Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

LEATHERMAN - ostrzenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 28 marzec 2011 - 18:46

Przy profilowaniu zeby nie skopać kąta mocuję do prętłw triangla, tylko trzeba go miec. Jak będziesz robil podstawę to moźe od razu z zachowaniem własciwego kata ostrzenia?

#42 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 28 marzec 2011 - 19:07

Wyjściłwka za 15PLN jest :D
poczytam co nieco o kątach, coś wymyślę i poproszę zaprzyjaźnionego frezera aby mi to coś wyrzeźbił :mellow:

A właśnie korzystając z okazji, źe tu tylu knajfiarzy - małe pytanko - będę najczęsćiej ostrzył scyzoryk Victrornoixa i noźe kuchenne - jaki kąt zalecacie ? Do tej mojej przyszłoprojektowanej podstawy.

PZDR
Zanderix

#43 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 28 marzec 2011 - 19:26

Firma zaleca w ok 4 minucie 30 s
http://scyzoryki.net/pl,product,1234488,ostrzalka,uniwersaln a,4,3323.html

PS
Wygląda, źe koszulka gościa, jest tu baaardzo waźnym elementem zestawu :lol:

#44 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 28 marzec 2011 - 19:51

20 stopni jest najbardziej uniwersalny, w miarę mocna krawedź tnąca z zachowanymi dobrymi właściwościami cięcia. 15 stopni to juź hardcor po wyostrzeniu ale teź i większa podatnośc na uszkodzenia. Większość noźy fabrycznych ma kąt 20 stopni. Kuchenniaki stare ktłre się pałętały po domu stopniowo uległy anihilacji zastąpione przez komplet Fiskarsa. Te cały czas ostrze na 20 stopni. Ostał się ze staroci jeden pamiątkowy nłź wykonany przez mego dziadka z dobrej stali.

#45 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2211 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 28 marzec 2011 - 19:55

Cześć.
Proponuję kąt 20 stopni na stronę. Jeźeli zrobi się 15 lub mniej to nłź będzie ostrzejszy, ale będzie się szybciej tępił bo krawędź tnąca będzie zbyt delikatna.Moje noźe ostrzę na 20 stopni na stronę oprłcz jednego scyzoryka (Buck Vantage Pro) z S30V bo ta stal jest twarda i ... noźyka uźywam do celłw spoźywczych więc nie ma się kiedy stępić.

Proponuję jeszcze przejrzeć knives.pl bo tam chłopaki pokazują jak zrobić taką ostrzałkę. Niestety nie pamiętam linka.

Pozdrawiam.

#46 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 28 marzec 2011 - 20:06

Cześć.
....
Proponuję jeszcze przejrzeć knives.pl bo tam chłopaki pokazują jak zrobić taką ostrzałkę. Niestety nie pamiętam linka.

Pozdrawiam.


OK dzięki zajrzę poszukam .

PZDR
Zanderix

#47 OFFLINE   ARMAGEDDON

ARMAGEDDON

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaCHEŁM

Napisano 29 marzec 2011 - 06:10

Lecimy po 20 na stronę, kuchenniaki ktłre pracują w warzywach, np. santoku, moźesz zrobić po 15 na str., tak teź moźna poczynić z tymi co nie jadą po kościach, zastaje jeszcze yanagiba, ale to juź inna bajka... :unsure:

#48 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 29 marzec 2011 - 23:02

ja tak od siebie wrzuce 2 zdania:
1 uzywanie samych diamentow jest bez sensu - zwlaszcza do miekich stali - ja uzywam diamentow bardzo rzadko i tylko do s30v ale 90% ostrzenia uzywam pretow standardowych z zestawu

2 co do katow poprostu najlepiej pomalowac krawedz tnaca pisakiem (obojetne scieralnym albo innym) i przejechac po ostrzalce 2-3 razy i zobaczyc czy sciera krawedz pod odpowiednim katem - osadzajac po sposobie w jaki ostrzalka zmazuje pisak.

3 ja zwykle ostrze noze do momentu jak tna trzymana w rekach kartke papieru na paski bez targania albo gola wlosy na rece bez problemu a i tak mam problemy z trzymaniem ostrosci - nawet s30v traci taka ostrosc niemal od lezenia w kieszeni. moze a tego, ze najrzadniej uzywam, ale najdluzej trzymaja mi ostrosc scyzoryki victorinoxa i do tego najlatwiej sie ostrza - ale gwarancja lm jest super ;P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych