Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki St. Croix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4981 odpowiedzi w tym temacie

#961 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 15 październik 2016 - 22:33

ty zartujesz czy tak na serio?

Nie bardzo rozumiem dlaczego miałbym żartować. Teoretycznie i praktycznie kij był przeciążany czterokrotnie więc tym bardziej nie wiem o co ci chodzi?
 

 

Była to wada fabryczna  bo namierzyłem ją po otrzymaniu blanku , mini zaderka wystawała spod lakieru , później poszło już dalej . Około półtora sezonu nic się nie działo aż w końcu odlazło .  Obydwa kije robią u mnie za szczupakówki  , ten słabszy sprawdził się także przy ciężkich gumach i kogutach na sandaczykach . 

Dziwne, że nie zwróciłeś blanku...



#962 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 15 październik 2016 - 22:52

nie wiem, byc moze sie nie znam, dla mnie MHF z st.croix to max komfortu 45gram ,mowa o rzucie,prowadzeniu ,zacieciu,glebokosci

natomiast HF to granica 75gram,i nie wazne jaki model

zreszta model MHF w zyciu nie polecilbym nikomu jako wedke szczupakowa,no chyba ze ktos chce sobie okazjonalnie polowic



#963 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 15 październik 2016 - 23:04

Nie żartuję tak łowiłem , a blanku nie zwróciłem bo rodbuilder zaklepany był . Poza tym jak trachnie to zwrócę  :D A także dożywotnia gwarancja stc zobowiazuje  , chyba , że mnie któryś kolega sprzeda  :P 

Czwarty sezon na karku i jakoś żyje kijek . Co do przeznaczenia to uważam , że wszelkiej maści elitki , extremki są zajebiste na wyrośnięte pajki pod stosowne przynęty oczywiście   ;)



#964 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 15 październik 2016 - 23:09

tak wiec albo cos komus polecamy rzetelnie,albo nie

napisz jeszcze ile czekasz na nowy kij i czy takie zabiegi sie oplacaja? ,ja mysle ze nie



#965 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 15 październik 2016 - 23:52

@didi miałem okazję połowić premierem 2oz+  i powiem tak tym można kumpla z łodzi posłać na znaczną odległość i komfortowo podbijać ;)

 Nie wyobrażam sobie łowienia elitką np 1oz tak jak podane na blanku , no może ciut więcej  . Wiadomo , że kije są niedoszacowane , jak weźmiesz poprawkę na nieco inne uzbrojenie w customach to moim zdaniem to co piszą na tych blankach jest bardzo "zmataczone"  . Łowię tak jak sobie wypraktykowałem . Czy się opłaca ? Kosztuje tyle co wysyłka z US w razie trachnięcia ( reklamowałem avida ) . Blanki mam uzbrojone pod korbę ale są to blanki castingowe .

natomiast HF to granica 75gram,i nie wazne jaki model

Wszystko jest ważne proszę kolegi a 75g dla avida czy elitki 2oz to średnio , napewno ładnie się ładują . 


  • strary lubi to

#966 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 16 październik 2016 - 12:39

nie wiem, byc moze sie nie znam, dla mnie MHF z st.croix to max komfortu 45gram ,mowa o rzucie,prowadzeniu ,zacieciu,glebokosci

natomiast HF to granica 75gram,i nie wazne jaki model

zreszta model MHF w zyciu nie polecilbym nikomu jako wedke szczupakowa,no chyba ze ktos chce sobie okazjonalnie polowic

Hf-a nie miałem żadnego ale mhf kilka i wiem na pewno, że nie można wrzucić ich do jednego gara bo są to zarówno blanki 14 lb jak i 20 lb.
Mam 20lb legend inshore i jest to mhf. Poradzi sobie z każdym szczupakiem, pytanie tylko czym chcemy go łowić - ja polecam :)


  • popper lubi to

#967 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 16 październik 2016 - 13:31

legend inshore to blanki morskie,po co milbym adoptowac wedke do pewnych wyznaczonych celow przez producenta?,byc moze ich realne cw rozni sie nieznacznie od freshwater,nie wiem nie mialem z nimi nic do czynienia,dla mnie tak jak pisze wyzej

czy blank mhf poradzi sobie z kazdym szczupakiem,otoz odpowiem krotko i jednoznacznie,NIE! moze i blank wytrzyma ,SZCZUPAK bedzie mial ciezko,zwlaszcza z wiekszych glebokosci

reszte tematu zostawie do pewnych przemyslen



#968 ONLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 16 październik 2016 - 18:16

Mam Xtremke 5C68MHF więc coś tam moge skrobnąć jak już jesteśmy przy 1oz  :)

Realnie obsługuje od 15 do 50g.Z tym że te 50 g masy łącznej  to szarpanie jerków i wolno prowadzone z lekkim podbiciem  duże gumy typu Pig Shady Jr .Jak górny zakres realnie sobie poradzi z typowo sandaczowym podbiciem to nie powiem bo tak ciężko nie łowie.Kijek rzuca te 50g bezstresowo.Wcześniej miałem wersje spinningową 5S70MHF-B ''14LB'' porównując ten blank do 5C68MHF-B ''20LB'' stwierdzam że ten opis /moc blanku jest wzięta z powietrza.Pała straszna moc w dolniku niczym nie odbiega od 20LB a  szczyt o wiele bardziej kołkowaty.

Moim zdaniem 5C68MHF-B świetny szczupakowy blank.

Kilka fotek z dzisiejszego poligonu  :)

Załączone pliki


  • kotwitz i pawello lubią to

#969 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 16 październik 2016 - 19:45

Wcześniej miałem wersje spinningową 5S70MHF-B ''14LB'' porównując ten blank do 5C68MHF-B ''20LB'' stwierdzam że ten opis /moc blanku jest wzięta z powietrza.Pała straszna moc w dolniku niczym nie odbiega od 20LB a  szczyt o wiele bardziej kołkowaty.

 

Dlatego, że dla St.croix jest różnica czy blank jest pod korbę czy multik. Blank castingowy ma za zadanie rozpędzić szpulkę przez co są nieco bardziej "ciepłe".


  • gulf i adriano lubią to

#970 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1185 postów

Napisano 16 październik 2016 - 19:53

Dobra, przekonaliście mnie do 5C68MHF-B


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • gulf i adriano lubią to

#971 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 20 październik 2016 - 19:14

Panowie, pod 4 calowe gumy (SG Cannibal, Dragon Reno Killer, Kopyto, Lunker City Shaker) na główkach 18-25g, rzadko 30g to raczej Extreme 5S70MHF-2 niż 5S70MF-2?



#972 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1185 postów

Napisano 20 październik 2016 - 20:02

Ja ci powiem że z powodzeniem ogarniam to co napisałeś seryjną LXS76MF2 i to na Wiśle.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Feliks lubi to

#973 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1185 postów

Napisano 22 październik 2016 - 20:03

Koledzy, co sądzicie na temat TBC71MF? Nada się do ćwiczenia sandaczy z opadu? Główki max 25g plus guma, w większości 10-18g


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#974 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1631 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 22 październik 2016 - 20:18

Miałem tbc 66 MF.

Na ujściu portu drzewnego w Toruniu lowilem na 35 gram plus kopyto na luzie. Zastanów sie dobrze, to model jerkbait, ma dość gruby szczyt. Ale kij sam w sobie mega kozacki, żal ze go sprzedałem.
  • WojtekCIN lubi to

#975 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1185 postów

Napisano 22 październik 2016 - 20:39

Tbc71 też ma gruby szczyt?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#976 OFFLINE   wolf-77

wolf-77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Wolf

Napisano 29 październik 2016 - 12:04

Witam serdecznie. Potrzebowałbym fachowej porady od osób które użytkują wędki St.Croix. Dokonałem już wyboru co do zakupu wędki na mniejsze rzeki a jest nią Fenwick HMG76L-MFS-2 ale mam problem ;( z wyborem dłuższej.  Przynęty jakie używam to:woblery 5-7cm,wahadełka 4-6gr,obrotówki4-6gr.Przyznam że chodzi mi po głowie WRS90MLF2 lecz nie wiem czy nie lepszy byłby ten mocniejszy kijek WRS90MF2.



#977 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 29 październik 2016 - 13:28

Tutaj też pomogę. Miałem WRS86MF2 i na Twoje przynęty będzie M za mocny. M to typowy kij szczupakowo-sandaczowy. ML będzie idealnym wyborem na klenio-pstrągi.

#978 OFFLINE   wolf-77

wolf-77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Wolf

Napisano 29 październik 2016 - 21:20

Haha i znowu Kamil ;) Dzięki po raz kolejny i już teraz wiem po co mam do CF dzwonić ;) A więc biorę WRS90MLF2.

                                                                               Pozdrowionka kolego !!!



#979 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 29 październik 2016 - 21:31

Marcyś też ma St.Croix

Również!

Użytkownik Kamil_Be edytował ten post 29 październik 2016 - 21:31


#980 OFFLINE   wolf-77

wolf-77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Wolf

Napisano 29 październik 2016 - 21:35

A jaki Marcyś bo ja nie znaju? ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

1 użytkowników, 2 gości, 1 anonimowych


    Kmicic