Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki St. Croix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4972 odpowiedzi w tym temacie

#681 OFFLINE   Kamil615

Kamil615

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 07 styczeń 2016 - 22:22

Mam jeszcze jedno pytanie do posiadaczy St. Croix'ów. Jak można wywnioskować jest to mój pierwszy spinning ze średniej półki (dla niektórych niska). Wędzisko PS76MLF2, ogólnie bardzo dobrze mi się nim łowiło parę razy bo mam je od niedawna. Tylko zauważyłem pewien problem, mianowicie około 1 cm przed drugą przelotką jest tak jakby zarysowany blank... Hmm może nie blank lecz ten czarny lakier taka kreseczka jedna grubsza a druga taka chudziutka, wyróżnia się, ponieważ wędzisko ma kolor czarny a te kreseczki szary, grafitowy. Dodam jeszcze, że to "zadrapanie" znajduje się pod lakierem (pod tym przeźroczystym, czyli musiało to powstać podczas produkcji). Normalnie nie zaprzątał bym tym sobie głowy, ale to znamię znajduje się na szczytówce a jak wiadomo jest to chyba najsłabszy element. Czy spotkał się ktoś z podobną sytuacją?
Pozdrawiam.

Użytkownik Kamil615 edytował ten post 07 styczeń 2016 - 22:23

  • pawello lubi to

#682 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 07 styczeń 2016 - 23:01

St Croix ze niby srednia albo niska półka to juz w dupskach sie poprzewracało :rolleyes:

 

Oddaj do reklamacji ;) jak brzydko wygląda wędka ;) ja bym sie nie przejmował...


Użytkownik Greg #2 edytował ten post 07 styczeń 2016 - 23:02

  • Kamil615 lubi to

#683 OFFLINE   Kamil615

Kamil615

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 07 styczeń 2016 - 23:06

Greg #2, o tym, że średnia półka to miałem na myśli model oczywiście a nie firme. Są jeszcze Avidy itp. Co do tego, że brzydko wygląda - mi to nie przeszkadza, tylko wiadomo boi sie człowiek ale myślę, że to po prostu odpadł kawałek lakieru :D i man taką nadzieje.
Pozdrawiam.
  • pawello lubi to

#684 OFFLINE   Siup

Siup

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaKraków/Tarnobrzeg
  • Imię:Bogusław

Napisano 07 styczeń 2016 - 23:07

Według Fishing Art złącza należy konserwować preparatem "Ferrule Lube".


  • Kamil615 lubi to

#685 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 07 styczeń 2016 - 23:13

Greg #2, o tym, że średnia półka to miałem na myśli model oczywiście a nie firme. Są jeszcze Avidy itp. Co do tego, że brzydko wygląda - mi to nie przeszkadza, tylko wiadomo boi sie człowiek ale myślę, że to po prostu odpadł kawałek lakieru :D i man taką nadzieje.
Pozdrawiam.

 

Na bank tak jest nieraz sie w akcji kij poniszczy to mimo tych ubytkow jakos kij pracuje


  • Kamil615 lubi to

#686 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 08 styczeń 2016 - 08:26

Mam jeszcze jedno pytanie do posiadaczy St. Croix'ów. Jak można wywnioskować jest to mój pierwszy spinning ze średniej półki (dla niektórych niska). Wędzisko PS76MLF2, ogólnie bardzo dobrze mi się nim łowiło parę razy bo mam je od niedawna. Tylko zauważyłem pewien problem, mianowicie około 1 cm przed drugą przelotką jest tak jakby zarysowany blank... Hmm może nie blank lecz ten czarny lakier taka kreseczka jedna grubsza a druga taka chudziutka, wyróżnia się, ponieważ wędzisko ma kolor czarny a te kreseczki szary, grafitowy. Dodam jeszcze, że to "zadrapanie" znajduje się pod lakierem (pod tym przeźroczystym, czyli musiało to powstać podczas produkcji). Normalnie nie zaprzątał bym tym sobie głowy, ale to znamię znajduje się na szczytówce a jak wiadomo jest to chyba najsłabszy element. Czy spotkał się ktoś z podobną sytuacją?
Pozdrawiam.

 

Kamil, możesz opisać akcję tego kija i na jakich przynętach go wyprubowałeś? Jakie będzie miał u Ciebie zastosowanie?



#687 OFFLINE   wojt1988

wojt1988

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów

Napisano 08 styczeń 2016 - 11:19

Co zaproponowalibyscie na szczupaka, sporadycznie sandacza ze stajni st croix? Po zakupie kilku krótkich okoniowek skutecznie wyleczyłem sie z długich kijow, dodatkowo spodobały mi sie jednoczęściowki. Przesiadam sie z avida mhf wiec myśle o seriach od avida wzwyż. Masa przynęt to max 35g.

#688 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 08 styczeń 2016 - 11:23

Co zaproponowalibyscie na szczupaka, sporadycznie sandacza ze stajni st croix? Po zakupie kilku krótkich okoniowek skutecznie wyleczyłem sie z długich kijow, dodatkowo spodobały mi sie jednoczęściowki. Przesiadam sie z avida mhf wiec myśle o seriach od avida wzwyż. Masa przynęt to max 35g.


Jak pasuje uchwyt to polecam Xtreme 70MHF i będzie pan zadowolony :)

#689 OFFLINE   wojt1988

wojt1988

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów

Napisano 08 styczeń 2016 - 11:25

Jak pasuje uchwyt to polecam Xtreme 70MHF i będzie pan zadowolony :)


Zastanawiałem sie wlasnie czy nie bedzie zbyt szybki pod szczupaka. Jaką gramaturę obsługuje realnie?

#690 OFFLINE   Kamil615

Kamil615

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 08 styczeń 2016 - 15:42

Kamil, możesz opisać akcję tego kija i na jakich przynętach go wyprubowałeś? Jakie będzie miał u Ciebie zastosowanie?

Paweł, tak jak pisałem kijej mam od niedawna. Testowałrm go głównie na woblerach takich do 6 cm i obrotówkach 1,2. Bardzo dobrze i daleko mi się nim rzuca. Co do akcji to według mnie jest to akcja szczytowa, jednak podczas holu nawet mniejszej rybki pracuje powyżej połowy. Ma także duży zapas mocy. U mnie będzie pracował przy pstrągach.
Pozdrawiam.

Użytkownik Kamil615 edytował ten post 08 styczeń 2016 - 15:43

  • pawello lubi to

#691 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 08 styczeń 2016 - 16:35

Zastanawiałem sie wlasnie czy nie bedzie zbyt szybki pod szczupaka. Jaką gramaturę obsługuje realnie?

Z Twoimi przynętami sobie poradzi podobnie jak ze szczupakami. Z tym ze to powinny być dość duze szczupaki. Ryby 50-60 może gubić i mocno prowokować do skakania. 


  • wojt1988 lubi to

#692 OFFLINE   Sandre

Sandre

    Fishing Team Sandre

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • LokalizacjaNiepołomice
  • Imię:Darek

Napisano 08 styczeń 2016 - 16:48

Piszecie o szczupakach ... a pod sandacza z opadu co byście polecali, bo może koło maja jak wyjde z finansowej d... będe chciał coś uzbroić po gumy i koguty z przedziału 20-40gram masy całkowitej?

 

Jednoskład 2-2,15m. Chciałbym kij dość szybki i czuły, z zapasem mocy w dolniku. StCroix nie miałem więc trzeba spróbować. Którymi blankami się zainteresować aby podbić w skrajnym przypadku te 40g, jednocześnie nie będąc kijem od szczotki ?

 

Na razie legend tournament (na papierze) dość dobrze wygląda4C68MHF 


Użytkownik Sandre edytował ten post 08 styczeń 2016 - 16:49


#693 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 08 styczeń 2016 - 16:50

Łowie nim dwa sezony.Ryb nie gubi nawet tych wymiarowych :) Kilka stron wcześniej opisywałem gramatury w jakich sobie radzi.Jest to dość mocny kij te 14LB to chyba tylko na papierze.Jeśli będzie lowil max 20g to tutaj zdecydowanie lepiej się sprawdzi 70MF.Umnie lowi głównie szczupaki I świetnie się sprawdzę do gum 4-5" od 10g do machania jerkami nawet pod 40g.W jerkbaitowej bazie ugiec jest kilka fotek omawianego kijaszka.

Użytkownik adriano edytował ten post 08 styczeń 2016 - 16:55

  • wojt1988 lubi to

#694 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 08 styczeń 2016 - 17:19

MHF to już do ciężkich zadań.Mi Hubert zbroi MF.Na fabrycznym MF mój znajomy w tym roku wytargnął sumka ok.30kg z brzegu na Warcie...

#695 OFFLINE   slava

slava

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Sławek

Napisano 08 styczeń 2016 - 19:47

Łowie nim dwa sezony.Ryb nie gubi nawet tych wymiarowych :) Kilka stron wcześniej opisywałem gramatury w jakich sobie radzi.Jest to dość mocny kij te 14LB to chyba tylko na papierze.Jeśli będzie lowil max 20g to tutaj zdecydowanie lepiej się sprawdzi 70MF.Umnie lowi głównie szczupaki I świetnie się sprawdzę do gum 4-5" od 10g do machania jerkami nawet pod 40g.W jerkbaitowej bazie ugiec jest kilka fotek omawianego kijaszka.

 

4C68MHF i 14lb?



#696 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 08 styczeń 2016 - 19:49

Mowa o LXS70MHF :)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

#697 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 08 styczeń 2016 - 20:01

Prosiłbym o jakies opinie na temat 14lb castingowej Elitki LEC68MXF. Jaki zakres przynet komfortowo ogarnia, do ilu można ja w miarę bezpiecznie przeciążyć, od ilu sie zacznie odczuwać opad itp. Za wszelkie info serdeczne dzieki.

#698 OFFLINE   budzik

budzik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów
  • LokalizacjaGislaved
  • Imię:Michał

Napisano 08 styczeń 2016 - 20:53

Panowie czy ma ktoś z was avida inshore 76 hf a może ktoś macal i coś na jego temat napisać jaki jest jego realny cw. za wszystkie info dziękuję.

#699 OFFLINE   roost

roost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów

Napisano 10 styczeń 2016 - 10:00

Pytanie dot. St. Croix PS76MLF2 jaki ma realny cw ? Czy da radę na sandacza na lekko ?



#700 OFFLINE   pmiszk1

pmiszk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 876 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Napisano 10 styczeń 2016 - 10:29

Spytaj @Jano, ma taki patyk




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych