Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nie całkiem lekki casting do łowienia w pionie...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1647 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 28 kwiecień 2011 - 17:21

Witam,
sprawa ma sie tak... W zeszłym roku na jesieni z moim przyjacielem postanowilismy połowic okonie na Malarenie... Szybko sie okazało, ze najlepsze efekty sa na wodzie ok 8-12m i z rzucania nie bardzo a z pionowego opuszczania wabików, branie za braniem... w toni... no własnie ale u mojego kumpla, który łowił wedka castingowa (IC 721) a ja wypuszczałem wabiki spod palca na stałoszpulowcu i to pykanie linki zatrzymywanie całkiem głuszyło czucie bran po drodze opadu.... Wiec teraz zamierzam sobie uczynic lekką wedke castingowa.... ale w trójskładzie ze wzgledu na podróz samolotem. Mam dwa typy od St.Croixa z SCII z grupy spinning...
To 2S66MLF3 i drugi 2S70MF3... bardziej skłaniam sie do tego pierwszego... ale jakbym chyba potrzebował jakiegos wsparcia od kogos kto zna, wie, moze łowił wedka na tym blanku....
Przynety typowo podlodowe, ale tez koguty na głowkach 10-12gr...
Pozdrawiam i czekam na odzew...
yglo

#2 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisano 29 kwiecień 2011 - 07:08

cześć yglo

dopiję tylko kawę i jadę pierwszy raz w tym sezonie nad wodę. mam nową zabawkę ubraną właśnie na 2s70mf3 w rodmasie, wieczorem dam znać jak się sprawuje :mellow:

#3 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14828 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 29 kwiecień 2011 - 10:15

Zbyszku,

Radzilbym wziac jak najkrotsza wedke.
6 6 to max.
Moze 6 stop ?
Moc 10 lb to bedzie az nadto.
to na co bym zwrocil uwage to typ ugiecia.
Lepiej zeby nie byl ustepliwy ten kijek. Zebys mial pelna kontrole nad przyneta, by ruch nadgarstka przekladal sie na ruch przynety. Bez ustepowania szczytowki ...

Nie wiem jakiej linki masz zamiar uzywac ale zdecydowanie polecam linke jigging - by miala kilka kolorow. Jednoznacznie i od razu bedziesz wiedzial na jakiej glebokosci masz przynete pod lodzia - BEZCENNE.



#4 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 29 kwiecień 2011 - 16:18

parametrami blanku (bez roznicy jak sie nazywa producent) celuj w cos takiego jak AVC69MLXF lub ECS63MXF, czyli ex-fast, 10-12 lb, 1/2 ewtl 5/8 OZ, 6' do 6'9 i ...
lekko-lekko-lekko

#5 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisano 30 kwiecień 2011 - 06:58

a więc - kijek mocny, ostry, sztywny, ale w żadnym razie nie pałowaty. główkę 10g z 5cm gumką podbija bez zająknięcia ledwo się odkształcając, 12-15g też by pewnie dał radę, ale takiej nie miałem żeby sprawdzić. pod obciążeniem pracuje max w 1/3 długości. najlżejszą przynętą jaką stosowałem była żabka manns na główce 1 albo 2g i tu już trzeba było mocniej machnąć kijkiem, bo tak lekka przynęta słabiutko go ładowała, ale przy szpuli wypełnionej nową linką nie było problemem przerzucenie pstrągowego ciurka.

#6 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1647 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 30 kwiecień 2011 - 07:25

Dzieki za pierwsze podpowiedzi,
cała rzecz w tym, ze owa wedke trzeba wcisnac do samolotu, bo przeciez jako pracownik linii lotniczych nie zrezygnuje z biletu do Sztokholmu za dwie stówki pln w obie strony...

#7 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 30 kwiecień 2011 - 16:20

zalecane parametry dotycza kija a ilosc kawalkow to juz twoj wybor
zastanawiam sie tylko po co cast? wedlug mnie w pionie o wiele lepiej lowi sie ze stala szpula ze wzgledu na balans zestawu ...
no ale to tez twoj wybor ;)
do takiego zestawu zalecam cos bardzo lekkiego w stylu metanium lub scoriopna mg

#8 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1647 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 30 kwiecień 2011 - 16:26

... zeszłej jesieni cała róznica rozegrała sie w sposobie wypuszczania linki spod kciuka cichutko i z czuciem czy spod rantu szpuli blokowanej palcem wskazujacym.... pstryk, pstryk, pstryk... tak wysnuwała sie linaka z mojego kołowrotka z otwartm kabląkiem.... I juz nie wiedzialem czy to moje pstryk czy okoniowe :D

#9 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 30 kwiecień 2011 - 16:29

trzeba bylo zlapac linke pomiedzy palce drugiej reki a nie dociskac do rantu szpuli ... ja tak czuje kazdy pionowy pstryk ;)

#10 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1647 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 30 kwiecień 2011 - 16:37

.... zapatrzyłem sie w kolege, czyli w jego kciuk..... :D Jak w toni trafił okonka to tylko nawijanie a nie powrót do kabłaka....

Wiec teraz popróbuje i tak i tak...
Dzięki Pitt





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych