsze o sześć złotych... I tak wygląda nasz rynek wędkarski... :unsure:
Większość ludzi nie ma za dużo drobniaków i tyle...

#26 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 05 luty 2012 - 08:33

Proza życia w brutalnej rzeczywistości :mellow:.

#27 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9505 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 05 luty 2012 - 08:36

Ja nie czepiam się konkretnego sprzedającego, bo akurat Mefisto ma JDM-y, a to dla niektórych jest bezcenne :D
Obserwacja jest ogólna, bo widziałem też w chyba w jednym z większych wysyłkowych polskich sklepów f-m amerykańskie wersje FE za ponad 1000 USD. Mam wrażenie, ze polscy dystrybutorzy chcą czerpać zyski CHOCHLĄ a nie łyżeczką :(
Co do cła i VAT, to ściągając indywidualnie z kraju EU mamy transakcje wewnątrzwspólnotową i o żadnym dodatkowym cle czy vacie nie ma chyba mowy :D . Więc cała różnica w cenie to wieeeelka CHOCHLA :D)

E tam. Zaraz chochlą. Łyżeczką . Dowiedz się ile ciągna z drobnicy (kółeczka, ciężarki, robale, itp. drobnica), to Ci dopiero chochla wyjdzie :lol: