Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki St. Croix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4978 odpowiedzi w tym temacie

#881 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3601 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 21 czerwiec 2016 - 13:44

Czy ktoś z kolegów używa gotowej wędki/ wędki na blanku 2S66MHF2?

Konkretyzując - ile gramów ołowiu + 6" Shaker komfortowo obsłuży?



#882 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 25 czerwiec 2016 - 11:04

Czy ktoś z kolegów używa gotowej wędki/ wędki na blanku 2S66MHF2?

Konkretyzując - ile gramów ołowiu + 6" Shaker komfortowo obsłuży?

Używałem tego modelu w gotowcu, ale w jednoskładzie i w caście, sądzę, że jednak pewna analogia jest. To mocna uncjówka, można o połowę śmiało przeciążać przy dynamicznych rzutach i prowadzeniu.



#883 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 25 czerwiec 2016 - 19:19

Krotko...Elitka nowa czy stara...czy wszystko jedno? 😏

#884 OFFLINE   TomaszKKK

TomaszKKK

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 25 czerwiec 2016 - 19:48

jaki model i do czego???


  • coloumb lubi to

#885 OFFLINE   Ras al Ghul

Ras al Ghul

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • Imię:Jakub

Napisano 25 czerwiec 2016 - 19:52

Mam STC Wild Rivera i Diaflex Perch Jig obydwa kije uwielbiam. Nic im nie brakuje ale ciezko porównac bo inne przeznaczenie



#886 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 25 czerwiec 2016 - 20:11

jaki model i do czego???


Pytam ogolnie. Mysle o jakiejs eMce w dlugosci okolo 9 stop. Uniwersalne przeznaczenie rzeczne, bez specjalizacji co do ryby i przynety.

#887 OFFLINE   TomaszKKK

TomaszKKK

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 25 czerwiec 2016 - 22:58

jeżeli wolisz kije o ,,mocniejszym ugięciu'' to weź starszy model LES jeżeli akcja bardziej szczytowa to ES-czyli najnowsza seria


Użytkownik TomaszKKK edytował ten post 25 czerwiec 2016 - 22:58

  • Marcyś lubi to

#888 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 25 czerwiec 2016 - 23:05

Lubie szczytowa akcje, ale nie lubie spadow. Czy ta nowa seria nie jest w jakis sposob przesztywniona? To tylko M, tak wiec i szczupak na lekko, i bolen, i okon jako przylow. Po prostu uniwersal sredniorzeczny. Uncjowka jest nieco za mocna, szukam kompromisu. Jeden kijek wyzszopolkowy mi sie marzy na ten sezon 😏 Stare Elity sa chwalone, nowe wciaz tajemnicze...

#889 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 26 czerwiec 2016 - 00:18

Ja mam ukręconą starą 8,6 - i im więcej nią łowię tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu , że to ideał w klasie ''kije rzeczne do 21 g'' na rozsądnych rozmiarów ryby.Polecam kupić blank i uzbroić po swojemu.


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 26 czerwiec 2016 - 00:20

  • popper, mrWhite7 i pawello lubią to

#890 OFFLINE   TomaszKKK

TomaszKKK

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 26 czerwiec 2016 - 09:34

to bierz nową ,,eMke'' i nie zastanawiaj się,kuzyn posiada 9' mhf2 i chwali sobie



#891 OFFLINE   bert64

bert64

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:O

Napisano 12 lipiec 2016 - 16:01

Witam.Od trzech dni jestem,, szczęśliwym'' posiadaczem elitki es70lf 2.new2016 .Miał to być mój drugi, mocniejszy kij na okonia.Do tej pory podstawowym kijem był Phenix  Żelazne Pióro IF722-2  X-Fast  cw.1.8-10.5 gr.góra zawyżona o 4gr.moc1-9lb.moc ok.przyłów szczupak75cm. sumek 60cm.Praca kija pod rękojeść,bajka.Pod okonia super kij,delikatne brania  widać na szczycie i nawet czuć w ręku.Zapadła decyzja drugi mocniejszy kij pod okonia ,który nie klęknie przy 5-7gr.i gumie 3cala.Po pierwszych połowach porażka .Kij zbyt pałowaty na okonia ,czucie w łapie słabiutko opad prawie nie wuczywalny.Kij na okonie ale te skandynawskie,i sandacz na lekko.Jeszcze co do jakości wykonania kija.Powracający temat nadlewki na omotkach przelotek.Kij kupiony u dystrybutora na RP.

I świat się zmienił.Żyłkę zmieniłem na plecionkę G-Soul PE 0.4 6lb .Brania super wyczuwalne .Telegrafia okoniowa niesamowita .Zasięg rzutów bardzo dobry,główka 4gr.i jaskółka 7cm .Pierwszy wypad po zamianie na plecionkę i zwiększenie rozmiaru przynęty to 2 okonie 36cm i 37cm.



#892 OFFLINE   cyta73032

cyta73032

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • Lokalizacjagrudziądz
  • Imię:Patryk

Napisano 18 lipiec 2016 - 20:46

Witam serdecznie mam pytanie do posiadających wymieniony kijaszek St Croix PS70ULF2   jakie jest realne c.w i czy jest rzeczywiście tak czuły jak go opisują z góry dziekuje 



#893 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 18 lipiec 2016 - 20:48

My również serdecznie witamy...

a nie łaska poszukać trochę i ewentualnie podłączyć tu: http://jerkbait.pl/t...wędki-st-croix/ lub http://jerkbait.pl/t...f2#entry1878695 ?


Użytkownik Jano edytował ten post 18 lipiec 2016 - 21:15


#894 OFFLINE   hamerhed

hamerhed

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 208 postów
  • Lokalizacjapoznań/giżycko
  • Imię:arek

Napisano 18 lipiec 2016 - 21:12

Czy taki precyzyjny to bym polemizowal. Wg mnie oryginalne uzbrojonie jest za ciezkie i wydaje sie byc nie do konca poprawnie rozmieszczone, co powoduje ze patyk jest mocno lejacy.

Odczuwa sie to wyraznie w przypadku podbijania gumisiow na glowkach > 3.5g. Z drugiej strony latwo sie laduje w dolnych zakresach "sam z siebie".

Jak dla mnie fajnie sie lowi 1-3g + twister 4cm, obrotowki 0 - 1. Opisany w mojej opinii poprawnie. Rzuci i glowke 5g, ale juz nie podbije. Slaby kontakt z przyneta na wiekszych odleglosciach powiedzmy +20m.

Z zalet, malo co spada :) Pracuje pod kazda rybka, okon 20 cm potrafi ladnie wygiac patyk. Max co mialem to szczupaki 50 - 60 cm i spokojnie sobie radzil w 3 - 4 minuty w zaleznosci od odleglosci brania.

Swojego planuje przezbroic w cos lekkiego. Mam nadzieje ze dzieki temu poprawi sie dynamika, czucie i podbicie gumisiow. Pytanie czy nie straci ladowania w dolnym zakresie. Ale to temat na jesienno-zimowe przemyslenia:)



#895 OFFLINE   cyta73032

cyta73032

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • Lokalizacjagrudziądz
  • Imię:Patryk

Napisano 18 lipiec 2016 - 22:14

kolego Jano na forum jestem od niedawna a tego tu jest tyle ze nie sposób ogarnąć bynajmniej ja. Czas spedzam raczej aktywnie ławiąc nie pisząc posty zdobywać doświadczenie nad wodą nie czytając ale dziękuje serdecznie nastepnym razem bede wiedział gdzie spojrzeć wrazie wątpliwości  


Użytkownik cyta73032 edytował ten post 18 lipiec 2016 - 22:14


#896 OFFLINE   cyta73032

cyta73032

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • Lokalizacjagrudziądz
  • Imię:Patryk

Napisano 18 lipiec 2016 - 22:16

dziekuje kolego hamerhed o to mi chodziło :D



#897 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 19 lipiec 2016 - 05:55

"Ignorantia legis non exculpat"

EOT



#898 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 23 lipiec 2016 - 09:22

Panowie na szwedzkiego szczupaka lepszym wyborem bedzie PS66MF/MF2 czy PS66MHF/MHF2? Przynęty max 30g-głownie gumy-4/5' na główkach do 20g i wahadlowki do 28g, sporadycznie jakies woblery. Chodzi mi głownie o zapas mocy tych blankow.

Użytkownik PatLove edytował ten post 23 lipiec 2016 - 09:29


#899 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 23 lipiec 2016 - 09:48

Jakiś czas temu sprzedałem kij który miał mieć u mnie dożywocie AVS86MF2.  Do tej pory zastanawiam się czemu go się pozbyłem :mellow:   W każdym bądź razie postanowiłem naprawić ten błąd i kupić następny egzemplarz. I tu nasuwa się pytanie czy zamiast Avida nie kupić Elitki o identycznych parametrach.  Jak bardzo różnią się od siebie te dwa kije?  Posiadam Elitkę LES90MF2 i wbrew pozorom ten Avid był od niej szybszy.



#900 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 23 lipiec 2016 - 13:51

Być może różnica w szybkości wynika z długości, poza tym Avid są ponoć bardziej mięsiste? Nie mam i nie machałem Avidem ale mam Elitkę 8'6 MF2 i jak dla mnie to nie ma konkurencji jako średni uniwersał prawie do wszystkiego.


  • J-O-K-E-R lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

3 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    keiko, dante, Grzech76