Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SZWECJA/SZKIERY 2011


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   szwagier.janusz

szwagier.janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:**********

Napisano 09 kwiecień 2011 - 13:21

Cytat z zeszłego roku: Niecierpliwym, którzy chcieliby obserwować jak schodzą lody w szwedzkich szkierach, podaję linki kamer internetowych live w Szwecji:
http://www.webbkameror.se/index.php lub bezpośrednio dla vastervik i st.anna: http://www.webbkamer...meror/index.php

Jeśli dobrze interpretuję to, co widzę na obrazie z tych kamer, to w szkierach rozpoczęła się wiosna.
Jeszcze wczoraj o 17-tej połowa zatoki (ośrodek Mons na Norra Finno w szkierach Św. Anny) była pokryta lodem, a dziś już cała jest wolna od lodu. To o tydzień wcześniej niż w zeszłym roku, a przecież z doniesień medialnych wynikało, że zima w Skandynawii była w tym roku nieco sroższa.

A więc sezon w szkierach należy chyba uważać za otwarty!



#2 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 883 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 kwiecień 2011 - 14:00

Nic tylko trzymać kciuki za stały wzrost temperatury powietrza,nie to co rok temu... B)

#3 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 14 kwiecień 2011 - 14:55

Wygląda na to , ze w tym roku za późno jadę do Szwecji . Zarezerwowałem sobie wyjazd dopiero w czerwcu (nauczony poprzednim rokiem) . Teraz pewnie w maju będą żniwa a w czerwcu plaża :D



#4 OFFLINE   seam

seam

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 15 kwiecień 2011 - 10:30

maj może być w tym roku na szkierach uroczy :lol:

#5 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 18 kwiecień 2011 - 13:36

Duża rybka !

Szkoda że nie wróciła do wody, bo takich coraz mniej. :(

Pozdrawiam
Outsider

#6 OFFLINE   seam

seam

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 18 kwiecień 2011 - 13:53

Szczupak wrócił do wody :D

ed

#7 OFFLINE   Bajzi

Bajzi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 18 kwiecień 2011 - 14:32

Holendrów nie trzeba namawiać do C&R oni się z tym rodzą :D

#8 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 20 kwiecień 2011 - 06:37

W takim razie jest gotowy do następnego spotkania. :D

Pozdrawiam
Outsider

#9 OFFLINE   szwagier.janusz

szwagier.janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:**********

Napisano 06 maj 2011 - 23:53

W zeszłym roku w tym wątku na początku maja było już pełno wypowiedzi, a w teraz posucha. Nikt już tam nie jeździ, nikt jeszcze nie wrócił?

#10 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 08 maj 2011 - 12:19

Szwecja się już wszystkim przejadła :mellow: Ileż można jeździć w te same miejsca :D

Ja jadę dopiero 3 czerwca. Miałem jechać wcześniej ale jak zwykle, jak co roku, kolidowałoby to z pracą. Dla mnie niestety maj jest miesiącem, w którym o rybach to sobie pomarzyć mogę i w telewizji po nocach nagrane programy pooglądać.

No ale jak to mówią są rzeczy ważne i ważniejsze ....

#11 OFFLINE   Grego

Grego

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 maj 2011 - 19:21

A ja mam prośbę (Janusz, wszak nie obrazisz się, że w Twoim wątku...) - czy ktoś z kolegów był w tym sezonie na Św. Annie lub ma być w terminie umożliwiającym podzielenie się uwagami przed 20 maja? Szczerze będę zobowiązany za wszelkie spostrzeżenia.
Pozdrawiam,
Grego

PS.
Janusz, pewnie już przebierasz nóżkami przed amerykańską eskapadą :mellow:

#12 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 08 maj 2011 - 21:20

Grzegorz widzę , że wybieramy podobne miejsca w podobnym czasie :D
Kiedyś nawet jakoś w jednym terminie na roslagen byliśmy. Ja jadę na Św. Annę ale dopiero na początku czerwca. Byłem w ubiegłym roku we wrześniu i ryb było masakrycznie dużo ale niestety nie powalały rozmiarami . Największy złapany miał coś koło 90 cm ale łapaliśmy po 30 i więcej ryb na osobą dziennie.


#13 OFFLINE   Grego

Grego

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 maj 2011 - 21:39

Krzysztofie,
wszystko się zgadza - byliśmy razem w Raggaro; zresztą wspólnie z autorem tego wątku :D. Ja jadę 20. maja i stąd moje pytanie. Byłem rok temu, również w maju i pierwszego dnia kolega z naszej ekipy przytulił rybkę w rozmiarze 109... W sztukach nie było powalająco, ale kolejnemu kumplowi zdarzyło się jeszcze 108 oraz mnie circa-sto-coś, co uciekło z łódki przed procedurą pomiarową.
Jak będziesz chciał jakichś informacji po moim powrocie, to przypomnij mi; na pewno się podzielę.
Pozdrawiam,


#14 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 08 maj 2011 - 21:48

Na pewno się odezwę . Podejrzewam , że my jedziemy nieco za późno ale niestety nie dałbym rady wcześniej.
My pływaliśmy bardzo daleko , ale zamówiliśmy sobie dobre łodzie u Larsa i jakoś to szło. Najlepsze wyniki mieliśmy w okolicach wysp torron i axelso. A zdarzało się podpływać i pod Bondekrok


Przy jakiejś małej wysepce pobiłem swój życiowy rekord , którego pewnie już nigdy nie uda mi się poprawić - 31 ryb w 31 rzutach :lol: Oprócz naprawdę bardzo dużej ilości szczupaków połapaliśmy pięknych okoni - największy 51 cm . A i sandacz 91 się trafił - na tym jeziorku przy domkach


#15 OFFLINE   Kubunio81

Kubunio81

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 maj 2011 - 06:13

Gregor a gdzie na Annę jedziecie ?

My jedziemy do Ramsdal z Eventurem też 20 maja.


#16 OFFLINE   Grego

Grego

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 maj 2011 - 07:49

Krzysiu,
czy Ty masz brata Piotra? Czy Ty byłeś w Valdemarsvik? Czy Ty lubisz jeździć po Szwecji na tylnym siedzeniu ;) :mellow: :lol: ? Czy mam dalej pytać, czy już wiesz z kim jedziesz...?
Pozdrawiam i do zobaczenia,
Grego

#17 OFFLINE   szwagier.janusz

szwagier.janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:**********

Napisano 11 maj 2011 - 21:33

Byłem rok temu, również w maju i pierwszego dnia kolega z naszej ekipy przytulił rybkę w rozmiarze 109... W sztukach nie było powalająco, ale kolejnemu kumplowi zdarzyło się jeszcze 108 oraz mnie circa-sto-coś, co uciekło z łódki przed procedurą pomiarową.



Grego,
nie bądź taki skromny, napisz coś więcej o tej procedurze pomiarowej :lol:
Pozdrawiam.

#18 OFFLINE   Grego

Grego

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 maj 2011 - 23:29

Januszu,
znasz mnie - ściemniać nie będę... Forfiter to nie był, niestety, ale fajna rybka-tak; w dodatku największa z moich wówczas złowionych. Piękne branie na pływającego slider'a. Zawaliłem sprawę w chwili, gdy witałem się z gąską. W tym roku się odkuję i zmierzę coś godnego (mam nadzieję). Uważaj na kajmany, czy inne takie B).
Pozdrawiam,
Grego

PS.
Nadal liczę, że ktoś z kolegów podzieli się jakimiś opiniami z wcześniejszego pobytu.

#19 OFFLINE   Kubunio81

Kubunio81

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 maj 2011 - 05:47

Grześ,

Podejrzewałem Ciebie za tym nickiem chociaż nie wiedziałem wcześniej od chłopakow, że jedziemy w to samo miejsce w tym samym czasie.

Co do tylnego siedzenia to coż.... starszyzna chce siedzieć z przodu to trzeba to uszanować :D Poza tym nie muszę zabierać prawa jazdy więc role są od początku jasno zdefiniowane.

Tak czy inaczej milo będzie znow razem powędkować.

A zatem do zobaczenia w przyszłym tygodniu !





#20 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 28 maj 2011 - 17:54

Ja wróciłem tydzień temu z Syrsan. Fajnie było, ale myślę, że ludzie, którzy byli po nas powinni być jeszcze bardziej zadowoleni. Martwi mnie jedna rzecz - w samej zatoce na płytkim blacie znaleźliśmy kilkanaście sprawionych szczupaków. Część to były ryby bez głów, było też kilka gotowych filetów. Masakra jakaś :(. Nie wiem kto to zrobił i dlaczego... To wyglądało tak jakby ktoś się wystraszył kontroli i wrzucił wszystkie zbite ryby do wody...
Przykro mi, że całkiem zadbane miejsce odwiedzają tacy ludzie. Miałem napisać krótką relację ale chyba sobie odpuszczę...
Wstawię może później ze dwie trzy kolorowe foty jak tylko oprawię RAWy.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych