Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki St. Croix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4973 odpowiedzi w tym temacie

#861 OFFLINE   rafal_LBN

rafal_LBN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaAmsterdam / Lublin
  • Imię:Rafał

Napisano 06 czerwiec 2016 - 21:22

AVID AVS80MLM2

#862 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 07 czerwiec 2016 - 05:41

Nie wiem czemu musi być st.croix, jak w zasadzie kije tej marki pod okonia się nie nadają, no ale szukaj........


  • Józef Lesniak lubi to

#863 OFFLINE   dczun

dczun

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki/ Warszawa
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Czuń

Napisano 07 czerwiec 2016 - 06:12

Nie wiem czemu musi być st.croix, jak w zasadzie kije tej marki pod okonia się nie nadają, no ale szukaj........


Co innego mógłbyś polecić, nie musi być st croix.

#864 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 07 czerwiec 2016 - 06:44

Seria Xtreme lepiej się gnie od elitki.Mam LXS70LF jako uzupelnienie do kijka 3.5g.Ryby nie spadaja ale żeby uświadczysz głębokie ugiecie trzeba 40cm pasiastego zboja.
  • jersey i Marcyś lubią to

#865 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 07 czerwiec 2016 - 10:10

Nie wiem czemu musi być st.croix, jak w zasadzie kije tej marki pod okonia się nie nadają, no ale szukaj........

Herezje :P  nadaje się nadaje ;)


  • Szymon82 lubi to

#866 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 07 czerwiec 2016 - 13:17

Nie wiem czemu musi być st.croix, jak w zasadzie kije tej marki pod okonia się nie nadają, no ale szukaj........

Ale ten sandacz spięty z Avida boli ;)


  • wojciiech i strary lubią to

#867 OFFLINE   Luka81

Luka81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Szyszko

Napisano 07 czerwiec 2016 - 19:58

Ja pod okonie używam ES76MLXF2.
Łowię tym kijem i z brzegu i z łódki.
Co do spadania ryb to raczej kwestia jakości brań niż samego kija.
Plusem jest to że kij przyłoeów się nie boi a inż premedytacją łowiłem nim sandacze na lekko.
Na skubiace okonie rozwiązaniem jest bardzo wolny kij i nie reagowanie na drobne cykniecia.
Gdybym dzisiaj miał uzupełnić oręż na okonie to z czystej chęci wypełnienia szafy dobrałbym ES70LF.

#868 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 08 czerwiec 2016 - 05:20

Ale ten sandacz spięty z Avida boli ;)

Abyś wiedział, do dziś mi w...w nie przeszedł jak pomyślę o tym :D .

Powiem krótko po okonia wolałbym batsona jak st.croix o matagi nie wspomnę :P .



#869 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 08 czerwiec 2016 - 08:00

Jak lowilem MLFem okonie w jednoskladzie nic nie spadalo, tylko ja na drop shota. Wieszalo sie wszystko od palczakow po 30 cm okonie. Sandacz wyjechal jako przylow, szczupaki to samo. Moze kwestia hakow jakie uzywacie, ja tylko gamakatsu Worm 39. Teraz chce wlasnie ES70LF2 sprawdzic bo nie uzywam ciezarka wiekszego niz 6-7 gram


Użytkownik horac edytował ten post 08 czerwiec 2016 - 08:00


#870 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 08 czerwiec 2016 - 08:39

Witam.Od trzech dni jestem,, szczęśliwym'' posiadaczem elitki es70lf 2.new2016 .Miał to być mój drugi, mocniejszy kij na okonia.Do tej pory podstawowym kijem był Phenix  Żelazne Pióro IF722-2  X-Fast  cw.1.8-10.5 gr.góra zawyżona o 4gr.moc1-9lb.moc ok.przyłów szczupak75cm. sumek 60cm.Praca kija pod rękojeść,bajka.Pod okonia super kij,delikatne brania  widać na szczycie i nawet czuć w ręku.Zapadła decyzja drugi mocniejszy kij pod okonia ,który nie klęknie przy 5-7gr.i gumie 3cala.Po pierwszych połowach porażka .Kij zbyt pałowaty na okonia ,czucie w łapie słabiutko opad prawie nie wuczywalny.Kij na okonie ale te skandynawskie,i sandacz na lekko.Jeszcze co do jakości wykonania kija.Powracający temat nadlewki na omotkach przelotek.Kij kupiony u dystrybutora na RP.

 

Troche szokujace wrazenia, bo wlasnie taki chce kupic, ja MLFem okonie ogarnialem, i 5 gram jest wyczuwalne idealnie to jak przy LF moze byc gorzej



#871 OFFLINE   Zbynio63

Zbynio63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaElk
  • Imię:Zbyszek

Napisano 09 czerwiec 2016 - 17:57

Czy ma ktoś z Kolegów doświadczenie z stcroix elite les66lf?Proszę o opinie z użytkowania,bo parametry techniczne poznałem.Trafia mi się w dobrej cenie,że wstyd nie kupić.Poniżej 3g obciążenia nie schodzę.Wodom Cześć i Chwała!


  • delux64 lubi to

#872 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 10 czerwiec 2016 - 09:02

Ja mam od wczoraj ES70LF2, pierwsze przetarcie zaliczone. Pare okoni i maly szczupaczek wszystko na drop shota. Wedka jest bardzo szybka, szybsza niz seria LES, o wiele bardziej czula mimo dwuskladu. Czasami nawet za szybko zaciecia szly bo lowilem do tej pory LES MLF i trzeba troche dodac opoznienia na ES przy zacieciu. Zaden ze zlowionych okonkow nie zmusil wedki do glebokiej pracy bo byly male, ale nie spadl ani jeden. Pracuje od 2g do 7 i wiecej nie zakladalem. Nawet samym przyponem z fluocarbonu i haczykiem da sie rzucic do 10 metrow;]

 

W dodatku, torzite robia roznice i wedka naprawde jest leciutka. Takze bym sie zastanowil czy inwestowac w starsza wersje czy wziac nowsza, ktora wydaje sie byc lepsza ( to te same blanki co extremy). Oczywiscie to pierwsze spostrzezenia wiecej bede mogl powiedziec po dluzszym lowieniu


Użytkownik horac edytował ten post 10 czerwiec 2016 - 09:03


#873 OFFLINE   Janus

Janus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 536 postów
  • LokalizacjaAustria
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Strzalkowski

Napisano 10 czerwiec 2016 - 13:13

Pojęcie wędka uniwersalna w tym przypadku jest jak najbardziej na miejscu.

 

Janus łowi w miejscach o "innej skali",niż nasza. Osobiście wędkowałem

w Dunaju i ... bardzo brakowało mi takiej jak piszesz pały. Często wędka

25lb była zbyt słaba.

 

Janus

spektrum łowionych rybek,(oczywiście tym kijkiem) możesz poszerzyć o

Głowacicę!  Wędka dodatkowo zyska na uniwersalności.  ;)

Żeby przybliżyć troche moje wyobrażenie o uniwersalnej wędce zamieszczam zdjęcie jednego z łowisk na Dunaju. Jest to przepływ ze starorzecza do właściwej rzeki. Tu urzędują sandacze, szczupaki, sumy i bardzo rzadko głowacica około 1 metra i powyżej. Dlatego dla mnie St. Croix ES86HF2 jest na te wody ideałem.

Załączony plik  IMG_2916.JPG   123,24 KB   30 Ilość pobrań

 

A poniżej dwa przykłady Szczupak złapany przeze mnie i głowacica, którą kolega złapał na moją rybkę.

 

Załączony plik  Hecht03.jpg   175,89 KB   27 Ilość pobrań 


  • Lepton i Szymon82 lubią to

#874 OFFLINE   Kaka8281

Kaka8281

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaKobyłka
  • Imię:Karol

Napisano 10 czerwiec 2016 - 13:34

Cześć łowił was ktoś wędko legend elite ES70MHF.Jak tak to ile realnie pociągnie i od ilu czuć opad?

Użytkownik Kaka8281 edytował ten post 10 czerwiec 2016 - 13:37

  • shogun lubi to

#875 OFFLINE   ppiotrek

ppiotrek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaMilicz
  • Imię:Pietrek
  • Nazwisko:H.

Napisano 10 czerwiec 2016 - 16:31

Kolego chorac, napisz proszę czy ta mlf ze starej serii obsłuży główki 12gr + 3 calowe gumki. Mam dylemat miedzy nową a starą serią elitki - czaję się na 70mlf. Gdy porównałem te dwa kijki w sklepie, zauważyłem że zastosowane nowe przelotki przypominają raczej kij pod multiplikator niż pod spinning - przelotki są małe i blisko kija. Czy nie przekłada się to na jakość zarzucania i po 2. Jak ci pasuje ten nowy uchwyt pod kołowrotek. Czy ten wcześniejszy nie był wygodniejszy? Będę wdzięczny za twoje spostrzeżenia.

#876 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 10 czerwiec 2016 - 19:33

Kolego chorac, napisz proszę czy ta mlf ze starej serii obsłuży główki 12gr + 3 calowe gumki. Mam dylemat miedzy nową a starą serią elitki - czaję się na 70mlf. Gdy porównałem te dwa kijki w sklepie, zauważyłem że zastosowane nowe przelotki przypominają raczej kij pod multiplikator niż pod spinning - przelotki są małe i blisko kija. Czy nie przekłada się to na jakość zarzucania i po 2. Jak ci pasuje ten nowy uchwyt pod kołowrotek. Czy ten wcześniejszy nie był wygodniejszy? Będę wdzięczny za twoje spostrzeżenia.

 

Powiem tak, przelotki male mnie zaskoczyly, ta ceramika w srodku robi swoje. Generalnie ja zawsze wiaze fluocarbon 0,22 do plecionki 0.06 wezlem 5 na 5 ( 5 w lewo 5 w prawo i przez petle przeciagniecie) powstaje taki maly slupelek. Na starej Elitce czasami przy ulozeniu wedki pod katem 45 stopni blokowal sie wezel, na mniejszych torzite nie ma tego problemu. Zdecydowanie torzite jest lepsze bo stara elitka MLF miala SIC w stalowych przez to ciezszych pierscieniach.

 

Co do rzutow 12g + 3 calowe gumy powinna dac rade, chociaz ja zawsze staram sie trzymac tych zakresow optymalnych, ale rzucalem 14g dla testow problemow nie bylo, ale komfort to na pewno od 4-5 gram do 11



#877 OFFLINE   ppiotrek

ppiotrek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaMilicz
  • Imię:Pietrek
  • Nazwisko:H.

Napisano 10 czerwiec 2016 - 22:51

Dzięki za info. A jak z tym uchwytem pod kołowrotek?

#878 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 11 czerwiec 2016 - 08:02

Dzięki za info. A jak z tym uchwytem pod kołowrotek?

Wygodny, jak lubisz np trzymac palec na blanku, to jest ok.



#879 OFFLINE   Kupisz

Kupisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 14 czerwiec 2016 - 12:13

Koledzy może ma ktoś z Was doświadczenia z modelem ES96MF2 to proszę niech się podzieli spostrzeżeniami?

Od ilu gram można czarować tym sprzętem w nurcie rzeki?

Thx



#880 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 887 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 15 czerwiec 2016 - 09:56

Ma ktoś doswiadczenia z LTWS70LF? Myślę o tym kijku w perspektywie okoniowki pod gumki ~2" + 3-10 gram?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

2 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych


    ŁukaszK, Kacperw22