Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki St. Croix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4891 odpowiedzi w tym temacie

#3721 OFFLINE   rafal_LBN

rafal_LBN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaAmsterdam / Lublin
  • Imię:Rafał

Napisano 01 styczeń 2020 - 18:34

Coś cisza w wątku o tych świeżych UL w stajni St Croix a chodzi o serię Legend Elite Panfish.
Jest tam kilka modelow 6lb które na papierze dobrze się prezentuja.
A jak to wygląda od strony użytkowej dalej to te same ostre sztywne blanki jak modele 5S70LF ?


Całkiem inne blanki dużo delikatniejszy, tu masz kilka słów o nich https://www.facebook...35683439856362/
  • Okoń 1977 lubi to

#3722 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1182 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 01 styczeń 2020 - 20:52

Mam AVS66MHF w jednoskładzie, ogarnia spokojnie główki do 35 g plus guma 4 cale. Dolny ciężar moim zdaniem zaniżony, przy łączej wadze przynęty do 15 g raczej nie poczujesz jej pracy. Typowy kij pod sandacza, na szczupaka używam mf z serii premier.


Który konkretnie model Premiera używasz? Potrzebuje kij na łódkę który komfortowo ogarnie 40 gram.

#3723 OFFLINE   lyha

lyha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 327 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 01 styczeń 2020 - 20:59

Coś cisza w wątku o tych świeżych UL w stajni St Croix a chodzi o serię Legend Elite Panfish.
Jest tam kilka modelow 6lb które na papierze dobrze się prezentuja.
A jak to wygląda od strony użytkowej dalej to te same ostre sztywne blanki jak modele 5S70LF ?

Osobiście machałem nim na sucho w sklepie i jest to miazga.Wszyscy sobie go chwalą jako ideał. Jednak cena ( pod koniec roku podwyżki) teraz to ok. 1,8tys. Jest szybszy niż zwykły panfish a wolniejszy od Elitki (Blank SC V o którym pisałeś). Ja pod okonie wziąłem jeszcze coś pomiędzy czyli LWS70LXF. Teraz nie żałuję bo łowię na rzece (Odra). I czasami nurt jest silniejszy a i wiaterek lubi wzmagać. Na wody stojące zwykły panfish jest ok


Użytkownik lyha edytował ten post 01 styczeń 2020 - 21:00


#3724 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 03 styczeń 2020 - 09:29

Który konkretnie model Premiera używasz? Potrzebuje kij na łódkę który komfortowo ogarnie 40 gram.

PS66MF, ale 40 g to dla niego za dużo. Myślę , PS666MHF dał by radę.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

#3725 OFFLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 04 styczeń 2020 - 12:20

Szukam informacji na temat PS76MLF2, czy ta wędka nada się do łowienia kleni na większe smużaki? Poszukuje jakiegoś kija do łowienia kleni i sporadycznie brzan o pełniejszym ugięciu. Może ktoś posiada ten kij i napisze w jakiej gramaturze najlepiej działa i do jakiego typu przynęt najlepiej się nadaje

#3726 OFFLINE   Darek Koralewski

Darek Koralewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaNorrköping
  • Imię:Darek
  • Nazwisko:Koralewski

Napisano 04 styczeń 2020 - 16:21

Szukam informacji na temat PS76MLF2, czy ta wędka nada się do łowienia kleni na większe smużaki? Poszukuje jakiegoś kija do łowienia kleni i sporadycznie brzan o pełniejszym ugięciu. Może ktoś posiada ten kij i napisze w jakiej gramaturze najlepiej działa i do jakiego typu przynęt najlepiej się nadaje

Mepps 2,3,4, woblery 5-10cm, główki 7g i keitech 4cale. To fajny kij. Rzucałem też mepps 0 i 1 ale zasięg trochę spada. Smużaki testowałem i było ok jeżeli były dość zbite i ciężkie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#3727 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 07 styczeń 2020 - 12:05

Ma ktoś może kij St.croix Avid AVS96MLF2?
Czy ten kij rzuci małym smużakiem? Szukam coś z gotowców na klenia na typowe przynęty. Małe woblerki i latem smużaki, ciekawi mnie zakres przynęt dla tego kija. Czy żuci małym smużakiem i poradzi sobie z pękatym woblerem przytrzymanym w nurcie. Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc

#3728 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 07 styczeń 2020 - 12:11

Napisz przy pękatym woblerze jaka maksymalna wielkość, by wiedzie jaki max chcesz stosować.



#3729 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 07 styczeń 2020 - 12:17

Do 5 cm, coś w stylu salmo buchter, Dorado Alaska i tego typu podobne. Plus w lecie smużaki, wiem że ciężko to wszystko pogodzić ale muszę znaleźć jakiś złoty środek bo nie wyobrażam sobie po krzakach chodzić z dwoma kijami i myśleć którym rzucić. Myślę że taki uniwersałem będzie coś koło 10lb lub mocne 8lb
  • Jozi lubi to

#3730 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 07 styczeń 2020 - 13:21

Do 5 cm, coś w stylu salmo buchter, Dorado Alaska i tego typu podobne. Plus w lecie smużaki, wiem że ciężko to wszystko pogodzić ale muszę znaleźć jakiś złoty środek bo nie wyobrażam sobie po krzakach chodzić z dwoma kijami i myśleć którym rzucić. Myślę że taki uniwersałem będzie coś koło 10lb lub mocne 8lb

Patrząc na parametry to będzie dość mocny kij, bo 10 lb st .croix wiele może .Miałem takiego 76ML avida i sandacze czy w szczupaki na lekko wcinał bez problemu. Ogarniał gumy 2-3" na główkach 5-10g



#3731 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 07 styczeń 2020 - 13:37

Dzięki, poczekam jeszcze na inne opinie, właśnie obawiałem się trochę że może być za mocny. Miałem Kiedyś st.croix wild rivera stara zielona seria do 8lb,ale ten był znowu za wolny i rzucało się nim jak góralskim batem na konia. Chociaż moc była w sam raz. Ostatecznie jak nic nie wymyślę trzeba będzie coś zbudować, z tym że dalej to kupowanie i zbrojenie w ciemno bo nie mam jak pomacać blanku przebywając za granicą. Dlatego wolałbym gotowca.
Może AVS96LM2? Może nie będzie aż taką kluchą jak wild river.

#3732 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 07 styczeń 2020 - 13:45

Zwróć uwagę na MJS96MLM2 - nie jest to moim zdaniem jakaś wielka klucha (nie może być też oczywiście szybki jeśli ma podawać tak lekki i małolotne przynęty).


  • Łukasz Mk lubi to

#3733 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 07 styczeń 2020 - 13:51

Na pewno radzi sobie z Dorado Invader 4cm bo takich uzywam. Nie ma tez problemu z Krakuskami tej samej dlugosci. 



#3734 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 07 styczeń 2020 - 14:34

Na pewno radzi sobie z Dorado Invader 4cm bo takich uzywam. Nie ma tez problemu z Krakuskami tej samej dlugosci.

O którym piszesz dokładnie bo już 3 modele do wyboru się zrobiły

#3735 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 07 styczeń 2020 - 14:47

St.Croix Avid AVS96MLF2



#3736 OFFLINE   Trout_spinn

Trout_spinn

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaRz
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:カップ

Napisano 07 styczeń 2020 - 14:55

Ma ktoś może kij St.croix Avid AVS96MLF2?
Czy ten kij rzuci małym smużakiem? Szukam coś z gotowców na klenia na typowe przynęty. Małe woblerki i latem smużaki, ciekawi mnie zakres przynęt dla tego kija. Czy żuci małym smużakiem i poradzi sobie z pękatym woblerem przytrzymanym w nurcie. Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc

Mam tego Avida w długości 90 ,smużakiem rzucić można ,ale to nie jest kij pod takie przynęty,dużo lepiej sprawuje się z woblerami 3-5 cm,myślę ze lepszym wyborem był by ten Avid 90LM2 ,nie jest tak wolny jak wspomniany przez Ciebie Wild River,ze smużakami poradzi sobie lepiej i górą woblerami do 5 cm też da radę.



#3737 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 09 styczeń 2020 - 12:33

Łapał ktoś z Was może na XLS610MLXF ? Jakieś wrażenia ?



#3738 OFFLINE   robert79

robert79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 60 postów
  • LokalizacjaRadomsko

Napisano 12 styczeń 2020 - 18:25

Osobiście machałem nim na sucho w sklepie i jest to miazga.Wszyscy sobie go chwalą jako ideał. Jednak cena ( pod koniec roku podwyżki) teraz to ok. 1,8tys. Jest szybszy niż zwykły panfish a wolniejszy od Elitki (Blank SC V o którym pisałeś). Ja pod okonie wziąłem jeszcze coś pomiędzy czyli LWS70LXF. Teraz nie żałuję bo łowię na rzece (Odra). I czasami nurt jest silniejszy a i wiaterek lubi wzmagać. Na wody stojące zwykły panfish jest ok

Macałem tego LWS70LXF na targach i wydawał się bardzo fajny. Jakie przynęty u Ciebie ogarnia?



#3739 OFFLINE   lyha

lyha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 327 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 15 styczeń 2020 - 07:23

Macałem tego LWS70LXF na targach i wydawał się bardzo fajny. Jakie przynęty u Ciebie ogarnia?


Zaczynałem chyba 2g a najwiecej 8 lub 9 . Ja lubię szybkie kije i przy 9 już podbijał głębiej niż samym szczytem ale da się łowić.

#3740 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 15 styczeń 2020 - 08:04

4g +kajtek 2’’ dołem i 10 g ołowiu + 4’’ kajtek daje radę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych