Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

HM 62 Slider Cast 2,05m 20-50g


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   maciekd07

maciekd07

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 05 lipiec 2006 - 10:09

Witajcie
Tematem tego wątku jest kij Dragon-a z serii HM 62. Właśnie zaczynam przygode z castingiem i jerkingiem i chce tą przygodę rozpocząć wlaśnie z tym kijkiem. Mam zamiar dokupić do niego multik Shimano Metanium XT 2005. Prosze was tylko o rady, uwagi i opinie dotyczące tego pięknego kija. Co o nim sądzicie czy jest dobry i do jakich przynęt.
Pozdrawiam
Maciek ;)

#2 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 05 lipiec 2006 - 10:29

Witaj Mr. maciek

Do castingu to on się tak średnio nadaje do jerkingu lekko-średniego jak najbardziej. Oczywiście jak masz opanowaną technikę rzutów za pomoca multtiplikatora to poślesz z tego zestawu powiedzmy 10g przynetę, ale bez komfortu łowienia i raczej na nie duży dystans. Wybrany przez ciebie zestaw HM62+ Metanium XT bedzie doskonały pod slidera 10S. Zapytaj o szczegóły Thymallusa. On nwspółpracuje z dragonem i testuje ich kije pod multiplikator, więc pewnie powie ci wiecej na temat Hm-a
jerzy :D

#3 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 05 lipiec 2006 - 11:05

Witaj Maćku


Wspomniany przez ciebie zestaw do ciężkiego castingu składający się z kija castingowego HM62 Slider Cast plus Metanium XT. Jest najlepszym zestawem do ciężkiego castingu na rynku polskim. Kołowrotek trzeba importować. Wspomniany HM jest wspaniałym kijem o bardzo dużej mocy i dynamice. Jednocześnie przy szybkiej akcji posiada piękne semiparaboliczne ugięcie. Pozwala bez problemu wyrzucić ciężki wobler jak Super Shad Rap f.Rapala na zadziwiającą odległość, a jednocześnie pozwala bezproblemowo wyrzucać Rapalę DT 7cm bardzo daleko. Świetnie czuć na nim pracę woblera, wahadłówki jak i branie ryby. Posiada odpowiednią długość gryfu co jest tak ważne przy długich holach większych ryb jak sumy czy duże szczupaki. Nadaje się również świetnie do połowu głowacicy. Dobrze współpracuje z gliderami krajowej produkcji.
Kołowrotek Shimano Metanium XT pozwala w pełni wykorzystać jego właściwości. Ten niskoprofilowiec jest świetnie dobrany do tego kija. Zestaw nadaje się również do jerkowania.
Ten zestaw jest również ( z powodu chrakterystyki kija) szczególnie polecany castingowcom podczas nauki łowienia jak i poźniej osobom lubiącym spokojny można powiedzieć kontemplacyjny styl rzutów. Bardzo polecam.

#4 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 05 lipiec 2006 - 11:38

Mr. Maciek,
Zestawem przez Ciebie opisanym miałem okazję łowić. Była to dokładnie wędka HM62 slider cast oraz metanium XT. Wędkę przede wszystkim używałem ze sliderem, łowiłem nią również woblerami i większymi blaszkami wahadłowymi. Potwierdzam to co napisał Thymallus, ta wędka plasuje się w TOP'ie. Na szczególne uznanie zasługuje jej współpraca z przynętami o ciężarze wyrzutowym w okolicach slidera 10S. Wędka głęboko się ładuje, a operowanie za jej pomocą jest na prawdę bardzo przyjemne. Faktycznie komplet z metanium XT (który ostatnio bardzo potaniał) jest na prawdę świetny! Polecam równie gorąco.

Pozdrawiam
Remek

#5 OFFLINE   maciekd07

maciekd07

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 210 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 05 lipiec 2006 - 13:08

Witajcie
Dziękuje wam za odpowiedzi ale mam pytanie. Czytałem duzo o przynęcie Salmo Fatso 10 cm. I czy ten kij nadaje się do tej przynęty,czy nie jest za miękki do niej !!!
Dziękuje
Maciek

#6 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 05 lipiec 2006 - 13:21

Jest OK.

A tutaj jeszcze jedno zdjęcie HM62 slidera cast (custom). Z takim również miałem okazję poznać się troszkę bliżej :D Ale o tym już niedługo w artykule podsumowującym jerkówki z Dragona.



Pozdrawiam
Remek

Załączone pliki

  • Załączony plik  001.jpg   85,23 KB   617 Ilość pobrań


#7 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 07 lipiec 2006 - 20:13

Witam . Miałem dzisiaj dokonać zakupu kija Team Dragon Cast 1,85 - 30 - 70 ,ale zaniepokoił mnie jeden szczegół którego nie mogłem porównać z innym kijem gdyż w sklepie był tylko jeden egzemplarz.Mój niepokój wywołał rozkład przelotek. Trzy pierwsze licząc od multika są dwustopkowe pozostałe jedno.Druga dwustopkowa i czwarta / ale pierwsza jako jednostopkowa/ miały pierścienie na jednej wysokości natomiast trzecia ta pomiędzy nimi była zdecydowanie niższa.Czy tak powinno być ? Liczę na odpowiedz fachowców bo jeśli jest OK to zakupu dokonam.
Pozdrawiam Jans

#8 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 07 lipiec 2006 - 21:32

jans napisz do Thymallusa, on testowal ten kij przed wprowadzeniem go na rynek. z tego co piszą o team dragonie użytkownicy, to nikt nie zgłaszał uwag pod adresem tego kija więc chyba jest OK.
jerzy

#9 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 10 lipiec 2006 - 15:24

Niestety nikt z osób które miały ten kij w ręku niechce rozwiać moich wątpliwości a tak liczyłem że mi pomogą.
Pozdrawiam Jans

#10 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 11 lipiec 2006 - 12:18

Witam . Miałem dzisiaj dokonać zakupu kija Team Dragon Cast 1,85 - 30 - 70 ,ale zaniepokoił mnie jeden szczegół którego nie mogłem porównać z innym kijem gdyż w sklepie był tylko jeden egzemplarz.Mój niepokój wywołał rozkład przelotek. Trzy pierwsze licząc od multika są dwustopkowe pozostałe jedno.Druga dwustopkowa i czwarta / ale pierwsza jako jednostopkowa/ miały pierścienie na jednej wysokości natomiast trzecia ta pomiędzy nimi była zdecydowanie niższa.Czy tak powinno być ? Liczę na odpowiedz fachowców bo jeśli jest OK to zakupu dokonam.
Pozdrawiam Jans


Cześć,
W przypadku wędki, która miałem okazję testować również zauważyłem taką niedoskonałość. Przelotka, do której masz wątpliwość jest rozmiaru 10. Rzeczywiście przed nią zainstalowano wyższą 12, a jako jednostopkową dano 8. Koniec końców okazało się, że stopka tej 8 jest tak wysoka, że powstaje efekt, który opisujesz (zaznaczyłem to na czerwono). Osobiście nie zauważyłem wpływu takiego sposobu zbrojenia na walory jej funkcjonalne, jednak rzeczywiście, zwłaszcza przy naprężonej lince widać ten efekt. Wędkę tą testowaliśmy podczas wyprawy do Szwecji - spisywała się bardzo dobrze. Osobiście jednak wolałbym by wszystkie wędki jerkowe z Dragona były uzbrojone w inny sposób - podobnie do Mystery slider jerk'a (stopki w przelotkach jednostopkowych są o wiele niższe).

Pozdrawiam
Remek


Załączone pliki

  • Załączony plik  001.jpg   198,08 KB   470 Ilość pobrań


#11 OFFLINE   Waci

Waci

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • Lokalizacjato tu to tam

Napisano 11 lipiec 2006 - 12:40

Osobiście uważam, że przelotki jednostopkowe o takiej wysokości jak na zdjęciu powyżej to swego rodzaju nieporozumienie. Przy dużych obciążeniach łatwiej je przygiąć w kierunku do blanku bo ramię dźwigni jest dość długie.

#12 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 11 lipiec 2006 - 12:47



#13 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 11 lipiec 2006 - 16:06

Remek i Waci dziękuję bardzo za Wasze opinie , nie ukrywam że liczyłem na małe zdanko od Thymallusa bo jak pisał Jerzy właśnie on uczestniczył w testach tego kija.
Pozdrawiam Jans

#14 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18626 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 lipiec 2006 - 16:08

Osobiście uważam, że przelotki jednostopkowe o takiej wysokości jak na zdjęciu powyżej to swego rodzaju nieporozumienie. Przy dużych obciążeniach łatwiej je przygiąć w kierunku do blanku bo ramię dźwigni jest dość długie.



Też mi sie tak wydaje, kij na zdjeciu Remka, po pierwszych dwóch przelotkach jest uzbrojony z tego co widze w przelotki spinningowe typu V , to jest dosyc dziwaczne rozwiazanie które wytlumaczyc mozna chyba tylko chwilowym deficytem innych - odpowiednich do uzbrojenia przelotek. W podobne spinningowe przelotki zbrojone byly stare Premiery St.Croix i to powodowało efekt, który opisał @Waci - podczas holu ryby niemiłosiernie skręcała się szczytowa część blanku z powodu zbyt wysokich przelotek, przynajmniej w PC66MF2 którym łowiłem. Osobiście dziś nie kupiłbym już wędki uzbrojonej w ten sposób.

Pozdrawiam

#15 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 11 lipiec 2006 - 19:55

Witam
Wyjaśnijmy sobie na wstępie jedną rzecz. Ja jeżeli mam jakiś problem i chciałbym przeczytać opinię Remka, Mifka pitta czy innego redaktora to po prostu się do niego zwaracam i pytam. Nie czekam, aż on sam na to wpadnie lub uzna, że warto napisać. Tak sziałają zasady komunikacji.
A teraz do rzeczy.
Szanuję opinie kolegów, ale ja ten przypadek widzę trochę inaczej. Przerzuciłwm zamieszczoną fotkę do programu CAD i poprowadziłem linię od pierwszej przelotki do przedostatniej. I od razu widać niedokładność o której pisał Maciek. To nie trzecia przelotka jest ta niska, tylko czwarta przelotka (pierwsza jednostopkowa) jest za wysoka. Ale czy napewno??? KIj stoi sobie w jakimś zakurzonym sklepie dość długo. Wielu fachowców od spiningu oglądało ten egzemplarz w sklepie. Sprawdzali na pewno jak leży w rękach, jak się ugina jak ma MOCNE przelotki, ile kij waży. A to jest pierwsza jednostopkowa, którą dość łatwo wielkim kciukiem podgiąć tak żeby sprzedawca nie widział i jaka frajda dla sprawdzającego. Taki zawodnik w życiu sobie nie kupi takiego kija, ale chociasz przelotce dał radę. Swrwis Dragona zna wiele takich przypadków. HM wychodzący z warsztatów firmy ma poprawnie założone przelotki.
Dlatego jeżeli chcesz kupić taki kij zwróć się pisemnie do dzału marketingu f.Dragon, powołaj się na mnie i nowiutki kij firma ci prześle za zaliczeniem pocztowym wędkę HM62 cast wraz z gwarancją. Możesz sobie zamówić dodatkowo własną sygnaturę na blanku lub dodatkowo srebry wizerunek ulubionego drapieżnika zamocowany na gryfie. f.Dragon dba o swoich klientów.

życzę udanego zakupu
Andrzej Nowik Team Dragon

#16 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18626 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 lipiec 2006 - 06:40

@Andrzeju

spoko, mówimy o Team Dragon a nie o HM :D po prostu w watku o HM pojawiła się dygresja wywołana przez @jansa i na nia zeszła dyskusja

@jans
w dzisiejszych realiach jest tak, że o końcowym kształcie produktu wytwarzanego w fabryce decyduje księgowy a nie inżynier, konstruktor, tester. Dotyczy to samochodów , lodówek itp oraz wędek.
Z tego co wiem Andrzej nie jest księgowym, więc nie każmy mu sie tłumaczyć za decyzje księgowych

pozdrawiam

#17 OFFLINE   Waci

Waci

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • Lokalizacjato tu to tam

Napisano 12 lipiec 2006 - 18:26

Różne wędki Dragona używam od wielu lat i jestem z nich zadowolony. Celem naszej konstruktywnej (mam nadzieję) krytyki nie jest absolutnie dyskredytowanie jakichkolwiek produktów tej firmy ale wskazanie co nam się podoba, a co nie. To jest nasze prawo forumowiczów użytkowników. Było by ideałem gdyby dzięki temu firma zrobiła krok w naszą stronę i wskazane niedoskonałości poprawiła. Z pewnością to się firmie w jakiś sposób w przyszłości opłaci. Odnośnie AutoCada to owszem można sobie w nim kreskę narysować, ale siły działającej na przelotki to już z pewnością nie policzy.

#18 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 lipiec 2006 - 19:30

Cześć,
Właśnie celem naszego doświadczenia w Szwecji było zpoznanie się ze wszystkimi produktami jerkowymi firmy Dragon. Bardzo jestem wdzięczny właśnie za to, że każdą wędkę mogłem dokładnie obejrzeć, zapoznać się z nią. Dystrybutor podszedł do nas bardzo profesjonalnie - wypożyczył wędki i sam powiedział, że wszelkie uwagi nawet krytyczne są mile widziane bo Dragon chce się rozwijać a nie cofać. Dlatego m.in. ta dyskusja i nikt nie ma zamiaru niczego krytykować tylko konstruktywnie wpływać na jeszcze lepszą jakość produktu. Relacja z testów będzie opublikowana niebawem (pracuję nad tym). Już dzisiaj mogę jednak powiedzieć, że jeśli ktoś chce rozpoczynać przygodę z jerkingiem to ze spokojem może wybierać w produktach Dragona bo są niezłe. Jeśli ktoś jest bardzo wymagający to może kupić sobie HM62 slider cast bo to baaardzo dobra wędka.

Pozdrawiam
Remek


#19 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 12 lipiec 2006 - 19:46

Witaj Wacławie
Zdaje mi się, że zaszło nieporozumienie. To dobrze, że piszecie własne zdania na temat wędek sygnowanych przez Dragona. Ja też piszę opinie na temat kiji castingowych i przekazuję do firmy. Napisałem tylko, że mam odmienne zdania, ale szanuję twój punkt widzenia i kolegów. Tak powinno chyba być. Wtedy jest nadzieja, że następny produkt będzie jeszcze lepszy. Na tym polega ewolucja techniczna. Tak mi się zdaje.
Co do tej kreski to tak sobie napisałem. Nie posiadam programu AutoCad i zgadzam się z tymi siłami. Było by trudno tam to zrobić bez stosu nakładek. Masz rację Wacku. Zawodowo używam programu VectorWorks 12.1 Designer, który posiada nie tylko moduł do obliczania prostych układów jak przelotka, ale również potrafi obliczyć dużą kratownicę mostową lub skomplikowane przęsło metodą Cremony. Jednak to już chyba wykracza poza zakres forum wędkarskiego.
Acha jeszcze jedno. przelotek do HM62 casting ja nie dobierałem. osobiście na własne potrzeby ubrał bym ten kij inaczej. ale to są już moje subiektywne preferencje. jako ciekawostkę mogę ci napisać, że obecnie testuję kij innego producenta o bardzo ciekawych parametrach porównywalnych z omawianym kijem. MOże f. Dragon wprowadzi go do oferty. Tego jednak nie wiem. W sierpniu chciałbym przeprowadzić testy na bardzo głębokim zbiorniku zaporowym w górach.
Ma bardzo ciekawe podwójne przelotki.

pozdrawiam

#20 OFFLINE   Waci

Waci

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 156 postów
  • Lokalizacjato tu to tam

Napisano 12 lipiec 2006 - 20:27

:mellow: :lol:
Pozdrawiam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych