Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2011


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1491 odpowiedzi w tym temacie

#321 OFFLINE   Pszemo

Pszemo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • Lokalizacjazahaczeni.net/wpwsblog

Napisano 03 czerwiec 2011 - 13:54

Również dołączam się do gratulacji dla Wujka z małżonką, widać że ponton zwodowaliście to od razu i ryby są na zdjęciach.

Przy okazji mam pytanie do łowiących w Warszawie i okolicach. Czy u Was rzeka też sprawia wrażenie boleniowo martwej? Wczoraj łowiłem w rejonie Zawad od ok 19 do 21:40, przeszedłem brzegiem blisko kilometr i nie widziałem, ani nie słyszałem dosłownie żadnego ataku bolenia. Po cichu zapiął się tylko jeden niewymiarek. Taka cisza dziwi mnie o tej porze roku. A może po prostu wybrałem sobie kiepski odcinek? Dodam, że łowiłem też w zeszłą niedzielę i było podobnie. Jakiś mały bolek pokazał się tylko na krótką chwilę.


Ja mam podobnie

Od 1 maja złowiłem 2 ryby :( Próbowałem różnych miejsc. Siekierki, Zwady, ujście Jeziorki, Tarchomin, Kępa Nadbrzeska, Jabłonna itp itd.
W tym roku ewidentnie ryb nie udało mi się znaleźć, w ogóle nie udało mi się zlokalizować zgromadzeń drobnicy a to podstawa sukcesu w maju :(
Dlatego na przyszły rok nie ma bata kupuję ponton i spalinówkę bo bez tego życie boleniomaniaka jest mega trudne <_<

Już od 2 dni zauważyłem syndrom lata u bolków. Żerują o świcie przez godzinę i 45 min przed zapadnięciem całkowitych ciemności.

#322 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów

Napisano 03 czerwiec 2011 - 13:59

Pszemo.
Dlatego na przyszły rok nie ma bata kupuję ponton i spalinówkę bo bez tego życie boleniomaniaka jest mega trudne

i ja podjąłem podobną decyzję <_< <_<

#323 OFFLINE   Gazdzior

Gazdzior

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 216 postów
  • LokalizacjaGocław

Napisano 03 czerwiec 2011 - 14:44

[quote]
Również dołączam się do gratulacji dla Wujka z małżonką, widać że ponton zwodowaliście to od razu i ryby są na zdjęciach.

Przy okazji mam pytanie do łowiących w Warszawie i okolicach. Czy u Was rzeka też sprawia wrażenie boleniowo martwej? Wczoraj łowiłem w rejonie Zawad od ok 19 do 21:40, przeszedłem brzegiem blisko kilometr i nie widziałem, ani nie słyszałem dosłownie żadnego ataku bolenia. Po cichu zapiął się tylko jeden niewymiarek. Taka cisza dziwi mnie o tej porze roku. A może po prostu wybrałem sobie kiepski odcinek? Dodam, że łowiłem też w zeszłą niedzielę i było podobnie. Jakiś mały bolek pokazał się tylko na krótką chwilę.
[/quote]

Ja mam podobnie

Od 1 maja złowiłem 2 ryby :( Próbowałem różnych miejsc. Siekierki, Zwady, ujście Jeziorki, Tarchomin, Kępa Nadbrzeska, Jabłonna itp itd.
W tym roku ewidentnie ryb nie udało mi się znaleźć, w ogóle nie udało mi się zlokalizować zgromadzeń drobnicy a to podstawa sukcesu w maju :(
Dlatego na przyszły rok nie ma bata kupuję ponton i spalinówkę bo bez tego życie boleniomaniaka jest mega trudne <_<

Już od 2 dni zauważyłem syndrom lata u bolków. Żerują o świcie przez godzinę i 45 min przed zapadnięciem całkowitych ciemności.
[/quote]


Witam

W tym roku i ja mam podobne doświadczenia. Głównie wędkuję po praskiej strony między mostem Siekierkowskim, a Łazienkowskim i z boleniami też cienko. Bolenie napewno są tylko, że żerują głębiej, a ja wtedy nie potrafię się do nich dobrać.
Dlatego na przyszły rok muszę się nauczyć je łapać z głębszej wody, bo bez tego życie boleniomaniaka jest mega trudne :D

#324 OFFLINE   Pszemo

Pszemo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • Lokalizacjazahaczeni.net/wpwsblog

Napisano 03 czerwiec 2011 - 15:55

Próbowałem i z dna na wobki ale na razie bez sukcesów.

Przyszedł dziś arsenał RH od Roberta więc może w końcu nauczę się dennego łowienia :D

Od soboty zaczynam praktyki

#325 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 03 czerwiec 2011 - 16:27

Świetne zdjęcia!!
Gratulacje :D

Pozdrawiam
Kamil

edit.
O!! I ryby też na nich są :lol: :mellow: <_<

#326 OFFLINE   mafijas

mafijas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 04 czerwiec 2011 - 11:23

Rzeka Bug 2 Boleniki Jeden 73cm drugi coś około 60 nie mieżony bo mocno się zaczepił i był słaby.
Rybki odzyskały Wolność.




CATCH&RELASE

Załączone pliki



#327 OFFLINE   mafijas

mafijas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 04 czerwiec 2011 - 11:25

Ciąg Dalszy

Załączone pliki



#328 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 05 czerwiec 2011 - 00:53

Fotka raczej kiepska, ale wstawię, co by po próżnicy nie pisać w wątku:
@wujek, to ty masz jeszcze jakichś kolegów, którzy cię lubią i nie pękają z zazdrości? :lol: :mellow: Gratuluję Wam! :D

A u mnie: ryby były aktywne w charakterystycznych warunkach i wtedy sądzę, że wzięłaby na cokolwiek.
Mimo to, ogólnie rybki podjadły, obejrzały od maja co nieco i już nie takie skore do współpracy. To było jedyne branie, a tamten dzień był niezły na wypad.
Niechże mój aparat wróci do życia, bo nawet samowyzwalaczem lepsze fotki wychodzą, niż komuś kiepskim telefonem. Embarassed
Ryba wzięła w warkoczu na znany wobler dużego producenta w kolorze naturalnym, linka 15lb i standardowo na bolka w tym roku: pinnacle 3/4oz 15lb i abu C3.
(klik)
http://images40.fotosik.pl/886/498ec69a6f6b4782m.jpg

Pozdrawiam
Grzesiek

#329 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2684 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 05 czerwiec 2011 - 08:51

Wczoraj wieczorową porą
http://img651.imageshack.us/img651/1858/bol70.jpg
W końcu coś większego - 70 cm
Ciut o sprzęcie:
wędka Team Dragon 2,7 m, cw 10-35g
kołowrotek Shimano Ultegra 3000 XT
plecionka PowerPro 10 lb
przynęta, wobler boleniowy RG (Romana Gawlasa) 7 cm

#330 OFFLINE   jerzy6

jerzy6

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów

Napisano 05 czerwiec 2011 - 20:18

Gratuluję wszystkim łowcom, na tle tych zdjęc ryb moje są skromne. Dzisiaj na Dunajcu od g.4.30 do 5.30 3 szt. najw.ok.70, na małego Tarnusa. Przepraszam za zdj. z komórki.

Załączone pliki

  • Załączony plik  008.jpg   137,11 KB   217 Ilość pobrań
  • Załączony plik  009.jpg   141,6 KB   275 Ilość pobrań


#331 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 06 czerwiec 2011 - 08:07

Dzisiaj 3h łowienia 5 rap na brzegu jedna spięta, 4 bolki w przedziale 48-56cm i jeden 75cm:

http://images35.fotosik.pl/709/f95c27c0ef73067dmed.jpg

#332 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów

Napisano 06 czerwiec 2011 - 08:16

Dzisiaj 3h łowienia 5 rap na brzegu jedna spięta, 4 bolki w przedziale 48-56cm i jeden 75cm:

http://images35.fotosik.pl/709/f95c27c0ef73067dmed.jpg



Gratki dla Ciebie kolego ...ładne rybki...regularnie łowisz..dobry odcinak musisz mieć..pozdrawiam :D

#333 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 06 czerwiec 2011 - 09:30

@czoperxp dzieki, mieszkam nad Wisłą i znam dobrze swoją wodę, mam oklepane już różne miejscówki i chyba to cały sukces :D

#334 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 06 czerwiec 2011 - 09:58

[quote]
Również dołączam się do gratulacji dla Wujka z małżonką, widać że ponton zwodowaliście to od razu i ryby są na zdjęciach.

Przy okazji mam pytanie do łowiących w Warszawie i okolicach. Czy u Was rzeka też sprawia wrażenie boleniowo martwej? Wczoraj łowiłem w rejonie Zawad od ok 19 do 21:40, przeszedłem brzegiem blisko kilometr i nie widziałem, ani nie słyszałem dosłownie żadnego ataku bolenia. Po cichu zapiął się tylko jeden niewymiarek. Taka cisza dziwi mnie o tej porze roku. A może po prostu wybrałem sobie kiepski odcinek? Dodam, że łowiłem też w zeszłą niedzielę i było podobnie. Jakiś mały bolek pokazał się tylko na krótką chwilę.
[/quote]

Ja mam podobnie

Od 1 maja złowiłem 2 ryby :( Próbowałem różnych miejsc. Siekierki, Zwady, ujście Jeziorki, Tarchomin, Kępa Nadbrzeska, Jabłonna itp itd.
W tym roku ewidentnie ryb nie udało mi się znaleźć, w ogóle nie udało mi się zlokalizować zgromadzeń drobnicy a to podstawa sukcesu w maju :(
Dlatego na przyszły rok nie ma bata kupuję ponton i spalinówkę bo bez tego życie boleniomaniaka jest mega trudne <_<

Już od 2 dni zauważyłem syndrom lata u bolków. Żerują o świcie przez godzinę i 45 min przed zapadnięciem całkowitych ciemności.
[/quote]


Panowie to nic nowego. Nie wiem czy sledzicie watki z przed kilku lat. To juz sie powtarza. Przez całe dnie niema nawet spławu, a jedyna szansa na bolka to poł godziny przed zachodem. A i tak trzeba sie dobrze ustawic.
Ryby (te brzegowe ) sa pokłute, zbombardowane tonami przynet, a woda zmieszana pychowkami, pontonami. Nierzadko kamieniami i butelkami :lol:
Były czasy wlatach 90 ze latem w upale 35st rybska nierobiły sobie nic z wedkarza stojacego jak prawdziwek i godzinami waliły jak opetane - takich baletow juz nie spotykam w dzien.

#335 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 06 czerwiec 2011 - 10:25

[quote]
Również dołączam się do gratulacji dla Wujka z małżonką, widać że ponton zwodowaliście to od razu i ryby są na zdjęciach.

Przy okazji mam pytanie do łowiących w Warszawie i okolicach. Czy u Was rzeka też sprawia wrażenie boleniowo martwej? Wczoraj łowiłem w rejonie Zawad od ok 19 do 21:40, przeszedłem brzegiem blisko kilometr i nie widziałem, ani nie słyszałem dosłownie żadnego ataku bolenia. Po cichu zapiął się tylko jeden niewymiarek. Taka cisza dziwi mnie o tej porze roku. A może po prostu wybrałem sobie kiepski odcinek? Dodam, że łowiłem też w zeszłą niedzielę i było podobnie. Jakiś mały bolek pokazał się tylko na krótką chwilę.
[/quote]

Ja mam podobnie

Od 1 maja złowiłem 2 ryby :( Próbowałem różnych miejsc. Siekierki, Zwady, ujście Jeziorki, Tarchomin, Kępa Nadbrzeska, Jabłonna itp itd.
W tym roku ewidentnie ryb nie udało mi się znaleźć, w ogóle nie udało mi się zlokalizować zgromadzeń drobnicy a to podstawa sukcesu w maju :(
Dlatego na przyszły rok nie ma bata kupuję ponton i spalinówkę bo bez tego życie boleniomaniaka jest mega trudne <_<

Już od 2 dni zauważyłem syndrom lata u bolków. Żerują o świcie przez godzinę i 45 min przed zapadnięciem całkowitych ciemności.
[/quote]

To nie kwestia łowienia z brzegu tylko tego co napisał Marcel. Znam kilka osób, które w tym roku łowią tylko z brzegu i jak na razie średnia oscyluje im w granicach 3-4 bolków z każdego popołudniowego łowienia. Ryb nie widać kompletnie na powierzchni.


#336 OFFLINE   Czoper

Czoper

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów

Napisano 06 czerwiec 2011 - 10:40

@czoperxp dzieki, mieszkam nad Wisłą i znam dobrze swoją wodę, mam oklepane już różne miejscówki i chyba to cały sukces :D



Dokładnie tak jak mówisz...jak masz taką wodę pod nosem można ja sprawdzac nawet kilka razy dziennie o różnych porach dnia a nawet nocy...wtedy wyniki są...najgorzej z doskoku, tym bardziej na mało znanych odcinkach...dlatego ja już mam inną koncepcję..przekonał mnie do tego kolega...- lepiej wyskoczyć na cały dzien na ponton, obmacać kilka, kilanaście miejscówek..poświecić na to cały dzień, niż po 2-3 godz latać brzegiem nawet te 3 razy w tyg i nie łowiąc nic konkretnego...a że mam kawałek drogi do Wisełki taka opcja pontonu bardziej mi odpowiada i daje duze możliwości...dlatego stoi już skarbona :mellow:

#337 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 czerwiec 2011 - 10:40

Troche tez zalezy ile kto czasu poswieca na lowienie. Obawiam sie, ze skonczyly sie czasy, kiedy wyskakiwalo sie na pare godzin w weekend z duza szansa na zlowienie ryby...

Nie do konca prawda, ze sie nie pokazuja <_< ...pokazuja sie..
Jakos tez mi sie nie zgadza z tymi motorowkami...lowilem w miejscach permanentnie odwiedzanych i calkiem bez ludzi. Fakt jest taki, ze cos sie zmienia z tymi rapami i obawiam sie, ze niestety jest to scisle zwiazane z liczebnoscia...

A z brzegu..? No jest czas i z brzegu, i jest czas z wody..chyba ze... :unsure:

Gumo

#338 OFFLINE   Pszemo

Pszemo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • Lokalizacjazahaczeni.net/wpwsblog

Napisano 06 czerwiec 2011 - 10:44

Próbowałem z dna wczoraj. Nawet dotknięcia

Ale dopiero się uczę więc może coś jest nie tak z prezentacją przynęty. Ryby na pewno tam są po zmroku woda się gotowała wyszły z rynny i żerowały intensywnie w warkoczu.

Zero reakcji na RH, gumy woblery. Szybko, wolno z opadu itp itd.
Ciąg dalszy prób nastąpi :D

A w rezerwie sandacze które już ostro żerują na opasce po zmroku.
W tym tygodniu dobiorę im się do skóry (oczywiście nie w dosłownym tego słowa znaczeniu) B)

Fakt faktem ponton bardzo ułatwia zlokalizowanie ryb, wystarczą 2-3 spływy przed 1 maja. No i można dobrać się do przykos które zazwyczaj z brzegu są nieosiągalne :D

#339 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 06 czerwiec 2011 - 10:56

Ja łowię tylko i wyłącznie z brzegu, mam miejsca gdzie są przykosy nie które bardzo duże gdzie łomżyńskim dorzucam bez problemu. Wiadomo że z łódki byłoby o wiele łatwiej ale no cóż taki urok tego sportu :D Grunt to znaleźć stanowiska uklei a już eldoradem jest miejsce gdzie ukleja ma tarło wtedy bolki walą nawet z pod samych nóg B) Po południu może wyskoczę na chwilkę, zobaczę czy faktycznie bolki teraz są do złowienia tylko o świecie lub zmroku :D

#340 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 06 czerwiec 2011 - 11:03

Janek - Ty to jesteś szczęściarz, tworzycie świetny Team.
Gratuluję boleni i pani kapitan na jednostce B)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych