Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki St. Croix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4894 odpowiedzi w tym temacie

#3261 OFFLINE   Kaamil

Kaamil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 01 marzec 2019 - 22:00

To po co się tak męczycie i tracicie pieniądze zamiast łowić Dragonami ?
A co do łowienia główkami 5 g na 70MHF- nie ma to jak dobrze dobrać zestaw ;)
Najgorsze jest to , że mogą przeczytać to dzieci i później jeszcze uwierzą .


Dobrze kolego czytasz? Kolega wyżej zapytał się o kij 5-20g więc napisałem, że ten Avid do tego się nie nadaje. Tak?

Najgorsze jest to, że te dzieci uwierzą, że St Croix to faktycznie najlepsze wędki na świecie, a Avidy są przecież takie mega czułe. Klapki na oczach co po niektórzy mają...

#3262 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 01 marzec 2019 - 22:14

St croixy to do d*upy kije a nie na ryby... Tyle kosztują a brzydkie takie że głowa boli, a za gwarancję po 10 latach od zakupu każą jeszcze sobie płacić, no bez jaj... Kuźwa mało tego, jak złamiesz bardzo starego kija i już zapłacisz za gwarancję to dają człowiekowi obecną serię a nie ten model co się złamał ehhh. Do d*upy z takimi kijami i taką firmą :D :)

Pozdrawiam

Marcin



#3263 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 01 marzec 2019 - 22:21

Dobrze kolego czytasz? Kolega wyżej zapytał się o kij 5-20g więc napisałem, że ten Avid do tego się nie nadaje. Tak?

Najgorsze jest to, że te dzieci uwierzą, że St Croix to faktycznie najlepsze wędki na świecie, a Avidy są przecież takie mega czułe. Klapki na oczach co po niektórzy mają...

Akurat dwa ostatnie moje kije to inne marki a St.Croix wcale najlepsze nie są , zresztą żadna marka nie jest najlepsza . Wszyscy mają mniej lub bardziej udane kije , albo inaczej - to kupujący potrafią je mniej lub bardziej udanie zaadoptować do metod i sposobu jakim łowią.

Zgodzę się co do jednego - faktycznie nie doczytałem , że pomagasz innemu koledze . Co do tych wędek AVS86MF2, AVS70MHF, VIS76MLF to każda z innej parafii i krzywdy nie będzie jakby mieć każdą sztukę u siebie bo wszystkie się od siebie totalnie różnią .

Pierwszy St.Croix na rzekę i główki 5-20 g ? AVS86MF2 jak znalazł .


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 01 marzec 2019 - 22:33

  • Herwald i wolf8 lubią to

#3264 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 02 marzec 2019 - 14:27

Nie wiem ale ktoś tu profanuje firmę st croix ... i próbuje wmówić że kije za 100-300 zł wykonane z węglo-podobnego mateiału (  szkło i plastik z domieszką węgla)  są tak samo czułe i tak samo dobrze pracują pod rybą.

Po jednym takim komentarzem wszyscy się zastanawiają po co ja wydałem co najmniej ten 1000 zł ...



#3265 OFFLINE   Kaamil

Kaamil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 02 marzec 2019 - 14:35

Nie wiem ale ktoś tu profanuje firmę st croix ... i próbuje wmówić że kije za 100-300 zł wykonane z węglo-podobnego mateiału ( szkło i plastik z domieszką węgla) są tak samo czułe i tak samo dobrze pracują pod rybą.
Po jednym takim komentarzem wszyscy się zastanawiają po co ja wydałem co najmniej ten 1000 zł ...


Haha co do plastiku w blankach to bardzo ciekawe co mówisz. Nigdy nie słyszałem o tym materiale, żeby był używany do produkcji blanków. Mógłbyś rozwinąć i napisać np które wędki go posiadają? Co do szkła... Ostatnio w modzie, tak jak i żywice itp. w raz z rozwojem technologi nano i nie ma w tym nic złego. Plastik czyli inaczej kompozyt też nie jest zły, bo dobry kompozyt ma bardzo szerokie zastosowanie chociażby w wojsku, o ile to w ogóle prawda co mówisz

#3266 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 02 marzec 2019 - 14:42

Haha co do plastiku w blankach to bardzo ciekawe co mówisz. Nigdy nie słyszałem o tym materiale, żeby był używany do produkcji blanków. Mógłbyś rozwinąć i napisać np które wędki go posiadają? Co do szkła... Ostatnio w modzie, tak jak i żywice itp. w raz z rozwojem technologi nano i nie ma w tym nic złego. Plastik czyli inaczej kompozyt też nie jest zły, bo dobry kompozyt ma bardzo szerokie zastosowanie chociażby w wojsku, o ile to w ogóle prawda co mówisz

Zacznij od tego że w cenie tych 300 zł wliczasz przelotki blank rękojeść pianka lub korek +marże sklepu i jeszcze pensje pracowników w tym menadżerów dyrektorów ,właściciela firmy, magazyn transport... wiesz ile zapłacisz jak kupisz ten kij bezpośrednio w fabryce  pewnie  10-30 zł .


  • BartasL2 i delux64 lubią to

#3267 OFFLINE   Kaamil

Kaamil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 02 marzec 2019 - 14:43

Zacznij od tego że w cenie tych 300 zł wliczasz przelotki blank rękojeść pianka lub korek +marże sklepu i jeszcze pensje pracowników w tym menadżerów dyrektorów ,właściciela firmy, magazyn transport... wiesz ile zapłacisz jak kupisz ten kij bezpośrednio w fabryce pewnie 10-30 zł .


Ale ja nie pytałem się o cenę produkcji blanku czy marżę, tylko które blanki zawierają plastik

#3268 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 02 marzec 2019 - 14:45

Ale ja nie pytałem się o cenę produkcji blanku czy marżę, tylko które blanki zawierają plastik

To sobie odpowiedz co za szajs zrobisz za 30 zł ...

Plastik to nie powiedziałbym żeby  dodawali bo jest zbyt kruchy (ale kto wie trzeba z czegoś zrobić tą wędkę za 300 zł ) ...ale inne włókna syntetyczne które są tanie w produkcji ..bo o czystym węglu  za taką cenę to możesz sobie pomarzyć ;p


Użytkownik Derrek edytował ten post 02 marzec 2019 - 14:51


#3269 OFFLINE   Kaamil

Kaamil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 02 marzec 2019 - 14:48

Kolego, ani Ty ani ja nie mamy zielonego pojęcia ile faktycznie kosztuje wyprodukowanie takiej wędki. Co, chcesz powiedzieć że wiesz może za ile taka firma kupuje komponenty od Fuji czy innej firmy? Nie sądzę

#3270 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 02 marzec 2019 - 14:56

Kolego, ani Ty ani ja nie mamy zielonego pojęcia ile faktycznie kosztuje wyprodukowanie takiej wędki. Co, chcesz powiedzieć że wiesz może za ile taka firma kupuje komponenty od Fuji czy innej firmy? Nie sądzę

Na pewno mniej niż myślisz ...



#3271 OFFLINE   Kaamil

Kaamil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 02 marzec 2019 - 14:57

Nie wiem ale ktoś tu profanuje firmę st croix ... i próbuje wmówić że kije za 100-300 zł wykonane z węglo-podobnego mateiału ( szkło i plastik z domieszką węgla) są tak samo czułe i tak samo dobrze pracują pod rybą.
Po jednym takim komentarzem wszyscy się zastanawiają po co ja wydałem co najmniej ten 1000 zł ...


A jak to jest, że taki kij za 300 zł jest poprawniej uzbrojony od takiego za 1000? To nie jest profanacja. Takie są po prostu realia. St Croix to nie świętość.

#3272 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 02 marzec 2019 - 15:01

A jak to jest, że taki kij za 300 zł jest poprawniej uzbrojony od takiego za 1000? To nie jest profanacja. Takie są po prostu realia. St Croix to nie świętość.

Tak poprawnie uzbrojony że wiele wędkarzy rzuca raz czy dwa i najczęściej przelotka szczytowa odpada i trzeba na kropelkę przykleić .



#3273 OFFLINE   Kaamil

Kaamil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 02 marzec 2019 - 15:05

Tak poprawnie uzbrojony że wiele wędkarzy rzuca raz czy dwa i najczęściej przelotka szczytowa odpada i trzeba na kropelkę przykleić .


Nie znam żadnej wędki za 300 zł w której po dwóch rzutach odpada przelotka podejrzewam, że nawet w takich z bazaru nie odpadnie. Nie wiem skąd te swoje teorie bierzesz....

#3274 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 02 marzec 2019 - 15:13

Nie znam żadnej wędki za 300 zł w której po dwóch rzutach odpada przelotka podejrzewam, że nawet w takich z bazaru nie odpadnie. Nie wiem skąd te swoje teorie bierzesz....

To żadna teoria tylko fakt że odpadła i to już w dwóch przypadkach i to w dwóch różnych firmach daiwie i w dragonie o którym mówisz mojemu ojcu .


Użytkownik Derrek edytował ten post 02 marzec 2019 - 15:14


#3275 OFFLINE   Kaamil

Kaamil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 02 marzec 2019 - 15:18

To żadna teoria tylko fakt że odpadła i to już w dwóch przypadkach i to w dwóch różnych firmach daiwie i w dragonie o którym mówisz mojemu ojcu .


Rozumiem, że po kropelce już wszystko śmigało?

#3276 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 02 marzec 2019 - 15:20

Rozumiem, że po kropelce już wszystko śmigało?

Tak przykleił krzywo ... a potem szczupak taki 50 cm złamał ... a kij kosztował 300 coś złotych był to dragon nano core spin do 18 gram


Użytkownik Derrek edytował ten post 02 marzec 2019 - 15:21


#3277 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1576 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 02 marzec 2019 - 16:36

Życzę powodzenia klejąc przelotke szczytową kropelką.
Jeszcze nie słyszałem żeby Rodbuilder kleił na kropelke.

#3278 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 02 marzec 2019 - 17:39

Życzę powodzenia klejąc przelotke szczytową kropelką.
Jeszcze nie słyszałem żeby Rodbuilder kleił na kropelke.

Nie mój był problem i pomysł ... , ale co ty masz do kropelki , nie jeden tak zrobił i nie narzekali ;p

 

Slogan reklamowy mówi "Co kropelka sklei sklei żadna siła nie rozklei ".


Użytkownik Derrek edytował ten post 02 marzec 2019 - 17:49


#3279 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 02 marzec 2019 - 17:49

Życzę powodzenia klejąc przelotke szczytową kropelką.
Jeszcze nie słyszałem żeby Rodbuilder kleił na kropelke.

Czemu nie kropelką? 



#3280 OFFLINE   Gad1979

Gad1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 02 marzec 2019 - 17:57

A ile kropelek jedną dwie czy może trzy? Dobrze żeby któryś z kolegów po fachu się
wypowiedział a wątek wrócił wrócił na właściwy tor.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych