Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Złamany ster


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   wisnia023

wisnia023

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 20 marzec 2011 - 00:06

Istnieją jakieś tajne sposoby na wyciągnięcie złamanego steru z woblerka? Oczywiście bez uszkodzenia go ;) Pozdrawiam!

#2 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 20 marzec 2011 - 00:38

tez mnie to interesuje , mam juz kilka takich i szkoda zeby lezaly ...

#3 OFFLINE   zenekkuba

zenekkuba

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 20 marzec 2011 - 01:18

brzeszczotem mozna delikatnie wypiłować ale ostrym ;)

#4 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 20 marzec 2011 - 07:22

Dobrze jest po pierwsze wiedzieć, jaki ma kształt ta część steru która wchodzi w wobler. Wtedy wiemy co chcemy usunąć. Po drugie bardzo różne kleje są stosowane do tego celu. Zawsze jest ryzyko uszkodzenia wobka, ale jeżeli coś chcemy zmienić to jakoś to przebolejemy.
Ja robię następująco:
Biorę najcieńsze z odstępnych ostrzy. Najczęściej jest to to odłamywane z nożyków do papieru. Jeżeli ktoś ma dostęp do jeszcze cieńszych to nawet lepiej.
Biorę ostrze i powolutku wzdłuż steru staram się wprowadzić w wobka. Pamiętajmy by niejako golić ster z materiału wobka, ale pod minimalnym kątem. Zwykle materiały z których są woblery są bardziej miękkie niż ster więc da się to zrobić. Operację powtarzam z obu płaskich powierzchni steru aż do jego końca. Uważajmy by nie odłamać kawałka wobka więc w trakcie operacji pomagajmy mu ściskaniem paluchami :D by zmniejszyć takowe ryzyko.
Gdy już mamy to zrobione a ster nadal się trzyma to pozostaje nam jeszcze oddzielić jego podstawę. Zwykle robiłem to małym wiertełkiem albo wciskając igłę. Przy grubszych można spróbować specjalnymi ostrzami.
Problem bywa inny kształt steru w wobku. Jeżeli jest opisany na trójkącie to jeszcze pół biedy, ale jeżeli ma coś nietypowego to czasami trudno jest wyłuskać ster.
Powodzenia :D

PS Jeżeli ster wklejony jest na klej który nie nadtapia go, to delikatnie podważając ster zauważymy, że klej od niego odskakuje (tak jakby miał odpryskiwać. Wtedy wyjęcie steru jest prostsze bo tylko musimy do tego doprowadzić na całej powierzchni. No chyba, że ktoś zastosował mocowanie przy pomocy kotew :D

#5 OFFLINE   proraf

proraf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:預言者

Napisano 20 marzec 2011 - 11:12

ja wytapiałem złamane stery rozgrzanym starym brzeszczotem,a potem resztki usuwałem nożykiem do tapet w sposób opisany przez kolegę Sławka.

#6 OFFLINE   wisnia023

wisnia023

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 24 marzec 2011 - 19:40

Wytapiasz je z piankowcyh woblerów, czy z woblerów drewnianych?

#7 OFFLINE   proraf

proraf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 346 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:預言者

Napisano 25 marzec 2011 - 19:26

Tylko z drewnianych,z piankowych tylko wycinam za pomocą Dremela(tarczka do cięcia)

#8 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 26 marzec 2011 - 06:31

Ja też wycinam dremelem przy pomocy tarczki. Dużo też zależy jak się ułamało. Jeśli wystaje jakaś część poza wobler to dobrze jest najpierw spróbować szczypcami obruszać ster tak jak pisał Sławek.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych