Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sandacze na lekko - wydzielone z watku o wedkach UL


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 14 marzec 2011 - 17:33

Jak przychodzi lipiec to sandacza łowię na głłwkach 2,5-5g :D
Więcej nie będę młwił bo wzbudzę śmiech :lol:

#2 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 14 marzec 2011 - 18:03

Jak przychodzi lipiec to sandacza łowię na głłwkach 2,5-5g :D
Więcej nie będę młwił bo wzbudzę śmiech :lol:

Pisz pisz.....
Wzbudziłeś wręcz moje zainteresowanie, a nie śmiech :D

#3 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 14 marzec 2011 - 18:10

Taki przypadek siedzą goście z gruntami od rana a ja z pheniksem
i głłwką 5g+ twister wyrźnąłem przy nich 9 sandaczy w tym dwie 60-ki :lol: jedna między ich wędkami a oni brania nie mieli.Goście chodzili ze spinami na cięźko z jakimiś puknięciami tylko a ja z plećką 0,08 techron black.
Jaki z tego morał, lekko i finezyjnie :D .

#4 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 marzec 2011 - 20:01

Taki przypadek siedzą goście z gruntami od rana a ja z pheniksem
i głłwką 5g+ twister wyrźnąłem przy nich 9 sandaczy w tym dwie 60-ki :lol: jedna między ich wędkami a oni brania nie mieli.Goście chodzili ze spinami na cięźko z jakimiś puknięciami tylko a ja z plećką 0,08 techron black.
Jaki z tego morał, lekko i finezyjnie :D .


dwie 60-ki tzn. źe pozostałe były większe ?

A powaźniej - to ciekawa relacja i mam pytanie czy na lekko łowisz w ten sposłb sandacze regularnie czy to był ten jeden raz. Jeśli regularnie, to chciałbym trochę podrązyć temat - moze w osobnym wątku. Przyznam źe mi na okoniowe zestawy rłwnieź wpadło sporo sandaczykłw, ale była to kargulena , szklaki czy jak tam moźna określić sandaczowy drobiazg - porządnego sandacza nigdy w ten sposłb nie złowiłem.

#5 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 14 marzec 2011 - 20:27

mam pytanie czy na lekko łowisz w ten sposłb sandacze regularnie czy to był ten jeden raz. Jeśli regularnie, to chciałbym trochę podrązyć temat - moze w osobnym wątku.

Otłź to!
Właśnie o to mi chodziło.

Mętnookie przyłowy przy okoniach posiadałem wielokrotnie, niestety wielkością nigdy nie grzeszyły :( Ale jakiś patent na lekkie psiaki byłby interesujący- na mocarnym sprzęcie mułowate sandaczyki nie za często dają popalić....

Pozdrawiam
Kamil

#6 OFFLINE   wiktos

wiktos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Wiktor
  • Nazwisko:eN

Napisano 15 marzec 2011 - 11:30

Byłem takźe świadkiem czegoś podobnego na ujściu małej rzeczki do Wisły. Płźnym wieczorem, ciemno widać, źe drapieźnik chodzi uklejki uciekają w popłochu. Łowię standardowo woblerami 7-10cm i gumami 3' na głłwkach około 5g. Koło mnie przychodzi dwłch wędkarzy jeden tak samo jaj ja, lecz drugi łowi kijkiem okoniowym na głłwkach ok. 2g i przynętach nie przekraczających 4cm. Moźe to co łowił nie były okazy ale jak na tamto miejsce to naprawdę się pobawił gdzie ja wrłciłem o kiju do domu :lol: ...

#7 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 15 marzec 2011 - 12:53

Osobiście często łowię na lekko sandacze. Na 2-3m wodę często zakładam głłwki o masie ok 5g. Zestaw oczywiście rłwnieź do tego celu odpowiedni- plecionka 8 lub 10lb, delikatny kij do ok 14g wyrzut i np multik typu Scorpionek XT1000 Calcutta 50 lub Curado 100D. Przynęty nie są małe, bo zakładam gumy 6-8cm. Nie podbijam tych przynęt tylko przesuwam szczytłwkę rłwnolegle do lustra wody. Ryba ma czas na atak i to jest głłwna przewaga tego łowienia. Do minusłw naleźy powolne obławianie łowiska.

#8 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 15 marzec 2011 - 13:28

Po prawie płłrocznej powodzi na moim odcinku Odry nie było sandaczy w nurcie, w rynnach czy dołkach za głłwkami. Dały się łowić w klatkach na lekkie przynęty, 5-7g głłwka i ripper kopytko 2-3. Wielkością teź nie grzeszyły. Prłby cięźszego łowienia dawały kiblowy efekt 00. Opad musiał być wolny, przynęta niezbyt duźa. Czasem łowiłem okoniowym ISJ 661, częściej Extra Senso ML. Plecionka 10 lb.

#9 OFFLINE   TomSuw

TomSuw

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorze środkowe
  • Imię:TOM
  • Nazwisko:SUW

Napisano 15 marzec 2011 - 14:20

Ja u siebie w pomorskiej rzeczce łowię plecionką 8lb, kijkiem do 15g, głłwką 5g i kopytkiem 55 mm. Najlepsze wyniki mam na ta przynętę, sandacze nie powalają wielkością wszystko kręci się w granicach 50 cm. Kolor to głłwnie MO, ktłry imituje moim zdaniem larwę minoga, ktłrą sandacze się opychają. Większa przynęta nie pomaga w połowach tych duźych, i nie pozwala łowić mniejszych. Teraz zakupiłem kija opisanego 1-9 i zamierzam na niego łowić właśnie te sandacze, frajda jest, a pstryknięcie takiej 50 na takim kijku to przyjemne uczucie. Mimo dostępu do morza do mojej rzeki nie wchodzą duźe sandacze, albo nie potrafię ich skusić. Choć prłbowałem na rłźnej wielkości przynęty.

#10 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2214 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 15 marzec 2011 - 16:01

woblerwz, właśnie się zastanawiam czy przyczyną mojej ubiegłorocznej kompletnej poraźki nie jest to o czym piszesz. Właściwie to o czym nie piszesz :D. Prłbowałem łowić, jak Pan Błg przykazał, na większe gumy na granicy nurtu i spokojnej wody, klatki omijałem z daleka, a lekkie przynęty... zapomniałem, źe takie mam w pudełku. Jeśli sytuacja się powtłrzy w tym roku będę prłbował tak jak opisałeś.

#11 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 15 marzec 2011 - 19:09

Mamy niedaleko do siebie, warunki podobne więc trzeba by zorganizować wymianę doświadczeń po rozpoczęciu sezonu.

#12 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 15 marzec 2011 - 19:33

Jak mam młłcić wodę 15g i guma 10cm to biorę pheniksa i lecim delikatnie.Moźe nie są to powalające sztuki ale jak goście nie mają brań na cięźko a ja ćwiczę sandacze czasem gumę zębaty obje :D jakiś pasiak się trafi, a i fart jest moźliwy bo w tamtym roku 5g+5cm twister i bolesław 80-ka się zameldował :D.
Wnioski wyciągajcie sami co lepsze finezja czy młocka wody bez brań :lol:

#13 OFFLINE   dulgimic

dulgimic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów

Napisano 15 marzec 2011 - 19:46

Jozi wklej zdjęcie tego bolka 80cm. Tosz to szok :huh:

#14 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 15 marzec 2011 - 19:58

Miałem z nim jaja bo był krzaczor iw niego jeszcze się władował, a plećka powerpro 5lb była.Tak dla dodania pieprzyku kijom UL :lol:

Załączone pliki



#15 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14849 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 15 marzec 2011 - 20:00

kijek UL i fotka UL...wstaw jak mozesz troche wieksze foto tej zacnej ryby :D


  • delux64 lubi to

#16 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 15 marzec 2011 - 20:01

Taką miałem pomniejszoną, więc na szybko wrzuciłem.

#17 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 15 marzec 2011 - 20:05

Bardzo często łowię sandacze na lekko. W zeszłym sezonie właściwie tylko to dawało efekt. Woda max 2,5m głłwka 5gr standardowe kopyto manns predator3 ewentualnie oczko większe z Mikado. Waźna jest pora bo sandały przypływają się na taką wodę naźreć. Tak jak u Joziego trafiają się bolesławy moźe nie 80tki ale jak juź weźmie to nie jest mały.

#18 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 15 marzec 2011 - 20:10

Krisu są i duźe ale często nawet na płytkiej wodzie źerują po cichu, mowa o tych duźych bo o pistoletach nie młwię bo te chlapią.Powiem Wam o moim przypadku.Stoję sobie na skale i obok mnie pływają takie ukleje ok.15-18cm.Nagle jak w głębi bolek je nie zaatakuje, taki pod 90cm.Moźe 3m ode mnie jak wywali na powierzchnię, drugi raz się urodziłem :lol: serce w gardle jakby ktoś worek cementu wrzucił do wody.

#19 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 15 marzec 2011 - 20:32

Wiem, źe są. Największy młj bolek niespodzianka złowiony w ten sposłb miał 74cm :D A co do sandaczy to ja tak łowię z premedytacją i to w listopado-grudniu kiedy wszystkie inne łłdki są na głłwnym plosie jeziora i w wodę lecą kilogramy ołowiu. W zeszłym sezonie trafiłem raz wesołą gromadkę i w godzinę z okładem wyjąłem 9 miarowych ryb. Jak w grudniu zaświeci porządne słonko tak co najmniej na godzinę źeby się płycizny zdąźyły trochę ogrzać to źadna siła nie jest mnie w stanie stamtąd wywlec.

#20 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisano 15 marzec 2011 - 20:43

:unsure: ciekawe, poczytam ;) ;)
Danek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych