Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki St. Croix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4973 odpowiedzi w tym temacie

#801 OFFLINE   Haauki

Haauki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz/Koronowo/Gdańsk
  • Imię:Piotr

Napisano 05 kwiecień 2016 - 18:55

Panowie,

 

mam dylemat między Avidem 70MF, a  Legend Tournament Bass 68MXF... Gadałem z Remkiem z CF i nakręcił mi trochę w głowie na korzyść LTBS.

Ogólnie to niezbyt chętnie dorzuciłbym te 2 stówki do bassa, ale jeśli faktycznie jest spora różnica to może.

 

Czy według Was Tournament jest wart dopłaty względem Avida??

 

Dodam, że chodzi mi tu o łowienie na gumy, jigi, itp. sandacze i szczupaki. 


  • wasiu13 lubi to

#802 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 05 kwiecień 2016 - 20:02

Zdecydowanie warto.

O pieniądzach zapomnisz,a kijek wynagrodzi

zaciśnięcie pasa.Reasumując LTBSem lepiej

poprowadzisz gumy i oczywiście jigi.


  • Rebel64 lubi to

#803 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9538 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 06 kwiecień 2016 - 17:19

Mógłby mi ktoś objaśnić, czemu ma służyć takie "odwrtone" mocowanie zaczepu przynęty, jak to montowali w niektórych edycjach?

O nie tylko STC jak widzę tutaj: http://jerkbait.pl/t...-las/?p=1878190


Użytkownik popper edytował ten post 06 kwiecień 2016 - 17:51


#804 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1396 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 06 kwiecień 2016 - 21:46

Mysle, ze przy tak zamocowanym zaczepie przyneta-kotwiczka nie niszczy-rysuje blanku,bo ewentualnie bedzie stykac sie z polakierowana omotka, ktora latwiej wymienic lub dac nowy lakier.



#805 OFFLINE   Hanibal

Hanibal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • Lokalizacjatam gdzie biorą
  • Imię:Paweł

Napisano 10 kwiecień 2016 - 23:51

AVS76MLXF2 i LTWS76MLXF2 

Jaka jest różnica między tymi blankami? Jaki dolny i górny zakres przynęt w opadzie (główka +max 4") pociągną komfortowo na stojącej wodzie? Avid trochę opisany wcześniej, ale Tournament Walleye prawie nic. Czy LTW z racji SCIV będzie bardziej czuły? Warto dołożyć do LTW? Może łowił ktoś na obydwa te kije i może je porównać ze sobą?


Użytkownik Hanibal edytował ten post 10 kwiecień 2016 - 23:52


#806 OFFLINE   robert79

robert79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 60 postów
  • LokalizacjaRadomsko

Napisano 11 kwiecień 2016 - 22:22

Mógłby mi ktoś objaśnić, czemu ma służyć takie "odwrtone" mocowanie zaczepu przynęty, jak to montowali w niektórych edycjach?

O nie tylko STC jak widzę tutaj: http://jerkbait.pl/t...-las/?p=1878190

Łatwiej przy tym uchwycie zapiąć przynętę uzbrojoną w hak ofsetowy który czasem jest w niej schowany. Zaczepiasz o samo kolanko haka i po problemie.



#807 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 12 kwiecień 2016 - 10:30

Bardzo wygodny zaczep, hak sam trafia gdzie trzeba. Wyglada inaczej, ale jest najlepszy, jakiego uzywalem.
  • polny lubi to

#808 ONLINE   Adam K.

Adam K.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:K.

Napisano 15 kwiecień 2016 - 12:52

Witam kolegów J

Zbrojenia nie ustają, na nowy sezon szukam jakiś zmian, oczywiście na lepsze.

Potrzebuję jakiś lżejszy spinning z przeznaczeniem na Odrę, o w miarę uniwersalnym zastosowaniu….. wiem, wiem nie ma uniwersalnych wędek, ale szukam czegoś co pozwoli mi na ewentualne dopasowanie się zastanej sytuacji nad wodą, głównie chodzi mi o wahania poziomu wody poniżej Brzegu, które to wahania wpływają znacząco na dostęp do niektórych miejscówek, jak również na zakres możliwych do zastosowania przynęt oraz ryb na które można się świadomie nastawić.

 Stąd szukam w miarę lekkiego, uniwersalnego  spinningu, który jak to mawia mój przyjaciel pozwala na tzw. „rozpoznanie walką” J

Przynęty to woblery 2,5-6 cm w gramaturach 2-8gr, obrotówki 1-3, gumy max do 3 cali na główkach do 20gr, jigi do 15gr. Plecionka – najczęściej 10-12lb.

Na celowniku głównie kleń, brzana, sandacz, rzadziej boleń.

Na dzisiaj używam spinningu na blanku Talona 86MLXF2 i tak naprawdę szukam czegoś o oczko wyżej w kwestii mocy, bo w/w mam wrażenie, że o ile klenie doskonale toleruje, to już troszkę klękał przy brzankach 80+, a zdarzył się „Bolesław” równo 91cm, za którym musiałem już podreptać w dół rzeki (spokojnie, wrócił w dobrej formie na łono natury).

Dwa oczka wyżej łowię CD XLS-em do 26 gram do 15 lub 17lb (nie pamiętam oznaczenia), a szukam czegoś pomiędzy Talonem i CD.

Na celowniku mam dwa modele, a mianowicie: ES76MF2 i ES86MF2

Może ktoś łowił w/w spinningami i podpowie, który będzie lepszy pod warunki, które określiłem.

Na podstawie wcześniej przeczytanych wątków skłaniam się ku ES76MF2, ale przed zakupem wolę zapytać.

Proszę nie podrzucać innych marek, chciałbym spróbować „Elitki”, bo nie miałem jeszcze okazji, a czaję się na wersję 2016 J.

Pozdrawiam:

Adam K.


  • polny lubi to

#809 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 15 kwiecień 2016 - 13:05

Wg mnie połączenie komfortowego operowania woblerem 2,5cm o masie 2g i gumą 3" na główce 20g (czyli łącznej masy ok 30g) jest niemożliwe, nawet Elitką.



#810 ONLINE   pmiszk1

pmiszk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 876 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Napisano 15 kwiecień 2016 - 13:09

5SC90MF2 prawie sie wpisuje w liste Twoich zyczen, tyle ze przy wobku 2,5cm raczej czuly jeszcze nie bedzie. 5cm i w gore juz tak.



#811 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 15 kwiecień 2016 - 16:37

No tak, tylko, ze mówimy wtedy o przynęcie 2.5-3x cięższej, bo 5cm wobec bedzie miał pewnie z 5-7g.
Dalej nie widzę kija obsługującego komfortowo prowadzenie 5g jaziowego woblera i podwójne podbicie 30g główka z guma (masa łączna) w nurcie.

Użytkownik Żbiku edytował ten post 15 kwiecień 2016 - 16:38


#812 ONLINE   Adam K.

Adam K.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:K.

Napisano 15 kwiecień 2016 - 19:14

Wg mnie połączenie komfortowego operowania woblerem 2,5cm o masie 2g i gumą 3" na główce 20g (czyli łącznej masy ok 30g) jest niemożliwe, nawet Elitką.

Ok. może źle się wyraziłem, używam takich gramatur i rodzajów przynęt z podziałem na obie w/w wędki.

Tak naprawdę szukam jakiegoś złotego środka.

Jeżeli "Elitka" zacznie współpracować z woblerem 4-5cm (5-7g) i górą da radę główce 15 - 17g z gumą 2cale, to będzie dla mnie ok.

Właśnie o optimum tak naprawdę pytam i który z wymienionych blanków będzie bardziej pasował pod wodę i ryby, które wymieniłem.

Skonkretyzuję też sandacza, który został wymieniony w pierwszym moim poście - obławianie rynien i basenów, nie chodzi mi o opaskowe łowienie.

Dzięki za zainteresowanie, liczę na dalsze sugestie i pomoc.

 

pozdrawiam:

Adam K.



#813 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisano 15 kwiecień 2016 - 20:08


 Stąd szukam w miarę lekkiego, uniwersalnego  spinningu, który jak to mawia mój przyjaciel pozwala na tzw. „rozpoznanie walką” J

Przynęty to woblery 2,5-6 cm w gramaturach 2-8gr, obrotówki 1-3, gumy max do 3 cali na główkach do 20gr, jigi do 15gr. Plecionka – najczęściej 10-12lb.

Na celowniku głównie kleń, brzana, sandacz, rzadziej boleń.

Na dzisiaj używam spinningu na blanku Talona 86MLXF2 i tak naprawdę szukam czegoś o oczko wyżej w kwestii mocy, bo w/w mam wrażenie, że o ile klenie doskonale toleruje, to już troszkę klękał przy brzankach 80+, a zdarzył się „Bolesław” równo 91cm, za którym musiałem już podreptać w dół rzeki (spokojnie, wrócił w dobrej formie na łono natury).

Dwa oczka wyżej łowię CD XLS-em do 26 gram do 15 lub 17lb (nie pamiętam oznaczenia), a szukam czegoś pomiędzy Talonem i CD.

Na celowniku mam dwa modele, a mianowicie: ES76MF2 i ES86MF2

mam od niedawna kijki na 5s76mf2-b i 5s76mlxf2-b. z braku czasu na razie ledwo obrzucane.

 

nie wiem czy pomiędzy seriami elite i extreme są duże różnice w pracy, natomiast pod twoje łowienie moim zdaniem bardziej pasowałby mlxf. z tymi wobkami 2g to będzie bardziej ekwilibrystyka niż rzucanie, natomiast górą na głębokiej wodzie bez pierdnięcia dał radę 17g + smukły keitech 4 cale. 76mf to już drąg, pod takie paprochy zupełnie bez sensu. to kij do gum minimum 4-5 cali + 10g ołowiu. góra jest daaaleko wyżej.

 

atakuj woblerawz, ma te kije obłowione.


  • skius lubi to

#814 OFFLINE   rafal_LBN

rafal_LBN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaAmsterdam / Lublin
  • Imię:Rafał

Napisano 29 kwiecień 2016 - 19:02

Witam,

kto posiada premiera PS70MF2? potrzebuję średnicę wewnętrzną i zewnętrzną szczytowej przelotki



#815 OFFLINE   cezar

cezar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 29 kwiecień 2016 - 23:34

U mnie zewnętrzna 2,30 mm a wewnętrzna 1,8 mm (stara wersja), mowa jest o tulejce. Natomiast wewnętrzna pierścienia 4mm , a zewnętrzna 7,6 mm.


Użytkownik cezar edytował ten post 29 kwiecień 2016 - 23:51


#816 OFFLINE   rafal_LBN

rafal_LBN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaAmsterdam / Lublin
  • Imię:Rafał

Napisano 30 kwiecień 2016 - 06:21

U mnie zewnętrzna 2,30 mm a wewnętrzna 1,8 mm (stara wersja), mowa jest o tulejce. Natomiast wewnętrzna pierścienia 4mm , a zewnętrzna 7,6 mm.

Dzięki wielkie kolego o to mi chodziło :)



#817 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisano 07 maj 2016 - 16:50

panowie, poszukuję wszelkich informacji i opinii na temat dwuczęściowej extremki 7` 8lb. w przyszłym tygodniu będę miał możliwość pomacania customowej wersji jednoczęściowej, orientujecie się może czy wersja 2pc pracuje podobnie?



#818 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 07 maj 2016 - 21:17

Mam xtremke 8lb ale w jednym kawałku,kilka fotek z ugiecie http://jerkbait.pl/t...a-ugięć/page-10
  • jersey lubi to

#819 OFFLINE   ppiotrek

ppiotrek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaMilicz
  • Imię:Pietrek
  • Nazwisko:H.

Napisano 09 maj 2016 - 22:40

Witam.
Będę wdzięczny za pomoc w doborze kijka z serii Legend Elite.
Akcja tylko fast. Od 3-15 gr. + gumy do 3 cali, koguty. W jednym kawałku.
Jeśli chodzi o wodę to zbiornik Mietków, oraz dolna Odra. Łowię z łodzi i brzegu. Sandacz - okoń (w tej kolejności).

Mam dylemat między 2 kijami 76mf a 70mlf. Idealny byłby 76 mlf - optymalna długość i ciężar ale niestety jest x-fast.
Bardzo proszę, aby osoby które znają te kijki, dali znać, od jakiej gramatury wyczuwa się opad i do jakich wartości komfortowo się nimi łowi.
Na czym stracić - na długości 213/230 czy na czułości, bo niestety chyba złotego środka nie ma...

#820 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3601 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 10 maj 2016 - 09:12

70MLF, z racji delikatnej szczytówki, do dynamicznego łowienia kogutem nie będzie się nadawał wg mnie. Główka 15g + guma 3" jest poza granicą komfortowego łowienia kijem na tym blanku.

 

A poza tym witamy kolegę na forum JB.PL i zapraszamy do dzielenia się wiedzą oraz przywitania w stosownym wątku: http://jerkbait.pl/t...?hl=przywitanie


  • michal7709 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

1 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych


    Kacperw22