Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa BG 1500-8000 (Big Game, Black Gold)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1010 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 15 wrzesień 2017 - 16:30

@tomi81 , Spinfishera 3500V serwisowałem i to jest MOC. Bez kompromisów, bez masła, bez onanizmu.
Duże przełożenie owszem, ale w tej konstrukcji zupelnie nie odbiera "powera".

A o wrażenia możesz spytać na pw kolegi @GBP , bo uzywa od dawna Spinfishera i ma wyrobione zdanie, a to człowiek który lubi łowić grubo, ciężko, i mocno. Przy tym kołowrotku, moja Ultegra 4000 SuperShip 98' wygląda jak zabawka, a to kawał mocnego kręcioła, i niewiele współczesnych młynków w rozmiarze 4000 może konkurować z nią mocą.
  • coma lubi to

#342 OFFLINE   19john92

19john92

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 21 wrzesień 2017 - 07:45

Kupiłem z ciekawości daiwe bg3000, kolega przywiózł mi z USA i wyszło mnie 99$ wydaje mi się dosyć tanio. Po kołowrotku nie spodziewałem się zbyt wiele. Założyłem go do inazumy do 35g i przez 4 godziny lowilem na cannibale 12,5 z główka Max 10g i powiem, że kołowrotek naprawdę super dawał radę kręcił naprawdę mięciutko i gładko. Zastanawiam się jak długo będzie kręcił rownie gładko z takimi dosyć ciężkimi jak dla mnie przynetami. Wcześniej kręciłem zauberem i powiem że przeskok jest w moim odczuciu znaczny. Mam pytanie do dłużej użytkujących ten kołowrotek z większym obciążeniem jak się sprawuje po kilku miesiącach użytkowania?
  • coma lubi to

#343 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 21 wrzesień 2017 - 09:05

3000 i 10+12.5 czym ty się martwisz u mnie 2000 ciągnie nieraz 28+12.5 po takich zabiegach kręci jeszcze lepiej. Kupiłem ostatnio kij do lekkiego łowienia oraz stradica 2500 ci4 fb, po konfrontacji z daiwa, stradica odsyłam :)
  • coma lubi to

#344 OFFLINE   marianosum

marianosum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 855 postów
  • LokalizacjaStW

Napisano 21 wrzesień 2017 - 10:26

Jak tam w tej daiwie w środku??
Sucho czy jest troche smaru??

#345 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1884 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 21 wrzesień 2017 - 11:11

Jak tam w tej daiwie w środku??
Sucho czy jest troche smaru??


Jest smaru wystarczająco

Użytkownik Patryk1125 edytował ten post 21 wrzesień 2017 - 11:11


#346 OFFLINE   spinspektor

spinspektor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • Lokalizacjaxyz

Napisano 21 wrzesień 2017 - 11:50

U mnie BG 3000 najlepiej łowi się kogutami powyżej 20g ;)

#347 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 21 wrzesień 2017 - 15:17

[quote name="Negra" post="2223869" timestamp="1505981108"]3000 i 10+12.5 czym ty się martwisz u mnie 2000 ciągnie nieraz 28+12.5 po takich zabiegach kręci jeszcze lepiej. Kupiłem ostatnio kij do lekkiego łowienia oraz stradica 2500 ci4 fb, po konfrontacji z daiwa, stradica odsyłam :)[/quot

Faktycznie stradic Ci4 + fb ,w porównaniu do Daiwy BG to zabaweczka ,ten pierwszy to sprawdzi się przy xul z racji bardzo niskiej wagi ,co wpłynie idealnie na wyważenie zestawu.To jest nie bez znaczenia przy takim łowieniu .Daiwa do takich zastosowań raczej nie będzie dobra ,ale nie jest to niemożliwe. Ja używam i stradica i Daiwę w zależności od tego do czego w danym momencie potrzebuję.

#348 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 21 wrzesień 2017 - 16:19

Tak, czytam i czytam i zastanawiam się co jeszcze ciekawego znajdzie się w tym temacie...
Przecież zestawianie takiej Daiwy BG i Stradica CI4+ jest w ogóle absurdalne bo wspólnego maja ze sobą tyle ze obydwa modele są kołowrotkami i sluza do łowienia...
BG to można zestawiać ale np ze Slammerem...
  • Friko lubi to

#349 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 21 wrzesień 2017 - 16:34

??? Poważnie? Stradic wielkość 2500 Daiwa 2000, Stradic większy korpus, szpulka. Kręci bardzo miękko ale w daiwie "czuć moc". Jednym z powodów zwrotu był fakt że po zakreceniu korba stawała po trzech obrotach, wiem wiem to się nie musi przekładać na pracę pod obciążeniem, być może nawet lepiej ze jest tak ciasny, ale Daiwa po zakreceniu kręci się długo, tak samo jak biomek czy nawet blue arc. Stradic miał być pod kij do 10 g. W tym zestawieniu lepiej wypadła Daiwa, pewnie gdyby tak kręcił jak ona to skonczylby na kiju a daiwa na półce. Wracając, oczywistym jest to że te dwie konstrukcje można ze sobą porównać a nawet należy. Podobna półka cenowa oraz przeznaczenie. Mimo iż waga różni je o 50g,w ręce tego nie czuć, kij lepiej sprawował się z daiwa, dochodzą warunki połowu gdzie na szczyt działa ciężar przynęty i opór wody, tym samym cięższy młynek podczas łowienia może okazać się lepszym wyborem.

#350 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 21 wrzesień 2017 - 16:45

Jak najbardziej poważnie...
Podobne przeznaczenie? Stradic stworzony do lekkich zestawów, gdzie główna role odgrywa waga i BG stworzona do typowej ciężkiej orki? Proszę Cię...
To, ze kosztują podobnie, to absolutnie wcale nic nie znaczy, aczkolwiek Stradic, to kosztuje podobnie ale do Caldii, a nie BG patrząc oczywiście po oficjalnych cenach...

P.S.
Do Stradica nie zapisałbym więcej niż 15g masy laczniej(aczkolwiek pewnie by sobie poradził), a Daiwa nawet takiego obciążenie nie poczuje bo to kołowrotki o zupełnie innym przeznaczeniu...

Użytkownik PatLove edytował ten post 21 wrzesień 2017 - 16:51

  • Friko lubi to

#351 OFFLINE   esox34

esox34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów

Napisano 21 wrzesień 2017 - 17:17

Zamówiłem kilkanaście dni temu ten model w rozmiarze 2000, przyznam się szczerze po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii w tym wątku. Zamówiłem i po kilku dniach odesłałem z powrotem do sklepu. Pierwsze wrażenie na sucho z pracy przyzwoite. Odłożyłem na półkę. Dzień przed wyjazdem nawinąłem linkę, pokręciłem trochę i zaczęło się terkotanie  z korpusu, po krótkiej chwili przestało. Może to przypadek ? Kolejna próba i po kilkunastu obrotach znowu to samo i jakby ciężej kręcił. Nie rozkręcałem, nie sprawdzałem, nie pytałem co to może być. Zapakowałem i odesłałem z powrotem. Może to tylko ten model tak miał ale raczej do daiwy prędko nie wrócę :rolleyes: . Praca młynka na sucho za około 450 zł nie do przyjęcia. Jak ma tak pracować daiwa bg to wolę 2 krotnie tańszego zaubera. Może i Alan Hawk jest zachwycony tą konstrukcją ale rozdziewiczał duże modele i tam zapewne daiwa trochę inaczej podchodzi do tematu.

Nawój bardzo przeciętny (oczywiście można pobawić się z podkładkami by polepszyć). O doborze kolorów nie będę się wypowiadał bo każdy lubi inne, ale jakość powłoki itp. wieje tandetą. I nie chodzi o to, że w tej cenie nie możemy oczekiwać cudów, ale patrząc na blisko 2 krotnie tańszego shimano nexave 2500FB wykonany jest po prostu lepiej. Hamulec dokładny i precyzyjny jak najbardziej na plus.



#352 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 21 wrzesień 2017 - 17:31

Jak najbardziej poważnie...
Podobne przeznaczenie? Stradic stworzony do lekkich zestawów, gdzie główna role odgrywa waga i BG stworzona do typowej ciężkiej orki? Proszę Cię...
To, ze kosztują podobnie, to absolutnie wcale nic nie znaczy, aczkolwiek Stradic, to kosztuje podobnie ale do Caldii, a nie BG patrząc oczywiście po oficjalnych cenach...
P.S.
Do Stradica nie zapisałbym więcej niż 15g masy laczniej(aczkolwiek pewnie by sobie poradził), a Daiwa nawet takiego obciążenie nie poczuje bo to kołowrotki o zupełnie innym przeznaczeniu...

Kolega tworzył te kołowrotki? Skąd kolega ma informacje ze kołowrotek o mocy hamulca 9kg stworzony został do ul łowienia? To że jest lekki nie znaczy że ma mieć lekko. Lekki jest dlatego że jest zrobiony z plastiku, Daiwa jest cięższa bo jest z aluminium. Ważny jest mechanizm. Idąc kolegi tokiem rozumowania, Daiwa BG 2500 będzie to mocarz a stradic 4000 fb ci4 to taki lekki spin,wszak waży 15 g, mniej. Owszem kołowrotki lżejsze bardziej pasują do ul, ale łowiąc krótkimi kijami np wertykalnie wedkarze liczą się z waga mlynka oczekując tym samym mocy.
Edyta
Za Daiwa płaciłem 100+ za shimano 130+, różnica w cenie znikoma.

Użytkownik Negra edytował ten post 21 wrzesień 2017 - 17:32

  • coma lubi to

#353 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 21 wrzesień 2017 - 17:46

Kolego Negra czy moc hamulca świadczy Twoim zdaniem o przeznaczeniu kołowrotka? Moim zdaniem absolutnie nie, tylko właśnie materiały z których jest wykonany, konstrukcja, punkty podparcia itd.
Nie chce mi się dyskutować, wyraziłem jedynie swoją opinie i dalej podtrzymuje ze taka Daiwe BG można zestawiać np ze Slammerem...
  • Friko lubi to

#354 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 21 wrzesień 2017 - 17:55

Spoko każdy ma prawo do własnej opinii warto to zaznaczyć w swojej wypowiedzi. Ja porownalem te kołowrotki względem ich pracy, fakt że na sucho, oraz zastosowaniu przy kiju do 10g. Kolega nastroszyl się jak okoń przy paprochu że śmiałem to zrobić, wtracajac do tego slamera.
Pzdr
Edyta
Ok twoja racja jutro kupuje slamera do zodiasa 3-10 wszak między nim a BG nie odczuje żadnej różnicy, chyba że cenową, bo mimo iż BG jest o jakieś 120g lżejsza i 50% droższa to są to kołowrotki porównywalne.

Użytkownik Negra edytował ten post 21 wrzesień 2017 - 17:59

  • popper lubi to

#355 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 21 wrzesień 2017 - 19:34

Kolego Negra w żadnym wypadku się nie nastroszylem, wyraziłem tylko swoją opinie. Daiwa BG przedstawiana jest przez producenta jako kołowrotek do cięższy zadań(inna kwesta czy im podola), natomiast Stradic podobnie? Nie wydaje mi sie...
Porownujac BG do Slammera miałem na myśli przeznaczenie tych młynków, natomiast jeżeli chcesz już być taki szczegółowy to dlaczego nie porównać takiej BG do Ultegry?

Użytkownik PatLove edytował ten post 21 wrzesień 2017 - 19:34

  • Friko lubi to

#356 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 21 wrzesień 2017 - 19:46

Mozna porownywac, kto broni? Do slammera rowniez gdyby byl w wielkosci 2000. Kolowrotki, wedlug mnie porownuje sie wedlug wielkosci, widelek cenowych oraz mocy hamulca, nie wagi badz opisu producenta. Ach jeszcze jedna uwaga do stradica i jego zastosowania wedlug stworzyciela :), glebokosc szpulki, zobacz ile , jakiej srednicy linki wejdzie na nia. To nie jest typowy ul kolowrotek, jest to mlynek, ktory z powodzeniem stawac moze w konkury z innymi tej wielkosci, bez wzgledu na to co pisza producenci innych. To ze jest lekki i lepiej adoptuje sie do lekkiego lowienia jest jego plusem, minusem natomiast moze, nie musi byc jego plastikowy korpus, ktory podczas eksploatacji w ciezszych warunkach, moze, nie musi wplynac na szybsze zuzycie mechanizmu. Wedlug mnie ma sie rozumiec :)

Kolejna Edyta

bez urazy rzecz jasna :) normalna wymiana zdan, z mojej strony jadu brak :) niech sie kije gna ;) pzdr


Użytkownik Negra edytował ten post 21 wrzesień 2017 - 19:48


#357 OFFLINE   gondor

gondor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 21 wrzesień 2017 - 21:40

 Stradic wielkość 2500 Daiwa 2000, Stradic większy korpus,

 

chyba odwrotnie.



#358 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 21 wrzesień 2017 - 22:01

Chyba nie, miałem je wczoraj razem, jeden w jednej dłoni drugi w drugiej.

#359 OFFLINE   gondor

gondor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 21 wrzesień 2017 - 22:16

Też miałem. Korpus daiwy 2000 na pewno nie jest mniejszy od shimano w rozmiarze 2500. Nie dziwi moc tej daiwy 2000 skoro jej korpus jest identyczny jak większego brata.



#360 OFFLINE   marianosum

marianosum

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 855 postów
  • LokalizacjaStW

Napisano 22 wrzesień 2017 - 03:57

Może komuś się przyda.


Załączony plik  1636584440-157140831.jpg   57,04 KB   33 Ilość pobrań






Załączony plik  -818029880-998500208.jpg   70,84 KB   23 Ilość pobrań




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych