Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Bolenie 2011


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1491 odpowiedzi w tym temacie

#661 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 20 lipiec 2011 - 19:26

Mi się fotka też podoba, boleń z tych sportowych, ale ładnie zaprezentowany, fotka ostra i z większą przyjemnością patrzę na taką fotografię niż na większego bolenia sfoconego byle jak, byle czym i byle gdzie. Tu doceniam wysiłek żeby stworzyć coś lepszego.
pozdrawiam
wujek

Dokładnie.
Po prostu boleń na ładnej , dobrej technicznie fotografii z klimatem.

#662 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3773 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 20 lipiec 2011 - 20:38

www.rhlures.com
rhplus@poczta.onet.pl
.


#663 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 20 lipiec 2011 - 22:28

Dzisiaj parka sportowych Rapek przy testach i ustawianiu wobków i to zdjęcie na pewno nie nadaje się do kalendarza no ale już dość ciemnawo było :lol: .Darek fotka fajna ma klimat rybka też.A dyskusja na temat rozmiaru ryby typu czy to Boleń,boluś czy sroluś tudzież tła jest mocno porywająca.
.

Załączone pliki



#664 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 21 lipiec 2011 - 07:02

Filary mostów, warkocze i łachy w ich okolicy to znakomite miejsca na rapy. Mi ta fotka podoba się, wpada w oko. Nie jest mega-wybitna ale nie jest też zła. Świato mioznabyło wykorzystać ciut lepiej, zapewne po prawej stronie hitogramu zostało jeszcze ciut do wyciagnięcia a i kadr bym lekko uporzadkował..tyle z technikalii ;)
P.S. Robercie, wiesz, ze o gustach się nie dyskutuje :mellow: . Jeden woli blondynki, inny rude.. a jeszcze inny maserakoibisia :lol: :lol: :huh:

#665 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5856 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 21 lipiec 2011 - 08:17

Ja porównywałem to zdjęcie do większości fotografii gdzie ryba jest zrobiona komórką, utytłana w piachu lub błocie, zdjęcie jest niedoświetlone lub prześwietlone i do tego nieostre. Na tym tle zdjęcie jest dobre i przyjemnie się na nie patrzy, a filary mi nie przeszkadzają, wnoszą coś nowego i interesującego w tło.
wujek

#666 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3773 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 21 lipiec 2011 - 08:56

www.rhlures.com
rhplus@poczta.onet.pl
.


#667 OFFLINE   Kriss

Kriss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów

Napisano 21 lipiec 2011 - 11:22

Tomy, to po co jest regulamin umieszczania zdjęć na forum?
Cyt. Zdjęcia ładne artystycznie ryb mniejszych od wymiaru minimalnego prosimy przesyłać bezpośrednio do administratora lub moderatora w celu umieszczenia w galerii.

#668 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 21 lipiec 2011 - 11:44

Tomy, to po co jest regulamin umieszczania zdjęć na forum?
Cyt. Zdjęcia ładne artystycznie ryb mniejszych od wymiaru minimalnego prosimy przesyłać bezpośrednio do administratora lub moderatora w celu umieszczenia w galerii.

... a skąd wiesz, że ryba nie ma ów wymiaru. Od oceny, dochodzeń itp są moderatorzy i admin - chyba, że aspirujesz na straznika texasu :lol:

#669 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2686 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 21 lipiec 2011 - 11:51

A dyskusja na temat rozmiaru ryby typu czy to Boleń,boluś czy sroluś tudzież tła jest mocno porywająca.

I to jest dobre podsumowanie tej dyskusji.
Gratuluję wszystkim rybek. U mnie niestety ostatnio zupełne zero, martwa woda.

#670 OFFLINE   Kriss

Kriss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów

Napisano 21 lipiec 2011 - 12:26

Patu, na nikogo nie aspiruję, ale myślę, że doskonale potrafisz ocenić wielkość bolenia i nie tylko, bo przerzucasz mnóstwo tych ryb (no chyba, że nigdy ich nie mierzysz). Po prostu nie raz pojawia się jakaś fota i od razu znika bo to, bo śmo, a innym razem te same odstępstwa od regulaminu nie mają skutku. Jak prześledzisz wątek pstrągowy, to znajdziesz ryby nieco powyżej 30cm, niezbyt ciekawie sfotografowane, a mimo to wiszą.

P.S. Mnie akurat fotki kol. siwypike'a się podobają.

#671 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 21 lipiec 2011 - 12:36

Nie jestem numeromaniakiem, mierzę tylko ryby wybitne ( i to bardzo rzadko). Reszta na oko, z dokładnością do 2cm :mellow:

#672 OFFLINE   Kriss

Kriss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów

Napisano 21 lipiec 2011 - 13:34

No i właśnie o tym mówię.
Już nie dyskutuję i nie zaśmiecam wątku. Gratki dla wszystkich, którzy regularnie łowią.

#673 OFFLINE   siwypike

siwypike

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 21 lipiec 2011 - 14:03

Dziękuję wszystkim którym zdjęcia się podobają. Co do klimatów to obławiałem filary i taka rapka się trafiła. Jak większość kolegów stosuje zasadę C&R, więc przestawianie pontonu dla lepszego ujęcia nie wchodzi w grę. Pływam sam , więc nastawy aparatu to jedno a zdjęcie z samowyzwalacza to drugie. Znam swój aparat ale każdy kto pływał i robił zdjęcia wie , że czasem trudno jest zrobić dobrą fotkę w pojedynkę, tym bardziej na wodzie. Każdy ma prawo do swojego zdania, lecz pamiętajmy, że pasja jaką jest wędkarstwo powinna łączyć a nie dzielić. Osobiście bardzo lubię zdjęcia kolegi patu ( gratki za rybki i dla fotografa ) gdzie podoba mi się sposób prezentacji ryby i efektu rozmycia tła. Nie oznacza to jednak, że bedę robił wywody na temat aparatu , szkła, ekspozycji, warunków itp., itd., oraz tym samym zwracał uwagę innym co jest nie tak. Nie jestem fotografem i popełniam błędy, ale w tym wątku najważniejszą, pierwszoplanową postacią powinien być boleń i tego się trzymam. Życzę wszystkim zawsze udanych połowów, dużych Boleni i pięknych zdjęć. Pozdrawiam. :D
P.S. Tomy moje gratulacje, fajny boluś.

#674 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 lipiec 2011 - 17:27

siwypike - extra! jest klimat!

#675 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 845 postów

Napisano 21 lipiec 2011 - 18:11

Prócz standardowych ochów i achów troszkę rzeczowych uwag nie zaszkodzi.

#676 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3773 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 21 lipiec 2011 - 20:46

www.rhlures.com
rhplus@poczta.onet.pl
.


#677 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 lipiec 2011 - 21:36

Ja to Robert nie rozumiem o co chodzi. Albo jestem tępy albo nie czytam uważnie. O co chodzi?

#678 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3773 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 21 lipiec 2011 - 21:48

www.rhlures.com
rhplus@poczta.onet.pl
.


#679 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 lipiec 2011 - 21:53

Dylematu nie mam. A na to zdanie nawet nie zwróciłem uwagi. Mnie się wiele zdjęć podoba w tym wątku. To akurat spodobało mi się ze względu na światło.

A na uwagi - czekam, chętnie poczytam.

Pozdrawiam
Remek

#680 OFFLINE   siwypike

siwypike

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 22 lipiec 2011 - 12:22

Jeśli chodzi o wyciąganie napisanych przez mnie poszczególnych zdań i słówek to bardzo praszę o pisanie na mojego priva i nie wciąganie do dyskusji innych uzytkowników j.pl. Nie wiem czym jest wędkarstwo dla niektórych z tego forum , lecz dla mnie jest pasją. Nie uważam sie ani za lepszego ani za gorszego boleniarza tylko dlatego, że niektórzy leczą swoje kompleksy wynikami na który składaja się sztuki x ilość x długość x kilogramy.Dla mnie liczy się możliwość spędzania wolnego czasu nad wodą i ganiania za boleniami. Bycie boleniarzem to dla mnie kultura i styl bycia, przynależność do danej grupy braci wędkarskiej którą połączył ten wspaniały gatunek. Nie traktuję wędkowania jako dyscypliny sportowej by komukolwiek coś udowadniać. Chciałbym tutaj dodać, że jeśli ktoś chce na siłę zweryfikować kto jest lepszy- czy gorszy, łowi większe - czy mniejsze ryby, robi takie- czy inne zdjęcia to proszę zrobić to zgodnie z metodologią badań naukowych.
Panie Robercie zgodnie z wikipedią -Krytyka (łac. criticus - osądzający) jest to – analiza i ocena dobrych i złych stron z punktu widzenia określonych wartości (np. praktycznych, etycznych, poznawczych, naukowych, estetycznych, poprawnych); a zgodnie z definicją zawartą w Słowniku j. polskiego krytyka jest to -surowa lub negatywna ocena kogoś lub czegoś.Krytyka więc nie jest wskazana gdyż sama w sobie wykazuje osobę (krytykującą) stawiającą się wyżej i narzucającą swój sposób myślenia nad innymi. Ja krytyki się nie boję, lecz nigdy nie spotkałem się z sytuacjami by krytyka uczyła. Wielu młodych adeptów wędkarstwa korzysta z forum celem zdobycia wiedzy , informacji i znalezienia odpowiedzi na nurtujace ich pytania. Czytanie krytycznych uwag może ich jedynie zniechęcić do korzystania z danego forum. Inną rolę spełniają rady i są one na pewno mile widziane- gdyż niosą funkcje informacyjne, komunikatów kierowanych przez osoby bardziej doświadczone podparte pewnym doświadczeniem dla zainteresowanych.
Proszę więc by ewentualne nieścisłości i uwagi kierować na priva, a w wątku boleniowym zawierać porady pomocne w zrozumienu gatunku.
Wszystkim forumowiczom życzę udanych połowów w duchu C&R, pozdrawiam D.W.. :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych