Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeźnia w Kazuniu ( Narew)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Hajnos

Hajnos

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 18 listopad 2016 - 20:14

W świetle uchwały Zarządu Województwa Mazowieckiego do 30 czerwca 2021 r. obowiązywać będzie m. in. całkowity zakaz amatorskiego połowu w Porcie Czerniakowskim. To jest bardzo daleko idący zakaz, dotyczący łowiska, na którym było bardzo wielu "cywilizowanych", etycznych wędkarzy. Nie strefa "no kill", tylko całkowity zakaz jakiegokolwiek amatorskiego połowu ryb. Trudno się z tym pogodzić (jako początkujący spinningista i konsekwentny zwolennik C&R było to dla mnie dobre łowisko "edukacyjne"), ale z pokorą przyjmuje ekologiczne motywacje, jakie za tym zakazem stoją.

 

Widziałem co się dzieje ostatnio w jednym z wymienionych w przytoczonej ustawie miejsc - rzeźnia. Panowie z wahadłówkami rozmiar 3, teleskopowymi 3,5m wędkami podhaczają wszystko co się nawinie. I co z tego, że wśród z nich znalazłoby się kilku etycznych wędkarzy łowiących "normalnie"? Jeśli władzom uda się upilnować owe łowiska - bez problemu mogę je odpuścić zimą, nie zależy mi tak bardzo na nich. Wolę, żeby przez resztę roku miało co pływać w Wiśle.

 

EDIT Właśnie sprawdziłem stronę swojego koła - dosyć regularnie aktualizowaną. Zero wzmianki o wcześniej wymienionej ustawie.....oczywiście info o kolejnych zawodach wędkarskich są ważniejsze ;) w tym tyg spróbuję ich złapać telefonicznie i delikatnie napomnieć ;]


Użytkownik Hajnos edytował ten post 18 listopad 2016 - 20:20

  • grzesiekp. lubi to

#82 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 20 listopad 2016 - 13:07

Widziałem co się dzieje ostatnio w jednym z wymienionych w przytoczonej ustawie miejsc - rzeźnia. Panowie z wahadłówkami rozmiar 3, teleskopowymi 3,5m wędkami podhaczają wszystko co się nawinie. I co z tego, że wśród z nich znalazłoby się kilku etycznych wędkarzy łowiących "normalnie"? Jeśli władzom uda się upilnować owe łowiska - bez problemu mogę je odpuścić zimą, nie zależy mi tak bardzo na nich. Wolę, żeby przez resztę roku miało co pływać w Wiśle.

 

EDIT Właśnie sprawdziłem stronę swojego koła - dosyć regularnie aktualizowaną. Zero wzmianki o wcześniej wymienionej ustawie.....oczywiście info o kolejnych zawodach wędkarskich są ważniejsze ;) w tym tyg spróbuję ich złapać telefonicznie i delikatnie napomnieć ;]

Dlatego warto zepsuć takie miejsca,ciężkie kamienie owinięte drutem do wody i będzie po zawodach,można też mniej ekologicznie.


  • Mariano Mariano lubi to

#83 OFFLINE   Wartoslaw

Wartoslaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wędkarz

Napisano 20 listopad 2016 - 16:44

Mydełko Faa? :D :ph34r:



#84 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 20 listopad 2016 - 19:34

Jeżeli sami nie będziecie pilnować takiego miejsca to ch..a z tego będzie. Dzwonić na PSR lub Policję. Zaglądać na takie miejscówki jak najczęściej.


  • rothen lubi to

#85 OFFLINE   michall

michall

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 21 listopad 2016 - 12:37

W świetle uchwały Zarządu Województwa Mazowieckiego do 30 czerwca 2021 r. obowiązywać będzie m. in. całkowity zakaz amatorskiego połowu w Porcie Czerniakowskim. To jest bardzo daleko idący zakaz, dotyczący łowiska, na którym było bardzo wielu "cywilizowanych", etycznych wędkarzy. Nie strefa "no kill", tylko całkowity zakaz jakiegokolwiek amatorskiego połowu ryb. Trudno się z tym pogodzić (jako początkujący spinningista i konsekwentny zwolennik C&R było to dla mnie dobre łowisko "edukacyjne"), ale z pokorą przyjmuje ekologiczne motywacje, jakie za tym zakazem stoją.

Uwierz mi,że dużo więcej edukacji wędkarskiej dadzą Ci ryby które wypracujesz na normalnej dzikiej rzece. Taki piękny boleń albo szczupak złowiony w Narwi czy Wiśle daje o wiele więcej radości i satysfakcji niż komplet złowiony na zimowisku ryb.


  • wojwys lubi to

#86 OFFLINE   michall

michall

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 21 listopad 2016 - 12:40

I jeszcze jedna dobra informacja - jeden z kolegów z tego forum wysłał list w sprawie Kazunia do komendanta wojewódzkiego PSR w Warszawie.

Poniżej pozwolę sobie zacytować treść odpowiedzi jaka otrzymał:

 

"

Dziękuję za zgłoszenie. Wysyłam patrole PSR w ten rejon.
Skuteczniejsza ochrona ryb zgromadzonych na zimowiskach w portach będzie możliwa po wejściu w życie uchwały nr 1759/196/16 Zarządu Województwa Mazowieckiego:
 
 
Z poważaniem,
Robert Kucyk, komendant wojewódzki PSR w Warszawie"

  • rothen i coma lubią to

#87 OFFLINE   michall

michall

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 21 listopad 2016 - 13:49

Myślę ,że decyzja Zarządu Woj.Maz. bardzo dobra.

Mysle też za chwilę pojawia sie protesty "wędkarzy" myślących inaczej.

Proiponuje wysłac maile do władz wojewódzkich z poparciem dla tej uchwały.

Im szybciej i  im w większej ilości osób to zrobimy tym bardziej zneutralizujemy ewentualne protesty mięsiarzy.

Niech władze województwa wiedzą ,że takie decyzje maja poparcie licznej rzeszy wędkarzy oraz osób ktorym po prostu zalezy na ochronie przyrody.

Poniezej zamieszczam tresc takiego maila ktory mozna wyslac na ręce zarządu woj.maz.

Zachecam do kopiowania lub ewentualnie wymyslenia swojego tekstu i wysłania pod adresy:

urzad_marszalkowski@mazovia.pl

rzecznik@mazovia.pl

 

takie adresy znalazłem na ich stronie. Moze ktos ma inne, bardziej bezpośrednie?

 

a oto tresc pisma ktore wymysliłem:

 

URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO
W WARSZAWIE.

 

Szanowni Państwo, w imieniu swoim oraz licznej grupy kolegów wędkarzy, pragnę wyrazić uznanie i serdecznie podziękować za wprowadzenie w życie uchwały nr 1759/196/16 w sprawie całkowitego zakazu uprawiania amatorskiego połowu ryb w wybranych akwenach portów rzecznych.

Wyżej wymieniona uchwała jest przykładem nowoczesnego i światłego podejścia do ochrony środowiska naturalnego ze szczególnym uwzględnieniem ochrony zasobów naszych wód śródlądowych.

My, jako społeczność wędkarska na co dzień spotykamy się z problemami nadmiernego eksploatowania populacji ryb zamieszkujących nasze rzeki, zbiorniki zaporowe i jeziora.

Niestety część winy za taką sytuację ponosi też pewna grupa wędkarzy, którzy nie zważając na etykę wędkarską oraz przepisy prawa co roku zabija i zabiera z łowisk nadmierne ilości ryb korzystając z ich okresowych zgromadzeń na tarliskach lub miejscach zimowania.

Jednymi z takich miejsc zimowania, na których co roku dokonywała się przysłowiowa masakra ryb, są miejsca wymienione w wyżej wymienionej uchwale.

Dlatego jeszcze raz pragnę podkreślić, że decyzja Państwa o ochronie tych akwenów jest ze wszech miar słuszna i wychodzi na przeciwko oczekiwaniom bardzo licznej rzeszy wędkarzy oraz osób, którym leży na sercu dobro polskiej przyrody.

 

Pragnę też zwrócić Państwa uwagę, iż uchwała ta spełnia również zadanie edukacyjne. Być może właśnie dzięki niej wielu młodych adeptów wędkarstwa przekona się jak ważna jest ochrona ryb w okresie zimowania lub rozrodu, oraz jak ważna jest ochrona naszej ojczystej przyrody i jej zasobów.

 

Kończąc, dziękuję jeszcze raz Państwu za tą decyzję, oraz liczę na to, że pozostałe województwa będą brały przykład z województwa mazowieckiego w zakresie ochrony zasobów naszych wód.

 

z poważaniem

 

………………………………..



#88 OFFLINE   Tosiekk9

Tosiekk9

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • Lokalizacjawody pzw
  • Imię:Robert

Napisano 23 listopad 2016 - 10:17

Bardzo dobra decyzja Zarządu Województwa Mazowieckiego.

Właściciel stoczni w Kazuniu ma złożyć protest do Urzędu Marszałkowskiego, lub już go złożył.

Biadolenie na stoczni jest tam teraz na całego, jaka to krzywda dla wędkarzy została wyrządzona.



#89 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 23 listopad 2016 - 13:56

Dla właściciela stoczni liczy się tylko 2 zł za wstęp i 5 zł za parking!
  • Piotrek Milupa lubi to

#90 OFFLINE   michall

michall

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 23 listopad 2016 - 17:08

Bardzo dobra decyzja Zarządu Województwa Mazowieckiego.

Właściciel stoczni w Kazuniu ma złożyć protest do Urzędu Marszałkowskiego, lub już go złożył.

Biadolenie na stoczni jest tam teraz na całego, jaka to krzywda dla wędkarzy została wyrządzona.

Dlatego apeluję o wysyłanie maili do Urzędu Wojewódzkiego z poparciem tej decyzji.

Treść maila powyżej.


  • urasenty lubi to

#91 OFFLINE   Tosiekk9

Tosiekk9

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • Lokalizacjawody pzw
  • Imię:Robert

Napisano 06 grudzień 2016 - 19:21

Czy ktoś coś wie w temacie Stoczni w Kazuniu i innych portów?

Są zamknięte czy wędkarze dalej poławiają tak jak poławiali?

Ktoś był może w okolicy tych portów?