Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Nizinna muchówka...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 13 maj 2011 - 18:32

Witam,

MGeneralnie do wszystkiego i niczego :D
Bujo


Jak to uniwersał :D
Ja jak łowię to chcę mieć możliwość w każdym momencie przywiązania streamera, ciężkiej nimfy, ale także suchej gdy widzę zbiórki.
Nie chce mi się kombinować z 10 szpulami w kamizelce, a tym bardziej drugim kijem na plecach.


#42 OFFLINE   łukasz gamoński

łukasz gamoński

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 15 maj 2011 - 17:09

kupiłem ta linke kilka dni temu...do tej pory używałem airflo dt 6 była ok na krótkich i średnio krótkich dystansach...tą kupłem jako uniwersał na pstrągi klenie i jeziorowe jazie...mam za sobą godzinny test na stojącej wodzie i powiem szczerze że ciężko mi ją opanować..używam kija greysa 5/6...no ale mam nadzieje że z czasem ją wyczuje:)pozdro

#43 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 14 listopad 2011 - 17:16

Pozwolę sobie przyłączyć się do tematu z prośbą o podpowiedzi :D))

Mam już sprzęt na pstrągi, ale że nad Sanem będę dopiero na wiosnę, to może pobawić się nim na Mazowszu?

Chciałbym abyście doradzili mi co i gdzie mógłbym nim połowić zimą, zakładając że nie ma lodu na wodzie.

Optymalne miejsce: Warszawa i okolice.

Mój sprzęt: czteroczęściowy Sage Z-axis 690-4 B 9'00
i kołowrotek Ross Flyrise 2 2wt. - 9wt.

Jeśli macie pomysły na co i jakie ryby mogę połowić, proszę piszcie. Nawet najbardziej odjechane pomysły chętnie wprowadzę w życie :D Mogą być maluchy, mogą być ryby wielgaśne, jeśli tylko waszym zdaniem kijek wytrzyma!






#44 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 14 listopad 2011 - 17:24

Z powodzeniem klenie, jazie, może wiosna na mniejsze streamery przy brzegu bolenie? - tu pytaj Wujka, planował coś w tym roku poćwiczyć.
Okonie, nawet teraz, tylko tonąca linką, nie tylko na rzece ale też na jeziorkach. Szukaj gdzieś stawu tęczakowego - tam można się gdy zimno wyżyć do woli.

#45 OFFLINE   minkof

minkof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 14 listopad 2011 - 17:42

Jeśli macie pomysły na co i jakie ryby mogę połowić, proszę piszcie. Nawet najbardziej odjechane pomysły chętnie wprowadzę w życie :D Mogą być maluchy, mogą być ryby wielgaśne, jeśli tylko waszym zdaniem kijek wytrzyma!



Zainteresuj się sandaczem. Ukręć garść prostych streamerów (ja wierzę w te obficie wykonane), ubierz się ciepło i jedź nad warszawską Wisłę. Szukaj sieczki, nie baw się w żadne oranie po dnie:)

Żeby nie niszczyć fajnego sprzętu, który posiadasz, skombinuj miskę na linkę. W kieszeń włóż obowiązkowo coś do czyszczenia wnętrza blanku z piachu (ja używam pióra).

#46 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 15 listopad 2011 - 09:19

@minkof Takie jak Twoja muszka boleniowa z 19 września czy zrobić bardziej puchatą? Podpowiesz jak go prowadzić na Wiśle? Sandacza bym szukał na lewym brzegu na opasce, czy to dobry trop? Rok temu chodziłbym po prawobrzeżnych klatkach, sam nie wiem czy cofam się w rozwoju czy prę do przodu.

@kuba Jak znajdę tęczakowy staw to chyba sobie poradzę.
Natomiast co do okoni to może podpowiesz od jakich przynęt zacząć. Łowić podobnie jak spinem na boczny trok przy dnie czy muchówką zastosować inną taktykę? Przychodzą mi do głowy tylko małe streamerki ale jakie to tego nie wiem. Może rzucisz mi nazwę 3 muszek które warto zastosować na okonie.

Jeśli znajdziecie chwilę i podpowiecie jaką techniką łowić okonie i na jakie muchy to chętnie wypróbuje różne techniki.

Co do kleni to nigdy nie łowiłem ich w listopadzie i nie mam pojęcia gdzie teraz siedzą, podejrzewam że głębiej w wolniejszym nurcie.

Przed wyjazdem do Słowenii byłem u Grzesia Łoszewskiego który sporo mi opowiedział o kręceniu much i technikach ale jego wiedza przerasta moje możliwości percepcji. Po spotkaniu trochę się czułem jakbym się zabrał za czytanie Britaniki od dechy do dechy.

Może jeszcze jedno pytanie - jakie owady roją się w listopadzie i grudniu w ciepłe dni?



#47 OFFLINE   minkof

minkof

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 334 postów

Napisano 15 listopad 2011 - 10:24

@minkof Takie jak Twoja muszka boleniowa z 19 września czy zrobić bardziej puchatą? Podpowiesz jak go prowadzić na Wiśle? Sandacza bym szukał na lewym brzegu na opasce, czy to dobry trop? Rok temu chodziłbym po prawobrzeżnych klatkach, sam nie wiem czy cofam się w rozwoju czy prę do przodu.


Opaska po lewej stronie to dobry trop. W tej chwili idą kanały, więc lepiej/przyjemniej łowić powyżej wylotów. Streamer z mojego zdjęcia da radę. Jeśli chodzi o prowadzenie, to skłaniam się ku spokojnym podciągnięciom z przytrzymaniami.
Daj znać na priv kiedy się wybierasz, może uda nam się zgrać i połowić wspólnie.

#48 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 15 listopad 2011 - 11:20

Co do owadó - ciężko powiedzieć, zależy głównie od wody, w sensie - inne będą na dunajcu, inne na Wiśle.
3 muchy na okonia, które miałbym ze sobą to:
Polar magnus
Dabbler
Biały booby z czerwonym lub różowym akcentem.
Łowisz jak streamerem, lub z szybko tonącej linki robisz odwrotność opadu pływającym booby

#49 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 15 listopad 2011 - 14:36

@minkof Wyślę priva jak tylko zorganizuję czas, chętnie poprzyglądam się bardziej doświadczonemu mucharzowi: ) Mi najwygodniej byłoby po pracy w godzinach 16-22. Na razie mam sprytny plan wybrać się któregoś przed pracą o świcie na 2 godziny 6:45-8:45.

@kuba Biorę się za kręcenie much, wyjdą mi pewnie straszne koromysła ale mam nadzieję że będą łowne. Musze zorganizować szczotkę do Dabbler'a :D Jaką kolorystykę dabblera proponujesz?

#50 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 15 listopad 2011 - 17:33

Do tego mniejsze muddlery, viva, red tag większy - okoń nie jest bardzo wymagający. Warto też trochę lekko obciążonych brązek i do tego dodać kilka buzzerów z koralikiem
Kolory które lubię to czarny, claret, golden olive