Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Niski profil do ciężkiego casta (Shimano, Abu, Daiwa) - wydzielone z wątk Baitcastowe nowości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
262 odpowiedzi w tym temacie

#241 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 09 maj 2020 - 21:00

Dzięki za szybki odzew.

Nie jestem specjalnym fanem Abu, a przynajmniej nie to będzie decydować, najbardziej podoba mi się Revo i Lexa (choć Lexa trochę za szybka), o Tranxach tutaj czytałem że bywają problemy, o Komodo słyszałem że kultura pracy na bakier, ale nie przekreślam żadnego z nich.

To może tak, którym najlepiej się rzuca, który ma najlepszą kulturę pracy, który najlepiej rzuci od dołu?


Użytkownik drChlubicz edytował ten post 09 maj 2020 - 21:02


#242 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10170 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 09 maj 2020 - 21:10

Aby Ci ułatwić...mam Tranx trzeci sezon i zero problemów. Miałem również tę Lexe (oba nowe, kupione równolegle aby porównać i wybrać jeden, pozostał Tranx). Porównując pracę nowych, ze smarowaniem fabrycznym zdecydowanie lepiej pracował Tranx. Lexa ma wygodniejszy hamulec rzutowy a Tranx bloczki, ale jak je ustawiłem na pierwszym wyjeździe to już ich nie tykam ;)

30-35gr leci z Tranx na spokojnie a najciężej łowię ok. 140-150.

Mam małe dłonie i Tranx lepiej mi leży w łapie

PS mam również Beast 41 i póki co nie ma się do czego przyczepić ;)


Użytkownik BOB edytował ten post 09 maj 2020 - 21:11

  • drChlubicz lubi to

#243 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 maj 2020 - 22:25

Witam

Doradźcie koledzy w sprawie wyboru niskiego profilu do kija 50-140

Budżet max 1000 PLN

Moje typy:

Revo Beast 41

Lexa 300

Tranx 301  

Okuma Komodo 364     

Abu Oceanfield BG    taki jak  Tu  - dobra cena, ale nic o nim nie wiem, informacji żadnych nie znalazłem, może to czyiś bliźniak, klon czy coś takiego.   (kolejnośc nie przypadkowa)

Przynęty to głównie gumy i swimbajty pow. 100 g, ale dolny zakres cw też powinien obsłużyć, czasem jerki, czasem trolling, pojemnośc szpuli nie jest priorytetem, bardziej zależy mi na pancerności i bezawaryjności. Dobrze by też było żeby masa nie przekroczyła (znacznie) 300 g stąd Tranx i Oceanfield na końcu listy, ale też nie jest to konieczność.  

Dodam że mam tatule 100 i HD 200 i bardzo dobrze mi z daiwą, Abu Revo X miałem i oddałem na reklamacje, z Shimano  nie miałem styczności.

Czym się różni lexa od lexa cc, jest w PL dostępna?

Dzięki za rady i propozycje.

Lexa . Mam i polecam. Tranx też pewnie OK ale nie wyrażę zdania bo nie miałem.



#244 OFFLINE   Patron

Patron

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaIrlandia
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Bochunewicz

Napisano 09 maj 2020 - 22:29

A ja moge od siebie polecic abu revo toro beast 51 mam tez abu revo beast i zlego slowa nie powiem

#245 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 09 maj 2020 - 22:38

Toro dla mnie za ciężkie i za drogie, kurde ta lexa byłaby świetna, ale nie lubię szybkich zwijaków, chociaż przydało by się to przy jerkowaniu np sweeperem 17 albo busterem.
A jak z dostępnością zapasowych szpulek w poszczególnych modelach? jakieś doświadczenia?

Użytkownik drChlubicz edytował ten post 09 maj 2020 - 23:29


#246 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 981 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 10 maj 2020 - 11:04

Revo beast 41 mozna gdzies kupic zapasowa szpulke lub zamiennik jakis z ali chcialbym miec dwie 1 z pletka 20lb a druga 40lb .

#247 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 10 maj 2020 - 12:01

Mam revo toro beast 51, tranxa 301. Lowie tranxem głównie jerkami wiec 50-140g. Nic się z nim nie dzieje, nawoj mam 100cm wiec pod jerki jak dla mnie idealnie.
Porównując Shimano do Abu to Shimano jak dla mnie pracuje precyzyjniej, tak gladziutko. Ale nie ujmując Abu też jest dobra kosiarka. Żaden z nich mnie nie zawiódł póki co .
  • drChlubicz lubi to

#248 OFFLINE   arkad

arkad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów
  • LokalizacjaBiałośliwie
  • Imię:Arek

Napisano 10 maj 2020 - 17:14

Abu garcia revo toro beast 51 to jest prawdziwa bestia, rzucam nią przynętami ponad 200g i jest ok



#249 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 11 maj 2020 - 14:06

Hej

Zdecydowałem się na Lexe, jednak w PL znalazłem tylko z przełożeniem 7.1:1

Niższe przełożenie i w dodatku o 100 PLN taniej znalazłem w hiszpańskim sklepie WaveInn, dostawa ok 35 PLN i niby w ciągu kilku dni by był u mnie. Macie może jakieś doświadczenie z tym sklepem, ktoś może kupował tam lub słyszał cokolwiek?



#250 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 11 maj 2020 - 18:54

No dobra,

zamówiłem w tymże sklepie Lexe 300 HL z przełożeniem 6.3, czyli tą o którą mi konkretnie chodziło, wysyłka 30 PLN, płatność przez dotpay, odbiór w punkcie typu żabka, citi market etc. w sumie wyszło o 100 PLN taniej niż w PL.

Dostałem już mejle potwierdzające płatnośc i zamówienie, wszystko wygląda jak najbardziej ok.

Wcześniej znalazłem temat w którym ktoś polecił ten sklep pod kątem elektroniki wędkarskiej, miejmy nadzieje że się nie mylił.

oto link gdyby kogoś interesowało:

https://www.waveinn....exa/136245056/p

Przewidziana dostawa na 15-18 maja, nastawiam się jednak na opóźnienie z wiadomych powodów.

Dam znać jak dojdzie.

Bardzo wszystkim dziękuję za rady i opinie.



#251 OFFLINE   przemofight

przemofight

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów

Napisano 11 maj 2020 - 20:38

No dobra,
zamówiłem w tymże sklepie Lexe 300 HL z przełożeniem 6.3, czyli tą o którą mi konkretnie chodziło, wysyłka 30 PLN, płatność przez dotpay, odbiór w punkcie typu żabka, citi market etc. w sumie wyszło o 100 PLN taniej niż w PL.
Dostałem już mejle potwierdzające płatnośc i zamówienie, wszystko wygląda jak najbardziej ok.
Wcześniej znalazłem temat w którym ktoś polecił ten sklep pod kątem elektroniki wędkarskiej, miejmy nadzieje że się nie mylił.
oto link gdyby kogoś interesowało:
https://www.waveinn....exa/136245056/p
Przewidziana dostawa na 15-18 maja, nastawiam się jednak na opóźnienie z wiadomych powodów.
Dam znać jak dojdzie.
Bardzo wszystkim dziękuję za rady i opinie.


Kusi mnie Lexa Winngrip w tym sklepie...

#252 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 maj 2020 - 20:53

No dobra,

zamówiłem w tymże sklepie Lexe 300 HL z przełożeniem 6.3, czyli tą o którą mi konkretnie chodziło, wysyłka 30 PLN, płatność przez dotpay, odbiór w punkcie typu żabka, citi market etc. w sumie wyszło o 100 PLN taniej niż w PL.

Dostałem już mejle potwierdzające płatnośc i zamówienie, wszystko wygląda jak najbardziej ok.

Wcześniej znalazłem temat w którym ktoś polecił ten sklep pod kątem elektroniki wędkarskiej, miejmy nadzieje że się nie mylił.

oto link gdyby kogoś interesowało:

https://www.waveinn....exa/136245056/p

Przewidziana dostawa na 15-18 maja, nastawiam się jednak na opóźnienie z wiadomych powodów.

Dam znać jak dojdzie.

Bardzo wszystkim dziękuję za rady i opinie.

Brałem coś tam ze dwa razy ale dość dawno temu.



#253 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 11 maj 2020 - 21:30

Ja w obecnym sezonie odkryłem na nowo swoje dwie lexy (PWRL i WinnGrip, w akcji od 3 pełnych sezonów),  a to dzięki profesjonalnemu serwisowi (kilka łożysk i odpowiednie smary) i latają lepiej niż nowe. Tranx też jest fajny i złego słowa o nim nie powiem, właśnie rozpoczął 3 sezon. Polecam serwis u forumowego kolegi @Andru77



#254 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 maj 2020 - 21:55

Ja w obecnym sezonie odkryłem na nowo swoje dwie lexy (PWRL i WinnGrip, w akcji od 3 pełnych sezonów),  a to dzięki profesjonalnemu serwisowi (kilka łożysk i odpowiednie smary) i latają lepiej niż nowe. Tranx też jest fajny i złego słowa o nim nie powiem, właśnie rozpoczął 3 sezon. Polecam serwis u forumowego kolegi @Andru77

Gdzie tam kilka łożysk wsadzić? Dwa do knobów, dwa na worma i najważniejsze pod nakrętkę docisku. Coś jeszcze?



#255 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 11 maj 2020 - 22:11

Gdzie tam kilka łożysk wsadzić? Dwa do knobów, dwa na worma i najważniejsze pod nakrętkę docisku. Coś jeszcze?

po 3 sezonach wymiana kilku łożysk, ruda szalała, lekka solanka ale solanka, pod knoby i nakrętkę docisku dokładane były na początku



#256 OFFLINE   drChlubicz

drChlubicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 postów
  • LokalizacjaGA
  • Imię:Michał

Napisano 12 maj 2020 - 11:54

Kusi mnie Lexa Winngrip w tym sklepie...

Winngrip wygląda zabójczo, ale HD 2019 to już ogień w szopie,

 są też szpulki zapasowe, może bym i łyknął od razu, tylko nie bardzo wiem po co..



#257 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 12 maj 2020 - 20:39

Ciekawy opis tej Lexy Winngrip w tym sklepie: "Inżynierowie Daiwa specjalnie poddali obróbce metal, aby utworzyć optymalną mikro warstwę aluminium ze stali nierdzewnej." :D Technologia iście japońska...



#258 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 12 maj 2020 - 20:47

Przeczytaj sobie wersję angielską, ewentualnie jak masz problem z językiem, to fragment "Aluminium is the most rigid reel component material. Daiwa’s engineers have specially treated the metal to form an optimal micro-layer of stainless aluminium." wklep sobie w https://www.google.c...x-b-d&q=tłumacz

Ci się rozjaśni.


Użytkownik Koincydencja edytował ten post 12 maj 2020 - 20:49


#259 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 12 maj 2020 - 20:54

Przepraszam. Mój wpis nie wniósł wiele ale tłumaczenie mnie rozbawiło. Już nie przeszkadzam.

 

Pozdrawiam- Tomek



#260 OFFLINE   przemofight

przemofight

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 385 postów

Napisano 07 czerwiec 2020 - 21:26

No dobra,
zamówiłem w tymże sklepie Lexe 300 HL z przełożeniem 6.3, czyli tą o którą mi konkretnie chodziło, wysyłka 30 PLN, płatność przez dotpay, odbiór w punkcie typu żabka, citi market etc. w sumie wyszło o 100 PLN taniej niż w PL.
Dostałem już mejle potwierdzające płatnośc i zamówienie, wszystko wygląda jak najbardziej ok.
Wcześniej znalazłem temat w którym ktoś polecił ten sklep pod kątem elektroniki wędkarskiej, miejmy nadzieje że się nie mylił.
oto link gdyby kogoś interesowało:
https://www.waveinn....exa/136245056/p
Przewidziana dostawa na 15-18 maja, nastawiam się jednak na opóźnienie z wiadomych powodów.
Dam znać jak dojdzie.
Bardzo wszystkim dziękuję za rady i opinie.


Chciałem zapytać czy multik już dojechał?