Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spinning w Warszawie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   malutki

malutki

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 lipiec 2006 - 20:49

Witam

Potrzebuję rady. Mieszkam w Warszawie i bardzo lubię pospacerować ze spinningiem. Poza weekendami nie mam czasu na dalsze wypady, a czasem chciałbym wypaść na 1-2 godzinki nad Wisełkę w mieście. Próbowałem już przy moście Świętokrzyskim od strony Pragi. Udało mi się wyciagnąć dwa niewielkie garbusy na niewielką wirówkę w jaskrawych kolorach i małego, około 40 cm szczupaczka na salmo pike 11. Nie są to jednak weekendowe okazy, ale przyjemność zawsze. Może znacie ciekawsze miejsca nad Wisłą w stolicy. Może jakieś sugestie odnośnie przynęt w tych miejscach? Będę wdzięczny z informaje. Z góry dzięki.

Pozdr.

#2 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 10 lipiec 2006 - 06:40

1. Praska strona poniżej mostu Gdańskiego... Szczególnie polecane brodzenie przy nizszym stanie wody....
2. Przeciwległy brzeg (rafy przy Spójni)
3. Lewy brzeg ponizej mostu Grota Roweckiego. Aż do ujścia Rudawki. Też brodzenie przy nizszym stanie wody.

Słyszałęm tez o fajnych miejscach powyzej Siekierkowskiego (m. in. Zawady), ale tam jeszcze nie łowiłem

Przynety?? Ja jestem wobleromaniakiem, ale kazda przynęta na ryby jest dobra :D


#3 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1175 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 10 lipiec 2006 - 14:31

Witam,krzywa główka powyżej mostu śląsko-dąbrowskiego,wyspa na prawym brzegu zaraz za mostem śląsko-dąbrowskim no i ogólnie ostrogi poniżej mostu śląsko-dąbrowskiego.Jednak na okazy niestety nie ma co tam liczyć(przynajmniej ja ich nie złapałem) :( . Jak już jesteśmy przy Wiśle w warszawie to mam kilka pytań:
@argrabi mówisz o
1. Praska strona poniżej mostu Gdańskiego... Szczególnie polecane brodzenie przy nizszym stanie wody....--masz na myśli miejsce które zaczyna się zaraz poniżej mostu Gdańskiego od wysepek??I czy może orientujesz sie przy jakim stanie wody to miejsce jest dostępne w woderach(chodzi mi o stan wody na imgw)??

Mam jeszcze jedno pytanie prawie w połowie odległości między mostem śląsko-dąbrowskim a gdańskim jest bardzo duży przelew sięgający prawie do połowy rzeki,chyba jest to zalana ostroga ,czy ktoś z was próbował po nim brodzić,czy wogóle jest to wykonalne

#4 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 lipiec 2006 - 19:06

@Malutki,

witaj na naszym forum. Miłej zabawy. :D


@Tommek,

przelew, o który pytasz jest ciężko dostępny z brzegu ale da się po nim brodzić. Jednak nie polecam bo napływ jest płytki i zasypany piachem.


#5 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 13 lipiec 2006 - 10:55

1. Praska strona poniżej mostu Gdańskiego... Szczególnie polecane brodzenie przy nizszym stanie wody....


Dzisiaj wieczorkiem znajde 2-3 godzin. Odwiedze pewnie wlasnie to miejsce. Zapraszam :D

#6 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1175 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 13 lipiec 2006 - 11:14

@MGOR a o której godzinie??

#7 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 13 lipiec 2006 - 11:16

To zalezy od dwóch rzeczy - o której wyjde z pracy i o ktorej wroce ze zona ze sklepu. Optymistycznie 18, pesymistycznie 19. Zawsze dwie, trzy godzinki zostaną :D

#8 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 13 lipiec 2006 - 19:38

Pojechałem, zobaczyłem, zrozumiałem, zwyciężyłem :mellow:
Wybrałem miejsce za mostem Gdańskim. Bardzo szybko zrozumiałem o czym mówicie pisząc :D przelew. Usadowiłem się 20-30 metrów przed i rozpocząłem połowy niewielkim woblerkiem. Po kilku rzutach z chwilą odczekania aż woblerek odpłynął z nurtem, poczułem puknięcie. Po chwili, niespodziewanie jak dla mnie ochoczo walcząc, na brzeg wyjąłem pierwszego w życiu - więc życiówkę :mellow: - klenia. Oczywiście aparat został w domu!! :(
Odmierzyłem go na dolniku i w domu wyszło równo 30 cm :D Poźniej cisza, nie licząc pana bobra i kilku chlapnięć bolenia. Po godzinie musiałem uciekać do domu, ale na pewno tam wróce.
pozdr, marcin :D

#9 OFFLINE   malutki

malutki

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 lipiec 2006 - 21:58

Witam

Dziękuję Wszystkim za sugestie - na pewno nie omieszkam sprawdzić:)

Nie miałem czasu napisać wcześniej, więc pochwalę się teraz. Polecam opisaną przeze mnie powyżej miejscówkę podczas przypływu. W niedzielę w godzinach wczesno rannych udałem się pod świętokrzyski. Kilka rzutów ulubieńcem (salmo pike 11) i mocne, gwałtowne uderzenie, około 20 minut walki i... okazało się, że to brzana. Moje zdziwienie było ogromne ze względu na przynętę, na którą wzięła i wielkość ryby - życiowa brzana 70 cm - pozdrownienia dla Pana Dziadka, który rybkę podebrał (później oczywiście trafiła do wody). Okonie brały jak szalone, tuż przy nurcie po lewej stronie, gdzie woda zakręca. Już około godziny 7:00 w nurcie na Morsa 3 potężne uderzenie i odejście, delkikatny hol i... tuz pod powierzchnią zobaczyłem blisko metrowego szczupaka. 15 minut walki z bydlakiem, dwa odejścia i niestety szczupły poszedł jak zły, w nurcie nie miałem nad nim żadnej kontroli.

Pozdr.

Polecam

#10 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 17 lipiec 2006 - 22:13

no toś chłopie zaszalał :mellow:

#11 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 18 lipiec 2006 - 06:48

Witam

Dziękuję Wszystkim za sugestie - na pewno nie omieszkam sprawdzić:)

Nie miałem czasu napisać wcześniej, więc pochwalę się teraz. Polecam opisaną przeze mnie powyżej miejscówkę podczas przypływu. W niedzielę w godzinach wczesno rannych udałem się pod świętokrzyski. Kilka rzutów ulubieńcem (salmo pike 11) i mocne, gwałtowne uderzenie, około 20 minut walki i... okazało się, że to brzana. Moje zdziwienie było ogromne ze względu na przynętę, na którą wzięła i wielkość ryby - życiowa brzana 70 cm - pozdrownienia dla Pana Dziadka, który rybkę podebrał (później oczywiście trafiła do wody). Okonie brały jak szalone, tuż przy nurcie po lewej stronie, gdzie woda zakręca. Już około godziny 7:00 w nurcie na Morsa 3 potężne uderzenie i odejście, delkikatny hol i... tuz pod powierzchnią zobaczyłem blisko metrowego szczupaka. 15 minut walki z bydlakiem, dwa odejścia i niestety szczupły poszedł jak zły, w nurcie nie miałem nad nim żadnej kontroli.

Pozdr.

Polecam


No no, gratulacje...


#12 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 18 lipiec 2006 - 07:44

Piękna brzana, Gratulacje. Masz może zdjęcie tej siłaczki? Szkoda tego szczupaka ale będziesz miał przynajmniej po co tam wracać :D

#13 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 19 lipiec 2006 - 20:02

Witam,
Dzisiaj po pracy zabieralem zone z Galerii Wileńska. Krótkie pytanie, trochę dłuższa odpowiedzi i znaleźliśmy się dokładnie pod mostem Śląsko-Dąbrowskim :mellow:
Historia sprzed kilku dni się powtórzyła. Po kilku rzutach z betonowej główki pod most (taka zatoczka i widocznymi atakami bolenia) złowiłem pierwszego w życiu tym razem własnie bolenia. Jestem zauroczony Wisłą, choć zastanawiam się na ile w tym przypadku. Przez kolejną godzinę nie miałem bowiem brania. Podobnie było z kleniem - złowiłem go po kilku rzutach, pozniej nic.
Zdjęcia oczywiscie nie mam, ale po pierwsze zaraz wrzuce aparat do bagaznika i bedzie tam jezdzil z wedka i kamizelka, po drugie dzis po pracy znowu tam wroce :mellow:
Chciałbym tez prosić o radę. Zatoczka wyglada na płytką, szczególnie w jednym miejscu. Ster woblerka czasami wracał z jakas czarna mazią, a na wedce czułem uderzenia w podłoże. Rozumiem, że w takiej sytuacji najlepszy byłby jakis powierzchniowiec - popper chyba, tak :D
ps. bolen miał okolo 44 cm, generalnie nie walczyl, pod koniec krotkiego holu dwa razy odjechal na metr, dwa. bez problemu wrocil do wody

#14 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 19 lipiec 2006 - 21:31

Witaj,
Wielkie gratulacje! Pierwszy boleń w życiu to wydarzenie. Czekam na kolejne wiadomości. W sprawie boleni muszą Tobie poradzić bardziej doświadczeni koledzy ja podobnie jak Ty uczę się więc nie będę Tobie radził :mellow:

Pozdrawiam
Remek


#15 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 20 lipiec 2006 - 10:41

Chyba juz wiem gdzie moglem popełnić błąd. Pierwsze rzuty robiłem z główki, czyli 1-1,5 m nad powierzchnią wody. Po złowieniu bolenia zszedłem niżej. Spodziewam się więc, że wobler zaczął więc pracować głębiej.
Co do pierwszego bolenia w zyciu, to jestem troche zawiedziony. Kleń sprzed tygodnia powalczył lepiej. Choć i tak ciągle się uśmiecham... Zobaczymy jak będzie dzisiaj :mellow:

#16 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 lipiec 2006 - 11:20

@Mgor,

gratuluję pierwszego bolenia w życiu. :D To na pewno miła chwila.
Cieszę się także, że wypuszczasz rybki. To ważne w naszych cywilizowanych czasach.
Jeżeli wobek chodzi ci za głęboko, a chcesz łowić bolenie, to spróbuj porzucać wąską i nie za ciężką wahadłówką lub jakimś powierzchniowcem, np. nie za dużym popperem.



#17 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 23 lipiec 2006 - 09:37

Witam, witam, witam :mellow:
Dzisiaj rano znowu widziano mnie przy moscie Gdańskim i Śląsko-Dąbrowskim. Niestety kleni i jazi nie. Bolenie rano tez chyba nie zeruja. Ale za to ku mojemu wielkiemu zdziwieniu udalo mi sie pochwycic szczupaczka. Podsumowujac - 5 wypraw (wyprawek) - klen, bolen, szczupak. Super :mellow:
Mam zdjecia, ale nie wiem jak je umiescic :(


#18 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 23 lipiec 2006 - 18:51

MGOR jesli masz problemy z fotkami to możesz je śmialo do mnie przesalc. Ja je wstawie :D

#19 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1833 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 30 lipiec 2014 - 18:59

Witam,krzywa główka powyżej mostu śląsko-dąbrowskiego,wyspa na prawym brzegu zaraz za mostem śląsko-dąbrowskim no i ogólnie ostrogi poniżej mostu śląsko-dąbrowskiego.Jednak na okazy niestety nie ma co tam liczyć(przynajmniej ja ich nie złapałem) sad.png . Jak już jesteśmy przy Wiśle w warszawie to mam kilka pytań:
@argrabi mówisz o
1. Praska strona poniżej mostu Gdańskiego... Szczególnie polecane brodzenie przy nizszym stanie wody....--masz na myśli miejsce które zaczyna się zaraz poniżej mostu Gdańskiego od wysepek??I czy może orientujesz sie przy jakim stanie wody to miejsce jest dostępne w woderach(chodzi mi o stan wody na imgw)??

Mam jeszcze jedno pytanie prawie w połowie odległości między mostem śląsko-dąbrowskim a gdańskim jest bardzo duży przelew sięgający prawie do połowy rzeki,chyba jest to zalana ostroga ,czy ktoś z was próbował po nim brodzić,czy wogóle jest to wykonalne

 

 

Odgrzeję kotleta...

 

Jeśli chodzi o tą poszarpaną główkę, to poniosła Cię Tomek fantazja :clappinghands:


  • Mariano Mariano lubi to

#20 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 30 lipiec 2014 - 21:29

Tiaa,prawie na drugi brzeg można nią przejść :P

Wojtek,tak na poważnie to w latach w których zadanem zostało pytanie Warszawski odcinek jeszcze był rybny.

Ja zaczynałem wtedy swoją przygodę z wielką wodą i byłem miło zaskakiwany :)  Teraz...sam wiesz jak jest ;)


Użytkownik Mariano Italiano edytował ten post 30 lipiec 2014 - 21:30