Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki St. Croix


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4972 odpowiedzi w tym temacie

#741 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 07 luty 2016 - 22:11

Miałem oczko mocniejszego, 2,9m 21g. obsługiwał wobki od 3cm po boleniowe torpedki.

Sam wiesz,że Królowa czasem zaskakuje a Ty masz rękę do ryb więc nie wiem czy te 18g nie będzie za mało.

To moje zdanie.


Użytkownik Mariano Mariano edytował ten post 07 luty 2016 - 22:11


#742 OFFLINE   wojt1988

wojt1988

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów

Napisano 07 luty 2016 - 22:22

Hej, mam mały dylemat i chciałbym się poradzić.
Właśnie wybieram kolejną wędkę (mojemu staremu kongerowi 2,4m 5-15 brakuje czasem zasięgu) i zastanawiam się nad AVS96MLF2 i AVS90MLF2.
Warunki łowienia:
Bug i Wisła, rafy, przelewy, głównie 3-4cm woblery, klenie i brzany.
Dolna granica to smużaki i małe obrotówki, górna - przynęty boleniowe.

Miałem Avida Avs96mlf2. Nie jestem przekonany czy w pełni komfortowo obsłuży boloniowe przecinaki przy tej długości. Jeśli chodzi o śmuzaki to tez zależy od masy woblera - salmo lil Bug pięknie lata, najmniejsze Bromby już zdecydowanie gorzej.
Jeśli jednak chodzi o przylowy to nie obawiałbym się za bardzo o moc. W pierwszym wypadzie z wędka w ub roku złowiłem troc 70 cm. Ryba wzięła jakieś 3-4 m ode mnie. Na kołowrotku żyłka 0,18, mimo to po chwili ryba była na bbrzegu.

Użytkownik wojt1988 edytował ten post 07 luty 2016 - 22:24


#743 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 08 luty 2016 - 10:07

'...u polskiego rzemieslnika'

Robilem kilka kijkow u polskich budowlancow, musze z czystym sumieniem przyznac, ze wszystkim blizej do artystow niz rzemieslnikow. Zdarzaja sie male wpadki, ale one najczesciej dodaja smaczku. Babole rodem z piekla, jak krzywo wklejony uchwyt kolowrotka, to niestety domena amerykanskiego podejscia do reszty swiata - mamy najlepsze blanki, zbrojenie i wykonczenie nie ma znaczenia. No i troche racji maja, ich blanki sa rewelacyjne, przynajmniej te drozsze. A zbroic trzeba u Kolegow z jerka 😉

#744 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 08 luty 2016 - 11:22

Dlatego z niecierpliwością czekam na moją extremkę od Huberta zwłaszcza że już wiosnę czuć...

#745 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2246 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 08 luty 2016 - 12:30

Dziękuję za odzew :) Być może macie racje. Sam nawet przez chwilę się zastanawiałem nad polską zbrojownia. Ale wybór mnie przytłoczył, nie mówiąc już o skompletowaniu komponentów. Na ten moment nie jestem w stanie ocenić jaki wpływ na blank będą miały poszczególne typy przelotek.

Z tego względu skłoniłem się w stronę powszechnie docenianego wyrobu gotowego.

Co do mocy jestem raczej przekonany. Z moją 0,18 większego suma niż 120cm i tak nie wyciągnę.
Bardziej mnie nurtuje czy te kilkanaście centymetrów więcej (a przez to dłuższe rzuty) zrekompensują mniejszy komfort łowienia.



#746 OFFLINE   dino9

dino9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Przemo

Napisano 09 luty 2016 - 11:40

Mam Avs96mlf2.Według mnie to kijek raczej do mniejszych wobków kleniowo-jaziowych.Lecą,pracują zadowalająco.Na Warcie dawał radę sdr tak do 4cm,górą natomiast 7cm spirit to max komfortu.Tyle ode mnie jako użytkownika po 3 sezonach.



#747 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 09 luty 2016 - 13:10

@korol
Jeżeli dużo brodzisz w sezonie to może weź pod uwagę krótsze wedki, 2,6-2,75m. Mysle, że komfortu prowadzenia nie stracisz a zyskasz poręczność w takich warunkach.
0,18mm na Wiśle to bardzo sportowo :)

#748 ONLINE   zander78

zander78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaLondyn
  • Imię:Maciej

Napisano 12 luty 2016 - 19:54

<<edit>> To nie jest giełda!

ale dubluje mi sie z st.croix extreme 5-18 te elitke kupiłem pod okonia na lekko ale chyba bede celował w tego najdelikatniejszego do 7g.Czy macie jakieś doświadczenia z tym kijem?Jak mozecie napiszcie czy bedzie to dobra wykałaczka pod okonia z góry Dzieki

#749 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 12 luty 2016 - 20:22

AVS 66LF2

#750 ONLINE   zander78

zander78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaLondyn
  • Imię:Maciej

Napisano 12 luty 2016 - 20:32

Moja extremka jest w dwu składzie robiona przez chłopaków z artrod,najlepsza wedka jaka do tej pory miałem

#751 ONLINE   zander78

zander78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaLondyn
  • Imię:Maciej

Napisano 12 luty 2016 - 23:12

W odpowiedzi na pytanie na Privat moja lżejsza elitka to Les76MLFX2

#752 ONLINE   zander78

zander78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaLondyn
  • Imię:Maciej

Napisano 14 luty 2016 - 13:47

Koledzy mam prośbe czy któryś z Was ogladał nowe elite z przelotkami Fuji torzitte?Jakie macie spostrzezenia czy jest ogromna różnica,czy kij zrobił sie jeszcze szybszy?dzieki

#753 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 858 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 14 luty 2016 - 14:32

Według mnie jest ogromna różnica. Całkiem inny kij, szczególnie, że same blanki też się zmieniły. 

 

Cofnij się o kilka stron. Wrzuciłem fotki i krótkie, subiektywne przedstawienie trzech modeli. LES70MF, ES70MF i LXS70MF. Nowa elita i extreme są już bardzo podobne do siebie. 


  • zander78 lubi to

#754 OFFLINE   zorman

zorman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów

Napisano 14 luty 2016 - 18:40

Panowie jako że jest wyprzedaż na stronie st.croix na wędki z 2015 http://stcroixrods.com/shop/rods/ pomyślałem że chętnie coś sobie kupię, jednak po przejściu do danych i sposobu wysyłki do wyboru mamy tylko USA oraz Kanadę czy jest mimo to jakaś możliwość ściągnięcia takiej wędki do Polski? Jeśli tak to jak to zrobić i jakie mogą być tego koszta... Pozdrawiam :)



#755 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisano 14 luty 2016 - 18:55

Wiecie co.. zobaczyłem katalog st croix na 2016 i.. chciałem zapytać tu na forum o różnice pomiędzy legend elite a extreme, bo skoro elitki już też są bogatsze o TET to w tabelkach różnią się tylko kolorem od extremów.....

Przymierzam się do blanku 5S70MLF-B(extreme) ale na tą chwilę wolę żeby to było 6'3"-6'6" więc chciałem ciąć blank.. 

Ale.. zapytałem u źródła o cięcie i różnice w seriach, taka otrzymałem odpowiedź:

Bartosz,

 

Cutting the blank won’t immediately void the warranty.  But, if you damage the blank in the process of cutting it, making it un-usable,  that would void the warranty. 

 

The 2016 Legend Elite blanks will have the Taper Enhancement Technology (TET), just like the Legend Xtreme blanks.  There really isn’t a difference between those blanks.  They use the same graphite, and have all the same technology built into them.  They’re just a different color.  When we build them up as rods, we are using different components (guides and handles).

 

The 5S70MLF-B is rated 1/8 – 3/8 ounce lures.  That’s primarily the minimum-maximum weight when you’re casting it out. If you’re going to be strictly vertical jigging, and use a little heavier weight than that, the blank will still work, since you’re not casting that extra weight, and not putting the added stress on the tip area of the blank.

 

If you don’t mind the Forest Green color of the Legend Elite blank,  we do have 6 foot MLF and 6 foot, 6 inch MLF blanks in that series, so you wouldn’t have to cut it at all.  We should have them available by January.

 

Sincerely,

 

Dan

 

W skrócie, tłumacząc na nasze, legend elite od extreme różni się tylko kolorem.. bo że seryjne uzbrojone są inaczej to każdy widzi.

W tej sytuacji cięcie sobie chyba daruję.

 

Ja jestem lekko zdziwiony..

 

 

. Nowa elita i extreme są już bardzo podobne do siebie. 

:D



#756 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 881 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 14 luty 2016 - 19:04

Jak dostałem nowa elitkę - do 14 g, długość ok. 2,08 m, w jednym kawałku, jeszcze w grudniu 2015, to też miałem wrażenie, że blank jest taki jak w extremce, bo miałem taką do 18 g w jednym kawałku ok. 2,05 m, ale rękojeść w elitce jak dla mnie o niebo lepsza, bo korkowa, a nie jakiś plastik.


  • delux64 lubi to

#757 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 858 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 14 luty 2016 - 21:38

:D

?? Blank a odbiór całości gotowego wędziska to chyba co innego?



#758 OFFLINE   obcy74

obcy74

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 15 luty 2016 - 06:40

Panowie jako że jest wyprzedaż na stronie st.croix na wędki z 2015 http://stcroixrods.com/shop/rods/ pomyślałem że chętnie coś sobie kupię, jednak po przejściu do danych i sposobu wysyłki do wyboru mamy tylko USA oraz Kanadę czy jest mimo to jakaś możliwość ściągnięcia takiej wędki do Polski? Jeśli tak to jak to zrobić i jakie mogą być tego koszta... Pozdrawiam :)

 

Na innym forum czytałem, że do takich wysyłek można skorzystać z usług firmy http://www.polamerusa.com/

Załatwiają też wszystkie formalności z "ewentualnymi" opłatami skarbowymi :)



#759 OFFLINE   mr.8legs

mr.8legs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów

Napisano 16 luty 2016 - 00:40

Pytanie jaki st.ctoix będzie universal pod szczupak z łodzi gumy 4-6 cali z główką 50 gr. max

Wysłane z mojego LG-D390n przy użyciu Tapatalka

#760 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 16 luty 2016 - 08:55

To uniwersal czy jednak dosc wyspecjalizowane wedzisko przeznaczone do lowienia szczupakow na dosc duze i ciezko zbrojone gumy? Tak czy siak - dlugosc wedle preferencji, seria wedle portfela, moc H 😏
  • Marcyś lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych