Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

echo kolor czy ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Jarek Ciesielski

Jarek Ciesielski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaInowrocław

Napisano 20 kwiecień 2011 - 12:23

Witam!!
Pytanie moje brzmi?echo kolorowe czy b/cz.Obawiam sie,ze kolor pochlania znacznie wiecej energii i przy braku zródładoładowczegomoze zaistniec problem(np wypady pod namiot itp)Kolejna kwestia to gps w kombajnie,a moze raczej osobny.Ufajac waszemu doswiadczeniu zwracam sie o pomoc w/w temacie .Mam zamiar kupić Lawrenca 5x DSI Czytałem juz na ten temat na forum ale cały czs nekaja mnie watpliwosci.Moge sie poswiecic i wydac te kilka zlotych wiecej ale czy jest sens.Plywam zasadniczo po Wisle,+ 1-2 wypady skandynawskie w roku
A wiec drodzy koledzy czekam na wasze opinie Jaro ;)

#2 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 kwiecień 2011 - 12:30

Echo czarnobiale.
Rozdzielczosc ekranu minimum 480 x 480.

Sam przedstawiles argument przeciwko kolorowemu - energozernosc.


#3 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 kwiecień 2011 - 13:54

Na Wisle to by wystarczylo 320X320 albo i mniej byle sie procesor wyrabial...uzytecznosc i tak ograniczona...

Na Szwecje mozna juz pogrymasic by bylo ale jezeli zasilanie ze standart aku to zdecydowanie B&W,

Gumo

#4 ONLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 20 kwiecień 2011 - 14:17

Jeżeli planujesz wypady, gdzie nie będzie możliwości ładowania aku - kolor odpada, wysoka moc też nie jest wskazana.

#5 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 20 kwiecień 2011 - 15:03

Wiazac sie z Lowrance skazujesz sie na jego mapy, co sie wiaze z, hmm...mniejsza ich popularnoscia i dostepnoscia w sieci B)
A kolor bez HD to niepotrzebny wydatek. Zeby byla jasnosc - nie wiem, co hd wnosci nowego do echosond, jak i poszukiwanie boczne.

#6 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 kwiecień 2011 - 15:32

I jeszcze 1 rzecz, ktora przypomnialem sobie przy ostatnim lowieniu...sonda moze przeszkadzac, np. wtedy gdy plywa sie z uporem maniaka szukajac jakichs ryb a brania sa tam, gdzie na sondzie nic nie widac..

No ale z 2 strony bez sondy nieraz nawet nie wiesz czego nie wiesz.. <_<

Gumo

#7 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 kwiecień 2011 - 08:14

Odpowiem na swoim przykładzie:
Lowrance LCX 17 M - na aku 17 Ah pływam 2 dni;
Lowrance LCX 28 C HD - na tym samym aku 2-3 godziny.

Co do map: dostępne są za ok. 400 zł mapy Wielkich Jezior Mazurskich a szkiery i fiordy to już Navionics i NathicPath, te ostatnie polecam, w Niemczech koszt ok. 100 euro.

Co do combo: na początku byłem jak najbardziej za. Ale jak trochę popływałem to z mojego doświadczenia wynika, że zdecydowanie wygodniej jest mieć osobno echo i osobno GPS. Czyli np. echo Lowrance (kolor czy mono to już Twoja decyzja)a GPS Garmina (np. 176c, 276c) z powodów, o których Kuba pisał powyżej B)

#8 OFFLINE   Jarek Ciesielski

Jarek Ciesielski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaInowrocław

Napisano 21 kwiecień 2011 - 14:57

Witajcie!!
Dzieki chlopaki za pomoc.Utwierdziliscie mnie w przekonaniu co do zakupu,a bardziej jego praktycznosci. Pozdrawiam

#9 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 22 kwiecień 2011 - 09:09

Odpowiem na swoim przykładzie:
Lowrance LCX 17 M - na aku 17 Ah pływam 2 dni;
Lowrance LCX 28 C HD - na tym samym aku 2-3 godziny.

Co do map: dostępne są za ok. 400 zł mapy Wielkich Jezior Mazurskich a szkiery i fiordy to już Navionics i NathicPath, te ostatnie polecam, w Niemczech koszt ok. 100 euro.

Co do combo: na początku byłem jak najbardziej za. Ale jak trochę popływałem to z mojego doświadczenia wynika, że zdecydowanie wygodniej jest mieć osobno echo i osobno GPS. Czyli np. echo Lowrance (kolor czy mono to już Twoja decyzja)a GPS Garmina (np. 176c, 276c) z powodów, o których Kuba pisał powyżej B)


Zaciekawiło mnie to, co napisałeś (wytłuszczone). Planuję zaopatrzyć się w niedalekiej przyszłości w dobre echo plus GPS i cały czas myślałem o combo.

Pomijając kwestie ceny oraz powodów, o których pisał Kuba -jakie są inne zalety posiadania dwóch oddzielnych urządzeń?

I jeszcze jedno pytanie: jaki akumulator polecilibyście do energożernego combo? Mam zamiar mieć to na łodzi na stałe, więc problemy z przenoszeniem odpadają. Czy to musi być żelowy, czy może być zwykły samochodowy?

#10 ONLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 22 kwiecień 2011 - 09:36

Kiedyś okresowo korzystałem z Garmina 178c (combo). Teraz mam budżetowego Lowrance’a x96 i ręcznego Garmina 60cSX. Wygodnie (obsługa) przejrzyście i tanio. Garmina mogę dodatkowo używać w aucie, na pieszych wędrówkach, na rowerze etc.. Generalnie zestaw się sprawdza, jest bardzo energooszczędny, co ma duże znaczenie przy moim modelu wędkowania.

#11 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 kwiecień 2011 - 11:45

Pomijając kwestie ceny oraz powodów, o których pisał Kuba -jakie są inne zalety posiadania dwóch oddzielnych urządzeń?

I jeszcze jedno pytanie: jaki akumulator polecilibyście do energożernego combo? Mam zamiar mieć to na łodzi na stałe, więc problemy z przenoszeniem odpadają. Czy to musi być żelowy, czy może być zwykły samochodowy?


Combo przełączyłem na echo, w ten sposób mam cały monitor wykorzystany dla echa.
A jak płynę to częściej patrzę na GPS niż na echo. Poręczniej więc trzymać w ręku nieduży GPS. A jak dopływam do miejscówki to dopiero patrzę na echo.

#12 ONLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 22 kwiecień 2011 - 12:11

Wiem, że już było, ale dla przypomnienia:


Załączone pliki



#13 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 22 kwiecień 2011 - 16:35

Kumam. Dzięki :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych