Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa BG 1500-8000 (Big Game, Black Gold)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1010 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 27 sierpień 2017 - 17:37

Z tego co czytałem na forum to niektórzy brali kredyt na lepszy kręcioł i po spłacie kredytu jeszcze nim łowią i są zadowoleni, więc dla niecierpliwych może warto iść tą drogą.

 

 

Kołowrotek jest jedną z ostatnich rzeczy na którą brałbym kredyt, ale ludzie mają różna priorytety  :blink:

Może faktycznie ta daiwa BG to kicha... Dzisiaj gumę odprowadził mi szczupak 100+ i jak zobaczył tą daiwe to dał nogę  :D

Czas na kredycik?  :lol:

A tak poważnie, choć nie jest to szczyt technologiczny, to jak na razie nic nie robi na nim wrażenia  :)


Użytkownik spinspektor edytował ten post 27 sierpień 2017 - 17:38


#282 OFFLINE   mathew.stepnicki

mathew.stepnicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów

Napisano 27 sierpień 2017 - 19:33

mathew.stepnicki tylko nie zawsze osiągnięty kompromis między jakością i ceną jest opłacalny :)

Jak bym patrzyl na oplacalnosc to bym zostal przy prexer...

A tak na powaznie mam zarowno daiwe jak i shimano. Z daiwy certate a z shimano od exage do twin power. Czasami nie wszystko co najdrozsze bedzie najlepsze, nie mozna porownywac Certaty do BG.
Uwazam, ze Certate czy Twin Power chodza plyniej i delikatniej ale czy pochodza dluzej od BG?

Wszystko zalezy od punktu siedzenia. Kiedys lowilo sie na cokolwiek i tak sie bylo zadowolonym. Dzisiaj mamy za duzy wybor sprzetu a ryb w wodzie coraz mniej...



Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka
  • spinspektor, coma i Dano. lubią to

#283 OFFLINE   Blue

Blue

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 27 sierpień 2017 - 19:54

A Ja jednym i drugim.Kilka wypadów zaliczyła już moja Daiwa BG ,i jak na razie spisuje się dobrze ,nie boi się przynęt które stawiają większy opór w wodzie ,zwija bez zająknięcia i jakiś stuków .Łowiłem na wodzie stojącej .

Co do przynęt stawiających duży opór w wodzie, to mój brat łowi BG4000 w warunkach gdzie long nr 3 wyrywa kij z ręki, algi 3ójki i tym podobne wabiki, puki co nic mu nie puka, stuka, równo nawija i nie plącze. Zobaczymy ile wytrzyma takiego łowienia. W obecnej chwili kołowrotek godny polecenia. Nadmienię, że kupił go na ebay'u za około 350 złociszy.


  • homax, coma i MARIUSZ 69 lubią to

#284 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 sierpień 2017 - 20:28

Ja za swoją BG zapłaciłem 430 zł,w stacjonarnym sklepie ,gdzie przed zakupem mogłem pokręcić ,nawet wziąłem badyla z którym Daiwa  współpracuje .Wszystko razem pasowało do siebie ,więc sięgnąłem do portfela i po sprawie.Na razie nie żałuję ,a czas spędzony na rybach nie na fotelu ,zweryfikuje czy zakup był trafiony .


  • coma i przemo_w lubią to

#285 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 27 sierpień 2017 - 21:03

Moja 2500 po kilkunastu wypadach ,kręci jak w dniu zakupu.Zwija obrotówki 3-4 bez najmniejszego oporu.Właśnie dotarła też 3000 i zapasowe szpule do 2500 :)Praca 3000 na sucho  zbliżona do 2500. Dla mnie te młynki są niewątpliwie warte swojej ceny. 3000 zastąpiła Stelkę 10r  3000HG i docelowo ma poławiać bolenie sandacze i szczupaki :rolleyes:


  • coma lubi to

#286 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 27 sierpień 2017 - 21:48

Panowie, czemu w tym wątku mieszane są pojecia trwałości z kulturą pracy? Przecież to nie ma bezpsredniego związku, taki Penn Slammer kulturą nie grzeszy, a nikt chyba nie powie, że jest przez to słabszy niż Rarenium.
Czepianie się BG o kulturę, to jak zarzut że piła tarczowa halasuje bardziej niż laser. Przecież BG z założenia jest kołowrotkiem morskim, do ciężkiej orki. Morszczaki rzadko, w ludzkich cenach, mają maślaną pracę.
Do łowienia w dużych rzekach często kupujemy sprzęt, który reszta świata używa na morzu. Dla jego trwałości, bo jednak większość z nas na ten sprzęt, musi pracować dużo dłużej niż nacje zachodu lub dalekiego wschodu. A potem jest sytuacja typu : "ożenił się facet z Włoszką, i narzeka na makaron"

#287 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 27 sierpień 2017 - 21:57

Nowy kołowrotek kosztuje 400 zł z groszami.  Chciałbym zobaczyć propozycję alternatywy w tych pieniądzach (obojętnie czy u Daiwy czy u konkurencji) od tych co uważają że nie ma czym się zachwycać.


  • robbertzam i Blue lubią to

#288 OFFLINE   robbertzam

robbertzam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 27 sierpień 2017 - 22:41

Ja kupiłem ten kołowrotek przede wszystkim dlatego, że jest to kołowrotek morski, a przy tym mały i zgrabny(BG2500) jak na morszczaka.

Mam go od pół roku: jakieś piętnaście pełnych dniówek "orki" na wodzie o wysokim zasoleniu, od kilkunastu do kilkudziesięciu ryb na wyprawę, ryb które potrafią pojeździć na hamulcu.Jest ze mną zawsze również na szczupakowych wyprawach, choć na pewno nie lata tak często jak na morzu.

Po tych sześciu miesiącach stwierdzam, że jest to kołowrotek co najmniej dobry.Mam nadzieje że powiem bardzo dobry po jednym, pełnym sezonie (nie chce zapeszać ;)), bo jedyna niewiadoma dla mnie to trwałość. 

Tak sobie myślę, że chyba jeszcze nigdy nie kupiłem tak dobrego kołowrotka jak BG, jeżeli porównać stosunek jakości do ceny.


  • popper, spinspektor i Blue lubią to

#289 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 28 sierpień 2017 - 10:34

Czy BG 2500 to mniej wiecej kolowrotek rozmiarow Team Dawia 2500iA, Emblem 2500iA czy Turek 2500iA?



#290 OFFLINE   RedJin

RedJin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 423 postów
  • Lokalizacja07-300 Bug, Narew
  • Imię:Piotr

Napisano 28 sierpień 2017 - 12:33

Znajdź go na alliexpess. Tam masz wszystko pomierzone.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

#291 OFFLINE   robbertzam

robbertzam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Robert

Napisano 28 sierpień 2017 - 17:37

...Właśnie dotarła też 3000 i zapasowe szpule do 2500 :)....

Mógłbyś zdradzić gdzie nabyłeś szpule do 2500, jeśli to nie sekret?



#292 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 28 sierpień 2017 - 19:22

Czy BG 2500 to mniej wiecej kolowrotek rozmiarow Team Dawia 2500iA, Emblem 2500iA czy Turek 2500iA?

Tak


  • Luckyguliver lubi to

#293 OFFLINE   Ultraast

Ultraast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów

Napisano 28 sierpień 2017 - 22:23

Jestem po testach nad wodą. Daiwa BG 3000 + Savage Gear Parabellum 279cm 10-34g.
Kołowrotek pracuje bardzo płynnie, rzuty celne i dalekie. Plecionkę nawija równo i płynnie. Hamulec działa perfekcyjnie. Na zestaw wyciągnąłem sandacza 50cm i 70cm oraz szczupaka 55cm i naprawdę z BG 3000 była to przyjemność. Jestem bardzo zadowolony, nie widzę potrzeby inwestowania 1000 zł i więcej w wyższe modele. Za 400-500 zł nie ma nic lepszego.

Co do trwałości, czas pokaże, ale wydaje się solidny. Na początku września kupuję 1500 lub 2000 pod okonia.
  • coma i Blue lubią to

#294 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 29 sierpień 2017 - 16:40

Mógłbyś zdradzić gdzie nabyłeś szpule do 2500, jeśli to nie sekret?

http://www.wedkarski...roducts_id=6314


  • robbertzam lubi to

#295 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 29 sierpień 2017 - 19:05

Dzisiaj przy prowadzeniu horneta 6 sdr poczułem lekkie stuk-puk przy dojściu szpuli do pozycji najniższej.
Ktoś zauważył taka przypadłość?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#296 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1563 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 30 sierpień 2017 - 17:09

U mnie-po tygodniu ciągania wiórowek w trociowej rzece.Być moze smar się wyrobił w tym wodziku czy jakoś tak?Przekładnia dalej maślana. ..zostawię go do łowienia w morzu na wahadłówki.

Użytkownik salmon1977 edytował ten post 30 sierpień 2017 - 17:09


#297 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 30 sierpień 2017 - 17:19

Przekładnia jak to mówią - masło w maśle  B)  a stuk puk to właśnie od wodzika dochodzi. Ponoć to normalna i naturalna sprawa w tych konstrukcjach.

Poza tym nic nie szumi i nie hałasuje bez sensu, a ćwiczę ten kołowrotek wszystkim co mam  :D

Uważam te 400zł za udanie wydane!


  • Blue lubi to

#298 OFFLINE   Maraky

Maraky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaMesogeios

Napisano 31 sierpień 2017 - 12:02

Stuk puk... pewnie można szybko wyeliminować, a nawet podciągnąć model na "wyższy poziom".

 

Załączony plik  001.jpg   75,33 KB   83 Ilość pobrań

 

 


  • Friko, Rheinangler i I W lubią to

#299 OFFLINE   Rebus

Rebus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Waldek

Napisano 31 sierpień 2017 - 12:25

Stuk puk nie powstaje na kole posuwu, lecz prawdopodobnie jak to było w tanich daiwach (np Ninja) stuka oś posuwu wraz z wodzikiem, które w daiwach w pasowaniu z pinionem mają spory luz... 


  • Jarek M lubi to

#300 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 31 sierpień 2017 - 14:39

Jak mi w daiwie stukało góra dół to nawet serwiskolowrotkow.pl nie pomógł.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych