Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki St. Croix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4891 odpowiedzi w tym temacie

#3121 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 26 grudzień 2018 - 19:41

ES86HF2 wyważyć da się kołowrotkiem 290g. Ale nigdy nie miałem tego kija w rękach (tylko teoretycznie sobie tak zakładam). Myślę że tak samo będzie w przypadku ES90HF2. Marcyś jak masz na stanie to sprawdź czy mnie przeczucie nie myli :) nie no żarcik... :D 


  • pointman lubi to

#3122 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 26 grudzień 2018 - 21:09

Ta rękojeść nie wygląda jak w kijach seryjnych. No mniejsza. Już od dawna nie łowię St. Croix, to niech  wypowiadają się ci co posiadają :)

To custom , ale miałem seryjnego AVS90MHF2 i szczerze to najbardziej dokuczał mi ten bułowaty fore , ale ktoś inny może nim być zachwycony.

 

Fajnie że tan avid ze zdecia to seryjniak dostępny w sklepie

Popieram zdanie MarcinaW, z dostępnych w sklepie moim zdaniem warte uwagi są tylko elity. W cenie avida można poskładać kij na dużo fajniejszym blanku.
 

Przemek wybacz , ale w St.Croix jest np. Wild River czy Premier . Pod pewne wymagania mogą być super fajnie dostosowanym sprzętem . Nie mówię już o Tournamentach czy Extreme , do tego wędki Inshore . Jest sporo fajnych seryjnych , szczególnie nowsze wersje np. morskiego SC4 .

A co do budowy kija na jakimś blanku to każdy (przynajmniej teoretycznie) buduje pod jakieś warunki lub ma konkretne wymagania co do cech kija.Wierz mi , że w przypadku mojego Avida nie kierowałem się względami finansowymi tylko szukałem dokładnie takiego blanku i w moim przypadku jest to strzał w ''10'' pod moje łowienie na pewnych łowiskach . Kiedy nie mogłem znaleźć czegoś od St.Croix ( długość/moc ) to dopiero szukałem gdzie indziej , nie ograniczam się tylko do tej marki ani serii tylko staram dobierać pod jasno sprecyzowane warunki . Dlatego tam gdzie super jest Avid , Elite nie do końca się u mnie sprawdzi choćby ją ubrać w komponenty za 3000.


  • Przemek SzN lubi to

#3123 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 26 grudzień 2018 - 22:16

No widzisz, dla Ciebie nie ma problemu by dobrać avidy pod swoje łowisko i styl (owiane zresztą tajemnicą, bo pewnie 10 innych blanków może spokojnie je zastąpić), ale dla zielonka nie polecajmy pod opad czy drop Avida w dodatku seryjniaka... Lepiej dołożyć kasę, odchudzić zestaw i zwiększyć czułość. Odra na odcinku w Szczecinie miejscami ma kilkanaście metrów głębokości, a przy dnie każde pierdnięcie ryby w przynętę musi być wychwycone. Avid nie da rady. Ręka też będzie boleć po kilku godzinach łowienia (chyba że ktoś trzyma wędkę w pionie). Ja radzę Elitki, oczywiście, gdy ktoś już się upiera przy st. Croix, zwłaszcza że z dostępnością nie ma problemu. A jeżeli ktoś twierdzi że avid też da radę to niech to uzasadni.

#3124 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 26 grudzień 2018 - 22:57

No widzisz, dla Ciebie nie ma problemu by dobrać avidy pod swoje łowisko i styl (owiane zresztą tajemnicą, bo pewnie 10 innych blanków może spokojnie je zastąpić)

Znam nawet więcej takich blanków , co więcej myślę , że nawet więcej niż 10 miałem lub nimi łowiłem , ale Ty wiesz lepiej ;)

 

Odra na odcinku w Szczecinie miejscami ma kilkanaście metrów głębokości, a przy dnie każde pierdnięcie ryby w przynętę musi być wychwycone. Avid nie da rady. .

Nie wiem jakie Ty łowisz ryby skoro nie czujesz ich na tym kiju .

 

 A jeżeli ktoś twierdzi że avid też da radę to niech to uzasadni.

Ja już odpuszczam , jeszcze są Święta w sumie także Wesołych :)


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 26 grudzień 2018 - 23:02

  • strary, Kmicic i K.Kalisz lubią to

#3125 OFFLINE   Ostry krokodylec1

Ostry krokodylec1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 134 postów
  • LokalizacjaSouth- east PL

Napisano 26 grudzień 2018 - 23:48

Jezeli dla Was spinning to problem "lecenia kija na pysk" to proponuje łowienie na żywca!!

#3126 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 27 grudzień 2018 - 07:29

Znam nawet więcej takich blanków , co więcej myślę , że nawet więcej niż 10 miałem lub nimi łowiłem , ale Ty wiesz lepiej ;)

Czyli nie dowiemy się czym taki Avid przewyższa pozostałe 10? :)

 

Nie wiem jakie Ty łowisz ryby skoro nie czujesz ich na tym kiju .

sardynki

 

 

Jezeli dla Was spinning to problem "lecenia kija na pysk" to proponuje łowienie na żywca!!

Ciężko o dobrze wyważonego kija w niskiej kwocie 1200zł.

 

Nie wiem o co ta walka... Mój kolega w ubiegłym roku złapał mojego sp742mh z podpiętym tp 4000pg i mówi do mnie, łowiąc nim, w ten deseń: wiesz co... dupy nie urywa. A sam miał nanoflex od DAM i shimano exelera. I ja tą różnicę poglądów szanuję :) A że avid ma swoje wady... każdy jakieś ma :D

 

Edit:

Odnalazłem post, na który wcześniej się powoływałem... Problem w tym, że nie dotyczy on avidów tylko triumphów, także przepraszam.


Użytkownik MarcinW edytował ten post 27 grudzień 2018 - 08:16


#3127 OFFLINE   wobler130

wobler130

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 postów
  • LokalizacjaNad wodą
  • Imię:Adam

Napisano 01 styczeń 2019 - 17:12

Witam, koledzy powiedzcie mi, od ilu i do ilu ogarnia realnie Xtreme LXS70MLF? Szukam kijka pod ciezkie okonie i lekkie sandacze, chce łowić w zakresie 5-15g głowka plus guma 3 cale. Akcje to cudo ma fast, raczej celowałem w xfasta, ale myśle ze fast także podoła prawda? Szukam i szukam odpowiedniego kijka dla siebie, ale tyle tego jest ze już głowa boli  :lol: . Pozdro!

 

#3128 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 01 styczeń 2019 - 17:34

 

Witam, koledzy powiedzcie mi, od ilu i do ilu ogarnia realnie Xtreme LXS70MLF? Szukam kijka pod ciezkie okonie i lekkie sandacze, chce łowić w zakresie 5-15g głowka plus guma 3 cale. Akcje to cudo ma fast, raczej celowałem w xfasta, ale myśle ze fast także podoła prawda? Szukam i szukam odpowiedniego kijka dla siebie, ale tyle tego jest ze już głowa boli  :lol: . Pozdro!

 

 

Pomyśl nad LXS lub ES 610MLXF, pod sandacze lepsze od MLFa okonie też obleci - oczywiście jeśli mówimy o okoniach. Zarówno MLF jak i MLXF ogarną wspomniany przez Ciebie CW.



#3129 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 01 styczeń 2019 - 19:30

Czyli nie dowiemy się czym taki Avid przewyższa pozostałe 10? :)
 

sardynki
 
 

Ciężko o dobrze wyważonego kija w niskiej kwocie 1200zł.
 
Nie wiem o co ta walka... Mój kolega w ubiegłym roku złapał mojego sp742mh z podpiętym tp 4000pg i mówi do mnie, łowiąc nim, w ten deseń: wiesz co... dupy nie urywa. A sam miał nanoflex od DAM i shimano exelera. I ja tą różnicę poglądów szanuję :) A że avid ma swoje wady... każdy jakieś ma :D
 
Edit:
Odnalazłem post, na który wcześniej się powoływałem... Problem w tym, że nie dotyczy on avidów tylko triumphów, także przepraszam.

Shimano exeler nie istnieje, natomiast daiwa exceler już tak.
Pzdr
  • woblerek48 lubi to

#3130 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 01 styczeń 2019 - 20:02

Dzięki. Chodziło o exage
  • Negra lubi to

#3131 OFFLINE   slava

slava

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 379 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Sławek

Napisano 01 styczeń 2019 - 23:47

Cześć Koledzy

krótkie pytanie w temacie poniższych blanków (po 2016):

5S70LF-G

5S70LF-B

 

to te same blanki?

gdzieś tam usłyszałem, że extremki "gną się głębiej", a Elitki z kolei są nieco szybsze - absurd czy prawda?

 

Pozdrawiam,

Sławek



#3132 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 02 styczeń 2019 - 17:50

Ma ktoś może kijaszek ES70MHF lub ES71MHXF ? Ewentualnie ukręcone w pracowni. Interesuje mnie dolny i górny zakres rzutowy.
Pozdrawiam

Marcin


Użytkownik cabage edytował ten post 02 styczeń 2019 - 17:50


#3133 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 02 styczeń 2019 - 18:31

Miałem seryjną Xtremke 70MHF kawał kija.
Z dołu 10g+ 4" góra 30g+4" bez zadyszki.
Ogólnie mocny,pałowaty blank lepiej zrobić kija na 5C68MHF albo 5C70MHF pod cięższe łowienie.
Znacznie przyjemniejsze mają ugięcie i szczyt lepiej pracuje niż w wersji spiningowej.

#3134 OFFLINE   pingvinas

pingvinas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 447 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Giedrius

Napisano 02 styczeń 2019 - 18:55

Mam na blanku 5C71MHXF jest opisany dobrze,powyżej już,traci czułość.Dla mnie na Wiśle traci komfort  22g +4 guma .Bardzo fajny kij,taki uniwersał.Ja nim łowie 14-22g +4 guma.


Użytkownik pingvinas edytował ten post 02 styczeń 2019 - 18:56

  • Tomek88 lubi to

#3135 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 styczeń 2019 - 19:33

 

Witam, koledzy powiedzcie mi, od ilu i do ilu ogarnia realnie Xtreme LXS70MLF? Szukam kijka pod ciezkie okonie i lekkie sandacze, chce łowić w zakresie 5-15g głowka plus guma 3 cale. Akcje to cudo ma fast, raczej celowałem w xfasta, ale myśle ze fast także podoła prawda? Szukam i szukam odpowiedniego kijka dla siebie, ale tyle tego jest ze już głowa boli  :lol: . Pozdro!

 

 

Ja do takiego zakresu i ryb używam 5S70MLF-G, łowiłem też krótko w/w Extreme ale jeszcze w Recoilach i też dawała radę. Jeśli miałby to być kompromis okoniowo-sandaczowy zdecydowanie nie szedłbym w XFasta.



#3136 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 02 styczeń 2019 - 19:52

Ja do takiego zakresu i ryb używam 5S70MLF-G, łowiłem też krótko w/w Extreme ale jeszcze w Recoilach i też dawała radę. Jeśli miałby to być kompromis okoniowo-sandaczowy zdecydowanie nie szedłbym w XFasta.


Osobiście do tego typu wędkowania używam TBS610MLXF, być może to wolniejszy blank od SCV, ale spadów czy źle wciętych ryb nie odnotowalem... Zarówno okoni jak i sandaczy.

Użytkownik cabage edytował ten post 02 styczeń 2019 - 20:24

  • elpojo lubi to

#3137 ONLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 02 styczeń 2019 - 20:00

Miałem seryjną LXS70MHF2, mam LXC70MHF2 i nie zgadzam się z tym, że LXS70MHF2 to kołek i pałka. Wersja spinningowa pięknie i głęboko pracuje. Wersja cast - jeszcze piękniej i jeszcze głębiej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#3138 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 02 styczeń 2019 - 20:58

Wyraźnie napisałem o 1pc to całkiem inna bajka niż dwa kawałki.

5S70MHF-B to armata na duże ryby.

Użytkownik adriano edytował ten post 02 styczeń 2019 - 20:59


#3139 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1465 postów

Napisano 06 styczeń 2019 - 21:04

Moze mi ktos odpowiedziec czy stc wild riwer 275cm 10,5-28g.Od ilu z dołu zaczyna naprawde rzucac.Chodzi mi od ilu gram woblerem łowiac zyłka.

#3140 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 06 styczeń 2019 - 23:41

O krótkich blankach SCV 1pc wiem wszystko ale o dluższych 2pc praktycznie nic a poligon takiej wymaga.

Środkowa Odra cel nocny sandacz,wobler 7-10cm,guma 4"-5-7g co bedzie lepsze?

5SC86MF2
5SC86MHF2




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych