Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki St. Croix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4902 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Fudo

Fudo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 28 lipiec 2015 - 11:39

Użytkuje ktoś z was kije z seri Trout Series? Jakie wasze opinie jeśli chodzi o łowienie kropków tymi wędkami?

#182 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 28 lipiec 2015 - 12:09

Co do wyższych modeli owszem. W wędkarstwie snobizm jest wszechobecny, a dystrybutorzy mogą się tylko cieszyć.

Bartek po pierwsze mylisz pojecie "snobizmu" https://pl.wikipedia.org/wiki/Snobizm

 

Po drugie @shavt idealnie sprawe okreslil.....ludzie nie uznajacy kompromisow. Nie uzywam wedek ani kolowrotkow dlatego ze sa drogie i modne. Ale dlatego ze sa bezkompromisowe i daja rade wytrzymac sezon zaczynajacy sie w nowy rok a konczacy w sylwestra. Pomiedzy tymi dwoma dniami moj sprzet jest nad woda okolo 200 razy w roku a czesto na rybach jestem dwa razy dziennie. Wiec musi byc mocny i lekki.....z gruntu nie lowie  ;)


Użytkownik Wiktor edytował ten post 28 lipiec 2015 - 12:10

  • kris1 i bigbite lubią to

#183 OFFLINE   Michał Rymacki

Michał Rymacki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Rymacki

Napisano 28 lipiec 2015 - 13:22

Jeśli chodzi chodzi o definicję snobizmu to tutaj znajduje się o wiele bardzie rozszerzona definicja: http://www.charakter...BIZM/kat-791-1/

A jeśli chodzi o to, po co tu zaglądam, no cóż, został założony wątek o wędkach StC, które użytkuję i chcę się dowiedzieć więcej o tych wędkach właśnie w wątku ich dotyczącym, a generalnie mało kto pisze o walorach fabrycznych St.C. tylko zaczyna się opisywanie zbrojenia wędek, więc to chyba powinno trafić do innego wątku związanego ze zbrojeniem.


  • pabik i wicher_dziki_koń lubią to

#184 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 28 lipiec 2015 - 14:56

Chodziło mi o to, że pewne osoby chcą mieć coraz to lepsze produkty czy też inny sprzęt aby wyróżniać się na tle kolegów.

 

Dlatego jakoby ten snobizm napędza rynek, a dystrybutorzy czy firmy mogą się tylko cieszyć.


  • Michał Rymacki lubi to

#185 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 28 lipiec 2015 - 15:05

Chodziło mi o to, że pewne osoby chcą mieć coraz to lepsze produkty czy też inny sprzęt aby wyróżniać się na tle kolegów.

Czyli jednym z pierwszych przykladow snobizmu bylo wynalezienie kola  :D



#186 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 28 lipiec 2015 - 15:15

Chodziło mi o to, że pewne osoby chcą mieć coraz to lepsze produkty czy też inny sprzęt aby wyróżniać się na tle kolegów.

 

 

A co niby w tym takiego złego ..... ;)


  • popper i razor73 lubią to

#187 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 28 lipiec 2015 - 15:50

Panowie zeby wrocic do tematu.....na przykladzie jednego kija.

 

LXS610MLXF cena sklepowa w Corona 1637 zl - przelotki Fuji Stalowe z wkladami SIC, uchwyt SK2, waga 94 gr (w/g opisu w Corona) moj fabryczny wazyl 99gr. Wykonanie fabryczne,za duzo nici,za duzo lakieru,nadlewki, falliczny uchwyt ktory mi kompletnie nie pasuje.

 

Kij zbudowany na 5S610MLXF cena w pracowni 1600 zl (normalna cena ja mialem jeszcze rabat) - specyfikacja minimalne ilosci korka (tak lubie) 9 szt. Fuji Torzite, uchwyt Fuji SKSS waga kija 86 gr. Wykonanie doskonale, kazda omotka dopracowana, nigdzie niczego za duzo, zadnych nadlewek lakieru. Bardzo subtelny dzielony uchwyt. Kij naprawde wyglada jak dzielo sztuki.

 

Pytanie.....jestem snobem czy poprostu dobrze kombinuje?? Prosze o opinie...


Użytkownik Wiktor edytował ten post 28 lipiec 2015 - 19:54

  • Guzu, kris1 i shavt lubią to

#188 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9499 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 28 lipiec 2015 - 15:52

Jesteś. Ja też  :D


  • Wiktor i razor73 lubią to

#189 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4902 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 28 lipiec 2015 - 17:19

Nie jesteś. Ja też .. :D


  • Wiktor lubi to

#190 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 28 lipiec 2015 - 17:55

A czy ja napisałem że snobizm jest zły ? Bo nie rozumiem czemu taki, a nie inny odbiór mojej wypowiedzi.

 

Napisałem tylko, że to nakręca rynek i ludzie którzy produkują sprzęt wędkarski mogą się tylko cieszyć.

Rzuciłem to mimochodem, bez żadnych emocji czy podtesktu, więc tym bardziej jestem zdziwiony że ktoś to cytuje.

 

A co do Twojej odpowiedzi Wiktorze, to zależy od punktu widzenia. Dla osoby która łowi kijem za 100 złotych, kij za tysiaka jest już kosmosem i stratą pieniędzy.

Ważne, żeby komuś coś pasowało, więc to dobry ruch że jak masz wyrobione jakieś wytyczne zrobiłeś wykałaczke pod siebie.

 

Swoją drogą, możesz zdradzić gdzie robiłeś tego xtrema ?


  • Michał Rymacki lubi to

#191 OFFLINE   zander78

zander78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaLondyn
  • Imię:Maciej

Napisano 28 lipiec 2015 - 18:09

Witam i ja jestem Ciekawy gdzie go robili ?
może jekieś zdjecia
  • Halucynogeniusz lubi to

#192 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 28 lipiec 2015 - 18:39

Chłopaki wartości użytkowe nie zawsze idą w parze z ceną. Po to się robi droższe wędki aby ludzie z kasą je kupowali. Producent nie liczy na to, że mały Jasio będzie zbierał rok aby kupić Turka. To są kije budowane pod określone warunki i użytkowane z przeznaczeniem powinny spełniać swoje funkcje .A to że ktoś może coś więcej wycisnąć to chwała mu za to .St.croix ma własną politykę i dobra opinię co mu więcej trzeba. To jak ze wszystkim ,ktoś kupi dacie i będzie dupe wozil bogaty nie kupi Dacii tylko merca bo ma kasę i woli , tu liczy się komfort i prestiż .Po co kupować sportowe auta jeśli w 90% będą jeździć po ograniczonych zakazami drogach ? Bo jest kasa jest kaprys a życie jest krótkie .Każdy kupuje to na co go stać, wędka nawet tania w rękach ogarniętego wędkarza to super broń .Do drogiej zabawki biedny będzie wzdychal ,bogaty się nią szybko znudzi, kto ma lepiej ten co nie ma ale o tym marzy czy ten któremu nic nie sprawia już przyjemności i marzyć nie ma o czym? Biorę teraz cormorana i jadę na bolki ,może uda się złowić wymarzoną rape .Hej

#193 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 28 lipiec 2015 - 20:10

Po pierwsze po konsultacji z pracownia musialem lekko edytowac cene.....moja pomlka. Nie mniej cena nadal nizsza od fabrycznej.

 

Po drugi rozmawiajac o kijach STC nie uzywajmy argumentow typu wedki za 100 pln bo to nie jest porownanie.

Rozmawiamy o kijach ktore niestety sa drozsze....czy lepsze? Kazdy niech sobie sam odpowie  ;)

 

Po trzecie wklejam zdjecia.....mi sie tak podoba i tak mi dobrze  :D

Załączony plik  20150728_205113.jpg   15,38 KB   27 Ilość pobrań

Załączony plik  20150728_205119.jpg   16,31 KB   27 Ilość pobrań

Załączony plik  20150728_205134.jpg   13,33 KB   25 Ilość pobrań

 

i dokladnie takia sama rekojesc w kiju pstragowym.....ryba sie nie chwale bo juz byla w watku pstragi 2015  :lol:

Załączony plik  20150415_130341.jpg   105,89 KB   26 Ilość pobrań

 

Lubie minimalizm i maksymalnie odciazenie zestawu 

Pracownia http://northrods.pl/


Użytkownik Wiktor edytował ten post 28 lipiec 2015 - 20:11

  • Maciek_7, kris1 i Bartas93 lubią to

#194 OFFLINE   Michał Rymacki

Michał Rymacki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Rymacki

Napisano 28 lipiec 2015 - 20:57

Czyli jednym z pierwszych przykladow snobizmu bylo wynalezienie kola  :D

Według mnie takie postawienie sprawy to jest nadinterpretacja definicji


  • wicher_dziki_koń lubi to

#195 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 28 lipiec 2015 - 20:59

Według mnie takie postawienie sprawy to jest nadinterpretacja definicji

Michal wybacz ale to Twoj trzeci post w naszej dyskusji i trzeci nie na temat.....masz doswiadczenia z STC to dawaj i skoncz te pierdoly  ;)

Baz urazy  :D



#196 OFFLINE   Michał Rymacki

Michał Rymacki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Rymacki

Napisano 28 lipiec 2015 - 21:02

Panowie zeby wrocic do tematu.....na przykladzie jednego kija.

 

LXS610MLXF cena sklepowa w Corona 1637 zl - przelotki Fuji Stalowe z wkladami SIC, uchwyt SK2, waga 94 gr (w/g opisu w Corona) moj fabryczny wazyl 99gr. Wykonanie fabryczne,za duzo nici,za duzo lakieru,nadlewki, falliczny uchwyt ktory mi kompletnie nie pasuje.

 

Kij zbudowany na 5S610MLXF cena w pracowni 1600 zl (normalna cena ja mialem jeszcze rabat) - specyfikacja minimalne ilosci korka (tak lubie) 9 szt. Fuji Torzite, uchwyt Fuji SKSS waga kija 86 gr. Wykonanie doskonale, kazda omotka dopracowana, nigdzie niczego za duzo, zadnych nadlewek lakieru. Bardzo subtelny dzielony uchwyt. Kij naprawde wyglada jak dzielo sztuki.

 

Pytanie.....jestem snobem czy poprostu dobrze kombinuje?? Prosze o opinie...

Wszystko się zgadza i Twoje postępowanie jest jak najbardziej słuszne, uznałeś fabryczny kij za nie odpowiedni i zrobiłeś swój własny na życzenie - nie jesteś snobem, ale opisujesz sytuację w niewłaściwym wątku. Przenieś post do http://jerkbait.pl/f...g-budowa-wędek/

Dlaczego, kolejny raz się pytam w wątku o fabrycznych kijach mam czytać o zbrojeniu wędek na życzenie - piszcie do producenta, żeby Wam to zmienił, a nie tutaj.


Użytkownik Michał Rymacki edytował ten post 28 lipiec 2015 - 21:15


#197 OFFLINE   Michał Rymacki

Michał Rymacki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Rymacki

Napisano 28 lipiec 2015 - 21:07

To Ty Kolego zbroisz wędkę w wątku o STC, a powinno to być w innym wątku. To nie jest mój trzeci post, cofnij się i obejrzyj moje poprzednie posty, racz również zerknąć na film prezentujący pracę kija STC z 92 cm szczupakiem.


Użytkownik Michał Rymacki edytował ten post 28 lipiec 2015 - 21:09


#198 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 28 lipiec 2015 - 21:23

Na wszelki wypadek sprawdzilem poczatek watku....gdzie jest informacja ze rozmawiamy tylko o wedkach fabrycznych??



#199 OFFLINE   Michał Rymacki

Michał Rymacki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Rymacki

Napisano 28 lipiec 2015 - 21:26

Na wszelki wypadek sprawdzilem poczatek watku....gdzie jest informacja ze rozmawiamy tylko o wedkach fabrycznych??

Rozmawiamy o wędkach ST.C. a jakoś nie widziałem na stronie producenta innych propozycji


Użytkownik Michał Rymacki edytował ten post 28 lipiec 2015 - 21:27


#200 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 28 lipiec 2015 - 21:36

Rozmawiamy o wędkach ST.C. a jakoś nie widziałem na stronie producenta innych propozycji

Michal nie przeginasz lekko? Ja caly czas mowie,pisze o wedkach STC.

Czy jak uzywam muchowki SAGE jednej w oryginalnym zbrojeniu a drugiej custm to tylko w jednym przypadku lowie SAGE??

Firma z Park Falls ma w swojej ofercie zarowno wedki zbrojone fabrycznie jak i blanki. Nie demontuje wedek i uzbrajam na nowo tylko kozystam z oferty producenta z tytulu watku.....kurcze to trzeba tlumaczyc??

Tak zeby wszystko bylo na tip top http://stcroixrods.c...uilding/blanks/


Użytkownik Wiktor edytował ten post 28 lipiec 2015 - 21:38