Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki St. Croix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4934 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   Michał Rymacki

Michał Rymacki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Rymacki

Napisano 06 wrzesień 2015 - 19:37

Lubie finezyjne łowienie z lekkim zapasem, troche duzo w dolnym zakresie

 

A ta Elitka ogarnie głowke 20g + guma 8/10cm ?

chciał bym jakis kompromis zrobic i połowic sandacza na rzece jak i okonia bez koniecznosci noszenia dwóch wędek

Bez problemu łowię główka 25g + guma 6 cali, bardzo często troluję na głębokiej wodzie takim zestawem, i nie ma problemu. Rzuca się też przyzwoicie takim zestawem bez strachu o kij.



#262 OFFLINE   KacperG

KacperG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 06 wrzesień 2015 - 19:48

Bez problemu łowię główka 25g + guma 6 cali, bardzo często troluję na głębokiej wodzie takim zestawem, i nie ma problemu. Rzuca się też przyzwoicie takim zestawem bez strachu o kij.

 

Mi chodzi raczej żeby można było zejść bardziej w dół z gramaturą niż w góre



#263 OFFLINE   Michał Rymacki

Michał Rymacki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Rymacki

Napisano 06 wrzesień 2015 - 20:20

To według mnie główka z gumą powinna mieć te miniumum 14g-16g razem i nie ma problemu z czuciem przynęty, na tym kiju jeśli łowi się w skupieniu to spokojnie można zamknąć oczy odczuwając pracę przynęty w łokciu. Odkąd mam ten kij prawie w ogóle nie patrzę na szczytówkę, wszystkie brania czuję w ręce.



#264 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 07 wrzesień 2015 - 14:54

Powie mi ktoś jaka jest różnica w walorach użytkowych pomiędzy serią Triumph a Wild River ? Chodzi mi dokładnie o modele TRS86MF2 i WRS86MF2 . W cenie jest dość spora różnica .


Użytkownik nalewator edytował ten post 07 wrzesień 2015 - 14:54


#265 OFFLINE   Fudo

Fudo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 09 wrzesień 2015 - 12:23

A jak wyglada gwarancja jeśli ktoś ma zbudowana wędkę w pracowni na blanku z fabrycznej wedki z numerem seryjnym, ktora jest zarejestrowana i ma dożywotnia gwarancje? Czy w przypadku jeśli sie przerabia wędkę ta gwarancja przepada?

#266 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 09 wrzesień 2015 - 13:02

To oczywiste że przepada

#267 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 09 wrzesień 2015 - 17:39

Powie mi ktoś jaka jest różnica w walorach użytkowych pomiędzy serią Triumph a Wild River ? Chodzi mi dokładnie o modele TRS86MF2 i WRS86MF2 . W cenie jest dość spora różnica .


Użytkowałem tego WRS a teraz ma go mój tata. Świetny seryjny i uniwersalny kij (szczupak, sandacz a nawet sum do 1m). Miałem w rękach też kilka TRS ale te są wolniejsze przy tych samych parametrach (np: medium - fast). Bierz WRS A o TRS nawet nie myśl ;)

#268 ONLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 09 wrzesień 2015 - 18:58

Miałem tego Triumpha - uniwersał na lekko i świetny kij w niskiej cenie jak ktoś nie szuka mega x-tra x-fastów sandaczowych . Po oskrobaniu i przezbrojeniu już wogóle poezja - sprzedałem tutaj na giełdzie i oczywiście był to beznadziejny pomysł.

Wody stojące , rzeki o wolnym uciągu to jego naturalny teren działań.Oba kije węgiel SCII , warto to brać pod uwagę przy wyborze jeżeli w grę wchodzi spora różnica cenowa.


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 09 wrzesień 2015 - 19:02


#269 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 09 wrzesień 2015 - 19:19

Własnie nie musi to być jakiś mega x-fast ale też nie jakaś lejaca klucha. Przynęty jakie ma to obsługiwać to wobki 5-10cm o spokojnej akcji (+boleniówki), obrotówki max 3 , no i gumki max 18g. Róznica w cenie to 200 stówki więc dla mnie dość spora.



#270 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 09 wrzesień 2015 - 19:35

Miałem kiedyś oczko mocniejszego Triumpha do 28 gram i z tego co pamiętam to był to raczej szybki kijek. Z pewnością nie łapał sie w kategorie lejącej kluchy. Podejrzewam że model do 21 gram będzie miał podobną akcje.

Użytkownik Pickerel edytował ten post 09 wrzesień 2015 - 19:36


#271 ONLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 09 wrzesień 2015 - 19:42

Własnie nie musi to być jakiś mega x-fast ale też nie jakaś lejaca klucha. Przynęty jakie ma to obsługiwać to wobki 5-10cm o spokojnej akcji (+boleniówki), obrotówki max 3 , no i gumki max 18g. Róznica w cenie to 200 stówki więc dla mnie dość spora.

15 g + kopyto 3'' to na rzece dla mnie był komfort jeszcze , na wodzie stojącej , wolno prowadząc i z wyczuciem zarzucając można go sporo przeciążyć , ale nie polecam tego bo są inne kije pod takie łowienie.

Na sucho sprawia wrażenie niezbyt szybkiego - taki med-fast,  ale podczas łowienia dobrze się prowadzi.


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 09 wrzesień 2015 - 19:42


#272 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 09 wrzesień 2015 - 19:50

Będzie to moja pierwsza wędka STC i  to kupowana przez net (w okolicach mojego zadupia niema gdzie pomacać) dlatego wszystkie opinie za i przeciw mile widziane.Od ilu g kijek "ładuje"?(czy 5g + guma 2cale styknie) .Opad do max 12g główka + max 3 cale guma obsłuży w miarę komfortowo? Przeciążać kija nie zamierzam mam do tego co innego ;)Kij ma być używany w 80% z brzegu , sredniej wielkości rzeka o średnio-wolnym uciągu i zbiornik zaporowy,żwirownie.



#273 ONLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1589 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 09 wrzesień 2015 - 19:58

Jeżeli nie przypasuje Ci po zakupie przez internet to możesz oddać (ponosisz koszty transportu tylko) zawsze lepsze to niż totalny zawód. Ja najlżej łowiłem 5g + gumka 5 cm , 12 g + gumka 3 cale to pełen komfort na tym kiju.To podstawowy kij St.Croix , oczywiście niema co się spodziewać cudów - wszystko zależy ile Cię on wogóle wyniesie bo za 600 zł to bym się mimo wszystko zastanowił dobrze , ja kupiłem za około 340 zł prawie nowy także też nieco inaczej na to patrzę.


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 09 wrzesień 2015 - 20:00


#274 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 09 wrzesień 2015 - 20:17

No 600 stówek stoi .Jakbym znalazł używkę pewnie bym się skusił ,tyle że ciężko trafić.Nie pali mi się mam czym łowić może trafi się jakaś okazja na giełdzie a jak nie to pewnie wezmę nówkę.



#275 OFFLINE   Doman

Doman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 454 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Dominik

Napisano 09 wrzesień 2015 - 20:21

Zakup St .croix przez net to nieporozumienie.

Wędki wykonane są na odpierdziel .

Można trafić fajny egzemplarz lub  bubla.



#276 OFFLINE   marcinc

marcinc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaWschowa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Ciosek

Napisano 09 wrzesień 2015 - 21:02

Zakup St .croix przez net to nieporozumienie.
Wędki wykonane są na odpierdziel .
Można trafić fajny egzemplarz lub bubla.

Jak wypadają w porównaniu inne gotowce w zblizonej cenie do serii triumph czy wild river? Czy miał ktoś możliwość porównania z serią jp-s lub me-s xzogi? Są tam modele odpowiadające sobie długością w klasie H, z katalogów widać różnicę głównie w osprzęcie.

#277 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 09 wrzesień 2015 - 22:39

Caścik H równiez jako zapas. Ciekaw jestem czy z papieru nie jest zrobiony i 50 gramów pociągnie.

Chwalą się że podczas testów:

"Wytrzymałość tej wędki była testowana z zestawami o 50% cięższymi niż podany ciężar wyrzutu. Należy jednak używać zestawów zgodnych z ciężarem wyrzutu wędki... "

 

 

jak dostaniesz to daj znac na priv czy swobodnie poleci z niej 60 gram  i  jaki REALNY dolny CW jest  ?


Użytkownik selk edytował ten post 09 wrzesień 2015 - 22:39


#278 ONLINE   Zbynio63

Zbynio63

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 221 postów
  • LokalizacjaElk
  • Imię:Zbyszek

Napisano 10 wrzesień 2015 - 11:20

Zakup St .croix przez net to nieporozumienie.

Wędki wykonane są na odpierdziel .

Można trafić fajny egzemplarz lub  bubla.

A ile wędek kupiłeś i od kogo?



#279 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1186 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 10 wrzesień 2015 - 14:18

Zakup St .croix przez net to nieporozumienie.
Wędki wykonane są na odpierdziel .
Można trafić fajny egzemplarz lub  bubla.


Posiadam dwa gotówce St Croix kupione przez net. Jeden nawet sprowadzony z USA. Oba kije moim zdaniem wykonane prawidłowo.

#280 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 11 wrzesień 2015 - 10:07

To co może denerwowac w StC gotowcach to z pewnością w krótkich "łódkowych" modelach bardzo krótki dolnik , niewygodne rozwiazanie przy spinningowych modelach .