Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki St. Croix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4895 odpowiedzi w tym temacie

#2501 OFFLINE   GIĘTY

GIĘTY

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 84 postów
  • LokalizacjaBrzeg

Napisano 11 wrzesień 2018 - 10:16

przecież avid x jest zbudowany na blank SCIII tak samo jak starsza wersja SCIII  , więc różnicy nie ma ;p

To, że zbudowane są na węglu SCIII to fakt, ale mogą być inne różnice np. konstrukcyjne lub technologiczne które całkowicie zmieniają charakter blanku. Są osoby które twierdzą że to zupełnie inne blanki więc próbuję zasięgnąć waszych opinii w tym temacie.



#2502 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 877 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 11 wrzesień 2018 - 10:50

przecież avid x jest zbudowany na blank SCIII tak samo jak starsza wersja SCIII  , więc różnicy nie ma ;p

Wg mojej wiedzy i bezpośrednich porównań 70MLF to te same blanki nieco inaczej zbrojone. Katalog blanków StC mówi to samo...



#2503 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 12:00

To, że zbudowane są na węglu SCIII to fakt, ale mogą być inne różnice np. konstrukcyjne lub technologiczne które całkowicie zmieniają charakter blanku. Są osoby które twierdzą że to zupełnie inne blanki więc próbuję zasięgnąć waszych opinii w tym temacie.

Konstruktywnie to ma inną rączkę  i inne przelotki , miałem Avida X nawet go sprzedawałem niedawno .

Avid stary chyba ma dłuży dolnik  a avid X ma mniejszy i dzięki temu możesz lepiej operować przynętami .


Użytkownik Derrek edytował ten post 11 wrzesień 2018 - 12:43


#2504 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1183 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 11 wrzesień 2018 - 13:56

A ja miałem wrażenie że to te same blanki , nawet porównałem  mlf ze starym mlfem  (kiedy kupowałem avida x).


Źle myślałeś w takim razie.
  • delux64 lubi to

#2505 OFFLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 16:22

Według mnie to są te same blanki. Poprostu zbrojenie odchudziło szczytówkę i kij wydaje się szybszy. Fajnie to widać na mhx P844 różnica jest zdecydowanie większa (inny typ blanku). Poprostu dobre zbrojenie robi dużą robotę.
  • delux64 lubi to

#2506 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 18:42

Według mnie to są te same blanki. Poprostu zbrojenie odchudziło szczytówkę i kij wydaje się szybszy. Fajnie to widać na mhx P844 różnica jest zdecydowanie większa (inny typ blanku). Poprostu dobre zbrojenie robi dużą robotę.

Bo to jest to samo , jakby coś zmienili to by napisali .... Myk tej nowość to tylko zbrojenie ....


Użytkownik Derrek edytował ten post 11 wrzesień 2018 - 18:43


#2507 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 11 wrzesień 2018 - 19:12

przecież avid x jest zbudowany na blank SCIII tak samo jak starsza wersja SCIII , więc różnicy nie ma ;p


Seria Rage też jest z SC3, podobnie jak Mojo Bass 2017. No i niestety widać różnicę, więc nie pitol głupot.

#2508 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1517 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 11 wrzesień 2018 - 19:57

Na Targach Powiedziano mi że to są inne Blanki. O ile dobrze pamiętam mówiła mi to pani Kasia z żbik-a.

#2509 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 20:08

Tak tak są domieszką  tytanu , ile ludzi tyle zdań i tak koledze nie pomożecie bo nie ma takiego blanku z oznaczeniem AXS w sprzedaż , więc  pozostaje mu zakupić co najwyżej orginalny kij i go przezbroić


Użytkownik Derrek edytował ten post 11 wrzesień 2018 - 20:10


#2510 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 11 wrzesień 2018 - 22:58

Tak tak są domieszką tytanu , ile ludzi tyle zdań i tak koledze nie pomożecie bo nie ma takiego blanku z oznaczeniem AXS w sprzedaż , więc pozostaje mu zakupić co najwyżej orginalny kij i go przezbroić


Materiał bazowy to jedno, a dodatki czy zbieżność to drugie. Nikt nie wspominał o tytanie.
  • wicher_dziki_koń i delux64 lubią to

#2511 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1183 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 12 wrzesień 2018 - 08:23

Jeśli ktoś twierdzi że to są te same blanki tylko inaczej uzbrojone to raczej nie miał ich w rękach a już na pewno nimi nie łowił.
Między innymi na podstawie takich forumowych teorii ludzie kupują wędki a później jest duże zdziwienie nad wodą.
  • GIĘTY i Kamil_Olsztyn lubią to

#2512 OFFLINE   DP Fishing

DP Fishing

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 12 wrzesień 2018 - 09:51

Serii Rage nieznam. Dla mnie różnice w Avidzie i Avidzie X są kosmetyczne. Wystarczy wziąć do ręki avida x i legend tournament porównać. Ponownie wziąć do ręki avida X i zwykłego avida. Avid X nie jest diametralnie różnym blankiem. Oczywiście porównując ten sam model np. 70mhf. Inaczej jest w Legend Elite i Legend Extreme tu jednak można kupić blanki osobno. W każdym razie z punktu widzenia łowienia ryb czy kupicie avia czy avida x komfort łowienia będzie bardzo zbliżony tyle w temacie różnic.

#2513 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1183 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 12 wrzesień 2018 - 10:24

"Kij posiada spolegliwą i finezyjną cześć szczytową, która pozwala na operowanie drobnymi przynętami. W wielu sytuacjach pozwala na obserwowanie delikatnych brań, a nawet wyczuwanie struktury dna. Co ciekawe, miękka szczytówka wraz z obciążeniem progresywnie wchodzi w półparaboliczne ugięcie, ukazując tym samym olbrzymi zapas mocy w dolniku. Dzięki tej specyfice uzyskujemy odpowiednie narzędzie to łowienia sandaczy czy okoni."

Jeśli ktoś uważa że to jest również charakterystyka starego modelu avida to gratuluję poczucia humoru. Tyle w temacie różnić.

https://fishing-test...ix-avid-x-70mlf
  • woblerwz i GIĘTY lubią to

#2514 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 12 wrzesień 2018 - 10:33

"Kij posiada spolegliwą i finezyjną cześć szczytową, która pozwala na operowanie drobnymi przynętami. W wielu sytuacjach pozwala na obserwowanie delikatnych brań, a nawet wyczuwanie struktury dna. Co ciekawe, miękka szczytówka wraz z obciążeniem progresywnie wchodzi w półparaboliczne ugięcie, ukazując tym samym olbrzymi zapas mocy w dolniku. Dzięki tej specyfice uzyskujemy odpowiednie narzędzie to łowienia sandaczy czy okoni."

Jeśli ktoś uważa że to jest również charakterystyka starego modelu avida to gratuluję poczucia humoru. Tyle w temacie różnić.

https://fishing-test...ix-avid-x-70mlf

Charakterystyka ogólna

W palecie wędek Avid X znajdziemy dosłownie kilka wędek, o wąskim przeznaczeniu i ściśle określonej charakterystyce. Z jednej strony design nawiązuje do niemal kultowych już Legend Tournamentów, z drugiej zaś producent wykorzystał znany od wielu lat blank Avid SC III. Tego rodzaju mariaż zrodził nam tańsze wędziska, o charakterystyce przypominającej TBS lub LTWS. To z kolei wielu mniej zamożnym klientom ułatwia nabycie specjalistycznej sandaczówki czy okoniowi za stosunkowo niewielkie pieniądze.

 

Dziękuje że sobie sam owijasz pętle wokół szyi .


Użytkownik Jano edytował ten post 13 wrzesień 2018 - 05:20

  • delux64 lubi to

#2515 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 877 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 12 wrzesień 2018 - 11:04

"Kij posiada spolegliwą i finezyjną cześć szczytową, która pozwala na operowanie drobnymi przynętami. W wielu sytuacjach pozwala na obserwowanie delikatnych brań, a nawet wyczuwanie struktury dna. Co ciekawe, miękka szczytówka wraz z obciążeniem progresywnie wchodzi w półparaboliczne ugięcie, ukazując tym samym olbrzymi zapas mocy w dolniku. Dzięki tej specyfice uzyskujemy odpowiednie narzędzie to łowienia sandaczy czy okoni."


https://fishing-test...ix-avid-x-70mlf

Lepiej bym nie opisał AVS70MLF którym przełowilem 2 sezony...

#2516 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1183 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 12 wrzesień 2018 - 11:06

Tylko widzisz ja w przeciwieństwie do Ciebie łowiłem na oba modele i nie opieram swojej wiedzy wyłącznie na informacjach z sieci. Twoje ostatnie zdanie jak i kolejne wpisy w tym wątku pozostawię bez komentarza.

@elpoji - AVS70MLF i spolegliwy szczyt? OK

Użytkownik Pickerel edytował ten post 12 wrzesień 2018 - 11:08


#2517 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 12 wrzesień 2018 - 11:19

Tylko widzisz ja w przeciwieństwie do Ciebie łowiłem na oba modele i nie opieram swojej wiedzy wyłącznie na informacjach z sieci. Twoje ostatnie zdanie jak i kolejne wpisy w tym wątku pozostawię bez komentarza.

@elpoji - AVS70MLF i spolegliwy szczyt? OK

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

To ty przecież polegasz  na artykule z  sieci , ja skopiowałem tekst z twojego źródła wiedzy ... rzeczywiście bez komentarza reszta ...


Użytkownik Derrek edytował ten post 12 wrzesień 2018 - 11:20


#2518 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 12 wrzesień 2018 - 13:31

Od lat wiadomo, że fishing test nie jest ani rzetelny ani profesjonalny.

Gdy wszedł Avid X i był pokazany na rybomanii w Poznaniu to miałem możliwość obejrzeć te kije. Wojtek Żbikowski mówił, że materiał ten sam lecz inne blanki. Ktoś mierzył analogiczne modele suwmiarką i była widoczna różnica. Dla 70MLF chyba 1,5mm w dole szerzej. 70MF chyba podobnie w stosunku dla AVS.
  • cabage lubi to

#2519 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1183 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 12 wrzesień 2018 - 14:25

Od lat wiadomo, że fishing test nie jest ani rzetelny ani profesjonalny.

Może i tak jest jak piszesz natomiast w przeciwieństwie co do niektórych specjalistów i recenzentów sprzętu wędkarskiego oni chociaż go testują nad wodą a nie opisują jedynie na podstawie ulotek producenta i własnego widzi mi się. Zresztą wystarczy zadzwonić do Żbika albo chłopaków z Corony.

Użytkownik Pickerel edytował ten post 12 wrzesień 2018 - 14:25


#2520 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 12 wrzesień 2018 - 14:50

Fishing test nie opisuje wg własnego widzi mi się? Jakiś żart? Czy jest coś o czym nie wiem?