Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa BG 1500-8000 (Big Game, Black Gold)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1010 odpowiedzi w tym temacie

#821 OFFLINE   GINPK

GINPK

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • Lokalizacjana rybach
  • Imię:Grzegorz

Napisano 14 sierpień 2020 - 08:47

Nowa BG


#822 OFFLINE   Marcipas

Marcipas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Marcin

Napisano 14 sierpień 2020 - 09:01

Czekam na ten kołowrotek. Zapytałem i taką odpowiedź od daiwa pl otrzymałem:
Dzień dobry. BG MQ wchodzi do katalogu na rok 2021 więc powinien być dostępny w sklepach na przełomie roku, jeśli oczywiście sytuacja na świecie nie opóźni dostaw. Pozdrawiam

Użytkownik Marcipas edytował ten post 14 sierpień 2020 - 09:02


#823 OFFLINE   dyliog

dyliog

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 225 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 sierpień 2020 - 11:16

Wiem, że wygląd kwestia gustu ale daiwy maja dla mnie świetny "desajn". Ta Black Gold również tylko jakby kabłąk robili z jednego kawałka jak w tych z wyższej półki to brałbym jak rolnik dotacje.

#824 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 14 sierpień 2020 - 14:56

Metalowy korpus zawsze będzie bardziej przekazywał szumy i drgania. Nie wiem czy szumy zniknęły, po prostu nie zwracałem na to uwagi.

I to jest zdrowe podejście do tematu 🙂 Byle ryby brały, to żadne szumy nie przeszkadzają.

#825 OFFLINE   smwrc

smwrc

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin

Napisano 11 wrzesień 2020 - 13:10

Mam pytanko do użytkowników. Od ponadto dwóch lat jestem posiadaczem BG 3000.  Przed każdym sezonem rozkręcona, przesmarowana itp, nie katowana. Tak jak do tej pory byłem mega zadowolony z użytkowania tego kołowrotka to w tym roku przy pierwszym zwijaniu (3-5) kołowrotek głośno szumi jakby był suchy. Po kolejnych rzutach szumienie całkowicie znika i chodzi bez problemu. Ponowne rozkręcenie przesmarowanie nie dało rezultatu. Z góry dziękuje za podpowiedzi. 



#826 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 11 wrzesień 2020 - 17:23

Skoro z każdym rzutem jest lepiej to czym się przejmować? Szumi jak każdy kołowrotek, tyle że jednemu więcej drugiemu mniej, najmniej temu co w ogóle nie wędkuje. Jakiego smaru używasz?

Użytkownik meps edytował ten post 11 wrzesień 2020 - 17:23


#827 OFFLINE   smwrc

smwrc

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin

Napisano 11 wrzesień 2020 - 18:43

Pewnie masz rację, odnośnie smaru to nie pamiętam jakiej firmy jest, bo używam go od kilku lat, a zakupiłem go w sklepie wędkarskim, myślę za jakiś uniwersal,



#828 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 11 wrzesień 2020 - 20:15

I tu może by się zastanowić i poczytać tematy odnośnie smarów do kołowrotka i ilości smaru jaka powinna znaleźć się w środku. Zmień może na jakiś polecany markowy produkt, może coś pomoże a na pewno nie zaszkodzi. Drugie wyjście, olać to i łowić dalej

#829 OFFLINE   aslpg

aslpg

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 12 wrzesień 2020 - 17:14

Witam wszystkich
Trochę czasu zajęło mi przeczytanie całego wąteku ale efekt końcowy jest taki, że dzisiaj kupiłem BG 2500 i do tego za 369 zł nówka sztuka. Teraz tylko muszę kij 5-7 do 35-40 g do niego znaleźć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Bułka lubi to

#830 OFFLINE   neronhell

neronhell

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów

Napisano 13 wrzesień 2020 - 05:17

Chyba do 35-40 gr wybrałbym model 3000. Mam 2500 i 3000 i osobiście uważam że pod taką gramaturę 3000 lepiej by się sprawdził.
Ale to tylko moje odczucia, wiadomo każdy wybiera sprzęt pod siebie.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
  • saitt lubi to

#831 OFFLINE   Mirek*

Mirek*

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 214 postów
  • LokalizacjaHajnówka

Napisano 13 wrzesień 2020 - 06:52

Witam wszystkich
Trochę czasu zajęło mi przeczytanie całego wąteku ale efekt końcowy jest taki, że dzisiaj kupiłem BG 2500 i do tego za 369 zł nówka sztuka. Teraz tylko muszę kij 5-7 do 35-40 g do niego znaleźć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Do 2500 może pasować Savage Gear Black Savage Spin 2,31m 9-32g kij jest do 32g ale jest też dość delikatny jak na 30sto gramowy.

Użytkownik Mirek* edytował ten post 13 wrzesień 2020 - 06:52

  • aslpg lubi to

#832 OFFLINE   zMazur

zMazur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 14 wrzesień 2020 - 10:22

witajcie

czy gdzieś znajdę jakieś porównanie kołowrotków daiwa BG do Penn Battle II? może ktoś z forumowiczów ma jakąś wiedzę na temat wad i zalet obydwu kołowrotków?  Po prostu które kołowrotki sa lepsze



#833 OFFLINE   neronhell

neronhell

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów

Napisano 14 wrzesień 2020 - 10:38

https://youtu.be/o-xN_kfjBTo
Tutaj masz porównanie między innymi BG i Penna, ale też kilku innych.
Chyba od 30min zaczyna porównanie BG z Pennem.
Na pewno mają inne przełożenie

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik neronhell edytował ten post 14 wrzesień 2020 - 10:40


#834 OFFLINE   zMazur

zMazur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 14 wrzesień 2020 - 12:04

niestety - moja angielska języka słaba i niewiele z tego filmiku rozumiem



#835 OFFLINE   Mirek*

Mirek*

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 214 postów
  • LokalizacjaHajnówka

Napisano 14 wrzesień 2020 - 15:57

witajcie
czy gdzieś znajdę jakieś porównanie kołowrotków daiwa BG do Penn Battle II? może ktoś z forumowiczów ma jakąś wiedzę na temat wad i zalet obydwu kołowrotków?  Po prostu które kołowrotki sa lepsze


Witaj

Może nie battle ale miałem dwa sargusy jednego jeszcze mam 2000 a to tosamo z mniejszą ilością łożysk. Daiwe posiadam obecni 2500 w planach jest 3000. Choć miło wspominam penna jeśli dziś miałbym wybierać to tylko Daiwa. Powód Penn ma zbyt duże przełożenie w stosunku do nawóju, choć nie o nawój tu chodzi a o zbyt duże przeciążenia (zobacz większe modele mają niższe przełożenie).Slammer jest dużo wytrzymalszy, pewnie z racji budowy ale i przełożenie jest niższe.

#836 OFFLINE   POLONIAb

POLONIAb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 366 postów
  • Lokalizacjabyd
  • Imię:A
  • Nazwisko:S

Napisano 14 wrzesień 2020 - 21:05

Zmieniacie tuleję na łożysko w rolce kabłąka?
Jakie pasuje?
Interesuje mnie rozmiar 2500 i 3000

#837 OFFLINE   zMazur

zMazur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 14 wrzesień 2020 - 22:35

Witaj

Może nie battle ale miałem dwa sargusy jednego jeszcze mam 2000 a to tosamo z mniejszą ilością łożysk. Daiwe posiadam obecni 2500 w planach jest 3000. Choć miło wspominam penna jeśli dziś miałbym wybierać to tylko Daiwa. Powód Penn ma zbyt duże przełożenie w stosunku do nawóju, choć nie o nawój tu chodzi a o zbyt duże przeciążenia (zobacz większe modele mają niższe przełożenie).Slammer jest dużo wytrzymalszy, pewnie z racji budowy ale i przełożenie jest niższe.

dzięki za info i sugestię co do potencjalnego wyboru daiwy bg. a pytam bo akurat przymierzam się do zakupu kołowrotka ze średniej półki cenowej i chciałbym żeby był to kołowrotek metalowy - jakoś nie do końca przemawiają do mnie kołowrotki z różnych tworzyw mimo ze mają jedną sporą zaletę - są lżejsze przy tej samej wielkości.  rozważam też, chociaż mniej intensywnie zakup shimano spherosa albo metalowego DAMa.  Póki co główne kandydatury to Daiwa BG i wspomniany penn battle II



#838 OFFLINE   zMazur

zMazur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 16 wrzesień 2020 - 10:29

no i zamówiłem bg 2500 - ponoć już jedzie - kiedyś już raz kupiłem bg 2500 ale podczas kręcenia pojawiały sie delikatne modulujące szumy - oddałem kołowrotek. Mam nadzieję że tym razem będzie wszystko dobrze



#839 OFFLINE   Mirek*

Mirek*

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 214 postów
  • LokalizacjaHajnówka

Napisano 16 wrzesień 2020 - 12:01

Jak będzie ok będziesz pan zadowolony, raz na kilka "..." zdarza się wadliwy egzemplarz w "każdej marce" sam kupiłem swego czasu Abu revo chroboczace odrazy zwróciłem. Nigdy więcej kołowrotów z "obciętą dupką".

#840 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 16 wrzesień 2020 - 15:31

Mnie takie coś spotkało z Daiwa Legalis. Jak się chce pewniaka to albo Penn albo wyższa półka Shimano.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych