Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Niski profil do ciężkiego casta (Shimano, Abu, Daiwa) - wydzielone z wątk Baitcastowe nowości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
262 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 październik 2016 - 16:07

Jasne,zwarte 30 g ok ,tylko czy kijem z zakresu 1/2-4 oz da się łowić w skrajnych zakresach komfortowo? Ja tego nie widzę np: ,big bandit 98g i buster jerk II(28?) na jednym kiju,to nie będzie działać przy lince 30-40lb.

Łowiłem w zeszłym tygodniu dokładnie tymi przynętami Xzogą Taka G 7 kg, działało.



#82 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 24 październik 2016 - 16:15

Akurat mam 7-kę z zillionem własnie ,i nie powieszę na niej big bandita,wolę ten kij w 1 kawałku. ;) Może chodziło Ci o buster jerk ?



#83 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 październik 2016 - 22:06

No coś Ty Big Bandit, jak i jego mniejsi bracia czyli Buster 75 g i Buster II latają z 7ki jak złoto :) Fakt, szczyt przy prowadzeniu Big Bandita trochę się poddaję ale praca przynęty jest prawidłowa, ryby biorą :)


  • MarcinZet lubi to

#84 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 24 październik 2016 - 22:13

Bo widzisz,robiłem dochodzenie i chyba są 2 wersje 7-ki i "stara" potrafi takie rzeczy,moja już nie.Klęka przy takiej masie,o ile da się rzutowo to prowadzenie takiego wabia  jest słabe.



#85 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 październik 2016 - 23:11

Serio? Nie wiedziałem o tym. Moja ma rok, więc domyślam się, że może być z tych nowszych. Nie wiadomo tylko ile blank leżał w magazynie...


Użytkownik Pumba edytował ten post 24 październik 2016 - 23:13


#86 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 październik 2016 - 23:43

Może oznaczenia katalogowe blanków wrzućcie?



#87 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 25 październik 2016 - 15:09

Serio? Nie wiedziałem o tym. Moja ma rok, więc domyślam się, że może być z tych nowszych. Nie wiadomo tylko ile blank leżał w magazynie...

To chyba ten sam kij,mój ma 2 lata.Do bandita używam 10-ki i wtedy jest ok,ale to subiektywne odczucia.

 

Opisy blanków są takie same,kilka osób ma "stare" wersje i one ponad 100g ciągną ,ale to już w innym wątku było poruszane,jednoznacznej odpowiedzi jednak brak. ;)


Użytkownik Sebalos edytował ten post 25 październik 2016 - 15:11


#88 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 25 październik 2016 - 16:13

Curado 201 (i) nie obsłuży 1/2 oz ?

Bez problemu, skupione nawet 1/4 poleci na maksymalną odległość. Curado I w stosunku do Curado E to znaczący krok do przodu. Podobnie jeśli chodzi o Alphasa 150 vs dajmy na to Zillion TWS 1516. 



#89 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 25 październik 2016 - 20:09

J/w Sławek przypomniał - Zillion TW 2015 - to też mocarna "machina"

Użytkownik PILOT edytował ten post 25 październik 2016 - 20:10


#90 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 25 październik 2016 - 22:50

dla mnie nowy zillion to taka podrasowana troche tatula,napewno kilka szczegolow jest fajnych

exsence dc to scorpion dc w nowej budzie,wszystkie te mlynki sa z gatunku medium heavy

jezeli mialbym sie jeszcze nad jakims niskoprofilowcem znecac,w tym przedziale wagowym, to bylby to starszy model abu revo winch

tuz po zillionie oczywiscie :D


  • jbk, minecjusz i Sebalos lubią to

#91 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 26 październik 2016 - 06:35

Chyba główną zaletą zilliona jest, że nie ma piniona szpuli wchodzącego w układ przez co technicznie ta konstrukcja może dalej rzucać oraz daje to możliwość zakupu czy teraz już raczej większego wyboru w tunningowanych szpulkach.

 

Poza tym zgoda z małą poprawką, że exsence dc to następca metanium a scorpion dc to reinkarnacja starego scorpiona, ma nawet szerszą szpulkę niż curado 200.

 

http://jerkbait.pl/p...pion-dcdc7-r118

 

http://jerkbait.pl/p...-exsence-dc-r97

http://jerkbait.pl/p...m-mg-dc-dc7-r55


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 26 październik 2016 - 06:37


#92 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 26 październik 2016 - 09:17

Chyba główną zaletą zilliona jest, że nie ma piniona szpuli wchodzącego w układ przez co technicznie ta konstrukcja może dalej rzucać 

 

Ciekawe jest to co piszesz.... sporo ludzi twierdzi, że to właśnie długa ośka stabilizuje szpule w trakcie wysokich obrotów przy rzucie niwelując jej wibracje, co bezpośrednio przedkłada się na odległosci... 


  • Alexspin lubi to

#93 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 26 październik 2016 - 09:36

Ja jestem chyba innego zdania. Łożysko które podpiera długą oś jest dość daleko od tego po drugiej stronie szpuli, dopiero przy pokrętle docisku. Wibracje które moga się pojawić będą niekorzystne dla energii obrotu szpuli. W szpulce bez oski oba łożyska i to na szpuli i to w obudowie są bardzo blisko siebie przez co wibracje powinny być mniejsze i obrót bardziej stabilny. To tak w teorii ale w praktyce również problemem dla szpulki z ośką jest nagłe jej zatrzymanie przy nieudanym rzucie, przycięciu mocnej PE linki z ciężkim wabiem, oś i pinion mocno dostają w du... Ci którzy kiedyś używali cu51 na sandacze (a tak był polecany :D ) wiedzą o co chodzi ;) Młynek rzucał pięknie jak był świeży... ;)



#94 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 26 październik 2016 - 13:40

Czyli okazuje się, że zdania podzielone. Trzeba znaleźć chętnych testerów jak było przy t3 air vs ss air. Sam jestem ciekaw wyniku  :)

 

Hmm...może jakiś zlot baitcastingowców będzie jak w zeszłym roku?


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 26 październik 2016 - 13:47


#95 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 26 październik 2016 - 19:34

Chyba główną zaletą zilliona jest, że nie ma piniona szpuli wchodzącego w układ przez co technicznie ta konstrukcja może dalej rzucać oraz daje to możliwość zakupu czy teraz już raczej większego wyboru w tunningowanych szpulkach.

 

Poza tym zgoda z małą poprawką, że exsence dc to następca metanium a scorpion dc to reinkarnacja starego scorpiona, ma nawet szerszą szpulkę niż curado 200.

 

http://jerkbait.pl/p...pion-dcdc7-r118

 

http://jerkbait.pl/p...-exsence-dc-r97

http://jerkbait.pl/p...m-mg-dc-dc7-r55

nigdy w zyciu ,metanium dc ma swojego nastepce,czyli nowego metanium dc

nie wiem jak sie to ma jesli chodzi o dluzsza oske,wibracje,odleglosci

wiem napewno ze konstrukcyjnie ,dluzsza os szpuli + docisk czyli takie rozwiazanie jakie posiada w wiekszosci shimano,dla mnie dyskwalifikuje te mlynki do tak ciezkiego lowienia,pisalem juz o tym


Użytkownik didi edytował ten post 26 październik 2016 - 19:53


#96 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 27 październik 2016 - 14:54

ale shimano np clacutty 300 i 400 tez maja dluga os szpuli, co tez nadaja sie do 80 gram ? Konstrukcyjnie zgodze sie ze daiwa ma o wiele lepiej i t kłocic sie nie bede. 


  • Tomek88 lubi to

#97 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 27 październik 2016 - 16:24

Ja jestem chyba innego zdania. Łożysko które podpiera długą oś jest dość daleko od tego po drugiej stronie szpuli, dopiero przy pokrętle docisku. Wibracje które moga się pojawić będą niekorzystne dla energii obrotu szpuli. W szpulce bez oski oba łożyska i to na szpuli i to w obudowie są bardzo blisko siebie przez co wibracje powinny być mniejsze i obrót bardziej stabilny. To tak w teorii ale w praktyce również problemem dla szpulki z ośką jest nagłe jej zatrzymanie przy nieudanym rzucie, przycięciu mocnej PE linki z ciężkim wabiem, oś i pinion mocno dostają w du... Ci którzy kiedyś używali cu51 na sandacze (a tak był polecany :D ) wiedzą o co chodzi ;) Młynek rzucał pięknie jak był świeży... ;)

 

Ja to widzę troszkę inaczej...szpula z długą osią,łożyska są umieszczone w panelach na ''sztywno'' bez praktycznie tolerancji,wibracje szpuli potęguje jednie luz w między mniejszą bieżnią łożyska a osią...drugi wariant jedno łożysko na ''sztywno'' w panelu,drugie na krótkiej osi szpuli,to łożysko spasowane jest z większą tolerancją w fragmencie ramy multipikatora (łatwo to zauważyć przy wyjmowaniu szpulki),więc teoretycznie istnieje ryzyko większego potęgowania wibracji,z powodu  z sumowania się luzów oś-łożysko + łożysko-rama.

Nie mniej dłuższa oś podparta tylko na końcach,może być-jest bardziej wrażliwa na uszkodzenia...ale wydaje mi się,że większa część maszynek od Shimano do cięższego łowienia,pomimo długiej osi ma łożyska blisko szpuli,więc jakiekolwiek uszkodzenia nie wchodzą praktycznie w grę.



#98 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 październik 2016 - 15:21

Bez problemu, skupione nawet 1/4 poleci na maksymalną odległość. Curado I w stosunku do Curado E to znaczący krok do przodu. Podobnie jeśli chodzi o Alphasa 150 vs dajmy na to Zillion TWS 1516. 

 

Okazało sie że Curado (i) na kolega @yglo - no i powiedział mi że hamulec w tym multiku to śmiech, niestety :(



#99 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 28 październik 2016 - 16:49

wstaw tarcze z karbonu i po sprawie



#100 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 28 październik 2016 - 18:14

Friko, co zamierzasz tym łowić? Miałem curado 201 (i) i łowiłęm nim klockami 100-120g, pajki i sandacze z poważnych głebokości. Nigdy bym nie wpadł na to żeby mieć mocniejszy hamulec :)


  • mifek lubi to