Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mój SAGE VT2 796-4 B


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Zdzisław Czekała

Zdzisław Czekała

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Zdzisław Włodzimierz
  • Nazwisko:Czekała

Napisano 30 marzec 2011 - 19:45

Świeżo zmontowany SAGE VT2 796-4 B (9'6” 4 pcs. #7) z ergonomiczną rękojeścią korkową. Komponenty użyte do budowy: blank SAGE jak wyżej, uchwyt kołowrotka Struble U3 Black Anodize – drewienko Burl Madrone, rękojeść korek profilowany klasy Super Grade zwiększający komfort i zmniejszający napięcie ścięgien przedramienia, przelotki wejściowe Fuji SVL, przelotki prowadzące ReCoil snake saltwater, przelotka szczytowa ReCoil saltwater, Wykończenie ciemno-granatowa nić Gudebrod.

Załączone pliki



#2 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2641 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 01 kwiecień 2011 - 14:02

Maniform?
A jak to-to w łapie leży?
Pzdr,
Fatso

#3 OFFLINE   Zdzisław Czekała

Zdzisław Czekała

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Zdzisław Włodzimierz
  • Nazwisko:Czekała

Napisano 01 kwiecień 2011 - 14:27

Dokładnie tak. Wielkość oryginalna tej rękojeści jest dla gościa z wielką łapą taką do przewalania węgla bez użycia łopaty :mellow: ale bez problemu zmniejszyłem rękojeść do swojego rozmiaru. Leży dość przyjemnie i po dwu godzinnym teściku wydaje się wszystko oki więcej napiszę po dłuższym kilku godzinnym wędkowaniu będzie wtedy wiadomo robi odciski czy nie :unsure: .

#4 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 04 kwiecień 2011 - 05:56

Pstrągi na Sanie niech się już boją :D.Uchwyt ciekawy ale nie polecam brać do samolotu bo podejrzenie o terroryzm :D .

#5 OFFLINE   Zdzisław Czekała

Zdzisław Czekała

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Zdzisław Włodzimierz
  • Nazwisko:Czekała

Napisano 10 kwiecień 2011 - 19:25

Dzisiaj pierwszy raz w tym roku byłem na OS San. Łowiłem kilka godzin właśnie tym Sage z tą „ergonomiczną” rękojeścią test mimo bardzo dużego przeszkadzającego wiatru raczej udany przyniósł dużo informacji i wniosków. Łowi się taką wędką dość dziwnie i po prostu inaczej choć wcale nie gorzej od tradycyjnej. Dużą zaletą rękojeści jest to, że trzyma się ją w jednej określonej pozycji, a nie jak to się często zdarza wędka kręci się w ręce jak chce. Sama rękojeść jak dla mnie wymaga małej przeróbki (małej zmiany kątów i grubości), a to ze względu na mój specyficzny sposób łowienia związany z nadwerężonymi przyczepami ścięgien w stawie łokciowym. Uchwyt w swojej oryginalnej formie powinien przypaść do gustu osobom łowiącym nazwijmy to techniką „zachodnią” czyli mocne sztywne trzymanie wędki z blokadą nadgarstka, a co za tym idzie naprężone mięśnie przedramienia i szybkie ich męczenie. Prawie na pewno w moim Sage ta rękojeść zostanie oczywiście po odpowiednich przeróbkach adaptacyjnych.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych