Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki St. Croix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4972 odpowiedzi w tym temacie

#4961 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisano 30 wrzesień 2024 - 11:33

Moj sky dream 1,5-9g, wklejka, rzuca od 2,5g bardzo przyzwoicie (ja nie rzucam mniejszymi to nie wiem), woblerki okoniowe i kleniowe obsługuje przyzwoicie, obrotówki tez,

 

Rzucać takimi przynętami będzie każda niezbyt szybka a najlepiej wolna wędka o dowolnym cw.

 

Kiedyś zrobiłem eksperyment, siadłem na brzegu i tym samym kołowrotkiem z tą samą, cieniutką plecionką, próbowałem rzucać jakimś niewielkim woblerkiem.

Kijek, mikado 2,7m dedykowany specjalnie pod takie łowienie, nie pamiętam już nazwy ale to był wtedy top pod takie łowienie, kilka wklejek w tym Mikros, sztywna pała pod koguty Mikado Ultrawiolet spin do, chyba 30g i Avid 2,9 do 21g.

I co? Ano najdalej rzucał i to wyraźnie właśnie Avid, drugi był kij dedykowany, później sandaczówka a najgorzej wklejki.

Ale sprawa się zmieniała gdy trzeba było przynętę poprowadzić i wiedzieć co się z nią dzieje i tu najlepiej działał Mikado, później wklejki, na pozostałych kijach czucie było na poziomie zero.

Takie buty ;)


Użytkownik strary edytował ten post 30 wrzesień 2024 - 11:35

  • Marcyś lubi to

#4962 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 821 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 30 wrzesień 2024 - 13:00

Bo samym rzucaniem jeszcze nikt ryb nie nalowil 😉

#4963 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 658 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 30 wrzesień 2024 - 14:58

Bo samym rzucaniem jeszcze nikt ryb nie nalowil 😉


Ale jak nie rzucisz to i nie zaprezentujesz przynęty 😅 chyba że wypuszczanie z nurtem

#4964 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 821 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 30 wrzesień 2024 - 16:13

Jest jeszcze opcja wywózki 😁

#4965 OFFLINE   Qh_

Qh_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 871 postów
  • LokalizacjaKobierzyce
  • Imię:Marcin

Napisano 30 wrzesień 2024 - 19:01

Fakt, jest kilka zbliżonych wędek o których wspominacie, jak choćby wspomniane Yamagi (Professor 73 all-range) czy Evergeen (PSS-74S BB Hit Man do 12g) ale dla mnie są trochę za długie..

Długością graniczną w moim przypadku (do łowienia z łódki która daje mi komfort..) jest 213-214cm, a najlepiej by było 200-205 cm

Z tych które wymieniliście to jedynie ten ZENAQ SPIRADO BLACKART S0-70 spełnia wszystkie parametry.., (krzywe ugięcia pod obciążeniem robią wrażenie..) tylko ta cena za nowy.. :wacko: 

Przebija nawet koszt kija robionego w dobrej pracowni, pod indywidualne zlecenie (na podobnych komponentach..) na równie dobrym blanku.

Nie śpieszy mi się i mam na szczęście trochę czasu na przemyślenia i poszukiwania.. 

Ale ja Cię nie namawiam na hit mana bo to nie bardzo okoniówka na małe okonie. Duże tak ale małe nie bardzo. To kij do lekkich przynęt na spore ryby. Poza tym jest już u mnie  :D . Ale na tej aukcji masz Evergreen LIGHT CAVARLY CLCS-611L -1900zl. 

Długość 2.11m
cw 1-7g
Nowy

i to z tego co piszesz byłby fajny kij okoniowy. A wykonanie i czucie jest mega. A cena … zobacz w jakimś sklepie. 



#4966 OFFLINE   ubot

ubot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaGrudziądz
  • Imię:Robert

Napisano 30 wrzesień 2024 - 19:13

No właśnie jak też nie chciałbym czegoś jedynie pod małe okonie.. Raczej czegoś co je również ogarnie..

Tu jest fajny przykład większego przyłowu na takiej okoniówce ( ten ZENAQ 213cm  0,9-9g) jakiej szukam..

https://www.facebook...7/?locale=ms_MY



#4967 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9538 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 30 wrzesień 2024 - 19:58

Moim zdaniem każda okoniówka ze średniej/wyższej półki podoła takim przyłowom, o ile warunki połowu pozwolą.
Troszkę idealizujesz.
Okoń w rozmiarze 48-50cm potrafi całkiem przyzwoicie przetestować kijaszek o cw. w granicach 7-9g.
Tu: https://photos.app.g...fi2U4XNjq6kyXR6
przekład 50 cm ryby złowionej ES66LF. Przyłowem był w tym dniu, niewyjmowany z wody szczupak o dł. ok. 75-80cm

Użytkownik popper edytował ten post 30 wrzesień 2024 - 19:59

  • strary lubi to

#4968 OFFLINE   ubot

ubot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaGrudziądz
  • Imię:Robert

Napisano 30 wrzesień 2024 - 20:14

Pewnie masz rację (piękny okoń.. :) ) ale mi też chodzi o możliwość używania szerszego spektrum przynęt niż tylko mikro gumek..

Np. wirówki nr 2-3 typu Comet,  czy wahadłówki 4-6cm i podobne woblerki..(wszystko raczej w wodzie stojącej...)

A przy tym już niektóre z typowych okoniówek trochę już "klękają".

A ja nie jestem zwolennikiem przeciążania wędek.. 



#4969 OFFLINE   Ostry krokodylec1

Ostry krokodylec1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaSouth- east PL

Napisano 30 wrzesień 2024 - 20:27

Elitka 70lf2 będzie ok.
  • popper i ubot lubią to

#4970 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9538 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 01 październik 2024 - 09:38

A może https://allegro.pl/o...20g-16392943529

Chociaż sam bym brał
https://www.tradeinn...owa/139452413/p w wersji 191cm -Ref:SCV632MLXSAF 5-14 g Grey

Użytkownik popper edytował ten post 01 październik 2024 - 09:46


#4971 OFFLINE   Lucky_69

Lucky_69

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 60 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 01 październik 2024 - 22:43

Koledzy poszukuję wszelkich opinii o St.Croix ES66MLF2.
Czy ten kij sprawdzi się przy łowieniu z łodzi okoni na przynęty (wirówki, woblery, rippery cykady itp.) różnego typu..?
Zastanawiam się nad nim lub nad kijem z pracowni na blanku Diamond 6thelementrods, a konkretnie DM64L2 lub podobnej gramaturze tylko w jednoskładzie i dł. 2,05m
Proszę o wszelkie opinie i informacje o tym St. Croix i ewentualnie o porównaniu tych blanków i tego St. Croix.
Z góry za wszystkie wielkie dzięki..


Ja do lekkiego spiningowania mam Avida Walleye 76MLXF2. Ma cw 3,5-10,5g. Używam jej uniwersalnie, ale głównie pod pasiaki. Co prawda do paprochow się nie nadaje ale ja też nie używam najmniejszych przynęt. Najmniejsze co mam to ripery i twistery mansa 4cm z główką 3g i z plecionką 0,6PE - kij daje już fajne czucie. Poniżej główki 3g nie ma sensu, może LXF ale na pewno nie MLXF. Co podoba mi się w tym modelu, to że pomimo że to XF, nie jest to wklejanka, więc kij nawet pod pasiakami 20cm przechodzi już w fajne ugięcie. Z drugiej strony daje zapas mocy - przed wysoką wodą na odrze wyciągnąłem nim bolka 70cm, bez większych emocji. Z racji na specyfikę kija, oprócz gum, cykad i dropa, używam go do obrotowek i woblerow. W pewien sposób można uznać go za uniwersalny kij. Cena za St.Croix niska nie jest ale uważam że kije są warte swojej ceny - nie są może tak delikatne i finezyjne jak od skosnookich ale nie trzeba też tak na nie uważać. Zepsuć St.Croix przy normalnym użytkowaniu jest chyba nierealne. Na kij namówił mnie tata, który łapie tylko na nie od 20 lat i wciąż ma w użytku modele które kupił jako pierwsze. A on dba o sprzęt podobnie jak ja - Wędzisko jeździ w bagażniku uzbrojone gotowe na ninja wypady.
  • ubot i Ostry krokodylec1 lubią to

#4972 OFFLINE   murinek7777777

murinek7777777

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 03 październik 2024 - 21:10

Nie posiada ktoś może na sprzedaż wędki którejś z niżej wymienionych:
- ES90MF2 lub LES90MF2 (96 też rozważę)
- ES90MHF2 lub LES90MHF2 (j/w)
- LXS76MF2
- LXS76MLXF2


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#4973 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 486 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 03 październik 2024 - 21:34

Napisz jeszcze w zakładce kupię, tam sporo ludzi zagląda.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych