Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

sprzedam/kupię/zamienię/oddam


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 11 kwiecień 2011 - 07:29

Cześć.
Jako, że jestem zainteresowany mocno pewnym tematem to przeszukuję praktycznie codziennie forumowa giełdę, a konkretnie dział sprzedam.
Strasznie mnie irytuje pewna sytuacja.
Jeden sprzedający, towaru 20 szt. i 20 postów do tego, więc wychodzi praktycznie cała strona!!! Najgorsze, że są to np. jakies twistery czy inne woblery, nazwyjmy je rzeczami drobnymi, które nie potrzebują ogromniastego opisu.
Proponuję, żeby zrobić tak:
Jeden sprzedający = jeden post. Sprzedajacy staję sie administratorem swojego wątku.
Ten post można edytować, może dodać/usuwać nowe/sprzedane produkty, można zmienić temat, można nie wkurzać innych użytkowików swoistym spamem zaciemniających inne oferty.
Co Wy na to?

przykład:
Proszę rzucić okiem na Mefisto, a właściwie tematy, które zakłada ww. dziale. Jak ma watahę młynków to ma wszystko w jednym wątku, a nie w watasze wątków.


#2 OFFLINE   wiktos

wiktos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 178 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Wiktor
  • Nazwisko:eN

Napisano 11 kwiecień 2011 - 07:54

Dobry pomysł, byłby porządek, ale żeby nie było tak że z jerka zrobi się ,,bazar. Pomysł popieram :D

#3 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 11 kwiecień 2011 - 08:05

wiktos, bazar już jest, teraz trzeba zrobić tam porządek. Ot tylko tyle.
Mała zmiana regulaminu i już.


#4 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 11 kwiecień 2011 - 08:14

Witam,

Zobaczymy co admin na to. Generalnie dzial sprzedam to jedna wielka masakra, uzytkownicy notorycznie nie przestrzegaja regulaminu, za kazdym razem jak tam zagladam cos kasuje itd.

Bujo

#5 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 kwiecień 2011 - 10:34

Jack_Daniels

chciałbym doprecyzowac czy pomysł masz taki, żeby każdy użytkownik miał prawo tylko do jednego wątku w dziale sprzedam czy jednego postu w dziale sprzedam?

To dosyć radykalne rozwiązanie, ale wydaje się bardzo ciekawe.

W drugim przypadku aktualizacja ogłoszeń musiałaby się dokonywać w trybie edycji jedynego postu tj. jak ktos sprzedaje powiedzmy kij, kołowrotek, parę woblerów i motek plecionki - wszystko trafia do jednego postu

Dodatkowo, wątek z postem mógłby być zablokowany żeby cała komunikacja z potencjalnie zainteresowanymi odbywała się przez priv. Rozwiązało by to kompletnie problem sztucznego odświeżania wątków i bałagany z tym związanego. Z drugiej strony treba byłoby głębiej przeglądać dział sprzedam, żeby przejrzeć wszystkie oferty - przy kilku tysiącach userów takich wątków byłoby co najmniej kilkaset i zorientowanie się który jest aktualny wymagałoby dotarcia do wątku/postu.

:unsure:

#6 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 11 kwiecień 2011 - 11:40

Friko
Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem byłoby, żeby każdy z userów miał prawo do jednego wątku - jeden user = jeden wątek. W wątku mogą się pojawiać posty tej osoby jak i innych pytajacych/rezerwujących.
Co dzięki temu uzyskamy?
np taki Jack__Daniels będzie miał swój wątek, który w temacie będzie miał:
sprzedam wędkę, kołowrotek, gumki, jerki.
Treść posta:
Mam do sprzedania bla bla bla.
1) wędka taka a taka.
+jakieś fotki (opcjonalnie bądź na życzenie potencjalnych kupujących)
2) kołowrotek jw.
+jakieś fotki
3)...
4)etc.

Watku nie należy zamykać przed innymi użytkownikami bo:
- jeżeli będzie rezerwacja unikniemy sprzeczek kto komu pierwszy priva wysłał, a tak będzie widać.
Jeżeli pojawią się pytania do sprzedawanego towaru, to żeby sprzedający nie musiał odpowiadać po kilka razy na to samo pytanie, a i inni zainteresowani będą mieli od razu gotowe odpowiedzi.
Aktualizacja - na starych zasadach. Raz na jakiś czas sprzedajacy może ustalić nową cenę jako osobny post w swoim watku, jednocześnie podbijając go na liście. Dla obu stron (sprzedajacej i kupującej) będzie to wygodne rozwiązanie bo przy niewielu osobach sprzedajacych posta nie trzeba podbijać bo i tak będzie na pierwszejm czy drugiej stonie, a to sie da obejrzeć bez zbytniego zmęczenia :D.
Tryb edycji będzie przydatny jeśli pozycja np 3) zniknie. Usuwa sie tę pozycję i sprawa załatwiona. Choć można zostawić pozycję, ale w pierwszym poście wpisać sprzedane. Dla pozostalych kupujących byłaby sprawa jasna i nie musieliby przewijać całego wątku w dół.
Nie byłoby też problemu z przeglądaniem wątków - bo własnie do tego zmierzam.
Ile jest osób, które coś tam sprzedają? jakieś 20-30... i tyle byłoby wątków, zmieściłyby się na 2-3 stronach. Natomiast jeżeli każda z tych osób, tak jak to niektórzy robią wrzucają po ileśnaście wątków, z których każdy dotyczy tylko jednej rzeczy to zaczynamy mnożyć oferty. I każdy zaczyna mieć swoją stronę :D a nie tylko wątek.
Sprzedajac ostatnią rzecz z listy sprzedający musiałby poinformować, że wątek jest już do usunięcia. Jeżeli będzie miał znowu coś w ofercie to zakłada znów JEDEN wątek i tam składa nowe propozycje.
Chyba tyle :D... może coś mi jeszcze do głowy przyjdzie to dopiszę.
Jak gdzieś niejasno się wyraziłem to pytaj proszę.



#7 OFFLINE   wiktos

wiktos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 178 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Wiktor
  • Nazwisko:eN

Napisano 11 kwiecień 2011 - 11:50

Friko dobrze mówi, każdy kto chce coś sprzedać(niezależnie od ilości rzeczy) zakłada jeden wątek który jest zablokowany negocjacje cenowe ok ale na priv, nie było by żadnych tekstów ,,dlaczego sprzedajesz, sorry za OT itd. Gdy jest nieaktualne zgłasza moderatorowi i post zostaje usunięty(chyba, że @remek wprowadzi możliwość usuwania swoich postów)

#8 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 11 kwiecień 2011 - 12:02

Ja jednak byłbym za tym, żeby dać możliwość wypowiadania sie innym użytkownikom w danym wątku. Dlaczego? Napisałem powyżej.
Dodatkowo.
Właśnie wróciłem z działu o którym mowa i faktycznie jest wiele postów, które zakończyły się sprzedażą, a dalej są na liście.
Stron jest 26(sic!), najwcześniejsze ogłoszenia są z października 2010r.
Dodałbym jeszcze jedną opcję. Jeżeli wątek nie był odświeżany przez ... nie wiem... dwa/trzy miesiace to byłby do usunięcia bo albo zostało już coś sprzedane albo na portalu albo w innym miejscu albo... sam nie wiem, ale oferty i tak są nieaktualne.
Ważna sprawa.
Przed usunięciem oferty powinno się wysłać wiadomość do użytkownika z informacją, że ma powiedzmy, 7 dni nareakcję - zmianę ceny =podbicie wątku lub informację, ze sprzedane albo takie tam. Po tym terminie bezdusznie wywalamy wątek. Jak sprawa sprzedaży będzie nadal aktualna to sprzedający znowu może założyć nowy wątek. Zakładam, że takich przypadków będzie bardzo niewiele.

P.S Sorry :D Przeczytałem jeszcze raz mój pierwszy post w tym wątku i doszedłem do wniosku że mi się post z wątkiem pomylił :D.
Oczywiście chodziło mi o wątek i posty w nim zawarte.

#9 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 kwiecień 2011 - 12:29

Przed usunięciem oferty powinno się wysłać wiadomość do użytkownika z informacją, że ma powiedzmy...


przy zasobach jakie mamy, raczej niewykonalne. Mozemy robic to co teraz raz na pół roku przecinka,

Reasumując: rozumiem Jack że do dotychczasowych zasad proponujesz w istocie dodać zasadę jeden user = jeden wątek a reszta pozostałaby bez zmiany - na to mi wychodzi?

#10 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 11 kwiecień 2011 - 13:29

W bardzo dużym uproszczeniu :D TAK :D.
jeden user = jeden watek z całą listą przedmiotów (w pierwszym poście), które ma na sprzedaż. Pytania dotyczace przedmiotu w tym wątku, rezerwacje również. Finalizacja - przekazanie danych do przelewu i wysyłki to już priv, ale to chyba oczywiste.

#11 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 11 kwiecień 2011 - 13:46

A mi się bardzo podoba pomysł w wersji Friko: 1 Użytkownik = 1 zamknięty post, jak kartka wywieszona na tablicy ogłoszeń.
Problem z przekopywaniem się można łatwo rozwiązać, dzieląc to na działy: Wędki, Kołowrotki, Przynęty itd., i dając każdemu prawo do 1 ogłoszenia w każdym z nich.
Zmieniać cenę, albo odpowiadać na pytania zadane na pryw. przez zainteresowanych, można edytując post, ale nie wpływa to na jego pozycję na liście.
A sprzeczki, kto pierwszy zarezerwował... C'mon... Można sobie na linii prywatnej prowadzić, ewentualnie mamie się poskarżyć...

#12 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 11 kwiecień 2011 - 14:08

A ja jednak wolę otwartą dyskusję. Wolę wiedzieć, czy się na coś napalać czy nie, bo ktoś już wysłał priva, ze kupuje :D.
Mi nie przeszkadzają Off Topy w tematach sprzedażowych, byle byłoby tych tematów mniej. Wątki zamieniałyby się tylko miejscami.
Decyzja oczywiśce nie należy do mnie. Napisałem co mi przeszkadza i jak ja bym to widział.
Na innym forum jest taka formuła zamkniętego tematu i to wyjątkow mi sie nie podoba.
Nie chciałbym tego przyrównywać do nieszcześliwego allegro, ale wolałbym wiedzieć, czy są inni potencjalni nabywcy czy też ich nie ma.

#13 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 kwiecień 2011 - 16:48

Czy w wariancie z jednym wątkiem czy z jednym postem - pomysł wydaje się ciekawy i mam wrażenie żeby trochę okiełznał wolną amerykankę w dziale sprzedam - będziemy to z pewnością musieli przetrawić jeszcze w ramach redakcji. W każdym razie dzięki za inicjatywę :D jak ktoś chciałby jeszcze coś dorzucić - to zapraszam do zgłaszania pomysłów.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych