Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Curado 201 Bantam - jak wyjąć szpulkę?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 29 marzec 2011 - 12:57

Witam,
czy aby wyciągnąć szpulkę z tego multika trzeba go mocno rozkręcać? Znajmy kupił taką starą używkę i chcieliśmy wymienić w niej łożyska.
Po odkręceniu bocznego panela okazało się, że szpulka rusza się lewo prawo ale tylko zakresie 3-4mm i dalej nic. Nie można jej wyjąć... Nie chcę ciągnąć jej na siłe by niczego nie popsuć - dlatego pytam.

#2 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2952 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 29 marzec 2011 - 13:46

Jak chcesz zobaczyć, co ją blokuje to zdejmij docisk osi. A jak nie chcesz widzieć to po prostu pociągnij z wyczuciem. Nic nie zepsujesz.

#3 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 29 marzec 2011 - 17:48

Właśnie chodzi o to, że tam gdzie jest docisk szpuli. Ośka obraca się lekko i można ją poruszyć góra dół ale maksymalnie 4mm. To by było bez sensu, gdyby nie można było wyciągać szpulki bez rozkręcania prawda?

#4 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 30 marzec 2011 - 06:42

Ja miałem ostatnio podobny problem z abu revo s. Po odkręceniu panela bocznego i docisku, szpula wysuwała się na jakieś 3 mm, a dalej był dosyć twardy opór. Też utknąłem, nie wiedziałem co i jak, wzdragałem się użyć siły. Po długich wahaniach zdecydowałem się jednak na zastosowanie maszyny prostej, a mianowicie dźwigni. Podważyłem łyżeczką od herbaty, krótko mówiąc. :lol:

Pooglądaj sobie na forum zdjęcia rozbebeszonych multików (przykład revo s), a zauważysz, że ośka od strony docisku nie jest równa, ale ma takie jakby przgrubienie. To na nim jest opór.

Domyślam się, że z Twoim bantamem jest podobnie.

#5 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 05 kwiecień 2011 - 12:49

Udało się. Wewnętrzne łożysko było skorodowane i przywarło do korpusu. Trzeba było użyć młotka by wybić szpulkę - od strony docisku szpuli.

#6 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1694 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 05 kwiecień 2011 - 16:58

Co znaczy zaufanie do kolegów..Robert w pierwszym poście pisze boję się mocniej pociągnąc żeby czegoś nie popsuc a po trzech poradach śmiało wali młotem. Siła Forum jest olbrzymia.. :mellow:
Pozdrawiam
Sławek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych